Jump to content

LMT sāk ierobežot P2P un VoIP


m121
 Share

Recommended Posts

Ū, LMT sācis ķerties pie "ASV modeļa" :)

 

No LMT lapas:

Tomēr, lai visiem lietotājiem nodrošinātu iespēju saņemt kvalitatīvus pakalpojumus, LMT datu pārraides pakalpojumi nav paredzēti reālā laika pakalpojumu izmantošanai, piemēram, IP telefonijai (balss un video zvanu veikšana internetā) un Peer to peer izmantošanai (programmas dažādu mūzikas, filmu un tml. failu apmaiņai). Ja LMT pakalpojumi tiek izmantoti tam neparedzētā veidā, sistēmas automātiski var ierobežot vai pat pārtraukt noteikta pakalpojuma sniegšanu.

 

Interesanti pie cik liela apjoma viņi sāks ķerstīt torrentētājus un pats galvenais, kā būs ar Skypotājiem?

Kāds, iespējams, jau ir "atrāvies"?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    9

  • Pirkss

    6

  • Леший

    5

  • TasEsmuEss

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zābaks���������™

Ū, kārtējo reizi esmu vīlies elemtē miskastē. Viņi piedāvā internetu, un ne viņiem būs spriest, kam es to izmantoju, un kam nē! :@ Varbūt vēl pateiks, ka nedrīkst lietot flash saturu un skatīties youtube ? :dornis:

Labots - Zābaks���������™
Link to comment
Share on other sites

VoIP - laikam šiem balss trafiku atņem :sarkasms: bet nu smieklīgi

P2P - diemžēl bija sagaidāms, mūsu operatoru tīkli NAV domāti mūsu torentu psihopātiem...

Link to comment
Share on other sites

Nu es tieši aizvakar vakarā pl 11-12 kopēju 1GB torrentu(vairāki faili) un man par brīnumu ātrums 7Mbit/s man bija acis kvadrātā, jo iepriekš, ja ātrums sasniedza 200kb/s jeb 2Mb/s bija liels WOW. Tad jau tā nav sakritība, ka ātrums iespadīgi pieaudzis :D Es maksāju 19ls mēnesī par netu.

 

PS tas par torrentu atslēgšanu ir tā, ka viņi nomet savienojumu konkrētam portam, bet reāli tas ātrumu neiespaido.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

VoIP - laikam šiem balss trafiku atņem :sarkasms: bet nu smieklīgi

P2P - diemžēl bija sagaidāms, mūsu operatoru tīkli NAV domāti mūsu torentu psihopātiem...

 

ar šodienas ātrumiem torrentu psihopāts ļoti ātri atduras pret diska vietas ierobežojumu un kļūst par pavisam rāmu useri.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

ar šodienas ātrumiem torrentu psihopāts ļoti ātri atduras pret diska vietas ierobežojumu un kļūst par pavisam rāmu useri.

Šodienas torrent fanāts meklē alternatīvus risinājumus, piemēram, server storagi ar 24+ diskiem lietošanai mājas apstākļos :D

Link to comment
Share on other sites

androidz

Nu ja, iespējams daļu no klientiem pazaudēs. Mēs nevaram iedomāties internetu bez torentiem, bet liela daļa lietotāju par tādiem nemaz nezin.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

ar šodienas ātrumiem torrentu psihopāts ļoti ātri atduras pret diska vietas ierobežojumu un kļūst par pavisam rāmu useri.

Tu, vecīt, neesi redzējis kārtīgu torentu psihopātu (pie kuriem pieskaitu arī sevi, pēc Tavas terminoloģijas gan, jo vispār jau torentus nelietoju kā šķiru). :)
Link to comment
Share on other sites

Леший

Ja vajag torrentus un VoIP ar mobilo netu, tad ir lieliskā iespēja izvēlēties citu operatoru, neredzu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jebkādi Skype pakalpojumi (balss, čats) tiek piegriezts vai tikai balss?

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz

nez.. da torentus nevajag.. joprojam taja pasha DC++ kadreiz kad ko vajag ieejot, paskatoties uz lielakajam sharem acis aiziet kubaa.. vienm 9TB, otram 9 TB ... utt.. un tas ir tepat latvijaa.. ta ka.. ja 2TB disks nemaksa jau vairs neko, tad sanak ar vinju ari kko aizpildiit, ja aktivi skatas filmas, ta tikai trafiku var uztureet...

Link to comment
Share on other sites

Nu 300GB dienā arī var pumpēt, tikai nezinu ar ko...

Vienīgais, kas nāk prātā ir BD imidži.

Laikam tad petabaitu storage mājās stāv.

Link to comment
Share on other sites

Ja aizklapēs skype, tad tā jau ir cīņa ar konkurentu, bet visus aptaurētos kačātājus gan vajag atšūt, lai nebremzē tīklu. Gribi trrabaitus kačāt, ņem Lattelekomu.Tur pofig viss, jo no centrāles tā kā tā viss pa optiku iet, bet mobilajiem operātoriem pie visiem torņiem optiku nepievilksi.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Kačāju un kačāšu. Čatoju un čatošu. Atslēgs - čau tajā pašā dienā. Beztermiņa līgums kā ne kā. Tele2 arī uzlika 3G tīklu normāli manā dzīvesvietā, vairs nav problēmu.

Kaut gan es viņiem aizrakstīju ne visai mīļu vēstuli, ka ja sāks šo īstenot, sākšu apsvērt iespēju mainīt operatoru un man pēc pāris dienām atbildēja, ka "Droši variet izmantot visus pakalpojumus".

Kāpēc tad tajā pašā laikā Okarte pa 4 Ls dod 50 GB uz nedēļu bez ierobežojumiem? Iztērēju dažās dienās to trafiku. Un tas pats ar ZZ - iedeva netu pa velti naktīs. Dažreiz kādu hd filmu uzlieku novilkt, lai ir ko skatīties vakaros. Pa tv tāpat nekā nav. LMT sāk lausties un grib visus ierobežot. Klientus pazaudēs un daudz, ja turpinās tādā garā. Būtu labāk piemetuši pāris gigabaitus klāt, sanāk lmt viens no dārgākajiem netiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak paņem normālu Lattelekoma pieslēgumu un kačā kamēr melns gar acīm metās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LTC ir risinājums pilsētās, bet daudzkur laukos tādas iespējas nav un vienīgā iespēja ir mobīlais internets. Kāpēc lauciniekam ir jābūt apdalītākam par pilsētnieku?

Link to comment
Share on other sites

es gan domāju ka LMT varetu netu apgraiziit ja tas VOIP tiktu lietos telefonā, nevis datorā

jautajums: kā LMT zinās kur iebāzta simkarte?

atbilde: pakalpojumam Internets datorā, (gan pieslegumam gan okartei) pieejamā simkarte ir bez balss zvanīšanas iespe'jas

 

un Voipu butu logiski piegriezt nevis internets datorā, bet gan internets telefonā (lai smarfoņos nevarētu izmantot skype vai citus lidzigos)

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Tas būtu stulbi apgriezt. Kam man sūtīt sms vai zvanīt, ja ieeju no androida skype un uzzvanu vai aizsūtu im? Tad jau moš apgriezt arī iespēju draugos sūtīt vēstules, lai rakstītu cilvēkiem sms un viņi no tā pelnītu 5 santīmi (pieslēgumam pa 7 ls/mēn).

 

Un laukos nevaru paņemt lattelecom. Kur es pierobežā tev optiku izrakšu lauka vidū pie tam.

Link to comment
Share on other sites

Man viena cita operatora (sākas ar T un beidzas ar 2) līgumam otrā pusē 9.5 punktā rakstīts praktiski tas pats, tikai tā vispārinātāk.

Manuprāt viņiem pilnīgi vienalga ar ko tu aizsit tos gigabaitus.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Nemaz nebrīnos. Jaunajiem klientiem vai pēc tarifu maiņas vispār ātrumu samazinās līdz 2 mbit/s. Jēga bija sapirkt modemus, kas velk nezin cik. Iet uz MAX, tāpec vien nedrīkstētu mainīt tagad tarifu plānu. 2007772111.png

Link to comment
Share on other sites

Kad šī štelle parādījās? Moš būtu iespēja tikt valā no viena neapdomīgi noformēta 2gadu līguma

Link to comment
Share on other sites

LTC ir risinājums pilsētās, bet daudzkur laukos tādas iespējas nav un vienīgā iespēja ir mobīlais internets. Kāpēc lauciniekam ir jābūt apdalītākam par pilsētnieku?

 

Jāsaprot, ka laukos dzīvot mūsu laikos ir dārgi un ekskluzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Varat būt droši - tas pats ļoti drīz notiks arī ar divām telēm un to "īpašo" kukaini :D. Nu kā var nesaprats - mobilais nets nav bezizmēra un visi šie kačātāji elementāri traucē normālam lietotājam. No paša pieredzes - pirms apmēram diviem gadiem viss lidoja, bet - ar katru mēnesi aizvien švakāk un tagad vakaros no kādiem 18:00 līdz nedaudz pāri pusnaktij ātrums tuvu nullei, pat ar pārrāvumiem, toties naktīs un rīta pusē - viss lido. Nu, paldies Dievam, tagad visi pārvāksies uz divām govīm vai biti un beidzot arī tos nokaus. Nu nevar mobilo lietot šādiem mērķiem, nevar, ja ir kaut nedaudz smadzeņu, lai spētu iedziļināties tehnoloģijās. Arī 4G neko nemainīs, ja uz viena torņa sēdēs 150 kačātāju - tas pats GPRS ātrums vien būs.

Secinājums - gribi zagt - ievelc optiku, vai vismaz DSL.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man pilsētā 100Mbit optika. novilkšu ko vajag uz to un pēc tam kačāšu no turienes. kāds būs operatora ieguvums? vai caur VPN pieslēgšos savam dzīvokļa kompim un lietošu to pašu skaipu?

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Un googli arī atrubīs varbūt, tpc, ka google aizvieto 1188, kam jāzvana.

:D Bet kāda tam elemtē daļa gar to, kā es lietoju netu? Es viņiem maksāju par pakalpojumu, un vēlos to saņemt. Teiksim, ja tu nopērc jaunu auto, vai auto ražotāji ir uzlikuši auto ierobežojumu, ka nedrīkst braukt pa zemes ceļiem, jo tas nav saudzīgi pret mašinu? Nē, jo tu maksā par pakalpojumu, un tas ir tavā ziņā, kā tu to izmanto. Būtu uzlikuši ierobežojumu, teiksim 1mbits sekundē, jeb cik tur tā viņu ,,infrastruktūra'' pavelk, nevis atslēgt voip. Tas ir kā pirkt klavieri bez pogas, vai dīvānu uz kura nevar gulēt. :@

Link to comment
Share on other sites

Леший

Visticamāk, ka LMT izdomāja piespiest Skype dalīties, jo redz, VoIP izkonkurē telefona zvanus, bet Skype tos pasūtīja. Manliekas, ka kaut kas līdzīgs jau ir bijis, tikai ne Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Bet tas skaips jau neko neietekmē tieši LMT internetam, jo no viņu simkartes pazvanīt vispār nav iespējams. Nejau es tāpēc ietu uz lmt un pirktu okarti vai pieslēgumu, kurš ir salīdzinoši dārgs.. Es nopirktu ZZ un pieslēgtu nulles tarifu. Tomēr lielākā daļa jaunatnes lieto ZZ, kur var pa 5 sant tarkšķēt pusotru stundu (pēc tam atslēdzas). Un tas sanāks vēl lētāk un ērtāk, nekā pa to skype caur datoru zvanīt, ja parēķina, cik trafiku noēd, īpaši pusotras stundas videozvans.

Link to comment
Share on other sites

Nu Voip jau gan nevajag nogriezt, bet P2P droši, lai tik ierobežo tos portus. Reāli es dotu 5GB datu limitu visiem P2P un Voip, pēc tam gan varētu atslēgt.

 

Pats personīgi neizmantoju ne Voip, ne P2P(ļoti, ļoti reti), te ieskats manā interneta trafikā, kuru galvenokārt veido ziņu lasīšana, e-pasts + nedaudz youtube:

 

555.JPG

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

ņa, ceru tas tāds aizkavējies aprīļa joks...

 

var kāds apstāstīt, kā tieši viņi taisās piegriezt tos torentus? ar ko torenta vilkšana atšķirās no online-filmas?

 

kā reiz paspēju nomainīt veco modēmu uz jauno okartes e173..jau nopriecājos, ka varēšu likt lietā:

 

2015727561.png

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bullshits tas viss ir. Tele2 ar savlaik it kaa ierobezhoja aatrumu kad sasniegts limits piesleegumam bez ierobezhojumiem. Reaalajaa dziivee protams nekas ierobezhots netika. LMT uz papiira pabaida pumpeetaajus lai protaas, jo savaadaak ir kaa Raiviic teica, jo dienas jo suudiigaak.

Link to comment
Share on other sites

->Touareg

 

Paldies par screenshotiem, ieraudzīju softu, kurš varētu kādreiz noderēt. :)

Link to comment
Share on other sites

Bullshits tas viss ir. Tele2 ar savlaik it kaa ierobezhoja aatrumu kad sasniegts limits piesleegumam bez ierobezhojumiem. Reaalajaa dziivee protams nekas ierobezhots netika. LMT uz papiira pabaida pumpeetaajus lai protaas, jo savaadaak ir kaa Raiviic teica, jo dienas jo suudiigaak.

Un tad pagāja vēl laiciņš (nepilns gads) un sāka ierobežot uz vella paraušanu. Tieši tā, kā rakstīts. Līdz ar to - vari nesprēgāt. Neierobežošanas (tikai draudēšanas) prieks jau kādā 2008. gadā beidzās.

 

Par LMT runājot - kā jau teicu, tas teksts nenorāda, ka ierobežos torentus vai voip. Tas teksts norāda, ka torentotājiem un skaipotājiem piegriezīs vai norubīs netu vispār. Jāteic, ka LMT ierobežojums 16/8kbit ir praktiski uzskatāms par neta norubīšanu.

Labots - Kams
Link to comment
Share on other sites

Jāteic, ka LMT ierobežojums 16/8kbit ir praktiski uzskatāms par neta norubīšanu.

 

http://www.lmt.lv/lat/abonentiem/mobilais_internets/internets_telefona

 

Kad būsi iztērējis datu apjomu bez ātruma ierobežojuma, līdz mēneša beigām (Internets telefonā dienai gadījumā - līdz dienas beigām) ātrums tiks samazināts (64 Kb/s lejupielādei, 16 Kb/s augšupielādei).
Link to comment
Share on other sites

martinno

Da ar tiem 64 kbit/s telefonā nav iespējams normāli pasērfot... Šomēness kā reiz trāpīju virs limita - vienīgais, ko varu izdarīt ar ierobežoto ātrumu ir saņemt push notifikāciju, ka kaut kas ir atnācis vai noticis - pat gmailā meilu izlasīt prasa vismaz 20 sek.

Herņa.

Link to comment
Share on other sites

Kā nu nevar? Operas browseris, lai kompresējas lapas. Apllo portālam pat ir teksta mode. Lietojam to.

64kbps faktiski ir gramu ātrāk par GPRS tā pirmsākumos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...