Jump to content

Jautājums par darbu Anglijā


newguy
 Share

Recommended Posts

... Vajadzētu tā kā visu elektroniķa darbnīcu līdzi,kura aizņem vesalu istabu, tad vēl urbmašīnu, frēzi, virpu un pārejos darbagaldus. Veco lietu kolekciju arī vajadzētu paņemt, jo ko tad pēc 8 stundu darbadienas es darīšu pa vakariem. Bibliotēku arī negribās atstāt. Par sadzīves priekšmetiem nemaz nerunājot. ...

 

Mani, savukārt baida doma, ka es varētu kļūt par tādu mantu vergu. Ja tu dzīvo tikai dēļ saviem urbjiem un sadzīves priekšmetiem, tad es to nesaprotu tikpat daudz cik tu nesaproti tos, kas aizbrauc.

 

PS. http://en.wikipedia....ulsive_hoarding

 

Starp citu, ne visi aizbrauc tāpēc, ka Latvijā slikti vai nav darba. Ir tādi, kas aizbrauc, jo Latvijā ūdeņi par sekliem. Viņiem šeit nav tādas karjeras izaugsmes iespējas un, lai turētos līdzi industrijas attīstībai, viņi izvēlas strādāt darbu savā profesijā ārzemēs. Un es te nerunāju par sēņu lasīšanu.

Labots - NewAge
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Vairāki kolēģi notinās uz citām valstīm jo telecom specam pie zināma attīstības līmeņa Latvija ir par mazu.

Mani glābj regulāri projekti ārvalstīs. Negribu katru pirmdienu lidot uz darbu citā valstī.

Link to comment
Share on other sites

NewAge, nu re,tu nezini,ko nozīmē būt meisteram.Man jau visus tos darbagaldus vajag darbam. Tu, kad ej pie kāda strādāt, tad Tev iedod kaut lāpstu lai raktu vai siltu istabiņu ar datoru kur strādāt. Es neeju ne pie viena darbā, bet strādāju savā darbnīcā ar saviem instrumentiem un ne ar vienu darba devēju nedalos savā peļņā. Tāda ir starpība starp strādnieku un meistaru. Mantu vergs ir kautkas pavisam cits.

Par tās attīstības iespējām Latvijā arī nepiekritīšu. Mans vārdabrālis SAF galvenais kinstruktors tak nebrauca uz ārzemēm "izaugsmes iespējas meklēt", bet uztaisīja ražotni un konkurē ar visām Nokia un citiem radiolinku ražotājiem.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, ko tavuprāt vajadzētu darīt, piemēram, Kasparam Daugaviņam? Palikt Latvijā un dibināt kaut kādu hokeja klubu, kurš spēlēs kaut kādā amatieru čempī, tā vietā, lai spēlētu NHL?

Link to comment
Share on other sites

Konkurēja viņš tikai ar cenām un kamēr pasaules lielo radiolinku ražotāju produkti LV nebija aktuāli jo nebija tādas vajadzības pēc tādas kapacitātes linkiem.

Arī cenas kritās. Tagad 3G un 4G tīkli prasa mikroviļņu sakarus lai starp torņiem Gbps staigātu pa gaisu.

SAF nosēdināja ķīnieši - ņēma no SAF linkus, ņēma, tad nokopēja un pasūtīja tālāk. :(

Cik zinu SAF konstruktori pietiekami daudz braukāja pa ārzemēm, visu ko apgūstot, lai to uz vietas pielietotu.

Izaugsmes iespējas šeit ir mēģinot pacelt kaut ko absolūti jaunu un nebijušu no nulles.

Link to comment
Share on other sites

NewAge, vispār jau šo sadaļu iesāka jauneklis pilnīgi bez kādām darba iemaņām un izglītības.Daugaviņš,vai kaut vai mūsu operdziedātāji, tā jau ir pavisam cita štelle. Ja es prastu tā hokejun spēlēt, ka man ļimonu gadā maksātu. tad arī brauktu. Nostrādā savus piecus gadus un vālāk visu dzīvi vari nestrādāt. Diez vai jauneklim, bez izglītības, vai gliemežu lasītājiem kas tāds sanāks.

Tai pat laika Pauls nebrauc uz Krieviju, kaut arī varētu tur nepārtraukti koncertēt un milzu piķi kāst. Viss nav tik viennozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Lēni un domīgi būvēt? Didzi, tā var darīties ja ir zemes pleķis zem kājām, senču mantojums vai kā tā. Man tā ar bija kamēr studēju utt. Bet tad apstākļi mainījās, mantojuma nav. Ko darīt ja esi tikko aprecējies, gaidi bēbi, tak jāceļ demogrāfija, un raujies trijos darbos lai noturētos virs ūdens? Un cik pēc šitā modeļa vēl dzīvo? Pasaulē, cik saprotu, tas ir normāls dzīvesveids.

Pieņemsim, lai būtu dabiskais pieaugums ir jābūt trijiem bērniem, tas nozīmē ka diviem ir mantojums, kamēr trešajam ir jāiet pasaulē.

Heh,... liku es te flīzes vannas istabā... devīze bija: "ātrāk, ātrāk.."

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Nav vis taisnība, ka visur pasaule mājas tikai uz kredīta taisa vai pērk. Cik man nācies runāties ar latviešu tautiešiem, kuri aizbrauca 1945 gadā, bēgot no krieviem, tad neviens plašajā pasaulē neņēma kredītu, bet visi pie mājam tika. Nu jā,man ar viņiem līdziga domāšana un atceramies- parāds nav brālis. Toreiz gan aizbrauca sabiedrības labākā un inteliģentākā daļa. Lai gan 1941 gadā izsūtija daudzus saimniekus un tie pat sibīrija paspēja sev atkal mājas uzsliet, bet tur nu točna nevienam kredītus nedeva.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Brīžiem rodas sajūta, ka Didžaprāt, visiem ir jābūt meistariem un veiksmīgiem biznesmeņiem (kāds nepārprotami ir viņš pats), un tad jau kanalizācijas pašas iztīrīsies, ielas pašas satīrīsies, ūdensvadi, siltumtrases un gāzesvadi paši salabosies un veikalā plaukti paši piepildīsies. Žēl tikai ka nesaprot, ka ne visiem ir tādas iespējas un rocība kļūt par tādiem veiksmīgiem biznesmeņiem un skaistuļiem kā Tu, kas ir paši sev noteicēji, lai cik to ļoti gribētos un, lai cik par to domātu. Pats jau labi pateici - neesi nekad bijis tāds "parasts strādnieks" vai tuvu tam, kāpēc vispār savu mutīti vari arī paturēt ciet un beigt savu daiļdiršanu par lietām, kuras pamatu pamatos vienkārši nesaproti un pat negribi saprast. Tik vien kā kladzināt, kādi visi izbraucēji ir mīkstie, nodevēji un nejēgas, un kā visiem būtu jākļūst par veiksmīgiem biznesmeņiem ar pāris padotajiem (kurus nezin kur raus) un vēl visādām super ekstrām, kuras pilnīgi noteikti un totāli ir iespējams iegūt, neatkarīgi no apstākļiem - visiem. :)

 

Ja es prastu tā hokejun spēlēt, ka man ļimonu gadā maksātu. tad arī brauktu. Nostrādā savus piecus gadus un vālāk visu dzīvi vari nestrādāt.
Sandis Ozoliņš, Artūrs Irbe (mirušos un ārzemniekus nepieminot), bla blabla ... Jā, viņi ātri nopelnīja pāris ļimonus un gāja pensijā (atgriezās dzimtenē) pēc pieciem gadiem un tagad svilina pakaļas Jūrmalas rezidencēs. :D Būtībā arī ar šo pats pateici, ka brauktu strādāt tur, kur maksā lielāku naudu par to pašu darbu, nevis censtos izsisties un pierādīt sevi tepat (un izsist ārzemju cienīgu algu). Acīmredzot, rocība pašam par īsu, lai ārzemēs sevi kādam pierādītu un būtu vajadzīgs. Idiņš ... :) Labots - Alkoholokausts
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nē nu visu var darīt, bet nav jau LAIKA... Piemēram, lai normāli ieliktu durvis, pirms tam ir ši operācija jāizdara 200 reižu, vēl vaig instrumentus un pareizos materiālus... Nu ko tad, tikko kaut ko savajagās iet un strādāt tajā jomā?- tā jau visas dzīves nepietiks...

Mēs jau ar pašdarbību nodarbojamies, tpc ka esam pamatjomā pa maz nodarbināti, vai pa maz maksā...

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Jā, katram tagad jābūt specam savā specialitāte un arī pro elektriķim, automehāniķim, būvniekam un sazin vēl kam. Protams, katrs var arī bez kredīta uzcelt māju. Labākajā gadījumā paiet 10 gadi, lai sakrātu zemei, pēc tam vēl 10 gadi, lai uzceltu māju.

Padomju laiku domāšana, ka visi var būt kosmonauti :D

Link to comment
Share on other sites

Bija tik forša diskusija, bet kādēļ visu jāsabojā ar personiskiem apvainojumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kurā brīdī šī diskusija bija forša? Varbūt tikai pirmajā autora postā. Visādi citādi viņa ir pilna ar tirgus līmeņa stereotipiem: celtnieks ar X5, vergs Anglijā, šampinjonu plantācijā, u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Kaut pašam patīk viskautko taisīt/remontēt, bet padomājot ar vēsu prātu mūsdienās RIKTĪGS bizness sanāk ja uz kautko specializējās un sāk INTENSĪVI strādāt. Nu neba par velti Fords izdomāja konvejeri kur katrs dara savu operāciju, nevis viens meistars no A līdz Z montē mašīnu. Rezultātā cena nokrita. Tā ka ir vajadzīgi (un krietni daudz) pasaulē cilvēki kas dara kādu vienu operāciju nevis visu pēc kārtas. Mums gan Latvijā ir kaudze kantoru un zs kas dara visu, bet ... īsti pasaules līmenī ( nu runa iet ne tikai par kvalitāti, bet arī cenu) nesanāk tas ko saražo/uztaisa. Nu nevar īsti konkurēt ja sāc ar ''naturālās saimniecības'' metodēm. Cits jautājums ka arī konveijera darbam vajag speciālistus kas metina, frēzē vai virpo. A tādas specialitātes nav Latvijā ''topā'' Visi mācas par juristiem un sabiedrisko attiecību speciālistiem... Nu ja cilvēks grib nopelnīt naudu , tad es neredzu neko sliktu ja brauc uz ārzemēm pelnīties. A kāpēc pie mums nevar pelnīt (neraujoties 16 stundas dienā, bet strādājot 8 st kā Eiropā). Nu tā pati ''naturālās saimniecības'' domāšana un ražošana nevis šaura specializācija, kad firmai ir vis lai ātri un perfekti veiktu kādu šauru darbu/ražošanu. Nu otrs- kas tomēr ir specializējies tas palūr cik maksā apkārt un nemaz neizjūt vajadzību maksāt vairāk (kas īslaicīgi palīdz gūt nevāju peļņu, bet ilgākā laikā var pakāst labus darbiniekus)

Link to comment
Share on other sites

Stāstam jau laikam vajadzēja būt nedaudz par citu tēmu - ja gribi, brauc un strādā, bet domā, ko darīsi tālāk. Jo ir viena lieta - lasīt gliemežus, lai apmaksātu mācības, cita - visu mūžu lasīt gliemežus.

 

Jo krīze jau Latvijā nebūs mūžīgi. Ja būsi ko apguvis, arī Latvijā varēsi dabūt labi apmaksātu darbu, ja mācēsi tikai gliemežus lasīt - varētu būt problēmas.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jo krīze jau Latvijā nebūs mūžīgi.

 

Nū ja...! Tas, ko sauc par krīzi :sarkasms: te relatīvi bija, ir un būs. Mainās tikai forma, sabiedrības līmeņi, ko "krīze" skar un izpratne par konkrētā mirkļa un pagātnes procesiem. Tas pats par lielo piķa pelnīšanu, ko patīk dēvēt par treknajiem gadiem. Ne visi pie tā treknumiņa tika, es pat teiktu, ka tika ļoti ierobežots cilvēku skaits. Vēl dažiem bija ilūzija par treknumiņu, jo paspēja dažus mēnešus pamaksāt līzingu par lielu automašīnu vai 22. stāva dzīvokli, ko pie pirmās algas neizmaksas paņēma prom.

 

Pieņemsim, ka Rik0 šobrīd nejūt krīzi, jo kaut kāda alga ir, piens nemaksā vairs latu litrā, maizi arī var salīdzinoši lēti iegādāt. Vistas līķa detaļas maksā ap 1.70Ls/kg, cūķis 2.50 - 3.00 Ls/kg. Alkohols pieejamās cenās. Drusku griež degvielas un siltuma cenas, bet to var pieciest. Tava krīze sāksies pirmspensijas/pensijas vecumā, jo pēc šobrīd prognozētā - pensijas būs maigi izsakoties nelielas. OK, tas ir tālu un ļoti liela daļa vīriešu (statistiski) savu pensiju nesagaidīs, bet varbūt arī labi, ka tā.

Link to comment
Share on other sites

Nav vis taisnība, ka visur pasaule mājas tikai uz kredīta taisa vai pērk. Cik man nācies runāties ar latviešu tautiešiem, kuri aizbrauca 1945 gadā, bēgot no krieviem, tad neviens plašajā pasaulē neņēma kredītu, bet visi pie mājam tika. Nu jā,man ar viņiem līdziga domāšana un atceramies- parāds nav brālis. Toreiz gan aizbrauca sabiedrības labākā un inteliģentākā daļa. Lai gan 1941 gadā izsūtija daudzus saimniekus un tie pat sibīrija paspēja sev atkal mājas uzsliet, bet tur nu točna nevienam kredītus nedeva.

Atcerējos par mūsu slaveno tautieti Amerikā. Laikam, arī viņš savas koraļļu pils celtniecībai kredītus neņēma.

http://www.anglobalt...:BlogPost:49787

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Oxygen, tu itkā pareizi runā no lielražošanas viedokļa teiksim autorūpnīcā. Tas nu galīgi neattiecas uz meistara darbu,kurš mājai liek apkuri vai paneļus no kokgriezumiem. Celtniecībā, ja tā pēc individuāla projekta, nekad nebūs konvejera darbs. Var jau mājai ņemt kredītu, tikai tad sanāk aptuveni trīskārtīgi parmaksāt. Var naudu sakrāt un uzbūvēt trīsreiz lētāk.Tas nebūs uzreiz un pašam jāvada būvdarbi un pašam jāgādā būvmateriāli. Darbus var veikt meisteri,tikai pašam tie jākontrolē. Materiali jāgādā , lai meistari neapjātu,jo par skaidru naudu bez papīriem var nopirkt visu un pa ļoti dradzīgām cenām. Tikai nesāciet mani audzināt par nodokļu maksāšanu un nestāstiet,ka jūs celtniekam maksājat soc nodokli un valstij PVN. Celtniecībā valda pilnīgi citi likumi. Vari to saukt par naturālo saimniecību, bet tā var tikt pie mājas bez kredītiem. Lai kā arī nebūtu, gliemežus lasot, nekad māju nenopelnīsi.Var jau būt,ka es tikai zinu sliktus stāstus par darbu ārzemēs, bet tad pastāstiet tos skaistos,kur strādnieks strādājot pie konvejera Anglijā par nopelnīto naudu ceļ māju Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Nu viens otrs pāris strādājot viesnīcā, pēc 2 gadiem nopērk dzīvokli Jelgavā.. Vienīgi mērķim ir nozīme!

Link to comment
Share on other sites

Var jau to būdu uzraut par savu kāpostu, var. Tikai laiks iet uz priekšu, ieliec pamatus, uzbliez sienas -> jumts -> apdare -> siltināšana -> iekšdarbi = wtf?

a bērniem pa to laiku jau divdesmiTpieci, nu i sēdi ar to savu otru pusi viesistabā pie kamīna savos 170 kvadrātos bez jēgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Oxygen, tu itkā pareizi runā no lielražošanas viedokļa teiksim autorūpnīcā. Tas nu galīgi neattiecas uz meistara darbu,kurš mājai liek apkuri vai paneļus no kokgriezumiem. Celtniecībā, ja tā pēc individuāla projekta, nekad nebūs konvejera darbs. Var jau mājai ņemt kredītu, tikai tad sanāk aptuveni trīskārtīgi parmaksāt. Var naudu sakrāt un uzbūvēt trīsreiz lētāk.Tas nebūs uzreiz un pašam jāvada būvdarbi un pašam jāgādā būvmateriāli. Darbus var veikt meisteri,tikai pašam tie jākontrolē. Materiali jāgādā , lai meistari neapjātu,jo par skaidru naudu bez papīriem var nopirkt visu un pa ļoti dradzīgām cenām. Tikai nesāciet mani audzināt par nodokļu maksāšanu un nestāstiet,ka jūs celtniekam maksājat soc nodokli un valstij PVN. Celtniecībā valda pilnīgi citi likumi. Vari to saukt par naturālo saimniecību, bet tā var tikt pie mājas bez kredītiem. Lai kā arī nebūtu, gliemežus lasot, nekad māju nenopelnīsi.Var jau būt,ka es tikai zinu sliktus stāstus par darbu ārzemēs, bet tad pastāstiet tos skaistos,kur strādnieks strādājot pie konvejera Anglijā par nopelnīto naudu ceļ māju Latvijā.

 

es atkal nevaru saprast no kurienes nak tie stasti par tiem gliemezhiem, jo dzivojot Anglija 3 gadus at dzirdejis neesu ka tads darbs pastav. Shampinjonus gan laikam lasa Irija.

 

bet ja nopietni lietai pieiet, tad var ari sakrat un uzcelt maju lv, tikai vai vajag?

es piemeram stradaju lielveikala(analogs RIMI), parsvara gar sadzives tehniku, pastastu ar ko atskiras viena velasmashina no otras, darbs nu galigi nekads grutais, daru to 3 dienas nedelja, sanjemu 8 martcinas stunda. nav nekas daudz, bet neteiksu ka slikti.

tad es vel macos koledza - engineering, apprenticeship (kad butiba macies stradajot) un stradaju firma kas buve furgonus auto/moto sporta vajadzibam, metinu, virpoju, frezeju un skuveju jeb visu ko vaig. maksa 15 stunda. kamer macos nav slikti, daru to 2 - 3 dienas nedela.

 

vai var sakrat majai? nezinu, jo speciali nekam nekraju, bet konta nujau bus vairak ka 10k iekrajushies.

 

taka nav tas velns tik melns cik vinu male. parasti jau caur zinjam un forumiem lidz Lv nonak tas negativais, jo pozitivais nevienam neinterese, latviesiem patik teatris, itipasi drama, redzet ka citiem iet sliktak, apsmiet un panirgaties

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un cik daudzi dzīvo zem tilta, pie mammas vai vietējā šķūnī nemaksājot īri? Normāli dzīvojot, un uzsverot vārdu normāli, krāšana nekāda nesanāk, ja dzīvo sakarīgā īrētā dzīvoklī. Man sanāk 10 gados jau sanāk 30% no mājas vērtības, kas aizietu īrei, ja to turpinātu darīt. Rezultātā piķis, ko maksā īrējot + atlicinot kādu simtiņu, realitātē nevar apsteigt bankas kredītu izmaksas, ja vien neīrē dzīvokli pa 100Ls ar komunāliem un mēnesī noliec 500Ls hātei. Jebkurā gadījumā bez starta kapitāla nekas nesanāks - pamatus nevar pa pusei ieliet, vai pa pusei sakasīt pirmajai iemaksai.

 

Es nerunāju par 40 gadu kredītu, kur procenti ir 120% no kredīta summas. kā arī par hātēm, kuras maksā (cena izzīsta no pirksta) virs 100'000 Ls. Katrā gadījumā kredītu laiks ir pagājis un ja nevarēsi uzrādīt legālus ienākumus, sakasīt pirmai iemaksai 15-25%, par būdas kredītu var pat nesapņot.

 

Var jau mājai ņemt kredītu, tikai tad sanāk aptuveni trīskārtīgi parmaksāt. Var naudu sakrāt un uzbūvēt trīsreiz lētāk.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Var jau to būdu uzraut par savu kāpostu, var. Tikai laiks iet uz priekšu, ieliec pamatus, uzbliez sienas -> jumts -> apdare -> siltināšana -> iekšdarbi = wtf?

a bērniem pa to laiku jau divdesmiTpieci, nu i sēdi ar to savu otru pusi viesistabā pie kamīna savos 170 kvadrātos bez jēgas.

Precīzi kā vienam pazīstamam Īrijas strādniekam...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tas Nozares raksts ir visnotaļ pacilājošs. Tikai kad realitātē nonāk pie pieminētā "jāliek klāt pie algas" jautājuma, tad parasti darbinieku nepieņem tieši šī iemesla dēļ. Paņem mazāk prasīgo darbinieku. Ir ārkārtīgi maz tādu amatu un uzņēmumu, kas pirmkārt vērtē atbilstību, pieredzi un zināšanas.

 

Tajā rakstā jau neir runa par to, ka viens iesācējs prasa 300Ls, bet pro vecis grib 3000Ls un viņu paņem darbā. Nē! Runa ir par to, ka ārzemēs mēs varam konkurēt tikai dēļ tā, ka darbiniekiem maksā ļoti zemas algas vai arī algas aploksnēs. Tā ir brutāla melošana, ka "ai mums trūkst kvalificēta darba spēka". Darba spēks ir, tikai tas netiek ne tuvu atbilstoši apmaksāts.

 

Biju pagājušajā vasarā Ventspilī uz vienu rūpnīcas atklāšanu, kas ražo ES valstīm visādas traktoru piekabes, piemēram, ielu slaucītājus un tādas lietas. Čaļi metinātāji tur novākti spicākie, uzņēmums pieder vāciešiem un šveiciešiem. Paši īpašnieki slavēja metinātājus, jo šiem jāsametina uz mm daļām. Visu cieņu! Tikai vācieši drusku piemirsuši, ka šiem augsti kvalificētajiem arī augsti jāapmaksā darbs. Tāpēc arī ievākušies Ventspilī, lai var maksāt zemu Rīgas algu, kas ir pilnīgs izsmiekls pret to, kas būtu jāmaksā šādam speciālistam pēc Vācijas vai Šveices standartiem.

 

Biju arī vienā strādājošā papīrfabrikā netālu no Siguldas. Tas pats stāsts - ražo augstvērtīgas, nepieciešamas, konkurētspējīgas lietas, bet darba apstākļi nožēlojami. Telpas tumšas, putekļainas, iekārtas no 19.gs., nenormāli smags roku darbs (to pat atzina ekskursijas vadītāja), nekur nav nekādi moderni pacēlāji, pakotāji vai kas tāds. Algas diez vai pārsniedz 250Ls uz rokas. Maiņu darbs, iekārtas apstādina laikam vienu vai divas reizes gadā. Karoč elle zemes virsū. Bet eksporta tirgos konkurēt var, jo neko neiegulda attīstībā, neko nemaksā darbiniekiem. Man, kuram nav nekāds sakars ar darba drošību, tas viss process un drošības nodrošinājums likās pilnīgs absudrs.

 

Latvija var! Tikai uz kā rēķina...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu tas jau reāls solis lai cilvēki brauktu atpakaļ. Īstenībā priecē ka beidzot nauda tiek ieguldīta lietās kas ražo kādu vērtību, nevis pļavas būdās, kuras pēc definīcijas ir tomēr ''neražojošas'' ieguldījums. Principā ja ļauži kam nauda , būvē /modernizē ražotnes, tad tām vajadzētu būt konkurētspējīgām. Tas tā kā ar internetu Latvijā. Nu sākam vēlāk kā rietumos, rezultātā jaunākas iekārtas un rezultātā dažā labā bagātā rietumu valstī var tik sapņot par to internetu un pakalpojumiem kas realizēti caur internetu Latvijā. Cerams ka tā būs arī ražošanā. Būs konkurētspējīgas ražotnes, būs arī algas lielākas ( nu kā bija celtniekiem celtniecības buma laikā, kad bariem brauca pie mums strādāt celtniecībā no citurienes). Bet par to Didža viedokli ka cilvēks dara pats visu. Tas ir OK ja cilvēkam ir ''brivmākslinieka '' statuss. kad grib , tad strādā. Ja strādā reāla uzņemamā, tad labāk pelnīt ar to ko dari (un daudzreiz padodas vislabāk) un to citu uzticēt kas māk labāk. Cits stāsts ka pa lielam tie celtnieki ''profesionāļi'' istenībā bez jebkādas saprašanas un īsti haltūristi ( pie mums). Bet, domāju, tas arī sakārtosies , jo krīze tomēr parāda kas ir kas. Ja ir bijis pirms krīzes, un pārdzīvojis nemainot nosaukumu, tad jau pastāv iespēja ka ir kaut ko vērts.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man neko neļauj lasīt :(

btw tiem, kas tikai vaimanā, ka latvijā viss ir slikti

 

http://www.nozare.lv...B96A6F9CE58922/

 

Žak,

 

kad no tiem uzņēmumiem aiztīsies normālie darbinieki un peļņa aizies mīnusos, tad arī banānu valsts saimniekošana un lētais darba spēks izzudīs. Diemžēl jāpaiet zināmam laikam, lai uzņēmumu pašattīrīšanās notiktu. Uzskatāmi to var redzēt IT nozarēs, kur speciālisti ir jauni, pieprasījums liels un par 200Ls algu neviens pieredzējis programmists nevergo.

 

Cits stāsts strādniekam, kas dzīvo kādā lauku miestā vai reģiona centrā, kur uzņēmumi, kuros ir darbs, saskaitāmi uz vienas rokas pirkstiem, kur vai nu uzņēmums turas uz esošiem darbiniekiem par zemu algu, vai arī klapējas ciet, jo tuvāk Rīgai nespēj pavilkt izmaksu dēļ.

 

oxygen

 

Ilgu laiku Latvijā katrs zemnieks bija brīvmākslinieks, līdz nozare aizgāja pakaļā un piespieda apvienoties kooperatīvos, lai nebūtu vienam pašam jānodrošina viss A-Z. Tāds celtnieks-brīvmākslinieks varēs remontēties mazos apjomos un neviens viņu nelaidīs klāt, piemēram, nacionālai bibliotēkai. To var teikt par jebkuru citu jomu, kur katrs pats par sevi, un sev algu var palielināt tikai palielinot apjomu (lasi. strādāt >12h dienā), lai izturētu konkurenci darba tirgū.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

M-veci, tur jau tā lieta! Nav izvēles. Kaplē pa 250Ls vai arī esi brīvs. Pašattīrīšanās nenotiek, jo maksāt nevēlas neviens. Priekšnieks braukā ar Touregu/Kajēni, bet darbinieki strādā tumšās, nevēdinātās, aukstās, mitrās telpās. Ir absolūta nesamērība starp īpašnieka peļņu, viena vai divu vadošo darbinieku atalgojumu un to, kas tiek atmests patiesajiem darba paveicējiem. Un šis nav no pirksta izzīsts vai avīzēs izlasīts stereotips. To pats redzu ikdienā. Dažreiz šermuļi pa kauliem skrien.

 

Ar IT tas viss tik viegli cauri neiet, jo ļoti daudz ko var darīt attālināti un arī IT darbinieki ir gados jauni, nav piesieti nekā savai valstij un pēc lielā kāposta gatavi arī pāri okeānam lidot. Tur ir kaut kā jāsamēro alga, lai tepat uz vietas būtu OK dzīvot un aizbraucot citur ieguvums būtu pietiekami niecīgs. Tomēr arī IT cilvēki nav rūķi, kas dzīvo tumšā alā vieni paši.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tā ir skarba patiesība par mazkvalificētu darbaspēku (ja Tu māki tikai to, ko var bezdarbniekam iemācīt nedēļas laikā, tad neceri uz labu algu). Tiem, kas māk ko vairāk - konkurence visu noliks pa vietām (protams tam būs nepieciešams laiks), algas augs. Jo kvalificētāks darbaspēks vajadzīgs, jo mazāk uzņēmēs vēlas riskēt palikt bez darbiniekiem, jo jaunus vietā "no ielas" nepaņemsi, un attiecīgi nodrošina pienācīgu algu.

Link to comment
Share on other sites

Nu ir starpība par laiku, kad kāds prihvatizēja kādas darbnīcas (lasi neko neieguldija ) un firmu kas ir ielikusi miljonus iekārtās . Nu reāli konkurētspējīgas (ar produkcijas kvalitāti) ir tādas. Nu nevarēs īpašnieks slaidi uzpļaut uz strādniekiem un teikt ka man po...j, ka tik man kajene. Nu tur ir tā starpība starp iepriekšejiem 20 gadiem , arī celtniecības burbuli un reālu ražotni kas ražo ko vairāk par ''papīriem'' tipa reklāmas kantoris. Tā ka domāju kvalificētiem (nu nedomāju tīri trīs augstākas izglītības, bet tādus kam rokas aug taisnā leņķi) darbiniekiem algas augs reāli.

Vienīgi , man liekas, jaunajiem būtu vērtīgi pastrādāt ārzemēs lai saprastu kas ir NORMĀLA darba disciplīna . Nu daļa tautas , pie mums, uzskata ka alga pienākās par gurķa rullēšanu, bet kad reāli ir jāstrādā no pl. x līdz pl. y , tad jau pienākas prēmija un esot pārmocīts. Nu daudzi uzskata nepārtrauktu smēķešanu darba laikā par svētu vietu, kur, ja aizrādi , gandrīz tiek pārkāptas cilvēktiesības. .Un pēcāk vēl bļaustās kāpēc alga ir kādu grasi zemāka kā kolēģim nesmēķetājam!

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Maped ne moj, ja prosta....

 

ir ļoti daudz varianti (40 vakances, ja sapratu pareizi):

 

Darba samaksa līdz 9,20 GBP/h , atkarīgs no performance.

Dzīvesvieta - Harlow ( Londona 25 min. ar vilcienu)

Dzīvesvietas sākumā tiek nodrošinātas

Darbs TESCO Warehouse ( Noliktavā). Darbs pagrūts, bet labi apmaksāts. Strādājot 6 dienas nedēļā 350 GBP var nopelnīt miera vējos.

 

ūūūūnnn, tad nav vel viss (te arī esot daudz brīvo vakaņču):

 

Darba princips tāds pats kā tesco - picking, tikai DHL,tas ir ar mikrafonu, nevis skenējot. Līdz ar to nepieciešama puslīdz jēdzīga angļu valodas saprašana.

Dažiem liekas foršāk, dažiem nē.

Darbs divās maiņās - no 8 - 16.00 un 13.00 - 21.00 . Maiņu kārtības mainās mainoties nedēļām lough.gif

Samaksa 6.08 - 10 GBP /h

Samaksas kārtība - minimālā + picks per hour, kas šajā gadījumā apzīmē iekrautās kastītes stundā.

 

Pakalpojums, protams, ir maksas, jo šito visu bīda aģentūra FirstChoise. Braucu pats caur viņu, zinu galus, viss ir ok.

Par nokļūšanu, ir divi veidi:

1. par 100 ls tevi no Rīgas centra savāks busiņš un atvedīs tieši uz Harlowu, uz māju, kur apmesties.

2. Lido ar lidmašīnu (cenu skatamies paši), Es vai kāds cits Jūs savāc Lidostā, Harlowas centrā, jebkur Essex apgabalā.

 

Ja nopietni, tad uz vasaru šis ir super-duper variants, var gan nopelnīt labu kapeiku, gan nostiprināt valodas zināšanas, gan iehavot kārtīgu gaņdžu (lol). Protams, ja ir velme strādāt ilgāk par vasaras peridou, no problems!

Ir jautājumi? Raksti!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ir starpība par laiku, kad kāds prihvatizēja kādas darbnīcas (lasi neko neieguldija ) un firmu kas ir ielikusi miljonus iekārtās . Nu reāli konkurētspējīgas (ar produkcijas kvalitāti) ir tādas. Nu nevarēs īpašnieks slaidi uzpļaut uz strādniekiem un teikt ka man po...j, ka tik man kajene. Nu tur ir tā starpība starp iepriekšejiem 20 gadiem , arī celtniecības burbuli un reālu ražotni kas ražo ko vairāk par ''papīriem'' tipa reklāmas kantoris. Tā ka domāju kvalificētiem (nu nedomāju tīri trīs augstākas izglītības, bet tādus kam rokas aug taisnā leņķi) darbiniekiem algas augs reāli.

Vienīgi , man liekas, jaunajiem būtu vērtīgi pastrādāt ārzemēs lai saprastu kas ir NORMĀLA darba disciplīna . Nu daļa tautas , pie mums, uzskata ka alga pienākās par gurķa rullēšanu, bet kad reāli ir jāstrādā no pl. x līdz pl. y , tad jau pienākas prēmija un esot pārmocīts. Nu daudzi uzskata nepārtrauktu smēķešanu darba laikā par svētu vietu, kur, ja aizrādi , gandrīz tiek pārkāptas cilvēktiesības. .Un pēcāk vēl bļaustās kāpēc alga ir kādu grasi zemāka kā kolēģim nesmēķetājam!

 

par smekesanu gan taisniba. par to nemaksa ne Anglija, ne Vacija. vainu vispar aizliegts smeket, vainu tikai partraukuma.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Riktīgi fail darbi jūtpaudim...

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Jūtpaudi, nezini vai nav tas pats vecais labais People Resources kantoris kas tev sludiķī? Nezinu kā tas brīnums tagad saucas, bet pirms gadiem 3 bija People Resource un par tiem gan varu daudz pastāstīt, un nejau to labāko!

Link to comment
Share on other sites

Riktīgi fail darbi jūtpaudim...

 

Un kāpēc tu domā, ka tikko vidusskolu pabeigušam gurķim UK dos kaut ko labāku?

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Kāpēc vispār ir jābrauc uz UK failjob strādāt, nevis vienalga kur kaut ko normālu kur var pieredzi iekrāt?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tāpēc ka ēst gribās!!!

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka cilvēki ir dažādi, situācijas dzīvē arī ir visādas. Un kas tur slikts pāris vasaras mēnešus kā vilciņam paskraidīt pa noliktavu? Šis darbs ir daudz labāks par dārzeņu fasēšanu saldētavā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...