Jump to content

Jautājums par darbu Anglijā


newguy
 Share

Recommended Posts

Anglijā arī viss ir daudz lētāks drēbes, dzīvošana un pārtika, ja atskaita londonas centru protams. Esmu Anglijā bijis 2 gadus trādājis un varu teikt, ka, ja jāizvēlas mazkvalificēts darbs Latvijā vai Anglijā tad izvēlētos dzīvot un strādāt Anglijā dēļ samērā "lielajām" mazkvalificēto darbu algām. Strādājot kārtīgi es pelnīju minimums 250GBP uz rokas pēc nodokļiem nedēļā. 25GBP istabas īre 25GBP ēšanā uz nedēļu. 200GBP man palika uz rokas , protams cik es atvedu uz latviju galu galā ir cits stāsts. Bet, ja pērc drēbes uz izpārdošanu un piemēram tehniku es iepirku Second Hand veikalos PS3, TV, kur cenas par lietotām precēm ir smieklīgas, piemērs, jauns PS3 veikalā maksāja 300GBP. Lietots, ko pat vizuāli grūti noteikt 120GBP. Beigās, ja parēķina viss savācās un vidējam cilvēkam paliek kāds grasītis arī pāri. Auto arī tur nav dārgi es nopirku Opel Omegu 2001 gada ar pilnīgi visām ektrām pa 300GBP latvijā šāds auto sāktos tajā laikā no 4000Ls .... Ugundzēsēji, policija, medicīna pavisam citā līmenī atceros virtuvē dega panna kāds bija atstājis un dzēsēji bija klāt jau pēc 3 minūtēm.

 

Citiem vārdiem sakot, es biju zaļš gurķis ar minimālo uz rokas, par darbu noliktavā, bet, ja būtu kvalificēts darbs 5.6GBP/H vietā es pelnītu 15-20GBP stundā un mēnesī sanāk uzreiz 2.5k GBP uz rokas. Kur Latvijā tev tā maksā? Atrēķini vēl visus izdevumus protams un beigās vidējam cilvēkam sanāk pelnīt tik pat cik anglijā sēņu lasītājam. Nožēlojami ne?

Vienīgais, kas ļoti traucē ilglaicīgi tur uzturēties ir svešuma sajūta. Neatkarīgi no tā vai esi ar draugiem vai nē. Patreiz strādāju LV, lai gan pelnu tik pat cik UK pa minimālo tomēr esmu un jūtos kā mājās.

Labots - kazarma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, lietoto mantu tirgus tur tiešām ir labs atspaids sākumam. Kaut tā pati audio aparatūra. Cik bieži te jaunieši prasa, ko lai paņem pa nedaudz naudiņām un žēl skatīties, ka lielākoties viss griežas ap vecu psrs aparatūru vai datortumbiņām. Tur pavisam citu klasi var novaktēt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bieži vien "piemirst", ka dzīvo kaut kādā ūķī vai saspiedušies 5 purni vienā istabā, kā arī ēd nocenotu/bojātu/miskastes pārtiku. Laikam tamdēļ, lai uzspodrinātu veiksmes stāstu.

25GBP istabas īre 25GBP ēšanā uz nedēļu.

Link to comment
Share on other sites

Outsider

cilvēks uzraksta, ko vienkārši nopircis un uzreiz sākas bļaušana, ka nekas cits dzīvē neinteresē...daļai arī jāiemācās lasīt 25 GBP nedēļā, tb 100 gbp mēnesī par istabas īri, ja vien pats tos babajus nesaved sev gultā gulēt, tad ar smadzenēm domājoss gribot tādu apstākļus nedabūs, par to bojāto/nocenoto/miskastes pārtiku es dŗizāk teiktu par lv, tikai lv nocenotā izskatās tā, vajadzētu tā kā aizbraukt tur kaut tūrismā un tad plātīties ar izteikumiem..

Link to comment
Share on other sites

5 brālēni strādā ārzemēs:

* viens pirms krīzes jau prom bija - no sākuma melnie darbi, bet pēc tam, kad vietējie ievēroja akurātumu un centību - darbs prestižā fabrikā, ko ar baltiem cimdiem var darīt, alga arī ne jau minimālā. krīzes laikā savu brāli savāca to pašu darbu strādāt, apdzīvo 1 rindu māju, krāj naudiņu.

 

* trešais kopā ar ceturto - savu brāli - ilgi pirms krīzes gāja jūrā - otrie kapteiņi IIRC pēdējoreiz, kad interesējos - gan jau pakāpušies. otrās pusītes var sēdēt mājās, strādāt par skolotājām un/vai audzināt bērnus. dzīvokļi/mājas nopirktas - reti kurš pirms 30 ar to var lepoties.

 

* piektais - jau rakstīju, tikai gadu tur, noliktava - ja pareizi atceros, tad ar forkliftu (pacēlāju) braukā, dzīvo labi, audzina bērnus. Latviski.

 

viena radu meitene mācās Skotijā (blakus Andzam) - brīvajā laikā piestrādājot kafejnīcā, alga un uzkrājumi sanāk vairāk nekā man :D Un veca desa nav pie tam jāēd vai istaba ar draudzenēm jādala. Un es neticu, ka pēc bakalauriem turpat arī paliks.

 

 

Tā ka man liekas muļķības tie stāsti, ka sapelējusi pārtika, verdzība, sagrabējis auto un nolemts liktenis ir viss, kas sagaida cilvēkus, sperot kāju ārzemēs. Un ka šeit katram ir nodrošināta nākotne, iespēja no darba brīvajā laikā uzcelt savrupmāju. Didzi - taviem 30 gadīgajiem radu bērniem jau ir pašu nopelnīti/uzcelti dzīvokļi/mājas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Fail darbs kaut kādā noliktavā nav veiksmes stāsts...

Link to comment
Share on other sites

Un kurš tad tava 'nefail' darba augļus sakomplektēs, sapakos un nosūtīs klientiem? Jeb arī tavs 'nefail' darbs ir tikai virtuālu naudu dzenāt pa vadiem? Pieriebušies jau visi šie augstprāši. Varu derēt ka arī tā ir daļa iemesla, kādēļ cilvēki labprātāk dodas tur.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ediots, ne jau tur ir problēma ar darbu kā tādu. Visu šo te čakarē labs cilvēki (nekā citādi nevar nosaukt), kas aizlaižas no LV un sludina, ka palikušie ir lūzeri un GB, IRL pelna zelta kalnus, bet tajā pašā laikā dzerstās, dzīvo uz kapeikām un dzīvo graustā ar baru čubrikiem.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

serioussam909: no 6 radiem tikai 1 pašlaik strādā melno darbu, pirmo gadu vispār tikai mācoties valodu. Dzīvo pieklājīgi, bērnus uzturēt un ar sievu dzīvot var bez problēmām, iegādāties portatīvos utml, ja vajag - nav problēmu. Atvaļinājumi - nav problēmu.

Sūdzību nulle. Manuprāt, ar vidējo un bez valodas zināšanām tas ir ļoti OK - sakrās naudiņu, tad domās ko darīt.

 

 

Par laimi dzērāju/meitu ģēģeru/slīmestu/kriminālistu rados nav, tā ka nemācēšu komentēt par zemāko slāņu izklaidēm un pagrimumiem vai kopdzīvi ar babajiem.

Bet katram, kurš vēlas strādāt, darbs ir atradies un pēc urāliem nav jāsāk izskatīties. Pat ar knapām valodu/profesionālām prasmēm.

Link to comment
Share on other sites

Bet katram, kurš vēlas strādāt, darbs ir atradies

 

Te nekādi nevar atrast, vai vienkārši 400 ls alga bez izglītības nav vilinoša?

Link to comment
Share on other sites

Vienam pirmais variants - gada nesekmīgi darba meklējumi šeit.

Meitenei darbs picērijā Latvijā pa vidu mācībām nosedza autobusu+ēšanu, bet neko īpaši vairāk. Un izdomāja pamēģināt dzīvē ko citu, kamēr vēl jaunība. Un dabūt diplomu ārzemēs un apošņāt gaisu kā studentam - tas IMO ir ļoti OK.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Katrs lai strādā un dzīvo kur grib! Nu ko var bezgalīgi cepties? Vai ir vēl kāds, kas cer, ka no šito gaudu palagu ražošanas šeit, kaut kas izmainīsies? Varu pateikt, tirsiet šeit cik gribat, dzīve tāpat ies savu gaitu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ggg97, piekrītu, bet lai tie aizbraucēji vai palicēji neizplata melus, tad viss būs kārtībā un neviens nešūmēsies. Respektīvi, ja stāsta, tad lai stāsta kā ir, nevis piepušķotus "veiksmes" stāstus.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

bet lai tie aizbraucēji vai palicēji neizplata melus, tad viss būs kārtībā un neviens nešūmēsies. Respektīvi, ja stāsta, tad lai stāsta kā ir, nevis piepušķotus "veiksmes" stāstus.

 

Redz kā ir, varu izstāstītīt, jo pats tur biju un tam esmu izgājis cauri. Neviens jau neko nemelo un neizpušķo (nu domājams vismaz lielākā daļa tā nedara), bet no sākuma aizbraucot jau tev pašam liekas ka ir daudz labāk nekā bija LV un tad nu arī sāc to stāstīt visiem ka firmas drēbes lētākas nekā LV, pārtika lētāka utt. Vienīgi ja nebūtu īre tik dārga tad jau vispār būtu paradīze. Bet reāli tas stāstītājs jau tajā brīdī domā tikai par naudu ko nopelna, nevis par savas dzīves kvalitāti kopumā. Ja godīgi tad tur pat normālu pārtiku gribēdams nevar paēst, nemaz nerunājot par tiem kas saka ka var mierīgi paēst pa 25 GBP nedēļā. Jā, to var, bet tikai tad ja tev nav svarīgi ko tu ēd un tavā ēdienkartē ir gandrīz katru dienu viens un taspats. Lētā maize, lētais kečups, lētā desa utt. Tam visam kvalitāte ir maigi izsakoties drausmīga.

Varu izstāstīt savu laimes stāstu par UK. Aizbraucu ar aģentūru, ielika 4 cilvēkus vienā mājā. Mājā bija gan burbuļvanna, katram sava guļamistaba, iebūvējamā virtuves tehnika utt. Bet kas tev dos, pēc 3 nedēļām pārcēla uz māju kurā jau bija 4 cilvēki, tātad kopā jau bijām 8. Apkure nav, ja gribi sildīties pērc sev elektrisko eļļas sildītāju un uz priekšu, bet ja nu tavs istabas biedrs saka ka nevajag viņam sildītāju?! Sienu jau pa vidu nebūvēsi. Darbs apmēram 2 - 3 dienas nedēļā, par ko sanāca vidēji 100 GBP uz rokas pēc īres nomaksas, bet ēst jāpērk, elektrība jāmaksā ja gribi sildītāju darbināt utt. Nedēļas beigās jau ir tā ka gaidi nākošo algu, jo nav par ko pat maizes kukuli nopirt. Nodzīvoju tur apmēram 6 mēnešus, un punktu pielika tas kad beidzot arī ūdens apgādei kaut kas notika un arī tas tātad vairs nebija. Bija jāiet uz maiņām ar spaini pie kaimiņiem prasīt ūdeni, un ja kāds nav aizgājis tajā dienā, tad pat tualetē ūdeni noraut nevari. Tas priekš manis bija par traku un sarunāju ar vienu šoferi kas brauca uz LV ka aizvedīs arī mani, ja ieķīlāšu viņam savu laptopu. Ko arī ar lielāko prieku izdariju.

Godīgi sakot, man ir pazīstami vairāk tie neveiksmes stāsti no UK nekā veiksmes. Viens brālēns ar tagad brauks mājās no Īrijas jo 4 mēnešu laikā darbu nav dabujis, tikai kaut kādas haltūras, vēlviens pazīstamais dabuja dzīvot milzīgā mājā kopā ar 30 (jā jā 30) cilvēkiem, un darbavieta bija turpat mājas pagrabā pārlasīt kartupeļus, 12 stundas dienā un zem minimālās algas.

 

Bet ir arī īsts veiksmes stāsts. Šobrīd ar draudzeni jau kādus pāris gadus dzīvoju Beļģijā, abi strādājam. Man darbā tikai vietējie, nav fiziski smags darbs un nekad nav jāstrādā nedēļas nogalēs, reizēm tikai palūdz (varbūt reizi pāris mēnešos) vai negribu arī sestdienu nostrādāt, ja piekrītu tad 150% alga par to dienu. Darbs no 7 rītā līdz 17 vakarā. Alga katram virs 1,5k mēnesī. Īrējam dzīvokli ar visām ērtībām pirms 2 gadiem uzceltā mājā, ēdam pārsvarā veselīgu pārtiku utt. Vienvārdsakot esmu apmierināts pat ļoti, bet tāpat gribu braukt atpakaļ uz LV un netaisos te palikt ilgāk vēl kā gadu. Bet jā, dzīves kvalitāte es uzskatu man šeit ir daudz labāka nekā bija Latvijā, vismaz nav jāstreso kā samaksāt īri vai kādu citu rēķinu. Jo tur es biju (arī šeit esmu) viens no tiem daudzajiem kam nav augstākā izglītība vai profesija, bet arī tādiem ir jādzīvo un tādi ir ļoti daudzi.

Labots - Larijssene
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

bet Larijsene, kapec tad bij jastrada tadu darbu un jadzivo tados apstaklos?

saprotu vel pirmos menesus, kad nezini ka tev viss notiek, kur iet utt. bet pectam, kas liedz pastaigat un pajautat pa darbavietam vai nav nepiecieshami jauni darbinieki? sezot un kko gaidot no tam agenturam jau neko nesagaidisi. Anglija katram par sevi jacinas, paplet elkonjus platak un pastum mala tos kas trauce. darbu uz 1500 menesi atrast nav problemu pat bez profesijas, tik pasham jamekle. uz kko lielaku var ceret tikai ar profesiju.

tadi bedu satasti parsvara nak no tiem kas brauc caur tam agenturam, jo uz to jau vinjas tik eksiste, ka cakaret cilvekus.

Link to comment
Share on other sites

MarisO varētu pastāstīt, kā tad īsti gājis pirmajā laikā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

usver, ļoti ilgi būs jāgaida, jo tur dzīvodams ir nojūdzies ar Apple tehniku un citu vairs neko nemāk pateikt. Līdz ar to iespējas uzrakstīt šeit kādu pusgadu nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

kapec tad bij jastrada tadu darbu un jadzivo tados apstaklos?

 

Nu kā jau rakstiji, pirmos mēnešus nezināju kas un kā, tāpēc arī neko nemeklēju citu. Vēl arī tas ka ilgu laiku pie aģentūras bija mūsu pases, itkā priekš HO kārtošanas. Un vislaik jau solija ka tūlīt tūlīt jau būs īstais līgums utt. Pēctam jau arī gāju uz Job Center + , lasiju sludinājumus, zvaniju, bet bez panākumiem. Un darbam kā tādam jau nebija ne vainas, ja tikai viņš būtu vismaz 4 dienas nedēļā.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Vēl arī tas ka ilgu laiku pie aģentūras bija mūsu pases

Kur prāts savu pasi kkādam kantorim uzticēt?

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Nu ja tu būtu bijis UK tad zinātu ka pase ir pilnīgi visiem jāsūta prom uz HO kantori, un nav atkarīgs vai aģentūrā strādā vai pats esi atbraucis.

Link to comment
Share on other sites

Outsider

Larijssene, pilnīgi visiem? esmu tur legāli strādājis, ar visu NI numuru un nekur man pase nebija jāsūta...arī visiem paziņām, kas strādājuši nav bijis nekur jāsūta..

Link to comment
Share on other sites

Da labi, murmuļbikses, es deviņdesmito gadu sākumā pasi atstāju kioskiņā, kas deva whs kasetes paskatīt uz nomu - pase par "Cietais rieksts II" bez vaprosiem un aizdomām :>

Link to comment
Share on other sites

Austrumeiropieši Anglijā nekautrējas viens otram tiesības nospert vai "aizņemties" un pazust. Un tad braukāt ar tādām - kamēr nesākas problēmas.

 

Gestapo - cik telefoni pēc pases atstāšanas 90-tajos bija uz tava vārda reģistrēti?

Vismaz 1 vīrieti zinu, kam pēc pases nosperšanas 90-to sākumā (kad mobzis maksāja kolosālas summas un bija MEGAEKSTRA) pazīstami policisti nāca klāt un teica - "nu ko tu liedzies - tev taču ir mobilais, pats redzēju sarakstu, ka uz tava vārda ir reģistrēts!". Līdzīgi kā pēc tam kredīti uz sveša vārda un bomžu firmas vēl pēc tam.

 

Vārdu sakot, es padomātu, pirms mētāt apkārt pases oriģinālu.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Varbūt kas mainījies, bet kādu laiku atpakaļ tiešām bija nepieciešams papīrs no UK Home Office un lai to papīru dabūtu, bija viņiem jāaizsūta pase. Citu variantu nebija. Un darba devējs bija pirmais, kas to papīru prasīja. Kaut kas līdzīgs darba atļaujai. Ja mainījās darba devējs, jāprasa jauns papīrs. Otreiz gan laikam pasi sūtīt nevajadzēja, neatceros, pietikai ar veidlapu, kur norādīja jauno darba devēju.

 

NI (National Insurance) numura iegūšana ir pavisam cits pasākums, tur savukārt bija jādodas tikai personīgi.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

serioussam909
es deviņdesmito gadu sākumā pasi atstāju kioskiņā

10 gadu vecumā? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

malinens2

90 gadu sākumā bija citi likumi. Es 4 gadu vecumā mierīgi metu 1 un 2 santīmu monētas spēļu automātos :D

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

MarisO varētu pastāstīt, kā tad īsti gājis pirmajā laikā.

 

Atbraucis uz UK, es saliku savu CV visos darba portālos. Tad nu man nepārtraukti zvanīja recruitment aģenti.

Gandrīz visas IT kompānijas šeit meklē darbiniekus caur aģentūrām.

 

Daudziem aģentiem nekādas labās vakances nav, viņi zvanās tikai, lai ievāktu CV, jo tāds viņu darbs.

Daudzi ir kretīni, kas izprasa uz kādām intervijām esi bijis, lai tur sasūtītu savus kanditātus.

 

Viens gan izrādījās ļoti sakarīgs, uzaicināja mani uz tikšanos ar viņu. Tieši viņš arī atrada manu pirmo darbu - par programmētāju kādā gambling/gaming kantorī. Diezgan ātri tas notika, 2 nedēļu laikā.

 

Pirms tam es biju aizgājis uz interviju vienā banku programmu izstrādes kantorī, bet tie piedāvāja kapeikas - 39'000 gbp.

 

Tagad esmu pārvācies uz citu darbu - lielākajā online betting exchange.

 

Es esmu ļoti laimīgs, ka dzīvoju UK. :)

Link to comment
Share on other sites

es gan nebiju laimīgs ,kad padzīvoju ārzemēs , dēļ viena iemesla - sasniedzamība. LV - 1,5 h - esi jau positivus vai pie jūras vai sēņo mežā - vai copē vietā kur neviena nav .....tur - brauksi pus dienu lai tiktu pie dabas, jūras - etc. bet tas nu kā kuram...man tā baigi pietrūka.

Link to comment
Share on other sites

dutchguy

Tagad esmu pārvācies uz citu darbu - lielākajā online betting exchange.

 

Cik noprotu runa iet par Betfair.

 

Ja tā, tad nu iesaki saviem kolēģiem beidzot sachinīt to sistēmu, lai nav katru nedēļu unplanned maintenance problems/tehnical issues. Tas nav normāli, ka tāda līmeņa uzņēmumam nav normāls back-up plāns ko palaist, kad kaut kas nobrūk.

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Nav normāli spēlēt azartspēles. Tā ir atkarība un to ir jāārstē...

Link to comment
Share on other sites

Cik noprotu runa iet par Betfair.

 

Tas pats ir. Visa tā sistēma ir diezgan komplicēta (jo tai ir jātur liela slodze). Backup sistēmas tiešām nav.

 

Nav normāli spēlēt azartspēles. Tā ir atkarība un to ir jāārstē...

 

Gambling un banking ir lielākie IT darba devēji UK, kas maksā labākās algas.

 

tur - brauksi pus dienu lai tiktu pie dabas, jūras - etc. bet tas nu kā kuram...man tā baigi pietrūka.

 

Es šeit ļoti bieži eju pārgājienos pa kalniem. Esmu bijis gandrīz visos national parks. Pie dabas var tikt, cik vien vēlies.

Arī jūra nav tālu (vilciens uz Brighton 40 min un jūrā iekšā).

 

Snowdonia_1.jpg

Labots - MarisO
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jūras krasta līnija droši vien arī akmeņaina. Tik smilšanas pludmales kā LV vēl reti kur ir.

Bet toties nav tādu kalnu, kur rāpties.

Un vēl britu lietainais klimats - "tipa vai nu līst vai tūliņ līs"

Katrā vietā var atrast savus + un -.

Link to comment
Share on other sites

Teikt britu lietainais klimats ir nepareizi. Klimats tur ir pārāk atškirīgs, lai vienādotu. Piemēram, Londona (Anglijas dienvidi) drīzāk cietīs no sausuma nevis lietus. Savukārt lietus ir gar rietumu piekrasti, kur kalni uzķer Atlantijas okeāna vējus un viss lietus tad tur arī lielākoties izlīst.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

: tada situacija.Stradaju jau divi gadi viena fabrika,Nesen no darba vietas, piedava nolikt fortlifta tiesibas,
Noliku eksamenu uz 87 procentiem un sanemu tiesibas.Gribeju jautat, vai ar sim tiesibam,kuras ir no manas darba vietas,es varu ,piemeram, Latvija izmantot,vai ejot prom no  sis fabrikas ,man vini atnems tiesibas.?Vai neskatoties ne uz ko, varu lietot, kur velos?Ludzu palidziet!!

Link to comment
Share on other sites

Tu nesakarīgi un nepilnīgi izklāsti situāciju. Pacenties secīgi un pilnīgi aprakstīt. Kas ir dokumenta izdevējs? Pagaidām es nevaru saprast ko tu gribi uzzināt, kāds dokuments Tev izsniegts un Kur. Nevari latviski uzrakstīt, tad lūdzu angliski.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...