Jump to content

Jautājums par darbu Anglijā


newguy
 Share

Recommended Posts

Sveiki, nezināju kurā sadaļā, lai rakstu, bet šeit redzēju līdzīgu tēmu kaut kad agrāk. Tātad man ir jautājums - varbūt kāds zin kāda situācija tagad ir UK? Esmu izmisis jaunietis, 19gadus vecs, labi māku angļu valodu. Caur aģentūrām darbu meklēt ir dārgi un nedroši, tāpēc ar draugu domājam braukt uz UK uz dullo, paši meklēt darbu tur uz vietas, nesot savus CV pa uzņēmumiem. Es tikai vēlējos uzzināt cik liela iespēja, ka mēs arī darbu atradīsim? Varbūt kādam ir bijusi pieredze un var kaut ko pastāstīt :)

Link to comment
Share on other sites

Nedomaju, ka tu kaut ko jaunu te dzirdesi... Ja brauksi, tad gatavojies noliktava "kacaties".

Maz izredzes tik jaunam, bez darba pieredzes (pielauju) atrast normalu robu. Un visa visuma, cik nu dzirdets no draugiem noliktavas, te lietas iet uz leju.

Link to comment
Share on other sites

Baruc tik prom, tur gliemežu lasītājus kā reizi vajag. Varbūt tomēr apdomāsies un sāksi mācīties. Bez izglītības nah** Tu nevienam neesi vajadzīgs. Pratīgāk tomēr vismaz specialitāti iegūt un tad arī Latvijā var darbu atrast.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Jap, un kļūst aizvien jautrāk. Nu jau par kojām (RTU Āzenes renovētās) taisās kāst 65-90 ls no galviņas par vietu divniecē. Tikai buržuji varēs studēt un dzīvot normālā vidē.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Gringo, nejau tikai noliktavas ir anglijā, pats strādāju metālapstrādes fabrikā, nebija ne vainas, kolektīvs lielisks un darbs nebija ļoti grūts. Galvenais jau ir kur dzīvot, darbu caur angļu aģentūrām var dabūt, visādus starpniekus un citus lohus sūti nah, pa taisno uz angļu aģentūru, aizpildi papīrus, nedaudz nointervē tevi un gaidi zvanu, man pazvanīja otrajā dienā, piedāvāja darbu plastmasas fabrikā, vēlāk devos atpakaļ uz lv studēt. Nākosājā vasarā atkal aizbraucu uz to pašu aģentūru un tur man atlika tik parādīties viņiem acīs un jau nākamajā dienā darbs metālapstrādes fabrikā. Galvenais ir uzdrīkstēties un vieta kur dzīvot

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Pats jau dzīvoju-strādāju UK turpat vai divus gadus. Ar pārtraukumiem.

 

Darbu atrast samērā viegli(pārtikas rūpniecībā utt). Protams atkarīgs no anglenes līmeņa.

Bet rēķinies ir vietas , kur nāksies 8h stāvēt pie konvejiera utt.

 

 

Atrast LABI apmakasātu darbu ir grūti, arī kur kolektīvā nav 2/3 Poļu.

 

 

Man paveicās.

Strādāju kopā ar Britiem. Ražojam Ford mašīnas. Arī alga ir ok. Protams vienmēr var vēlēties vairāk.

 

Bet uz palikšanu šeit arī neesmu....

 

 

 

 

ps un par šiem Tvnet stāstiem vienkārši brīnos (zemeņu laukiem , apkrāptajiem cilvēkiem utt)....

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

Braukt var.. un darbu atrast ar var.. ok, nebūs 1-2-3 dienas... nedēļa.. divas. Neaizmirstiet, ka Jums vēl jānokārto visi papīri uz vietas Anglijā, kas ar paņems laiku. Ideāli ir, ja ir pie kā ciemos aizbraukt un tur kādu laiku uzturēties, savādāk līdzi naudu vajag.. daudz.

 

 

Par tiem kas gaužas, ka nav darba utt...var teikt, idiotiem idiotu problēmas. Iedomājošies ka nauda nāks.. tā neko nedarot. Tā nebūs, būs daudz un smagi jāstrādā.

 

Bez Anglijas ir arī citas valstis uz kurām var doties :)

Labots - ausux
Link to comment
Share on other sites

Jā,man laikam šitos "laimes meklētājus"nekad nsaprast. Nu kā var vispār strādāt bez konkrētas specialitātes. Kā var vienā dienā strādat noliktavā , citā pie konvejera vai vēl zemenes lasīt.Vai tad jums tiešām dzīvē nav nekādas intereses? Kā var strādāt darbu kurš neinteresē un nepatīk? Tikai nevajag stāstit,ka nav iespējams mācīties. Vienmēr var kautko saštukot, tikaj vajag būt gribēšanai un uzņēmībai. Labi, nevari atļauties maksas grupā universitātē, tad viesmaz mācies amatu. Nu jā,man laikam cita domāšana un mani pat savulaik prakses laikā neizdevās rupnīcā pie konvejera dabūt strādāt. Es vienkārši ceha priekšniekam pateicu,ka esmu šeit lai kautko iemācītios, nevis tupa skrūvites astoņas stundas sktūvētu. Pats interesantākāis,ka viņš mani saprata un špiļku kruķīt nevajadzēja. Tilkīdz kautko proti,uzreiz vari normālu piļi par savu pakalpojumu paprasīt, bet gliemežus lasīt var jebkurš.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jā,man laikam šitos "laimes meklētājus"nekad nsaprast. Nu kā var vispār strādāt bez konkrētas specialitātes. Kā var vienā dienā strādat noliktavā , citā pie konvejera vai vēl zemenes lasīt.Vai tad jums tiešām dzīvē nav nekādas intereses? Kā var strādāt darbu kurš neinteresē un nepatīk? Tikai nevajag stāstit,ka nav iespējams mācīties. Vienmēr var kautko saštukot, tikaj vajag būt gribēšanai un uzņēmībai. Labi, nevari atļauties maksas grupā universitātē, tad viesmaz mācies amatu. Nu jā,man laikam cita domāšana un mani pat savulaik prakses laikā neizdevās rupnīcā pie konvejera dabūt strādāt. Es vienkārši ceha priekšniekam pateicu,ka esmu šeit lai kautko iemācītios, nevis tupa skrūvites astoņas stundas sktūvētu. Pats interesantākāis,ka viņš mani saprata un špiļku kruķīt nevajadzēja. Tilkīdz kautko proti,uzreiz vari normālu piļi par savu pakalpojumu paprasīt, bet gliemežus lasīt var jebkurš.

 

 

PIlnībā piekrītu vārda brālim...

Link to comment
Share on other sites

Var vecit, var! Ja kabata nav ne plika grasha, un vel paris liekas mutes japabaro, tad var! Vesi!

Nedoma, ka visiem ir jaiet tavs attistibas cels. Un nav nekads noslepums, ka LV ar divam augstakajam, tu tapat nevienam neesi vajadzigs. Aizbrauksi uz UK visi ar tavu izglitibas papiriti dibenu slaucis.

No otras puses, kada vaina stradat noliktava? Ja cilvekam patik, un nekas vairak neprasas, tad par to neviens nav janosoda. Tiesi preteji. Ir verts iziet tadam dzives posmam cauri, lai reali apjegtu kas ir kas.Pats UK kadu laiku jau tusejos. Izmalos cauri noliktavai (tira ELLE) un sapratu, ka ir verts pacinities par ko vairak. Izdevas! Un taja pasa laika sastapu cilvekus, kuriem reali nekas vairak nav vajadzigs. Easy money! Tas ir viss kas interese. Ja liek parkraut vienu vai otru kasti, un par to sanem naudu, tad ar to ari visas prasibas beidzas.

Ta ka nav ko but tik sashutusam. Katrs ir savadaks. ;)

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Brālēns ar ģimeni aizbrauca uz Belfāstu pagājšvasar. Pēc gada darba meklējumiem šeit. sagaidīja viņu tur latvieši, paziņas.

sieva fiksi atrada darbu hotelī par uzkopēju, pats pēc nedēļas noliktavā. viņš angliski ļoti nosacīti runā, bet iztiek ar to pašu. Pēc mēneša skaipā prasa - a ko labāk ņemt, aifōnu vai samsung galaxy s2? :yahoo: Nu labi, mazcenas skatījās, bet nu sūdzēties galīgi nesūdzas, lai gan 3 bērni ir jābaro un skolā jālaiž. Atpakaļ netaisās, lieki piebilst.

 

un profesija šeit bija - šoferis. dzīvo ne sliktāk par mani - programmētāju :D

Link to comment
Share on other sites

Kas tad man ko sašust. Es jau ne par kādu naudu uz svešu zemi nebraukšu gliemežus lasīt. Nē nu pastrādat savā specialitāte jau kādu mēnesi varētu, pabraukāt pa valsti, pa muzejiem pastaigāt, aiziet uz kādas slavenas blices koncertu,kuru te Latvijā nesagaidit, vispār paskatīt ko tādu,kas pie mums te nekad nebūs. Es vairs neatceros ,kas par slvenas blices koncertu bija Londonā, bet nu būtu labprāt noskatījies. Kad prasīju "gliemežu lasītājie" vai bijāt un redzējāt, tad šie tikai acis blisināja. Tas bija pasen, kad tiko visi sāka braukt uz angļu zemi. Tikai vēlāk sapratu,ka tā nav tā publika, kuriem koncerti interesē un ja jau kontrabandas cigaretes jāpīpē, tad laikam naudiņas arī priekš koncerta nepaliek. Ne jau diploms vajadzīgs lai darbu dabūtu, bet tavas zinašanas un prasmes. Labam automehānikim vai labam dakterim darba netrūkst ne te , ne arī tur. Jā, naudu tur maksā vairāk, bet vai tad nauudā laime? Man svarīgāk pie mājas pastrādat, skatīties, kā patreiz jasmīni un naktsvijoles uzzied, štukot, kādu ugunskuru uz Jāņiem uzkurināt un pofig,ka varbūt īrijas noliktavā kāds vairāk par mani pelna. Kautkā te Latvijā to "bagatību" neredz. Ar ko tad mūsu viesstrādnieki īrija atšķirās no tiem krieviem, kuri iebrauca no ģerevņām Latvijā strādat? No tā, ka latvju bauri angļu kungiem strāda, latvijā ekonomika nepacelsies. Ja stārķis neaizvilka līdz "laimes zemei" tad jādzīvo kur esi piedzimis un jādara viss lai te būtu labak par īriju. baigi patriotiski sanāca, bet es tiešām tā uzskatu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Jutu, ka tu nekad neesi stradajis arzemes, tamdel tik lab' runajies. Un principa, tas ir tikai apsveicami.

Koncerti un naudas pelnisana arzemes, ir divas pilnigi atskirigas lietas, kuras viena maisa mest nav pratigi.

Tas par ko tu tagad te runa, ir ieks cilveka kulturas, nevis fakta, ka vins strada svesa zeme.

 

Un runajot par iebraucejiem, krieviem un gerevnam, te tu bisku iebrauci auzas. Krievi bija, ir un paliek lupatlasi, kuriem pakjisms ir genos. Vini "neatbraca" uz LV stradat, vinus te ievazaja dizhenie Rigas atbrivotaji. Tas ir divas dazhadas lietas. Tik starpiba tada, ka Anglija iebraucejus nicina ka sugu, bet LV visi dibenu laizitaji letini ir pieradinajusi tos sukulus ka savas majas, klanoties un runajot vinu mele.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nekā nebija, kā atbrīvotājiem krieviem tā arī letiņu UK salātu pakotājiem - "kur desa, tur dzimtene".

Link to comment
Share on other sites

Viss tas ir viens un tas pats. Nosaukt visus krievus par lupatlašiem nu galigi nebūs korekti. Man ir nācies Pēterburgā viesoties pie tādiem krieviem, ka žoklis atkaras, cik kulturali cilvēki. Viņi gan nebrauca pie mums rūpmīcā pie konvejera strādāt. Savukārt, par ko tad lai Anglijā cienītu latviešu laimes meklētājus, ja visu laiku ziņās pavīd, ka mūsejie kādus sūdus ievarījuši. Ne jau tautība ir pie vainas, bet kultūras līmenis un visā pasaulē tas ir tā. Nu kadu cieņu var izpelnīties vietējo acīs jauns gurķis no Latvijas, kurš neko nav macījies un neko arī neprot. tai pat laika man sanāca saruna ar vienu akmeņkali. Viņam darbu Anglija kāda pilī bija sarunajuši latvieši, kuri tur strādaā. Aizbrauca viņs tur, samūrēja no akmeņiem kautkadu tur kamīnu un sienu, sņēma par savu darbu nu ļoti lielu naudu un atbrauca atpakaļ. Tagad visu laiku viņu trobelējot, lai braucot vēl un vēl, jo izrādas, ka Anglijā praktiski nav tādu meistaru, kuri tāda līmenī mācetu restaurēt vecās pilis. Vot jums visi diplomi. Tai pat laikā meisters saka,ka viņam tepat pietiek darba. Jā,naudas nav tik lielas, toties te sieva pusdienas uztaisa un zāle arī kādam ap māju esot jāpļauj.

Ja par diplomiem, tad nemaz nevajag diplomu ar doktora grādu. Mūsu amatniecības kameras diplomu atdzīst visā Eiropā. Esmu ar to saskāries. Nu jā, kur nu 19 gadīgam jaunam gurķim vai gliemežu lasītājiem lidz amatnieka diplomam.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, Anglijā notiek ražošana. Tieši ar to Latvija atšķiras no vecās Eiropas, ka te tādas ir maz. Ražošanā ir lērums operāciju, kur cilvēku pie līnijas strādāt var apmācīt pāris stundu laikā, pēc pāris dienām cilvēkam jau ir prakse, kas ļauj strādāt ātri un produktīvi. Ražošanā ir arī pilns ar visādiem palīgdarbiem. Tāpēc Anglijā ir izplatītas aģentūras, kas piegādā cilvēkus ražošanas vai apkalpojošiem uzņēmumiem tik cik konkrētajā brīdī vajag un kad vajag. Vienu dienu vienā vietā strādā, citu citā. Pastāvīgie darbinieki varbūt ir tikai puse no visiem strādājošiem. Uzņēmumi var būt daudz elastīgāki mainīga pieprasījuma apstākļos.

 

Un vēl Anglija atšķiras no Latvijas, ka tur arī strādnieks ir cilvēks.

Link to comment
Share on other sites

Nu pie tā,ka Latvijā strādnieku "neuzskata par cilvēku" laikam paši strādnieki vainīgi. Ne jau angļi brauks uz šejieni lai"kārtību ieviestu" bet pašiem vien galā būs jātiek.

Link to comment
Share on other sites

Man grūti teikt, no kura gala jāsāk pie šeit kultivētās attieksmes, kad katrs 'nestrādnieks' rāda ar pirkstu uz strādnieku un sauc par lūzeru.

Un vēl, jauniešiem patiešām ir derīgi uz brīdi aizbraukt no Latvijas un tad paskatīties no malas, cik Latvija tomēr reizēm ir provinciāla. Tas ļauj paskatīties uz lietām no cita mēroga. Citāda dzīves pieredze ļauj vairāk novērtēt labās lietas, kas šeit ir un būt neiecietīgākam pret to, kas nav tik labs.

Link to comment
Share on other sites

Didzi! Maz tu esi redzejis, un maz tu saproti. Sorry...

Es diezgan visparintai izteicos par krieviem, un tikpat visparinati ir tavi prieksstati par tiem kuri strada UK. Zhel.

Un taja pasha laika, es tevi labi saprotu. PIrms paris gadiem dziedaju to pashu dziesmu ko tu, tikai dzive saliek visu pa saviem plauktiem.

 

BTW, runajot par akmenkaliem. Tur nav nekada sakara ar diplomiem vai izglitibu. Tas ir talants. Tu vari iet kert diplomus gleznoshana, tachu tas tevi nepadaris par labu gleznotaju. TIk daudz jau nu tev butu jasaprot.

Link to comment
Share on other sites

Es tiešām esmu maz redzējis laimīgus stāstus par darbu ārzemēs. Nākas tikai saskarties ar izjukušām ģimenēm, Latvijā pamestiem bērniem, kuri aug bez vecāku mīlestības un sabeigtām veselībām, kad jābrauc vien atpakaļ uz dzimteni. Jā, skaistas runas, cik tur labi, gan ir dzirdētas, arī no kaimiņienes, kurai bērni Anglijā strāda. Tikai man,nabagan nākas aizdot piečuku kaimiņienei Nu neredzu, ka gliemežu lasītāji braukātu ar jaunām mašīnām un šeit Latvijā būvētu sev mājas priekš vecumdienām.

Nē, nu ja laime ir aifōnā vai samsung galaxy s2 sūda telefona, tad jau var laikam jebkuru darbu strādāt svešā zemē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms visus apsaukāt par laimes meklētājiem, varētu mazliet padomāt, kādēļ Latvijas apstākļos aizbraukt uz darbu vienreiz 1000km ir daudz vienkāršāk, nekā katru dienu 100km.

Link to comment
Share on other sites

Ko cepās? Esam Eiropā. Katrs var darīt, kā viņam labāk patīk. Es te Latvijā raujos par savu 4cipar skaitli. Cits ārpus Latvijas. Pietiks īdēt. Tāda ir dzīve. Citu dzīves mums neizmainīt. Bet, ja nu patīk īdēt, tad šitas forums ir kā reiz īstā vieta.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Stulbs jautājums, bet cik lielas algas viņi tur pelna tajās rūpnīcās, noliktavās u.c. vietās?

Labots - j.m
Link to comment
Share on other sites

Anglijas minimālā alga par 40 stundu darba nedēļu būs ap 200 mārciņu uz rokas. Vienkāršots rēķins būtu, ka divu nedēļu naudu atdos par istabas īri, trešās nedēļas nauda aizies dzīvošanai, no ceturtās jau varēs skatīties, cik atlikt. Domāju, ka ir vismaz puse vietu, kur par minimumu vairāk nemaksās, un daļa vietu, kur ir piemaksa par apjomu, piemēram noliktavās bieži. Tad ātrs strādātājs var nopelnīt krietni labāk.

Skaidrs, ka nekāda zelte bedre tā nav, par kvalitatīvu dzīvi nemaz nerunājot, bet viss ir novērtējams tikai salīdzinājumā. Neviens jau neplāno tādā stilā strādāt ilgtermiņā. Un parādiet man Latvijā vietu, kur cilvēks bez kvalifikācijas (vai zaudējis darbu savā nozarē) un braukājot uz darbu Rīgā vai citu lielu pilsētu, var atlikt ap 100 lati mēnesī. Skaidrs, ka cilvēkam pusmūžā tāds dzīves stils bez savām mājām un ģimenes ir diezgan degradējošs, bet jaunietim paskatīties, kā dzivo citur un iekrāt atspēriena naudu ir tikai ieteicami.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

maritis

Es arī savos 20 izmalu visu pasauli,no Aļaskas līdz Cīrihei,bija forši.Tagad 40,bērni runā latviski,tāpat forši...Man patīk Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Es plaastereejot(shpakteleejot) sanjeemu 500simtus nedeeljaa. Shobriid latvijaanijaa 4x mazaak. Driiz jau atkal jaabrauc :moil:

Link to comment
Share on other sites

ilvēkam pusmūžā tāds dzīves stils bez savām mājām un ģimenes ir diezgan degradējošs

 

 

Tātad, tu gribi teikt, ka ikvienam cilvēkam, sasniegušam pusmūža gadus, noteikti ir jākopojas uz nebēdu, ceļot Latvijas demogrāfiju, tāpat arī noteikti vajadzīga patstāvīga mātīte un ala?

Labots - Animall
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dzīvojot ilgstoši īrētā istabiņā (nevis dzīvoklī vai mājā), kopā ar svešiem cilvēkiem, režīmā darbs, istaba, darbs, istaba, bez sava īpašuma, bez vajadzības par kaut ko rūpēties - jā manuprāt tas ir degradējoši. Jaunietim gan tādi apstākļi droši vien ir kā medusmaize.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Piekrītu Didzim. Ja ir iespēja palikt dzimtenē, tas ir jādara. Kāda jēga braukt uz kaut kādu svešu vietu un eksistēt. Nekas vairāk jau nesanāk - eksistēšana. Strādā nēģera darbu, saņem grašus turienes līmenim, un galu galā, tur tu esi pabira - melnstrādnieks, kaut kāds kārtējais imigrants, uz kuru vienmēr skatīsies šķībi.

Es labāk raujos pa šejieni, lai paceltu to līmeni savā dzimtenē. Kurš gan cits to darīs, ja ne mēs paši.

 

Vēl par tēmu - lūk, arī kapitālisms, mīļie. Sociālisma laikā visi bija pieraduši, ka lai vai kas, bet kaut kāds darbs jau būs. Un nezinot, kas notiek aiz aizkara, vieglāk dzīvot. Bet tagad, kad pašam ir reāli jādomā, redzam, ka nav viegli. Bet nav neiespējami - ja lieto smadzenes un mērķtiecīgi cīnās, visu var panākt. Un kapitālismā viss tā ir iekārtots - tie, kas mācēs izsisties, izsitīsies, tie kas nemācēs - varēs grauzt suharus. Ļoti godīgi.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Strādā nēģera darbu, saņem grašus turienes līmenim, un galu galā, tur tu esi pabira - melnstrādnieks, kaut kāds kārtējais imigrants, uz kuru vienmēr skatīsies šķībi.

 

Muļķibas, cik var kultivēt šos niecīguma uzskatus. Varbūt kāds provinciāls anglis, kurš sēž uz pabalstiem un nafig viņam vispār strādāt arī tā domā, bet lielākā daļa saprot, ka ekonomikai kopumā tas ir liels ieguvums. Pie tam pagaidu strādnieks dod ienākumus īres tirgum kā arī iepērkas vietējos veikalos.

 

Paskatīsimies no uzņēmeju viedokļa. Strādā tāds anglis noliktavā, kuli kasīdams, un reizi gadā papildus atvaļinājuma paņem vēl slimības lapu uz mēnesi. Viss likumīgi. Darbu it kā padara, bet... Ko dara uzņēmējs, ja apgrozījums jākāpina? Paņem baru austrumeiropiešu, maksā tiem tikpat, vai pat ļauj nopenīt vairāk. Toties tie strādā kuli nekasot, mēnešiem neslimojot. Protams, austrumeiropietis ir ieinteresēts strādāt, viņš tur ir tikai uz īsu laiku, pusgadu vai gadu, un šajā laikā arī cenšas maksimāli. Pēc tam brauc prom un dod vietu nākamajiem. Te ir to aģentūru darbs piegādāt cilvēkus un uzņēmējam arī galva nesāp ar visām formalitātem tik bieži atlaižot un pieņemot cilvēkus. Un bonusā viņam visu laiku ir strādāt griboši cilvēki.

 

Tāpat kā Latvijā kādreiz gucuļi brauca bietes ravēt, jo vietējiem to darīt īsti nepatika. Protams, tagad arī nepatīk, tikai plusā vēl principā nepatīk cilvēki, kas ravē, un nu jau pašas bietes arī vairs nepatīk. Taustiņus klabināt, vot tas ir īstais darbs. Ražošana, konvejeri, noliktavas - tas ir nēģeriem.

 

Un kapitālisms kā ideoloģija sen jau ir baknrotējusi. Parādiet man veiksmīgu valsti, kur tie vieni labi dzīvo izsitušies un otri grauž suharus.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

No demogrāfijas celšanas jau pašam labums nāk, kad pie 80 gadiem ir tāda mazbērnu saime, ko uz roku un

kāju pirkstiem nevar saskaitīt. Tas gan protams gaumes jautājums.

 

Tātad, tu gribi teikt, ka ikvienam cilvēkam, sasniegušam pusmūža gadus, noteikti ir jākopojas uz nebēdu, ceļot Latvijas demogrāfiju, tāpat arī noteikti vajadzīga patstāvīga mātīte un ala?

 

Ja paskaita materiālu labumu, tad jā darbs UK ir ok, bet ir lietas ko par naudu nopirkt diemžēl nevar. Ir man čaļi Anglijā, kas tur labi iekārtojušies un uz dzīvi palikuši. Bēdu stāstus no paziņām esmu maz dzirdējis. Savukārt tos kurus esmu dzirdējis, tie bija pārsvarā no vieglas peļņas tīkotājiem. Aizbrauca čoms uz UK un saprata, ka tomēr ir JĀSTRĀDĀ.

Link to comment
Share on other sites

Valsts kā valsts, ja esi izglītots un proti valodu jebkurā valstī darbu varēsi atrast.

Un nejau zemenes lasīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja poh** kur dzīvot un ko strādāt, tad jau tā ir. Tas ir tieši tāpat kā tiem krieviem, kuri iebrauca Latvijā. Nokāpa ģerevņā no krāsns un atbrauca uz visu gatavu Latvijā. Nafig savā mājā ko darīt,ja var citur atrast "labāku dzīvi".Kas no tā visa iznācis pie mums,paši redzat. Cilvēks atrauts no savas kultūras nevar normāli dzīvot.Nu jā, ko nu kurš uzskata par "normālu dzīvi".

Link to comment
Share on other sites

Tu runā absolūtas muļķības!

 

Māsa pirms pāris gadiem uzreiz pēc augstskolas pabeigšanas aizbrauca uz Vāciju .

Iekārtojusies labā darbā(nu jau maina uz vēl labāku) un ir tik tiešām laimīga, dzīves līmenis viņai tur ir daudz augstāks nekā spētu viņa sev to šeit tik īsā laikā nodrošināt.

Krievu valodā runājošo tur ir daudz un tādu arī atrada sev dzīves biedru. Pēc latviešu kultūras, vides galīgi neskumst. Vai tā ir normāla dzīve? Nē, es pat teiktu ka laba..

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nekur neviens tā prosta no krāsns lejā nekāpa. Tā bija organizēta vervēšanas kampaņa, lai "atšķaidītu" baltiešus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...