Jump to content

Boileris čīkst


Deez
 Share

Recommended Posts

jacobs: daru, daru. Destilēts, tas labi. Tomēr tavs eksperiments ir nevajadzīgs. Tāpat skaidrs, ka pretestība mainās. 15% šķiet maz; atšķirība starp tīru un apkaļķotu tējkannu ir lielāka.

Link to comment
Share on other sites

dexsterlabs,ir ir noslēgta sistēma boileris, līdz brīdim kamēr no rīta atver siltā ūdens krānu.

Link to comment
Share on other sites

Boilers nav noslēgta sistēma,tu ūdeni nelieto tikai sildi???

Tas neko nemaina. Siltuma daudzumu, kurš nepieciešams ūdens uzsildīšanai izsaka formula Q=c*m*(t2-t1). Atverot krānu un notecinot 10l karstā ūdens, ar temperatūru 60 °C, tai pat laikā boileris tiks uzpildīts ar auksto ūdeni, ar temperatūru 15 C°. Šīs jaunās ūdens porcijas uzsildīšanai vajadzēs patērēt Q=0,001164*10*(60-15)= 0,524 kWh Tā kā boileris ir samērā labi noizolēts, tad siltuma zudumi apkārtēja vidē būs niecīgi, un gan tīrs, gan apkaļķojies sildītājs patērēs vienādu siltuma daudzumu jaunās ūdens porcijas uzsildīšanai. Vienīgi mazliet atšķirsies uzsildīšanas laiki. Boileris tomēr nav tas pats tējkanna. Tējkannai parasti vispār nav nekādas siltumizolācijas, un tur sildelementam ir ne tikai ūdens jāzsilda, bet jākompensē siltuma zudumi apkārtējā vidē, kas ir samērā lieli.

 

P.S 0,001164 kWh/kg*K tā ir ūdens īpatnējā siltumietilpība (4190 J/kg K) izteikta saprotamākās mērvienībās, tā lai gala rezultātā iegūt kWh, nevis maz saprotamos kJ, MJ.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Varbūt kāds kuram ir boilers un kaļķis kas nav tīrīts gadus divus varētu uzfilmēt exsperimentu kura rezultātā beidzot tiktu pierādīts ka sakaļķojies boilers ņammā vairāk tad varbūt arī kādam ienāktu prātā kāda prātīga doma kur tad paliek enerģija.Manuprāt tur pie vainas ir daudzu apstākļu summa kā laiks,siltuma atdošana apkārtejai videi,siltumapmasiņas pasliktināšanās un tā tālāk.Būtu uztaisījis pats bet man diemžēl nav boileru sakaļķojušies.

Link to comment
Share on other sites

Man boileris mājā nav tīrīts 12 gadus, bet dzīvoklī no 1990 gada un kas? Viss silst, viss darbojas un es i netaisos ko tīrīt. Kaut pats to varu izdarīt,tas ir baigais čakars, Kad boileris sāks tecēt, tad uzlikšu jaunu un miers.Tā mnta nav tik dārga,lai vēl ko tīritu vai elektrodus mainītu. Lai kādu arī labratorijas darbu veiktu, rezultāts būs viens- siltums no sildelementa vienalga nonāk ūdeni,nekur neizgaist un kaļķī arī neuzkrājas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Didzis, ieteiktu tīrīt no viena aspekta - ūdens tīrības. Laukos no akas vairāku gadu gaitā daudz mēsli bija sakrājušies boilerī, kad attaisīja vaļā.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

Ja neesi tīrījis 12 gadus tad tev visdrīzāk nav kaļķa ūdenī vai arī tas ir ļoti minimāli.Ja vien boilers nav horizontāls.Tur kur es dzīvoju sildelementi nedzīvo ilgāk kā divus gadus,tie tiek ,,aprakti,, un nodeg.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklī ir dzelžains ūdens, bet mājā tiešām nav kaļķains ūdens no akas. Nejūtu baigo vajadzību tagad čakarēt to boileri vaļā.Plus man viņš pārsvara silst no čūskas, kura iemūrēta plītī. Tapēc jau es brīnos par šausmustāstiem ar diviem spaiņiem kaļķu.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Man piemēram ūdens ir tik piestāstits, ka boileris nostrādāja 2 mēnešus, tad parādījās nedasildita ūdens efekts, un vēl pēc mēneša jau tecēja. Paldies lieliskai Ogres PA Malkalne [slēpts]

Link to comment
Share on other sites

Nu viens gan būs ar apkaļkojušos sildelement- sils lēnāk. Un ne tāpēc ka pieaugs siltumzudumi vai samazinājies lietderības kificents , bet gan tīri no fizikas viedokļa. Nu Sildelementam (tai nixroma stieplei) pieaug pretestība pie augstākas temperatūras. Kaļķa dēļ vairāk nokartst (nevar atdod siltumu) , pieaug pretestība, samazinās jauda. Praktiski elektrību vienāda ūdens daudzumam notērēs vienādu, bet laiks gan pieaugs krietni jo reālā jauda nebūs 3 KW, bet 2KW. Nu parasti no šā efekta aug kājas mītam ka apkaļķojies tērē vairāk elektrības, jo redz, kad nebija apkaļkojusies, no auksta sasila tipa 2st, bet tagad 3stundās. Tik aizmirsa palūrēt uz skaitītāju. Nu būs notērēti gandrīz tie paši KWh(starpība tik siltuzudumiem uz ārpusi no paša boilera, kas ir dikti mazi). Bet par cinka elektroda nemainīšanu: nu ir bijis gadijums kad divi idntiski boileri. Viens kalpo jau piecus gadus, bet otrs saka tecēt pēc pusgada. Ka atvēra to kas sāka tecēt, izrādijās ka bija nolūzis iekšpusē skrūves-elektroda stiprinājums. Nu pēc šitā es ticu tā elektroda jēgai. Reāli aizsargā tos bleķa boilerus .

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt aizauguša boilera sasildīšanai vajadzētu mazāku enerģijas daudzumu. Ja boilerī ir spainis kaļka, tad ūdens tur ir par spaini mazāk, un ūdenim siltumietilpība ir stipri lielāka nekā kaļķim. Tātad aizaudzis boileris uzsils ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

Ja kaļkis nav ap sildelementu , tad jā , bet parasti apaug sildelements, un tad attiecīgi krītās sildītāja jauda. Starp citu tie kaļķi arī var būt dažādi pēc struktūras (laikam no visādiem piemaisijumiem ūdenī ir atkarīgs kādi veidosies) . Var būt cieti kā akmens ap sildelementu un var būt kā krējums/biezpiens, kas tek. Nu laikam speciāli liek uz ieejas trubām magnētas, tad veidojoties tie kaļķi, kas nav kā akmens. Bij pat speciāla elektroniska uzparikts, kas ir tipa spole ap ūdensvada un dod īsus impulsus. Daži saka ka tas līdzot un neveidojās iekšā ''cietais katlakmenis'' .

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

tas spoles ir fufels,tika testēts.Bet jā,kaļķi ir dažādi pie kam tas nav mehānisks piesārņojums bet gan ķīmisks.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...