Jump to content

Kur nopirkt GSM/GPRS/HSDPA/3G modēmus/routerus?! (Mobīlie operatori nederēs!)


MIGs
 Share

Recommended Posts

Ir nepeiciešamība pēc GSM modēmiem ko uzstādīt kravas automašīnās. Meklēju kur tos iegādāties.

Savienoties ar PC var caur USB vai LAN(priekšroka šim variantam). Seriālo konsoli(COM) uzskatu par novecojušu.

Pietiek ar vienu ethernet portu(LAN) vai vienu USB portu.

Obligāta prasība iespēja pieslēgt ārējo antenu.

USB puļķi nebūs labākais risinājums.

Arī subsidēties operatoru modēmi nebūs īstais variants ko meklēju. Pirkt tos par pilnu cenu sanāk dārgi.... ņemt uz nomaksu neinteresē.

 

Itkā mana prasības apmierina Huawei b260, bet gribas ko lētāku, iespējams no cita izplatītāja. Kā arī tas, ka man vajag nejau vienu iekārtu.

 

Tāpat interesē kur nopirkt pārveidotāju no 12 vai 24 voltiem uz USB plug B(5V), taču nevis šādu:

Belkin-USB-Charger.jpg

Bet tādu kruam var nogriezt "prikurkas" štekeri un pievienot pa taisno pie 12/24v barošanas.

Link to comment
Share on other sites

ir vairāki varianti:

1) pie mazajiem dzeltenajiem brāļiem

2) jāzog

3) pašam jālodē

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Redzu tikai to, kas tevi neinteresē. Iegādes varianti arī :D pirkt nē, maloceņņiki nē, nomaksa nē. Kas tad vēl paliek? Atgriezeniskais faktorings??? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Žak es protams atvainojos, bet kur es minēju, ka nevēlos pirkt ?!

Vēlos pirkt, bez līgumiem, bez saistībām. Vēlos prikt par lētāku cenu.

Ebay nav tik ērts risinājums kā pirkt uz vietas. It sevišķi, ja jāsāk risināt garantijas remonti vai tev gribas kautko iegādāties steidzami(aizbrauci un nopirki) nevis gaidi vismaz 2 dienas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
· Hidden by Kams, Jūnijs 27, 2012 - No reason given
Hidden by Kams, Jūnijs 27, 2012 - No reason given

Man sanāk, ka tu vēlies iegūt īpašumā ar visām garantijām, bet ne jau maksāt par to.

 

Starp citu, pirkšana pati par sevi ir līguma slēgšana.

Link to comment

Žak beidz pīpēt kapronu ! :aiwa:

Piesējies te vārdiem, ka pērkot arī tiek slēgts pirkšanas/pārdošans līgums. :doh:

Link to comment
Share on other sites

No kura pirksta izzīdi 400 gab ??

Es nekur neminēju, ka vēlos iegādāties simtiem.

Bet nu dažus nedēļā man vajag. Un atiecīgi tapēc meklēju izdevīgākus variantus.

Vai tas būtu stulbi provēt ietaupīt naudu tur kur to var adekvāti izdarīt ?!

Link to comment
Share on other sites

Vēlos pirkt, bez līgumiem, bez saistībām. Vēlos prikt par lētāku cenu.

It sevišķi, ja jāsāk risināt garantijas remonti vai tev gribas kautko iegādāties steidzami(aizbrauci un nopirki) nevis gaidi vismaz 2 dienas.

 

bez līgumiem pa lēto un vēl ar garantiju. tur pat ebaja kitajozas par tevi rēc.

mums ir maza valsts un tāpēc uz vietas nekādas specifiskas preces un vēl izvēlē un pa lēto tu nedabūsi. Tā ir aksioma un cilvēkam tavos gados to jau tā kā vajadzēja saprast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

bez līgumiem pa lēto un vēl ar garantiju. tur pat ebaja kitajozas par tevi rēc.

 

Nice! +1

Link to comment
Share on other sites

Perfomance

Lai klients pats nopērk to modemu kā māk(subsidētais, nomaksa utt),tālāk jau piedāvā papildus savus pakalpojumu. Ar operātoriem būs grūti skrieties, tāpat būs kāda SIM karte jābāž iekšā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es protams atvainojos bet jūs prātvēdari( Tankalis & Žaks) varat dēt taisni !

 

Pie modēma cenas ~100Ls atarst kur tādu iegādāt par procentiem 10-15 lētāk nav nekas astronomisks.

Piedevām Huawei nav vienīgais modēmu ražotājs.

 

Un nē es nesapņoju rozā sapni,ka iegādāšos ūber modēmu par 4,99Ls

 

Lieliski zinu ko nozīmē pirkt preces uz vietas un ko sūtīt no ārzemēm. Tāpat zinu cik reizēm labi un cik reizēm slikti var būt strādāt ar Ebay tirgoņiem.

 

Es VIENMĒR kā pirmo variantu izskatu pirkt uz vietas - labāk lai lieku kapeiku nopelna latvijas tirgoņi nevis ārzemju.

Jā diemžēl ne jau visu iekš LV var nopirkt.

Nejau viss ir uz vietas.

Tieši tāpēc ir daļas ko es sūtu no ārzemēm ( Auto monitori, barošanas bloki priekš ITX platēm, ITX korpusi utt. ).

BET pieredze rāda,ka tām daļām ko var dabūt LV cenas var dabūt labākas tepat uz vietas. Piemēram ja kaut kas ir ALSO noliktavā tad to es pērku tur nevis sūtu no Amerikas, Anglijas, Vācijas, Ķīnas vai Austrālijas.

 

Es ko kaut kur minēju, ka vēlos kādu apčakarējienu, ka vēlos "Pa lēto" ?!

 

Vai es minēju, ka vēlos pirkt bez čekiem/ppr ? Tāpat netiku minējics, ka nevēlos slēgt sadarbības līgumus. Es minēju, ka nevēlos slēgt līgumus un būt 2 gadus LMT abonaments.

 

Nē es neminēju, ka man vajag simtiem tūkstošu iekārtu, bet dažas nedēļā vajag.

 

Performance - vai tiešām tu iedomājies, ka es šādu iespēju neesmu izskatījis ? Ir gadijumi kad tas der un ir gadījumi kad tas NEDER !

Labots - MIGs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Tev tas viss gemarojs ir nepieciešams, lai nesēdinātu datoram bateriju izmantojot usb puļķi?

Link to comment
Share on other sites

locoone

Var, piemēram, Huawei E353 usb modemu (viņam var pievienot ārējo antenu) un piemklēt kaut kādu wifi rūteri, kam viņu var pielikt klāt un atbilst +/- tavām prasībām. Čakars droši vien lielāks, bet lētāk sanāks, nekā "viss vienā" iekārta (Huawei b260 vai līdzīgi)

Link to comment
Share on other sites

Pie modēma cenas ~100Ls atarst kur tādu iegādāt par procentiem 10-15 lētāk nav nekas astronomisks.

Piedevām Huawei nav vienīgais modēmu ražotājs.

 

Huawei B260 korporatīvajiem klientiem maksā ap 70.-Ls. Pats pārīti nopirku.

Link to comment
Share on other sites

atkarīgais - šis gemarojs nepeiciešams lai strādātu stabili.

USB puļķīši salīdzinot ar to pašu B260 strādā salīdzinoši nestabili. Kā arī zonas uztveramība atšķiras.

Ja pilsētā ir +- vienalga, tad dziļi mežā sīkumiem ir svarīgi lai tie sakari būtu. 100% visur sakaru nav, bet uz to vajag tiekties.

Un jā - dziļi mežā ir aktuāla lieta.

 

Iocoone - man nav vajadzības šārēt šo pieslēgumu uz vairākiem datoriem. Un jau augstāk rakstiju, ka USB puļķīši nav forši. Jā es zinu, ka viņiem ir arī iespēja pielikt ārējo antenu - uz maza un ne pārāk izturīga savienojuma...

 

Katrā ziņā patreiz es izmantoju Huawei B260A, baroju viņu no kompja 5V, lieku klāt ārējo antenu un viss ir labi, bet gribas nominimizēt izmaksas.

Kā arī cik saprotu, tad B260 vairs iekšā neved - iztirgo tikai tos kas ir. Nākošie jau ir pakāpi dārgāki.

 

Stepselis - patreiz tieši šos arī lieku...

Link to comment
Share on other sites

Ja tev svarīgas ir izmakas, tad neskrien pakaļ jaunākajām tehnoloģijām, bet apdomā ko tev vajag, bet ko nē.

 

Sākumā gribētos uzdod pamatjautājumu: kādas īsti ir tavas prasības pret vēlāmo modēmrūteri?

Tu datus vēlies tikai sūtīt un cik bieži (reizi 5sek, 5min vai 1h)? Ja tikai sūtīt un retāk kā ik pa dažām min, tad tev pārlieku liela stabilitāte nav vajadzīga, tikai uzticams autokonekts.

Ja ir nepieciešamība arī saņemt datus, tad gan ir nepieciešamība pēc lielākas stabilitātes, bet arī tad statitiskā IP un pareizi uztaisīts softs visu nokārtos.

Cik lieli datu apjomi tiks pārraidīti? Ja tikai daži kB katras transakcijas laikā, tad 3G tev savu dzīvi nav vajadzīgs, ar EDGE only pilnībā pietiek.

 

Iekš tā paša alibaba.com vai ebay ir tonnām M2M domāti risinājumi, kuri maksā ļoti lēti un tagad iekš EU un USA M2M sāk uzņemt apgriezienus, kur viens no populārākajiem pielietojumiem tieši ir kravas auto monitorings, tāpēc iekš dažādiem forumiem var jau atrast šādu sistēmu veidošanas ieteikumus.

Link to comment
Share on other sites

Man mierīgi pietiek ar dažiem simtiem MB mēnesī.

Nē šie nav monitoringa tooļiem smagajieme, bet gan reāli ņem datus n serveriem un drukā pavadzīmes.

Nekaādas statiskās IP nevajag un uz šiem datoriem neviens neslēdzas.

 

Laika gaitā ir izmēģina'ti dažādi varianti. Patreiz par sakarīgāko tiek atzīts šāds.

Link to comment
Share on other sites

Es darītu sekojoši:

 

Ņemtu kādu usb puļki un ar garu usb 2.0 shielded vadu viņu liktu mašīnai uz jumta. Aizsardzībai no ūdens izmantotu parastos kanalizāciju cauruļu savienotājelementus un korķus - pa kapeikām jebkurā būvniecības bodē nopērkami un hermētisms ideāls. No ārējas antenas iekš mašīnas jēgas maz jo antenai nedrīkst būt vērstā, bet nevērstās antenas nenodrošina daudz labāku uztveršanu kā modēmi paši par sevi. Bez tam šajos diapazonos ir pamatīgi zudumi katrā savienojumā un antenas vada centimetrā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...