Jump to content

RAM palielināšanas lietderība graf. prog. un vispārējas veiktspējas uzlabošanai


aiko99
 Share

Recommended Posts

vienkāršākais sākumā noklonēt sistēmas diska imāgi uz ārējo disku (vai flešu, ja vieta atļauj), pēc tam nomaini veco disku pret ssd un bekapo imāgi atpakaļ

ja šis variants neder, tad protams var likt svaigus logus no fleša, parasti neaizņem vairāk kā 20-30 minūtes

Link to comment
Share on other sites

pagaidām īsti nesapratu, bet labi, vēl laiks ir, kad būs viss atnācis un salikts kompī, tad arī štukosim ;)

Link to comment
Share on other sites

Nevajag citus ārējos diskus. Var iekš caddy ielikt SSD no sākuma, noklonēt sistēmu uz to, tad samainīt vietām.

 

Bet varbūt vienkāršāk būs uzinstalēt Windows un tikai tad mainīt DVD pret otru HDD. Pie kam, vienmēr vari samainīt atpakaļ, ja vajag.

1. Esošā HDD vietā ieliec SSD

2. Uzinatalē windows u.c. kā parasti.

3. Nomaini DVD pret caddy ar "veco" HDD

4. Ja būs nepieciešams, vari katrā laikā atkal ielikt DVD atpakaļ.

Labots - UN1
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu labi, izravēšu es to optisko diskdzini, ielikšu SSD. Tagad jautājums zinātājiem konkrēti par Dell N7110 diskdziņa pieslēguma vietām. Cik saprotu viņas tur daudz un dažādas mēdz būt. Pagaidām vēl neesmu vaļā skrūvējis, tādēļ nezinu. Kamēr gaidu SSD, pie reizes gribētu pasūtīt no jebala vadu lai pieslēgtu savu DVD iekārtu pie kompja. Netieku gudris, kuru vadu man vajag http://www.ebay.com/...&_ipg=192&rt=nc biedri, iesakiet, lūdzu! Vai paņemt šit'ādu kastīti un bēdu nezināt http://www.ebay.com/...=item3f1bc21f19 ? Bet tur atkal tas vārds "slim" nosaukumā, a es ta muļķe nezinu kāds man vajadzīgs slims, neslims...

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

neslimie manuprāt tikai idenieki bija, bet apgalvot nevaru

prmais links absolūti garām un neattiecas uz laptopu optikāļu konektoriem

Link to comment
Share on other sites

Tad tā kastīte 1jā linkā derēs manam DVD lai pēcāk es smuki varētu viņu pieslēgt pie kompja un rakstīt diskus? Un gadījumā ja atsakos no kastītes, kāds vads man jāmeklē? Vads tak maksā 3X lētāk droši vien kā kastīte!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tā SSD beidzot atnācis, bet caddy's no ebay varbūt pēc nedēļas tikai būs. Gribu pagaidām ielikt jauno SSD sava vecā HDD vietā. Vajadzētu sākumā noklonēt sistēmu uz ārējā cietņa un tad no ārējā pārnest uz jauno SSD, pa jaunam Windu slinkums instalēt. Ir kāds softs ar ko to varētu paveikt?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu ar šitādām izvirtībām (HDD > SSD klonēšana) nodarbojies, bet - instalējot svaigu W7 uz SSD, ja nemaldos, softs jau pats saprot, ka SSD un attiecīgi instalējas. Klonējot nez vai pārmaiņas automātiski tiks ņemtas vērā, kas, ja manuāli netiks veikta vajadzīgā konfigurēšana, saīsinās jau tā nelielo SSD dzīves laiku. Tā kā pareizais risinājums būtu - svaiga instalācija ar SSD nepieciešamajām korekcijām.

Link to comment
Share on other sites

Vajadzētu sākumā noklonēt sistēmu uz ārējā cietņa un tad no ārējā pārnest uz jauno SSD, pa jaunam Windu slinkums instalēt. Ir kāds softs ar ko to varētu paveikt?

 

acronis true image

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, jāinstalē tad pa jaunam...

A kā tur ir, uz vecā drīkst man palikt visi sistēmdati un kad ielikšu abus diskus visbeidzot, tad izvēlēties no kura lai ieslēdzas sistēma? Netraucēs sistēmdati uz viena diska,otra diska darbībai?

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

#noname: Noklonē, arī automātiski optimizējot, lai piemērotu sistēmu SSD diskam ? Stipri šaubos, bet instalējot svaigu OS, W7 jau saprot, ka SSD un ievieš daļējas korekcijas. Nē nu var jau arī neko nedarīt un krāt naudu jaunam SSD :D.

Te nedaudz viela pārdomām.

http://thessdreview....zation-guide-2/

http://forums.anandt...d.php?t=2072259

http://www.windows7h...7-with-caution/

 

Jā, ja jauno SSD uzliksi kā pirmo bootablo, sistēma lādēsies no tā, vecā netraucēs. Taču nepieciešamības gadījumā, spaidot F11, F8, (vai kuru nu tavam dzelzim), varēsi izvēlēties arī boototies no vecā HDD.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Ko citi teiks par šit'o "acronis" ! Ir kāds reāli (nevis teorētiski!) saskāries ar šitādu problēmu?!

Es ticu ka Raiviic ir gudrs un zinošs lietotājs, un arī viņa viedokli par sistēmu uz SSD dzirdēju iepriekš. Tomēr kamēr man pašam vienreiz nenoklāsies kaut viena zibatmiņa vai ārējais cietais disks, neticēšu. Līdz šim laikam ir ļoooti veicies, nu jā, es jau arī saudzīgi pret lietām izturos.

Ai labi, nav ko čakarēties, skrūvēs tik vaļā un mainīs un liks to windu pa jaunam, lai datordievs man ir žēlīgs un pacietība ir ar mani.

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

esmu personiski klonējis gan w7, gan xp ar acronis 2011 versiju, pat xp gadījumā viņš korekti uztaisa alignment partīcijai, pat neskatoties uz to, ka xp instalācijai tas ir bijis pofig

Link to comment
Share on other sites

Izjaukšanas instrukciju/video esi atradusi? Zini, no kura gala sākt?

Jautājums gan laikam jau var būt par vēlu...

Link to comment
Share on other sites

Te nedaudz viela pārdomām. <linki uz idiotiskiem padomiem>

Es šos "padomus" diezgan izvērsti jau nokritizēju.

Tur ir daudz muļķību.

Lūdzu nepostē linkus uz padomiem, kuri lietderību pats neesi spējīgs ne pamatot ne pierādīt, jo SSD tu nelieto un nelietosi - pats teici.

 

Es ticu ka Raiviic ir gudrs un zinošs lietotājs, un arī viņa viedokli par sistēmu uz SSD dzirdēju iepriekš.

Viņam nav viedokļa par to ko viņš nav lietojis un principā neatzīst, tikai konstants spams "SSD ir sūds jo MAN to nevajag". Pie tam nespēja pamatot pašam savu apgalvojumu ka SSD=USB fleška.

Link to comment
Share on other sites

Viss chikinieka, tiesi pec ta video skruveju valja kompi, ljoti noderigi. Draiverus saliku, jasak bus instalet visas progas, briva laika jau ar nav baigi daudz. Visvairak laika aiznema vakar visu info (ap 460Gb) parnest uz areja cieta diska. Parejais raiti un bez aizkersanas, atskruveju, samainiju HDD pret SSD un tik liku virsu Windu. Jagaida taga kad caddys atnaks un pagaidam jaiztiek ar arejo cietni. Tik viena aizkersanas, atveleju sistemai soreiz 70Gb (SSD 120Gb) japaliek bija ap 50Gb, bet neredzu to particiju. Jau aizmirsu ka tur bija ar tam particijam, kur bija ta fica lai var redzet pazuduso?

Link to comment
Share on other sites

Ka priekskam, sistemai un programmam! uz iepriekseja HDD man viss aiznema ap 58GB. Patlaban C disks ir aiznemts 41,8Gb, pagaidam tur ir tikai Windows7 64 un kompja draiveri, nevienas progas vel pat nav. Labak but atbildejis par to zuduso particiju!

Paldies! :)

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

41,8Gb uz W7 + update nevar aizņemt tik daudz, pat pie lielākās fantāzijas. To SSD tiešām nav jēgas dalīt partīcijās...

Link to comment
Share on other sites

partīcijās dalīju jo strādāju ar lieliem failiem iekš fotoveikala un pagaidu darba failus salikšu tajā partīcijā, lai ātrāk darbs rit uz priekšu, tāda tā doma bija, nu un varbūt kādreiz kādu Lielu filmu palūrēt, kas bremzējās no mana lēnā 5200 HDD, kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

partīcijās dalīju jo strādāju ar lieliem failiem iekš fotoveikala un pagaidu darba failus salikšu tajā partīcijā, lai ātrāk darbs rit uz priekšu

un darbs ātrāk ritēs uz priekšu ar dalītām partīcijām tavuprāt jo?? kaut kāds sviests tev tajos pieņēmumos

Link to comment
Share on other sites

nez, neesmu dakters, bet tā man viņš aizņem to vietu

tātad C diskā man ir šādas mapes

Intel-707KB

Lietotāji-479MB

PerfLogs-0baiti

Programmu faili-696MB

Programmu faili (x86)-601MB

Windows-12,6GB

ProgramData-18,9MB

Kopā saskaitot nesanāk pat 15GB :sorry:

Bet nospiežot...............ai, idiots es esmu :D izrādās ka tie 41kommā8 GB ir brīvi nevis aizņemti, sorry! Sanāk 26GB tikai aizņemti :pooh_go:

p.s. jebkurā gadījumā nesakrīt, 15 pret 26 :sorry:

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

120GB tiešām nav jēgas dalīt. Jo vairāk, ja tūlīt būs HDD, kur visu glabāt.

Neviens jau neliedz kaut ko glabāt atsevišķā mapē arī uz nesadalīta datu nesēja...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->aiko99

SSD varētu dalīt partīcijās, ja tam ir kāda ļoti specifiska un pamatota vajadzība. Ātrdarbību tas neietekmē nu nekādīgi (uzsverot - par SSD runājam), tas nebūs arguments. Tobiš, Tavā gadījumā - pilnīgi lieka darbība.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

p.s. jebkurā gadījumā nesakrīt, 15 pret 26

 

 

paskaties cik system restore aizņem (ja nav bijusi vajadzība, vāc nost), un cik virtuāla atmiņa (page file) aizņem ( ja ir pietiekami atmiņas>=4GB, teorētiski var ņemt nost), tur arī būs tava starpība

 

SSD dalīšanai partīcijās neredzu jēgu

Link to comment
Share on other sites

tad nevajadzēja dalīt visi saka, nu labi, jums jau labāk zināms... A tagad ko, apvienot, vai nu jau neko??? Var to tagad izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...