Jump to content

Kas jāņem vērā pērkot lietotu portatīvo?


Pokerface
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Man ir padomā iegādāties lietotu portatīvo datoru apmēram 100 ls apmērā.Tā kā mans portatīvais ir vecs,un nežēlīgi bremzē gribās paņemt tādu kas vismaz nelago un var arī kaut kādas puslīdz normālas programmas un spēles pavilkt.Es jau neleilu izpēti pa interneta sludinājumiem veicu un secināju to , ka ir iespējams 100ls iekļaujoties nopirkt portatīvo ar 2ghz processoru 2gb ram un 160gb cieto.

Tātad mans jautājums ir: Ko skatīties kompī kad satiekos ar pārdevēju, lai nesanāktu nopirkt sūdu?

Es savu tagadējo laptopu pirku arī lietotu , un vēl tagad atceros , ka neko īpaši nepētiju tajā, pat nepievērsu uzmanību parametriem, jo biju sīks un likās tas ir mazsvarīgi.

P.S.Mana tagadējā kompja parametri :D processors 576mhz ram 128 mb hdd 4gb :D , tāpēc nedomāju , ka varu nopirkt vel lielāku krāmu kā šito.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

1. Pievērs uzmanību vizuālam stāvoklim. Kakeri parasti nolej ar aliņiem, izrausta pogas, eņges izlauž, vazā līdz uz tusiņiem.

2. Izvairies no laptopiem ar niknajām videokartēm - tie parasti vairāk karst un bieži vien ātrāk nobeidzas.

3. Izvairies no HP - ļoti reti mēdz būt labi HP datori un lielākas iespējas nespeciālistam iegrābties.

4. Nepērc laptopus ar Turion, Sempron vai Celeron procesoriem - vienmēr viņi ir lielas bremzes.

5. Vēlams izvēlēties kaut ko no biznesa klases lietotiem laptopiem, kas parasti ilgāk kalpo.

Labots - Mr.Līkrocis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vairums ir saskārušies tikai ar HP enduser galu (biznesa klases HP lapši ir cita opera) un tad tik mauc šo viedokli atkal un atkal un atkal un atkal...

Mans darba HP nc6400 kopumā 5 gadus jau strādā - 3man darbā, visur apkārt vazājot un sieva jau divus gadus mājās lieto. Kā jauns.

 

Ieteikumos nez kur pazudis obligātais punkts par baterijas atlikušās darbaspējas noteikšanu, ja tas ir aktuāli.

Es vēl ieteiktu pārbaudīt HDD stāvokli un tas ja ir kāds no "indigo" brendiem - Toshiba, Hitachi - pie mazākajām aizdomām sirdsmiera labad mainīt nost uz kādu Seagate vai WD.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MārcisB,

 

Diemžēl ķibeles HP ar datoriem ir visos visos galos. It sevišķi kā viņi izveidojuši "lietotājiem draudzīgu" radiatora iztīrīšanas iespēju.

 

Baterijas čekošana ir lieki - ļoti retos gadījumos pēc 3 gadus lietošanas tā tur vairāk par stundu un ja paredzēts turēt pie strāvas, tad tā kaut 0 min var būt ok. HDD pēc noklusējuma mirs pēc ilgākas lietošanas un izvēlēties portabli pēc cietā diska firmas ir muļķīgi, jo tad nenopirkt nekādu normālo firmu.

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

MarcisB, Rokas nost no hitachi! Un runāt par hitachi sliktas lietas arī nevajag. Atgādināšu, ka hitachi ražo disku masīvus. Uz vecā lapša ir hhitachi 40gb hdd, pēc 8 gadu lietošanas vēljoprojām dzīvs un negļukojošs. Uz jaunā portatīvā arī hitachi hdd tikai 320gb, pēc pusotra gada lietošanas, smarts perfekts, kā no rūpnīcas.

Link to comment
Share on other sites

uz pārdevēju jāskatās vispirms. ja tas neiziet face control, tad meklē uzreiz citu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

uz pārdevēju jāskatās vispirms. ja tas neiziet face control, tad meklē uzreiz citu.

Precizēšu, pārdevējs ir tumšās brillēs un ar tādu šaudīgu acu skatienu... Var uzreiz pagriezties un iet prom.

Link to comment
Share on other sites

delta128

Kopš hitachi pārpirka IBM hdd ražošanu, tie it nemaz nav zemē metami - kā arī šā gada martā to pašu hitachi nopirka WD. Runājot par seagate, vismaz virknei galddatoru hdd modeļu garantija tika nomesta no 3 uz 1 gadu (ražotāja) šī gada sākumā vai pagājušā beigās, un 1 gada garantija hdd man kaut kā šķiet par maz.

Link to comment
Share on other sites

3. Izvairies no HP - ļoti reti mēdz būt labi HP datori un lielākas iespējas nespeciālistam iegrābties.

 

Laikam trīsreiz jānospļaujas un vēl kaut kur jāpieklapē, bet man nu jau sesto gadu diendienā bez problēmām kalpo visu regulāri nozākātais HP Pavilion DV6000, un vēl aizvien ir kā jauns. Vienīgā šaize pa šitiem gadiem- ceturtajā kalpošanas gadā nācās nomainīt ventilatoru, bet pats jau vien vainīgs, jo putekļus nebiju ne reizi tīrijis. Taisnības labad gan jāsaka, ka netiek staipīts līdzi (ar retiem izņēmumiem), bet pamatā tiek lietots mājās uz galda.

Link to comment
Share on other sites

Pērkot lietotu datoru, palūri uz S.M.A.R.T datiem. Ja ir pending/reallocated, tad tā arī pasaki, ka cietnis ir bojāts, līdz ar to kaut kad būs jāmaina un tik naudiņas mazāk par visu sanāk. Ja vien tas nav pieminēts sludinājumā.

Palūri uz temperatūrām, vai pārdevējs nemēģina tikt vaļā no pieputekļota datora, kas vēl knapi velk dzīvību. Nopēti, kā ir atverams korpuss un tīrīšana kā tiek veikta - jājauc viss ārā lai tiktu pie ventilatora vai pietiek vāku atskrūvēt.

stresstestu var izlaist, ja pusstundu tur novērtēsi. galvenais - vai videokarte pie slodzes nesāk mest gļukus.

DVD ar filmu aiznes līdzi, paskaties, vai DVD iekārta vispār lasa filmu diskus.

 

eņģes patausti, modeļa atsauksmes palūri internetā. Dell Latitude ir viss forši, bet mēdz kļūt pavaļīgas eņģes. Asus mēdz aizmugures daļa ļurkāties līdz izplīst gabals korpusa.

vāku pavirini - paskaties, vai nesāk rōzā pleķi baltās krāsas vietā vai vertikālas svītras parādīties.

vāku pavirinot arī vebkamera parādīs, vai viņai ir problēmas ar kontaktiem.

 

vārdu sakot, puse no visa ir konkrētais modelis - biznesa vai endjūzeru. Un otra puse - ķimerēšanās uz vietas, lūrot datorā ar visādiem softiem un taustot un noskaidrojot to, ko pārdevējs nesaka vai vienkārši nezina.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Vēl atceries palaist ķipa everestu. La nesanāk tā, ka sludinājumā uzrakstīts i19 procesors a patiesīpā p2, nu kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

d_l es rakstiju ķipa everest, tas nozīmē- jebkura proga, kas parāda kompja komponentes.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Zinu, slikts pieradums, latviešu valodas skolotāja daudz ko palīdzējusi, bet perfekti vēl nemāku rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Pokerface

Pērkot lietotu datoru, palūri uz S.M.A.R.T datiem.

Kur es tieši varu ieraudzīt šos datus?Kaut kādos Computer properties.

Link to comment
Share on other sites

asaris555

Čaki Norisi var būt tikai izredzētie?

Pērkot laptopu, iesaku izvairīties no G86 un G84 čipiem. Viņi visi, vairāk vai mazāk, ir rūpnīcas brāķi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čaki Norisi var būt tikai izredzētie?

Pērkot laptopu, iesaku izvairīties no G86 un G84 čipiem. Viņi visi, vairāk vai mazāk, ir rūpnīcas brāķi.

Tik pat labi arī izvairīties no visiem varēji pateikt. Un ieteikt lai ņem G7000 un visus MPC67. Ibio padoms.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...