Jump to content

Aizņemšos Canon 270EX II un 430EX II zibspuldzes


binary
 Share

Recommended Posts

Sveiki :)

 

Gribētu aizņemties uz 1-2 vakariem Canon 270EX II un 430EX II zibspuldzes. Apiešos saudzīgi, neslapināšu, putekļos nemētāšu :) Lietošu mājas apstākļos.

 

Pirms dažām dienām iegādājos Canon G12, vajadzētu tā kā ārējo zibeni bildēšanai telpās, bet vispirms gribu pamēģināt abas minētās. Par 430EX ir aizdomas, ka varētu būt nepiemērota konkrētajam aparātam (par smagu, par lielu), bet par 270EX nezinu, vai būs kāda jēga. Gribas jau ticēt, ka man pietiks, bet pirms pirkšanas gribētos tomēr notestēt :)

 

Ja 270EX II būs laba, tad varu arī kādu atbrīvot no tādas (ja nu gadījumā kādam stāv plauktā un krāj putekļus).

Link to comment
Share on other sites

martinno

Veiksmes! :)

 

Ja kas - šodien patestēšu Nikona mazo zibeni - iedošu review.

 

Baigi neieslīgu testos, bet trijos vārdos par SB-400:

Ja salīdzina ar iebūvēto zibeni bliežot tasini virsū, tad lielu atšķirību nevar redzēt (vismaz ne dažu metru attālumā).

Bliežot uz griestiem - protams, viss kā pienākas. Istabā ar 2.5m griestiem un 4m attālumā viss strādā kā gribētos. (diez kā būs lielākā telpā)

Katrā ziņā - esmu apmierināts - maza, jaudīga, parocīga.

Link to comment
Share on other sites

Tas SB-400, cik noprotu, pēc parametriem ir līdzīgs 270EX II...

 

Palasot vairāk nevis par "270EX vs 430EX", bet vienkārši par 270EX, atsauksmes ir vairāk labas nekā sliktas - dažas pat gandrīz vai "es vairāk nelietoju savu milzīgo 430EX". Pirmajās dienās drusku pamuļķojos ar built-in flashu un spogulīti (:D). Protams, bija grūti notrāpīt ar leņķiem, bet kad sanāca, tad pat šādā kombinācijā sanāca pa kādai normālai bildei - tātad jaudas ziņā pat built-in man vairumā gadījumu pietiktu. Laikam jau man tad pilnīgi pietiks ar 270EX II, vismaz dažus gadus.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Jā, SB-400 ir tāds pats mazs kroplītis kā 270EX. 270EX ir nedaudz spēcīgāka tehniskajos parametros - tātad jābūt arī labākai.

 

Un jā - iebūvētais flash mani pozitīvi pārsteidza - tas ir ļoti labs, salīdzinājumā ar spoguļu iebūvētajiem flashiem. Ja to varētu pagriest uz augšu, tad būtu ideāls all-in-one risinājums :D

Link to comment
Share on other sites

Ja iebūvēto varētu pagriezt uz augšu, tad aparāts šādas fīčas dēļ vien varētu maksāt par ~$100 vairāk (tā pilnīgi nopietni to domāju) :D Bet nu domāju, ka ražotājiem tomēr varētu būt izdevīgs šobrīd piekoptais modelis - built-in flash negrozās, bet ir pieejami "lētā gala" uzliekamie flashi. Šādā veidā gan ražotāja piedāvāto produktu klāsts ir plašāks, gan arī ir pircēji lētajiem flashiem...

 

Tikko pasūtīju 270EX II. Vispirms verners24 (~90 Ls), bet šie atšuva - sak', nav viņiem tādas vairs. Pēc tam 2u.lv (103 Ls) - pēc nedēļas varu braukt pakaļ. Tagad vēl jāsaprot, kas ir ar baterijām - vai mājās esošās vēl ir kaut cik lietojamas vai tomēr jāmeklē, kur var dabūt Eneloop XX...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jau labu laiciņu eneloop var iegādāties argusā.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Un runājot par to, ka nevar pagriest zibeni portetā uz griestiem - es izlīdzēšos ar šitādu te vadu.

Pie Ķīnas draugiem nāk no ~12 bakšiem.

 

94624758-260x260-0-0_Promaster+ProMaster+Deluxe+Off+Camera+TTL+Cord+Nik.jpg

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es gan laikam izlīdzēšos ar landscape :) Tāpat bildes vai nu mētājas datorā, kur landscape izskatās tīkamāk, vai arī tiek drukātas 10x15, kur no tiem 10Mpix var izgriezt vajadzīgo izmēru - "parastajam mirstīgajam" kvalitāte būs vairāk nekā pietiekama arī grieztai bildei.

 

edit: Ja atmiņa neviļ, tad G12 pie 10Mpix info rādīja, ka tas izmērs der pat A2 plakātiem...

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

martinno

Fiziski var arī tā.

 

Vadam ir arī citi plusi - vari no sāniem vai hvz no kurienes gaismu padot. Vēl var ņetm lētos wireless trigerus (cenā līdz 20$), bet tiem vēl bačas vajag un īsti ticība tādam lētam izstrādājumam nav.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Nu man "no sāniem vai hvz no kurienes" pagaidām nevajadzēs :)

Par triggeri - tādu gan varbūt varētu iepirkt kaut kad... Bet tas noteikti šobrīd nav prioritāšu saraksta priekšgalā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...