Jump to content

LED Pagriezieni motorolerim


deddlinexxx
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem.

Lieta tāda ka motorolerim nestrādā virzienrādītāji.

Biju nopircis jaunu releju un tas arī visādus brīnumus rāda :D visu laiku deg un pats relejs rūc kaut arī slēdzis ir izslēgts :dry:

Takā tika izlemts taisīt visu uz LED un pasavējam :)

Ir vēlme taisīt šādi: Katrā pusē 14 LED diodes(7-priekšā un 7-aizmugurē) un 2 gabalas iekš spidometra katra savai pusei

Iesprūstu es tikai vienā vietā :search: ko izmantot releja vietā? Veikalā pērkamie releji neder jo izmanto noteiktu vatu skaitu uz katru pusi un pašam negribās ar to ķēpāties :)

Tātad ko varētu ieteikt kā alternatīvu?Ko pirkt?Ko lodēt?Kāds varbūt ir gatavs uzmeistarot kādu plati?

Tiks izmantots ar trīs pozīciju slēdzi.

Ceru ka mums Latvijā arī ir elekto Guru un nevajadzēs līst uz krievijas lapām meklējumos :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Labāk neko pats neķīmiķo un aizved pie meistara, kurš sataisīs.

Veikalā pērkamie releji neder jo izmanto noteiktu vatu skaitu

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx
(labots)

Pats taisīt nebaidos un ķīmiķot tur daudz nevajag :) salodē diodes un vadus pie slēdža un principa tas arī viss

Vajag tik kautko tādu kas viņām liktu mirgot :( tikai ko nevaru izdomāt

Bija doma pieslēgt katrai pusei pa mirgojošai diodei bet nezinu vai tas uztaisīs to mirgošanu?!

Pagaidīšu vēl kādus ieteikumus,ja nebūs tad skriešu pie kāda meistara lai lodē augšā kautkadu plati :)

Labots - deddlinexxx
Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx
(labots)

Motorolerim ar Līdz 50cm3 nevajag viņas iet :) otra lieta vinš bija nozagts un puse elektroinstalācijas nestrādāja.palicis vien savest kārtībā virzienrādītājus un viss :) es tak rakstiju ka gribu pats no jauna tur visu savilkt nevis kādam par to maksāt entos latus :)

 

Ne pa tēmu :D Čoms savu roleri aizveda uz servisu lai nomainītu stūrei gultņus tie kas notur dakšu vietā "Meistara" slēdziens :D Gultņi aptuveni 15Ls un darbs 25Ls = ~40Ls WTF kas tas ir? Nopirkām paši gultņus jau citur 6Ls ar kapeikām + pāris aliņi = 10Ls rodas jautājums kapēc būtu jāved uz servisu ja var nomainīt mājas apstākļos(Neiet runa par izņēmuma gadijumiem-Sliņķiem vai vienkārši kas nemāk vai baidās kautko pats darīt)

 

C'mon or varianti ko varētu ielikt varbūt ķēdē starp barošanu un diodēm?

12V barošana.Standartā nāca 2x10W + 1maziņa spidometrā=~22-25W uz katru pusi.

Labots - deddlinexxx
Link to comment
Share on other sites

Ja tu būtu nopircis releju kas paradzēts priekš diožu pagriezieniem tad viss būtu kārtībā !

Diodes pātērē mazāk par lampiņu - atiecīgi standarta relejs nemirgo vai mirgo nepareizā ātrumā.

Vari vienkārši likt pretestības.

Relejs ~10Ls

Gan jau elektriķi pateiks kā pašam uzlodēt - nekā tur no viņa nav.

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx

Jā,es zinu ka tāds relejs pastāv,bet kur garantijas ka viss strādās kā nākas?Tāpat 8ls negribas izmest gaisā.

Atradu vienu shēmu izmantojot diodi.

post-80288-0-75341700-1337235269_thumb.jpg

Mēģinu saprast kas no šīm detaļām ir nopērkams Latvijā izņēmot LED.

Interesē kas tā ir par keramisko balto taisnstūrveida uzparikti?Arī kautkāda diode vai kas?

Principā reku pats links varbūt kāds mācēs labāk izskaidrot to shēmu :pardon:http://oppozit.ru/article820.html

 

Tā shēma domāta jau abām pusēm vai jātaisa divas katrai puse sava shēma?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tu tekstu izlasīji? Tur nu tiešām viss ir uz pirkstiem paskaidrots.

 

EDIT - jēga palasīt arī komentārus - šēma prasta, problēmas ar dažādas lien laukā.

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

You made my day!!!

Jautrs sākums dienai! :)

 

Pārlasi, ko teica MIG's!

Nepieleca?

Pārlasi vēlreiz!

Ja pēc kādām 5-10 pārlasīšanas reizēm vēl nav saprotams, tad, kā saka - ja dakteris teica uz morgu, tad uz morgu! :D

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Pieredze ar "lediniekiem" nav taa labaakaa. Pirmkaart aatraa mirgoshana izskataas tizli, ar nosaciijumu ja nemaak likt pretestiibu, otrkaart vismaz mani eksemplaari bija ljoti blaavi redzami, un dienasgaismaa principaa neredzami. beigaas par 2ls nopirku parastos ar kveelspuldzi.

Shobriid standartaa staav 20W spuldze, un ledus kas speej izdot 20w liidzveertiigu spozhumu leeti nedabuus..

Link to comment
Share on other sites

ar 555-to taimeri elementāri uztaisīt mirgošanu

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx

Ghost_az

Psc Paņem un palasi manus postus.

Pat ar oriģinālajiem relejiem un parastām lampiņām nestrādā,Roleris bija nosperts un visi vadi izķidāti jopt.pie vecajiem vadiem slēdzot klāt releju viens strāda otrs to strādā to mirgo to deg utt.

Kāda jēga man ņemt to releju un tad meklēt vainu visā vadu mudžeklī?

Lasītājs atradies jopt.Būtu iespēja lietot parasto vai lediem paradzēto releju,es te nemaz nečakarētos ar tiem LEDiem.

 

Tankalis

Biju lasijis par to arī,bet cik sapratu tur shēmā ir mikrene kas jāprogrammē :( not for me

 

Baigais Janka

Sorry neesmu krievu valodas experts kur nu vel elektronikā un to terminos.

Es pats pilnīgi saprotu ka viņa ir vienkārša :) kas tas tāds?Tas baltais garenais iekš foto?

Cik rakstiju tos modeļus googlē,met visu ko bet ne to ko vajag :/

 

Jau visu pats sameklēju un salodēju.Viss Čiki Piki :) arī bez tā baltā sūda arī šancē.

 

P.s. Kā jau vienmēr saskrien gudrie sakomentē bezjēdzīgus postus un aiziet pff

kaut_kaads un arturz paldies par ieteikumiem.Noderēja ;)

 

Close this bullshit :/

Link to comment
Share on other sites

Nu ka jau tu esi tāds krutais pacans un salodēji, tad padalies, lai arī pārējiem ir vieglāk pēc tam...

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx

:D :D izskatās toč pēc troļļu foruma.

Atnācu ar jautājumu uz forumu.

Pārādi kaut vienu atbildi uz manu jautājumu,neskaitot 555 kas principā tik ir daļa no atbildes :)

 

Rīt iešu uz garažu sabildēšu :) no problem

 

Micky žēl gan ka nav vairs tik krutu cilvēku kā ES un žēl ka tu ar neesi kruts,jo ja būtu tad gan jau būtu uzrakstijis ko noderīgu nevis patizla rakstura komentu! Peace ;)

Link to comment
Share on other sites

Tankalis

Biju lasijis par to arī,bet cik sapratu tur shēmā ir mikrene kas jāprogrammē :( not for me

 

Es pats pilnīgi saprotu ka viņa ir vienkārša :) kas tas tāds?Tas baltais garenais iekš foto?

 

555 nekas nav jāprogramē.

"Tas baltais garenais iekš foto?" ir R1 pēc shēmas.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

....adi izķidāti jopt.pie vecajiem v.... atradies jopt.Būtu iespēja ....

 

Micky žēl gan ka nav vairs tik krutu cilvēku kā ES un žēl ka tu ar neesi kruts,jo ja būtu tad gan jau būtu uzrakstijis ko noderīgu nevis patizla rakstura komentu! Peace ;)

 

Es tikai atboldēj jopt. tādā pašā stilā uz Tavu komentāru.

Un rakstīju es to komentu, jo man pašam interesē kā Tu realizēji to mirgošanu, ne pagriezieniem, bet citām iekārtām, bet šoreiz, tas ne pa tēmu

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx
(labots)

Laikam stulbs jautājums bet kas ir R1?Drošinātājs?

 

Principā jau vienalga jo strādā bez tās daļas arī :)

Tas principā pagaidu variants kamēr visus vadus pa jaunam nesavilkšu

Tnx par atbildēm ;)

 

To Mickey

Principā cik sapratu var izmantot pliku diodi saslēdzot ķēdē,Tā diode ir mirgojošā nevis parasti degošā :) principā arī strādā kā relejs biju pislēdzis klāt LED lentai-Strādā super :) viena diode latgalīte 0.50Ls tas principa arī viss :)

Labots - deddlinexxx
Link to comment
Share on other sites

Saprotu, ka neesi spējīgs savest kārtībā esošo motorollera provodku, un tāpēc vēlies visu pārtaisīt. Tb Ko tieši ?! Vilksi visu daļu kas ateicas uz pagriezieniem no nulles ?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

"Baltais garenais" iraid drošinātājs. Lai nejauši neizšautu trani, "-" vadā liek iekšā 2A priekš LED, 6-8A priekš lampām.

Link to comment
Share on other sites

Vispār man tas izskatās pēc pretestības. kādi 5W un 0.1 - 0.5 Omi. lai ierobežotu max strāvu . Bet kas zin ...

Link to comment
Share on other sites

deddlinexxx

MIGs

Jap diemžēl pārāk daudz tur sagraizīts :( vadi apgraizīti,no štekeriem izraiti paši kontakti un visādas citas izvirtības sadarītas :p

 

Jesus

To jau ievēroju :D Speciāli piepirku oranžos 10mm LEDus,Tumsā vēl kautcik bet ārā vispār nav redzemi :D

Laikam vajadzēja ņemt spožos baltos LEDus un ielikt viņus parasto lampiņu vietā efekts būtu labāks

 

 

P.s

 

Varbūt kāds var izskaidrot kā te viss savienojas oriģinālā?

post-80288-0-79646500-1337334532_thumb.jpg

Sorry par bildi :p uzzīmēju kā mācēju.Varbūt kādā pamožas radošās spējas un spēs sazīmēt/savienot visi vadus tajā zīmējuma? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tu pārvietojies uz 2 riteņiem, tad ņem spožāko, ko var dabūt, tas var izglābt tev dzīvību.

Link to comment
Share on other sites

Un kā ar pārlieku lielu spožumu. Ka tik neapžilbina citiem satiksmes dalībniekiem acis. Par to ir domāts?

Link to comment
Share on other sites

Kaitina baiki ar spilgtajām lampām, bet tākā tik ļoti acīs duras - mazāka iespēja nošķūrēt no ceļā. Atbalstu divu riteņu transportu un nelamājos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...