Jump to content

Kādu aparātu ieteiksiet par 200-300 Ls (nav akmenī kalts)?


binary
 Share

Recommended Posts

jap ja tik auto tad C3 bija tas ļoti labi atstrā'dat

 

var aiziet uz elkoru pagramstīt un pasktīties kā patīk

 

bet var mierīgi iekļauties pērkot lietotu nex5

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Nu nez, DJWoX, man šķiet, ka vai nu Tu īsti neizproti, kas domāts ar "vienkāršs lietošanā", vai arī es tos Sony NEX galīgi nesaprotu... Es pat lāgā nestādos priekšā, kā ar viņu var kaut ko zoomot ar 1 pirkstu (kā tas ir ar Canon G12, piemēram), nestaipot līdzi kaut kādus objektīvus(?), un ar tiem pašiem objektīviem tas nez vai būs ar 1 pirkstu izdarāms. IMHO Sony NEX šoreiz lai paliek tiem, kas brīvo laiku velta fotografēšanai, nevis fotografē savas brīvā laika aktivitātes, if you know what I mean.

 

P.S. Lietotu? Diez vai... :)

 

Canons pateica, ka garantiju dod tikai ES pirktai tehnikai, t.i., ja pērk no ASV, tad garantijas nav :( Būs vien laikam jāpērk tepat.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pri čom tur zūmošana ar 1 pirkstu :shok: Normāliam aparātam zūmo ar gredzenu uz objektīva, ja vien objektīvs nav ar fiksētu fokusa attālumu,

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Aparāts (Canon G12, ar a-data 16GB Class 10 SD kartiņu jeb ASDH16GCL10-R) pasūtīts iekš 2u.lv, rīt ap šo laiku varu braukt pakaļ :) Pagaidām gan bez zibeņa. Baigi gribētos kaut kur dabūt 270EX uz noprovēšanu, lai saprastu, vai manā gadījumā ar to pietiks. 430EX tomēr baigais monstrs, salīdzinot ar G12. Somiņas arī pagaidām nav, būs jādomā, kur un kādu lai pērk, lai nebūtu jāraizējas, ka lietus laikā kāda pile uzpilēs.

 

Paldies visiem, kas palīdzēja :)

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Neaizmirsti padalīties iespaidos, jo kopumā šī tēmā izvērtās par izsmeļošu un noderīgu citiem fototehnikas meklētājiem :)

Link to comment
Share on other sites

Cik tad nu es varu padalīties - neba nu es viņu pilnvērtīgi izmantošu :) Vispār aparāts tirgū ir jau vairāk kā pusotru gadu, domāju, ka var kvalitatīvus amatieru un profu reviewus netā atrast.

 

Mans pirmais iespaids par lietojamību - neck strap nekam neder :D Nēnu OK, ir jau forši, ka aparāts karājas kaklā, bet aparāta lietošana ar neck strap ir visai neērta - pinās tik pa rokām (labā puse OK, kreisā puse neērta). Prasās tomēr kaut kāda siksniņa ap vienu roku. Kaut kādu kompaktu maciņu / case piemeklēt arī grūti tā neck strap dēļ.

 

Visi rimbuļi ir pārāk stingri un/vai pārāk mazi, vismaz pagaidām ir pagrūti viņus grozīt. Varbūt ar laiku pieradīšu vai arī paši "iekustēsies". Piemēram, aizmugurē esošo rimbuli ir viegli grozīt ar 2 pirkstiem (rādītājpirkstu + īkšķi), bet visai pagrūti tikai ar īkšķi - prasītos 2x platāks rimbulis. "Exposure compensation dial" prasītos mazāk stingrs. ISO rimbulim un "mode dial" nav variantu - viņu novietojuma dēļ ir jāgroza ar 2 pirkstiem. Vienīgais ērti grozāmais rimbulis - "front dial", kas atrodas kameras priekšā un ir grozāms ar rādītājpirkstu (pagaidām gan ļoti maz esmu grozījis).

 

Visādi settingi pagaidām ir mazliet tumša bilde. Būs laikam jāvelta laiku priekš RTFM.

 

Līdz ko lieto auto režīmu, tā neko daudz vairs nevar overraidot - kā aparāts izlemj, tā būs. Foršāk tomēr būtu, ja auto režīms *palīdzētu* automatizēt settingus, nevis tos *uzspiestu*. Par RAW auto režīmā arī var aizmirst - vienkārši nav tādas opcijas kā formāta izvēle (nu i nafig tad man 16GB karte? :D). Ar šo lietotāji iesaka "cīnīties", simulējot auto režīmu - izmantojot P režīmu un saliekot visus iespējamos settingus uz auto.

 

Ak jā, vēl ievēroju, ka aparāts baigi silst... Vecajam aparātam neko tādu neievēroju - neatminos, ka kādreiz būtu sajutis kaut nelielu siltumu no aparāta.

 

Drusku pazibinājos ar iebūvēto zibeni - vai nu es kaut ko daru nepareizi, vai arī auto režīmā nav baigi lietojams, jo visu telpu vienkārši pārgaismo. Aparāts izdomā, ka jābildē uz ISO400, F3.5, 1/15 sec.

Pieliekot pie zibspuldzes spogulīti, lai "šauj" vairāk uz augšu, gan sanāk tīri smukas bildes (IMHO), bet nu cipari, protams, tie paši.

Tas par "auto" režīmu...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ļoti iesaku izmantot P režīmu, kur pamatlietas pats var definēt. Neesmu redzējis nevienu kanonu, kas auto režīmā uzminētu pareizo režīmu kombināciju, kad jaieslēdz zibenis, kad jāpielieto lielāks ISO un pats galvenais - vai spīd saule, mākoņi, kvēlspuldzes vai luminiscentās spuldzes apgaismojums.

Link to comment
Share on other sites

GulbisRG

Pirms kāda laika iegādājos Canon S100. Un esmu vairāk kā apmierināts. Bildes vienkārši super.

post-80299-0-64859800-1337182648_thumb.jpgpost-80299-0-29324500-1337182750_thumb.jpgpost-80299-0-12320200-1337183000_thumb.jpgpost-80299-0-38456300-1337183079_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pēc ilgām pārdomām un ļoti aktīvas aprakstu/vērtējumu lasīšanas, tomēr, iegādāts Nikons D5100. Gribētais kompaktums atkrīt, bet vismaz bilde acis priecē.

Link to comment
Share on other sites

Sievai iegādājos Nex-C3 ar 18-55 to viņa vien dara kā fočē auto režīmā un bildes tiešām ļoti labas sanāk. Ja salīdzinam ar G sērijas Canoniem, tad nepietiekamā apgaismojumā Nex trokšņa ļimenis ir krietni vien mazāks. Kā jau minēja vari aiziet uz Elkor Plazu un apčamdīt, viņi tu r brīvi stāvu un apčamdāmi!

Link to comment
Share on other sites

Savukārt es ieteiktu paskatīties uz Olympus HZ-1. Gaiša optika, salīdzinoši liels sensors, iespējama ārējā zibene + ar iebūvēto zibeni var kontrolēt ārējās.

Link to comment
Share on other sites

Sony NEX nav ziepe, bet ir viena limeni ar entry spogulenem. Ir ar aps-c matricu. Vispar pedeja laika secinu, ka visi ziepji bilde sunaini, vai tur 1/2.3 vai 1/1.7, kas pa lielam ir viens un tas pats, tikai cena x2. Bet dslr staipit negribu. Tapec ceru, ka savairosies canon g1x veidigie un paliks letaki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...