Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

andza,

 

1. Ir atsevišķa telpa, kura ir tikai savienota ar garāžu un tur nav vajadzības pēc tīrības

2. Cik es pabakstīju to Grandeg, tad nekas grūts nav un viss normāli tīrās. Iespējams, kādam citam katlam tā sistēma ir ērtāka.

3. Cik uzzināju, galvenais, lai uz granulām nelīst virsū lietus un nesvilpo vējš. Respektīvi, pažobelē nevar glabāt un vajag slēgtu telpu (nav jābūt apkurināmai), kas ilgtermiņā plānots.

4. Tā nav problēma.

 

Domājams, ka problēmas var būt jekbkuram citam katlam, bet tās ir risināmas.

 

P.S. Ja vēl kādam mājās ir kādas citas firmas katls, varētu aizbraukt ciemos un paskatīties :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu tiem granulu katliem ar ko pastarpināti ir bijusi saskarsme - visiem galvenā problēma bija granulu sprūšana padeves mehānismā. Protams ka tas atkarīgs no granulu un katla kvalitātes, bet visiem ir bijusi šī problēma! Granulas saķep un nobloķē padevi... Tad jājauc gliemezis ārā, jātīra, jāliek kopā - čakars lielāks kā salikt krāsnī malku un viņu iekurināt. Neceri ka pie granulu katla būs jāiet 1x nedēļā - tas ir pats minumus, pie ļoti labvēlīgiem apstākļiem. Vienīgais cilvēks kurš bija apmierināts ar savu granulu katlu bija kāds zemnieks - kurināja ar graudiem. Tad jā - tur viss strādāja gandrīz ideāli, bet nu cik maksā graudi -nezinu - domāju ka krietni dārgāk par granulām!

 

Lētākas granulas kas bija ss.lv bija 85 ls/tonna, bet Madonas rajons. Tur nekādi nesanāks pa 10ls tonnu atvest un arī kvalitāte nav zināma. Ja pat pieņem ka izdosies dabūt granulas ar piegādi pa 110ls tonnā, tāpat kurināmais granulu katlam būs vien ~15% lētāks kā gāzes katlam! Bet vajadzīgā vieta un čakars daudzreiz lielāks!

Mežaveci, tu takš sākumā teici ka vajagot ērtības un esi ar mieru drusku piemaksāt lai nekas ar apkures sistēmu nebūtu jādara..... Kas atteicas uz kurināmā cenām tad ar 100% garantiju var teikt tikai to ka viņas augs - gan gāzei, gan granulām.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Nu nezinu par to apkalpošanu.Man kaimiņos baznīcā jau vairākus gadus darbojas granulu katls un nekāda dižā apkalpošan nenotiek. Visāda ziņā, gliemezi neviens tur nav jaucis ārā. Protams, granulu katls ir daudz sarežģītaks par gāzes katlu un mehānika paliek mehānika, bet prasmīga saimnieka rokas arī granulnieks darbosies labi. Nu jā, ja rokas aug ne no īstas vietas un saimniekam spuldzīti nomainīt jasauc elektriķis, tad granulu katls siekas "kosmoss"

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

rinalds_,

 

Dīvaini, kāpēc visiem cilvēkiem tādi čakari ar tiem granulu katliem. To katlu, ko brīvdienās skatījos, neviens biežāk kā nedēļā reizi neaiztiek apkures katlu un aizķepšana notiek ļoti reti un tā nav ikdienas parādība.

 

Par piegādi ir cits stāsts, un pašiem organizējot savu transportu, piegādes izmaksas ir zemākas. Granulu gala cipars līdz durvīm ir ne vairāk par 100Ls/t. Runa ir par labām granulām, kuras daudzas gadus sevi attaisnojušas.

 

Diemžēl, gāzei cenas ceļas daudz ātrāk un tur nav nekādas iespējas samazināt izmaksas pie tarifu pieauguma. Atnāk rēķins - maksā. Tagad atšķirības 15%, bet pēc laika būs vismaz 30% un tad varēs kost pirkstos.

 

Ērtības ir relatīvas - maisiņu atnest/iebērt un patīrīt degļus ir salīdzinoši sīkums un tas aizņem salīdzinoši maz laika.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu skaties pats! Ka tikai vēlāk nenožēlo...... Es apskatītu 2 variantus :

 

1. Ertības - ieslēdzam gāzes katlu un līdz sezonas beigām par viņu aizmirstam! Bez tam gāzei ir pieejams izlīdzinātais maksājums - nav uzreiz jānoskaita $$$ par visu apkures sezonu - tas nav sīkums, jo labās granulu cenas ir pieejamas tikai pērkot vairumā!

2. Lētums - malkas katls + akumulators - jākurina pāris reizes nedēlā, bet pat pērko gatavu, sausu malku 2-3x lētāk kā ar gāzi. Ja pērk apaļkokus, atzāģus un malku gatavo pats tad vēl lētāk!

 

Bet granulas ne šis, ne tas - drusku lētāk kā gāze (ja paveicās), drusku mazāk čakara kā malkai...

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Granulām ir ļoti svarīgi, lai tās būtu gludas, savādāk tās mēdz iesprūst...

Didzi, tur nekādas "zelta" rokas nelīdzēs!

Ronalds raksta par graudiem - protams, tur viss būs OK, jo tie labi birst un nesaķeras, tāpēc arī darbojas viss nevainojami.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_,

 

1. Ja ik mēnesi atliek naudiņu vienreizējam maksājumam, tad pirkšana vairumā nav tik sāpīga.

2. Atceroties, ka 15 gadus pēc kārtas bija ik gadu jāperās krāmējot malku šķūnī (visriebīgākā nodarbe) vai jebkur citur, un pēc tam nesājot groziem ikreiz uz kurtuvi, pāriet vēlme domāt par to kā bonusu. Varbūt tas kādam ir sports un atpūta, bet mans malkas laiks ir pagājis un lai dara tie, kas to nav vēl paspējuši izbaudīt. To varētu salīdzināt ar 20km braucienu ar velo vai autiņu uz darbu, ja tas jāveic ikdienā neatkarīgi no laika apstākļiem. Skaidrā laikā varbūt priecājamies par atpūtu, bet negaisa laikā vai -20 grādu salā diez vai kāda bauda sanāks.

 

Ok, pievērsīšu uzmanību sprūšanas jautājumam. Iespējams, ka ir kaut kādi risinājumi rasti jaunākiem modeļiem.

Link to comment
Share on other sites

uzprasi tam grandegam, cik viņiem ir r&d budžets.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mežveci - atbildi sev uz diviem jautājumiem :

1. Kāpēc šeit Tev neviens neiesaka likt granulu katlu?

2. Kāpēc visi tavējie kaimiņi ir paņēmuši gāzi?

 

Kāds gan var būt risinājums sprūšanas problēmai? Vajag resnāku trubu un jaudīgāku gliemezi - tomēr mājas katlam vajag maz granulu stundā līdz ar to jaudīgāks padeves mehānisms neder!

 

Labi - ja esi uz granulām ieciklējies - Tava izvēle, tik nesaki pēc tam ka nebrīdinājām!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds,

 

Redzi, parasti ir pieņēmums, ja ir pieejama gāze, tad ir jāizvēlas gāze. Savulaik daudzi aplauzās ar dīzeļa un mazuta katliem, kuri kļuva nerentabli. Informāciju par granulām vācu no dažādiem informācijas avotiem un secinājums ir viens - cilvēkiem, pat kuri izmanto granulas, ir par maz pieredzes un informācijas, lai runātu ļoti konkrēti. Piemēram, EcoEnergy degļi konstrukcijas ziņā labāki par Grandeg degļiem, tikai neviens objektīvi nav spējīgs paskaidrot, kurš no viņiem ir efektīvāks un kā tas atspoguļojas gala ciparos. Šis ir relatīvi jauns kurināmā veids.

 

Runājot par esošiem kaimiņiem. Vai tādiem, kuram sētā stāv Lexus vai Landcruiser, kuri nav vecāki par 5 gadiem, ir jēga čakarēties ar granulām, ja pieejama gāze? Ir dažādas mājas, ir dažādas finanšu iespējas un līdz ar to dažāds skats uz lietām.

 

Ja gāzes cena (no kuras tālāk atkarīga elektrības cena) būtu prognozējama ilgtermiņā, tad nešaubītos un izvēlētos gāzi. Visi taču saprot, kas notiek pasaulē ar fosilo kurināmo cenām. Ar siltumsūkņiem tāda pati bēda kā ar gāzi - elektrības cenas pārāk strauji ceļas un pie mums Latvijā tiešā mērā atkarīgas no gāzes cenām. Cietais kurināmais kā briketes, malka, kūdra, akmeņogles, šķelda nav automatizējams. Jebkurš šķidrais kurināmais kā sašķidrinātā gāze, benzīns, mazuts, DD ir tādās cenās, ka neatmaksājas pat domāt par šo iespēju. Vai tad vēl ir kādas citas alternatīvas, uz ko es varētu neieciklēties?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)

Nē nav citu iespēju!

 

Tomēr arī granulas nebūt nav automātisks apkures veids! Un kāpēc domā ka granulu cena ir prognozējama ilgtermiņā? Mana pieredze rāda ka visu kurināmo cenas ir vairāk vai mazāk saistītas un ja ceļas cena vienam - ceļas cenas arī visiem pārējiem kurināmaijiem! Piemēram LPG un benzīns - jau kādus gadus 20, ja ne vairāk LPG maksā apmēram 50% no benzīna cenas.

Lai saražotu granulas vajag daudz resursu iekārtu darbināšanai - ja celsies cena dabas gāzei - arī granulu cenas būs augšā!

Bez tam apkures katla darbības laiks ir 10 - 15 gadi. Pēc tam viņš jāmaina - ja pēc 10 gadiem situācija būs mainījusies - varēsi paņmet citu kurināmo! Nav jēga aizrauties ar ilgtermiņa prognozēm.

 

Tas ka tev ir sliktas atmiņas attiecībā uz malkas apkuri - nenozīmē ka tas ir slikts apkures veids! Ja malkas apkure nepareizi uztaisīta tiešām jāpaliek par kačegaru savā mājā.... Es arī esmu bērnībā līdz riebumam kurinājis krāsnis un stiepis malku, tomēr ceru ka savā mājā būs jakurina pāris reizes nedēļā, kas nebūt nav tik traki!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Tātad nepatika pret malkas gatavošanu, kraušanu, nēsāšanu uz kurtuvi. Beidz ņemties kā seriālu zvaigzne. Pērc jaudīgu malkas katlu ar domu kurināt retāk, bet intensīvāk ūdens akumulatora piesildīšanai. Kurtuvi taisi turpat malkas šķūnī lai nav nekas pa ziemu jāstaipa apkārt. Ja pērc apaļbaļķus, tad skaldīšanai izmanto hidraulisko šķēlēju, jeb kādi nu tagad vēl ir pieejami, ja pērc jau sašķeltu - tad uz šķūni velc ar paplašinātu tačku vai mašīnas piekabi. Daudz ātrāk sanāk nekā ar klēpjiem nēsāt. Ja slinkums, pērc uzreiz kastēs, atliek tikai ievilkt šķūnī. Cik tad kubus tavam kišlakam tās malkas vajag ziemai? Sarīko talku pie sevis un pa vienu wīkendu malka būš šķūnī, tik jēru un alusmucu sagādā.

 

Rezultātā ekonomēsi naudu un rasPutinam savus latus nedosi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

ronalds_,

 

Redzi, man nav sliktas attecības ar malku, bet saku, ka viņai vajag daudz glabāšanas vietas un nevar sakraut 5m3 telpā visu apjomu. Un tas ceļš no meža līdz krāsnij ir ļoti resursietilpīgs. 3x nedēļā izkurināt nenozīmē piekraut 1x krāsni, bet visu vakaru ik palaikam piemest (man brīvais laiks darbadienās ir 0). Šķūnī viņa pati arī nenonāk no meža.

 

Jāpadomā, kas var ietekmēt granulu cenu:

 

1. Pieprasījums no ārienes. Cik man zināms, tad Latvijā pietiek jaudas, lai saražotu granulas vietējam tirgum un granulu ražotāji ir vairāki.

2. Granulu ražošanas izmaksas. Šis faktors ir ne vairāk ietekmējošs kā pārtikas cenām.

 

Cik tad pēdējo 10 gadu laikā ir kāpušas granulu cenas? Cik es pētīju dažādus ciparus, kad par kādiem 10%.

 

Jeasus, pastāsti, cik tādam pasākumam jāatvēl zemes platība.

 

 

P.S. Sieva pateica, ka viņai vienalga kāds kurināmā veids un viņa netaisās pirkstu pielikt, lai nodarbotos ikdienā ar šiem jautājumiem.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mežveci! - nu cik reizes tev var teikt - gāze ir tava izvēle! Viņa atbilst visām tavām vajadzībām (arī sievas - "nepielikt pirkstu") Ko vēl gribi???

 

PS. Parādi šo topiku sievai :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

ronalds, sieva teica, ka gāze ir par dārgu (2 gadus šķendējas par kosmiskiem LG tarifiem) un jādomā cits variants :) Pēdējais piliens bija ziemā, kad atkal bija jāpiemaksā 130Ls pēc kārtējā pārrēķina.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Sanchus

man brīvais laiks darbadienās ir 0.

viņai vienalga kāds kurināmā veids un viņa netaisās pirkstu pielikt, lai nodarbotos ikdienā ar šiem jautājumiem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jautājums izsmelts.

Gāze.

 

- - - -

viņa netaisās pirkstu pielikt, lai nodarbotos ikdienā ar šiem jautājumiem

- - - -

- Tad, lai atrod kādu citu, kas par kačigaru strādā :).

 

Mežaveci, par Pasīvo māju esi kaut ko dzirdējis?

Varbūt, ka ir iespējams uzbūvēt māju, kas tērēs zem 20 kWh/m2 gadā (standartā 80-100)?

Apkure ar ventilācijas/rekuperācijas sistēmu, siltuma avots: elektrība ar sildīšanas bloku vent.sistēmā. Iekārtu uzstādīšana un ekspluatācija lēta, sistēma vienkārša, bet izmaksas atkarīgas no būvniecības kvalitātes.

Sienām siltumizolācijas biezums ~40 cm, jumtam ~50 cm, grīdās ~20 cm. Logi - trīs stiklu (Ug=0.6), septiņkameru profils (Uf=0.9), Būvniecības ziņā izmaksas sastāda +20 %, būsi orientēts uz nākotnes tehnoloģijām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Vienu vārdu sakot izvēle ir konforts vs izmaksas - gāze vs malkas akumutatora katls! Un kompromisu šeit nav...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Ja tā ir galvenā un vienīgā automatizācijas problēma, tad to arī risināsim. Neticu, ka to nevar novērst. Vairāk es no visiem šiem n postiem neredzēju granulu mīnusus, kuri nav novēršami. Cena gāze vs granulas ir viennozīmīgi dārgāka ar tendenci uz augšu. Tomēr 100-200Ls gadā nav maz. Kādi vēl mīnusi granulām?

Nu tiem granulu katliem ar ko pastarpināti ir bijusi saskarsme - visiem galvenā problēma bija granulu sprūšana padeves mehānismā.

 

Esmu dzirdējis, bet māja ir uzbūvēta un man vairāk nav vairāk līdzekļu, lai to uzceltu no jauna vai kardināli pārbūvētu.

Mežaveci, par Pasīvo māju esi kaut ko dzirdējis?

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Jāpadomā, kas var ietekmēt granulu cenu:

 

1. Pieprasījums no ārienes. Cik man zināms, tad Latvijā pietiek jaudas, lai saražotu granulas vietējam tirgum un granulu ražotāji ir vairāki.

2. Granulu ražošanas izmaksas. Šis faktors ir ne vairāk ietekmējošs kā pārtikas cenām.

 

Cik tad pēdējo 10 gadu laikā ir kāpušas granulu cenas? Cik es pētīju dažādus ciparus, kad par kādiem 10%.

 

.

 

šie divi faktori kā reiz ir ļoti interesanti. Jo augstāk kāps gāzes cenas, jo lielāks pieprasījums no ārienes (tās pašas Zviedijas) būs pēc granulām. Un granulas skaitās CO neitrāls kurināmais, kvotas nevajag. Zviedri par to ļoti domā. Papildus tam, granulu ražošanā ir svarīgs skaidu pieejamība. Vērā ņemams ir tikai tas ražotājs, kuram pašam savas zāģētavas. Pārējiem ir lieli biznesa riski.

 

Ražošanas izmaksas atkal ir atkarīgas no energoresursu cenām un izejvielu piegādes ķēdes garuma.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tā ir izvēle starp ZAZ un Ferrari. Malka jebkurā variācijā ar akumulatoru, automātiku un citiem pribambasiem ir malka un pats kurināšanas process no tā nemainās. Ekonomēt var tikai uz kurināšanas reižu skaitu. Pārējais - sagāde (zāģēšana, atvešana, sagarināšana, skaldīšana), malkas daudzums, šķūnis paliek nemainīgi arhaisks.

Vienu vārdu sakot izvēle ir konforts vs izmaksas - gāze vs malkas akumutatora katls! Un kompromisu šeit nav...

Link to comment
Share on other sites

Malkas alternatīva ir briketes :). Tomēr daudz plašāk pieejamas nekā granulas un loģistikas procesā tām visas granulu priekšrocības.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

tankalis, pagaidām tie minētie faktori vairāk par teoriju dzīvē nav realizējušies. Pie augstākām degvielas cenām, piegāde kļūst dārga un bezgalīgi daudz zviedri pāri upei (tikai ar kuģi) nevedīs. Tieši transports ir ierobežojošais faktors, kas neļauj pa pasauli granulas eksportēt.

 

CIk skatījos, tad briketes nesanāk lētāk diži lētāk par granulām. ss.lv saka, ka vidēji 80Ls/t.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Nu briketes gan nav salīdzināmas ar granulām. Brikešu kurināšanu nevar automatizēt,bet cena līdzīga granulām. Es vispār neredzu jēgu briketēm. Ja ir savs malkasšķūnis,kur malku likt un žāvēt,tad briketes nah** nav vajadzīgas kā suga, Tā tāda pilsētnieku izprieca- aizbraukt līdz lielveikalamun nopirkt maisu briketes :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

krabis

Katram pašam uz sava grābekļa jāuzkāpj!

Vecis ir ieciklējies uz savām granulām, lai tak viņam tiek!

Automatizācija tur nedēļas garumā (ja labi paveicas) Maisi paši klāt neskries, un tās tonnas nāksies pārcilāt vairākkārt sezonas garumā, pelni ar paši neizgaisīs, tātad jātīra būs un kaut kur tie maisi ar pelniem jāutilizē. Tas viss pie nosacījuma ka viss cits darbojas nevainojami, bet diemžēl tā nav! Atbrauksi mājās pēc jauki pavadītas nedēļas Alpu kalnos, un konstatēsi ka mājā ir -20, sasalis ir viss, kas var sasalt un pat mīļais kaķītis pārvērties ledus gabalā. Bet smukais katls Tev jautri miršķinās sarkanu lampiņu :)

Punkts!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mūsu Talsos ražotajam katlam nekādas granulas nekad nekur nav sprūdušas, un vienīgā apkope ir reizi nedēļā to iztīrīt un pēc vajadzības sabērt granulas. Visi sapirkuši Grandeg brīnumus un tas sūdzās. Viens beigts gultnis 8 gadu laikā man liekas nav lieli izdevumi.

 

Kāpēc tās skaidas ir jāpārcilā? Katlu telpa ir tieši savienota ar garāžu (neapkurināmu), kur glabājas skaidu maisi. Tik ņem un salādē katlā. Un pelnus ļoti labi pievienot kompostam, kuru pēc tam var izmantot zālāja mēslošana pavasarī un rudenī.

 

Brīvdienu režīmam mums ir uztaisīta ūdens cirkulācija caur elektrisko boileri, kādus 10 grādus telpās uzturēt var bez problēmām.

 

Izskatās, ka neko citu kā Grandeg cilvēki nav redzējuši (un visticamāk paši vispār nav saskārušies ar granulu katliem). Tiesa gan Grandegs esot jaunākos modeļus uzlabojis.

 

Katram pašam uz sava grābekļa jāuzkāpj!

Vecis ir ieciklējies uz savām granulām, lai tak viņam tiek!

Automatizācija tur nedēļas garumā (ja labi paveicas) Maisi paši klāt neskries, un tās tonnas nāksies pārcilāt vairākkārt sezonas garumā, pelni ar paši neizgaisīs, tātad jātīra būs un kaut kur tie maisi ar pelniem jāutilizē. Tas viss pie nosacījuma ka viss cits darbojas nevainojami, bet diemžēl tā nav! Atbrauksi mājās pēc jauki pavadītas nedēļas Alpu kalnos, un konstatēsi ka mājā ir -20, sasalis ir viss, kas var sasalt un pat mīļais kaķītis pārvērties ledus gabalā. Bet smukais katls Tev jautri miršķinās sarkanu lampiņu :)

Punkts!

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

krabis,

 

Tavs sacītais izklausās pēc teksta "ja man ir slikti, tev arī jābūt slikti". Tas teksts jau par kaķīti jau galīgs izmisuma kliedziens Javera stilā.

 

Ja notiek pilnvērtīga sadegšana, nav nekādi tur pilni maisi ar pelniem. Kur jūs šādus mītus raujat par mistiskām problēmām, kuras rodas vienmēr un nav atrisināmas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikko paskatījos Grandeg mājaslapā, pašlaik pārdošanā esošie modeļi jau izskatās tiešām viegli tīrāmi, pirmajiem bija vien maza lūciņa katla augšdaļā un apkakšā. Tikai tās cenas gan ir cēlušās. Tad jau labāk skatīties uz kādu ārzemju katlu, bet ar automātisko degli.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

andza,

 

Vo veselus 140 postus gaidīju, lai kāds varētu pacelt diskusiju par katlu (degļu) veidiem, labumiem un sliktumiem.

 

A te man cenšas joprojām kompostrēt smadzenes par malku un gāzi, jo cits nekas dzīvē labāks nav redzēts.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

krabis
(labots)

krabis,

 

Tavs sacītais izklausās pēc teksta "ja man ir slikti, tev arī jābūt slikti". Tas teksts jau par kaķīti jau galīgs izmisuma kliedziens Javera stilā.

 

Ja notiek pilnvērtīga sadegšana, nav nekādi tur pilni maisi ar pelniem. Kur jūs šādus mītus raujat par mistiskām problēmām, kuras rodas vienmēr un nav atrisināmas?

 

Man kā reizi viss ir labi, dzīvoju dzīvoklī, izmantoju centralizēti piegādāto siltumu un nesūdzos, jā dārgi, bet kamēr spēju maksāt, tikmēr ir OK. Tomēr cik saskatu tagad, tas centralizētais nav tas dārgākais, salīdzinot ar privātmāju īpašnieku vēlmi nodrošināt sev automātisku apkuri. Un tas piemērs ieskaitot kaķīti ir no reālas dzīves, manam labam paziņam, bieķenciemā, neuztver to personīgi. Neesmu es LG akcionārs, ne arī piekritējs, bet mana dzīves pieredze saka - šobrīd nekā sakarīgāka nav! Un arī Junkers gāzes katli ir tomēr noslīpēti līdz tādai pilnībai, ka piemetot vēl viņam lētu upsi pa 30 Ls, ies viņš vismaz nedēļu arī bez elektrības. Ja kas, pārbaudīts!

 

P.S Arī granulas ir koksne, un bez pelniem tā nesadeg, vienkārši nav spējīga!

Labots - krabis
Link to comment
Share on other sites

Es jau pašā sākumā rakstīju, ka granulu katls ar automātisko degli varētu būtu laba opcija.

Mums tas Talsu katls ir vismazākais 15kW, bet apkurināmā platība ap 100kv.m, līdz ar to jauda šim ir par daudz un tā kā uz degļa nepārtraukti ir liesma, tad kādas 2-3 reizes katlas siltās rudens/pavasara dienās ir iegājis avārijas režīmā, jo uzkarsa virs 100 grādiem.

Ja būtu automātiskais deglis šādas problēmas atkristu.

 

Neesmu šo dzīvē redzējis, bet nu 700Ls starpība ar parasto Grandeg liekas pieņemama:

 

http://www.junekamontaza.lv/lat/granulu-apkures-katli/3687-granulu-apkures-katli-attack-20-30-kw/

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Neesmu granulu katla īpašnieks, bet cik saprotu tur ir jāpiestrādā par katla tīrītāju, granulu krāvēju, granulu iepircēju un skursteņslauķi vai tā noalgošanu.

Ar gāzi cik saprotu 1x gadā jāatsauc lai kāds izšrubē vai pats gan jau arī var izšrubēt. Par izmaksām gan neko nezinu.

Par zemes ss - līdzīgi kā ar gāzi - 1x gadā jāuzkačā spiedieni, ja tie ir nokritušies un var uzmest aci dubļu filtriem - visu var pats izdarīt.

Pie kura no šiem 3 bus visvairāk jāpiestrādā? Cik izmaksās viss kopā ar piebūvi un skursteni? Gāzes katlu var likt kaut vai virtuvē pie sienas. Zemes SS var iemest kāda mazā telpā. Granulu katls ar glabātuvi tomēr vairāk vietas aizņems.

Tad jau varbūt jāapsver variants malkas katls + 2 tonnas aku? Iekurini un pāris dienas miers, protams pie -20 iespējams katru dienu būs jākurina.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

andza, tieši šie degļi kādu laiku liek aizdomāties, tikai nekur nevaru atrast ciparus, cik šāda sistēma patērā, vai vēl labāk aizbraukt paskatīties dzīvē, kā tas darbojas. Visiem tiem reklāmvideo neticu un neesmu ticējis.

 

Jesus, par to tikai pašlaik var nojaust, jo māja nav pabeigta.

 

dzincha, jaunie katli optimizēti tiktāl, ka process ne tuvu nav līdzīgs akmeņogļu dedzināšanai. Granulas tikai vienreiz jāsakrauj un pēc tam nedēļā reizi dažus maisiņus pacilāt. Skurstenis praktiski nav jātīra un normāla katla darbības laikā sodrēji minimāli veidojas (pēc pieredzes). Ja skurstenis aizsērē, tad jāmeklē cēlonis.

 

Koka piebūve maksās ne vairāk kā 1000Ls (ļoti aptuveni), bet to jebkurā gadījumā jābūvē neatkarīgi no izvēlētā apkures veida, jo nav kur likt zāles pļāvēju un citus dārza piederumus. Skurstenis arī vairāk par 500-600Ls neizmaksās.

 

Es papētīju un SS lētākā komplektācijā nāk sākot no 4500Ls. Var tikai minēt, cik gados vai gadu desmitos pie augošām elektroenerģijas cenām viņš atmaksāsies salīdzinot ar granulām. Ērtībai ir savi plusi, bet pirmreizējās izmaksas ir tas, ko vajag minimizēt, lai nodrošinātu pārējās vajadzības (piem. ūdens).

 

Par malku jau minēju - zapiņu vari uztjūnēt, ielikt sporta sēdēkļus, uzforsēt motoru, nokrāsot hameleona krāsā, pielikt spoilerus un piekabināt M-paku, bet galu galā vairāk par zapiņu nekas netiks iegūts.

Link to comment
Share on other sites

Un cik tā darba vakarā izkurināt porciju malkas? Ilgāk izpakot alu ledusskapī :)

 

Pa ziemu normālu malku nevar piepirkt, lai nav jābūvē liels šķūnis?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Jesus, esmu redzējis, ka cilvēki čakarējas vedot vieglā mašīnā malku. Tas ir čakars ir lielo burtu.

 

Esmu kurinājis centrālapkures katlu 3 gadus + n gadus krāsnis un katrs no viņiem aizņem visu vakaru, turklāt ja malku nevar nolikt blakus katlam (kas šajā mājā ir pilnīgi neiespējami), tad nēsāt ziemā pa 1m sniegu ir pilnīgs marazms. Piebūves un citas tamlīdzīgas izvirtības nebūs tuvākā gada laikā, jo man jau apnicis perties ar arhitektiem, būvvaldēm un citiem birokrātiskiem sviestiem, jo īrēt un uzturēt ilgstoši pusgatavu māju, par kuru ar pirmo mēnesi ierubās cenrādis + tekošās hātes īre, vienkārši neatmaksājas.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Nu bet Mežaveci, kāpēc lai deglim, kurš tā vietā lai visu laiku ūzturētu liesmu, nodziest būtu zemāka efektivitāte? Arī vasarā šāda tipa deglim, kad ir vajadzīga tikai ūdens uzsildīšana ir acīmredzamas priekšrocības.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pats savulaik dzīvoju energokatastrofālā divstāvu mājā. Kautkāds čuguna katls bija, laikam leišu. 30-50 kubus gādājām katru gadu. Es un bračka, pusaudžu gados. Sencis tik mežā, pie gāzšanas piedalījās. Tumšie deviņdesmitie. Sildījām atmosfēru. Kad apnika ik pēc 4 stundām malku piemest melnajā caurumā, tad kurinājām 5 krāsnis + plīts (sanāca ekonomiskāk). Vot tā ir jāšanās augstākajā pakāpē, tā ienīdu visu to jo***** mau**** bļ***** pi***** !!! Nebija ne rocības, ne saprašanas par normālu apkures sistēmu.

 

Šodienas katli, šodienas siltinājums, siltumakumulators - tas liekas kā bērnu spēlītes.

 

Pēc saviem kvadrātiem un siltumizolācijas vari aptuveni izrēķināt cik malkas tev būtu nepieciešams. Sarēķini, cik naudas izietu uz malku, cik uz gāzi. Un tad paštuko, ko ar ieekonomēto naudu varētu izdarīt. Pat, ja tu pērc šādi safasētu malku, 2.jpg kuru tev izkrauj pagalmā, un kuru tu ar šo 1296117116_MAIN1.jpg ievelc šķūnī. Un katls tev ir šķūnī, līdz ar to malka tev nav jāvelk uz māju. Piemeti pilnu, aizdedzināji un ej gulēt.

Labots - Jesus
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Ir tādi 2 sīkumi:

1. Šķūņa nav.

2. Apkures katls šķūnī, kura vēl nav, nekādā kombinācijā nav un nebūs iespējams šai mājai, jo pusgada laikā to nevar realizēt un kopumā izmaksās papildus tūkstošus, kas rezultātā izmaksās dārgāk par siltumsūkni. Turklāt negribu pārvērst pagalmu, kur paredzēta vieta mašīnai, par katlumāju.

 

kuru tev izkrauj pagalmā, un kuru tu ar šo ievelc šķūnī. Un katls tev ir šķūnī, līdz ar to malka tev nav jāvelk uz māju.

 

andza, tieši vasaras režīms liek aizdomāties par efektivitāti. Būs jāpameklē domubiedri.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Gāzģenerācijas katls ar automātisko degli, šī manuprāt ir laba kombinācija. Var arī uz malku pāriet vajadzības gadījumā.

 

http://www.siltumnieks.lv/pub/pub.catalogue.php?cat=78

 

Ja dabū dzīvē redzēt automātisko degli darbībā, tad padod ziņu. Mani arī iespējamie apgreidi varbūt interesē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...