Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Tikko izprašņāju mammu sīkāk par izmaksām, jo pats tajā mājā vairs nedzīvoju.

 

Šoziem nokurināja 5t, istabās ap 24 grādus turēja + karstais ūdens. 5t granulu ar piegādi pašlaik ir 500Ls, ja ierēķina izmaksas ūdens uzsildīšanai ar elektrību vasaras sezonā, tad vidēji 55-60 Ls mēnesī uz visu gadu. 100l boileris mums ir, bet derētu laikam arī kāds siltumakumulators.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Tā ka tagad ceļu māju un apkures jautājums man ir aktuāls esmu izpētījis visādus variantus un piedāvājums.

 

Par granulu katla "automātiskumu" - vismaz maniem paziņām kuriem tāds ir - nekāds dižais automātiskums nesanāk. Tas granulu katls ir automātisks tikai uz papīra. Kaut kas aizķep, nodziest, ir jātīra - vienu vārdu sakot vidēji 1x dienā pie tās iekārtas ir jāpieliek roka tā vai šā! (Oki, tas atkarīgs no katla un granulu kvalitātes)

 

Reāli pēc ekspluatācijas pieredzes vienīgie apkures veidi kas ir tiešām automātiski (ieslēdz un aizmirsti) ir gāze, dīzelis un siltumsūkins. Dīzelis mūsdienās ir garām! Tātad vai gāze, vai siltumsūknis. Te ir jautājums cik tālu gāze - ja vairāk par dažiem desmitiem metru pievilkšanas cenas kosmoss!

 

Ja SS, tad jautājums cik A ir elektrības pieslēgums ēkai? Vajadzētu vismaz 25A, bet tomēr ieteicams 32A.

 

Es pats esmu izvēlējies malkas apkuri + lielu siltuma akumulatoru (~1.5 m3) Tā kā māja man būs ļoti labi nosiltināta cerams ka būs jākurina tik pāris reizes nedēļā. Protams ka siltuma akumulators aizņem vietu, tomēr arī granulu katla bunkurs to aizņem! Un malkas apkure sanāk vislētākā pat ja pērk gatavu malku!

 

Mežavecim es ieteiktu darīt tā:

Vai tiešām pilnīga automātika ir tik ļoti svarīga? Ja jā - tad sarēķinām izmaksas ~20 gadu garumā gāze vs. siltumsūknis un ņemam lētāko.

Ja var pāris reizes nedēļā atrast laiku katla kurināšanai + vietu malkas glabāšanai - jāņem čuguna malkas katls + liels akumulators + par pāri palikušo naudu (salīdzinājumā ar gāzi vai SS) kārtīgi jānosiltina māja.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

ronalds_,

 

Zini, es n gadus esmu staipījis malku istabā, ka pie malkas nekādā gadījumā neatgriezīšos, jo nav tik svarīgs katrs lats. Arī malkas šķūnim 700 m2 teritorijā nav īsti vietas + to piemēslot ar malkas drazām vēl jo vairāk negribas.

 

Par zemes SS savā hātē ir dažas problēmas:

- ir zināmas problēmas pa perimetru savilkt siltuma vadus, jo zemei ir dažādi liegumi un tā vienkārši nevar rakt. Dziļurbumi atkal to pasākumu padara nerentablu, kas neatmaksāsies tuvākos 20 gadus.

- tā arī neesmu sapratis, kas SS gadījumā silda karsto ūdeni. Ja to 100% apmērā jāsilda ar elektrību, tad tas pasākums salīdzinoši ar gāzi vai granulām nav tik izdevīgs.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 15...10 tika kurināts ar malku un oglēm. Vēlāk, kad apnika krāmēties ar izdedžiem, tad tika ierīkots dīzelis, bet kopš divus gadus atpkaļ ierīkoja gāzi, tad par citu kurināmo domāt negribas. Kluss, tīrs, bez smakas, lēti (salīdzinot ar dīzeli 2x lētāk - ok dīzelim katls jau bija savu nokalpojis)

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Zemes ss ku silda, kad apkuri pabeidz, pārgriež vārstu uz ku tvertni un tad močī augšā. Ja ir teni un nostrādā nosacījumi iespējams pie 55 vai 60 grādi teni palīdzēs. Var arī nodefināt cik grādus un kad sildīt to KU. Un var arī settingies uzlikt, lai teni neizmanto. 90% lietotāju teni ir atslēgti, bet man teņu nav vispār - priekš kam pirkt to ko neizmantosi.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Ja jau Tev gāzes vads ir tuvumā, tad gāze un tikai gāze!

Ir pieredze gan ar granulām (pāris kaimiņi uzstādīja un pēc pāris gadiem spļaudoties izsvieda tos katlus ārā, dārgi, nestabili, mūžīgi jāpieskata) zemes siltumsūknis ir brālim, ja esi gatavs noskaitīt 270 Ls par elektrību mēnesī, aukstākā ziemā, vari likt, viņam gan vēl ir kamīns un pirts krāsns, līdz ar to ap 2 kubi malkas vienalga tiek nokurināti sezonā, māja ap 100 kv.m. totāli nosiltināta. Vecāki man toties bēdu nezin, pirms gadiem 10 uzlikts Junkers gāzes katliņš, darbojas kā pulkstenis, pats viņu apkopju reizi 2 gados, un tā apkope ir elementāra, gan siltais ūdens ir vienmēr, gan temperatūra turas +/- 0,1 grāda robežās no uzstādītā, rēķini (izlīdzinātais maksājums ir 45 Ls mēnesī) un tas viss 240 kv.m. mājai ar ne to ideālāko siltinājumu, tiesa gan pagāšvasar piepūtām ar rigiperl šķirbu starp ārējiem ķieģeļiem un būves karkasu. Domāju ka līdz ar to arī pie nākamā pārrēķina izlīdzinātais samazināsies.

rezumē: gāze un tikai gāze!

Pats tici tam, ko raksti? Saki vien brālim, lai meklē uz saviem 100m2 problēmu. Salīdzinājumam - 270ls ir uz 3 stāvīgu 250m2 māju šoziem.

Ieraksti kura firma lika SS un kāds SS, lai cilvēki zina pie kā negriezties. ;)

Grozi kā gribi, bet SS un gāzes rēķinam uz sezonu jābūt vienādiem. Nu ok, SS mazāk vispār apēd. Gāzei tikai tā priekšrocība, ka nejūt ziemas mēnešos sezonas sadārdzinājumu dēļ izlīdzinātā maksājuma. Tā kā meklē problēmu zudumiem.

 

Smartdevil,

kamīns nav labs pamatapkures variants - kad kurini, tad silti, no rīta jau pavēsi un vakarā šķūnis.

Ja ārā -30, tad vakarā kurinot no rita ap 18 bet vakarā pārrodoties no tusiņa ap 23-24, dzīvsudraba stabiņš rāda 11 - skaisti - sēdi pie kamīna un gaida, kad varēs ielīst gultā - vot tev kamīna apkure ( 12kw uz ~ 130m2).

Krabis,

tev tur bračkam kkas nav riktigi. Vai māja caura vai arī teni silda, vai kāds zog elektrību. Uz 100m2 vairāk par 700-800 kw nevajadzētu būt. 270 Ls mēnesī varētu būt būdai uz 350-400m2.

Vai es tiešām tik neskaidri izsakos? Es teicu, ka kamīns nav domāts kā pamatapkure un to pielīdzināt pie tās ir stulbuma kalngals. Kamīnkrāsns ir cita runa. Respektīvi - šodienas kamīnkrāsni var saukt prakstiski par krāsni.

Vakar mājā iestiepām ''Stropuvas" katlu. Atsauksmes labas, pareizi uzstādīts. Pašreizējais ''vietējās kolhoza darbnīcās'' gatavotais "trīsplauktu modelis", kamēr kurina silts, pret rītu jau nevisai. Uz nākamo sezonu varēšu iedot kādas atsauksmes.

Apsaisti likāt kā instrukcijā? Un kurš modelis? Ar U vai bez?

Kāpēc nākamo sezonu. Piešķil uz boileri. No tā cik ilgi spēs kurties tikai ar boileri jau varēs pateikt, cik pareizi ir uzstādīts. Un vēl jau no uzstādīšanas viss nav atkarīgs, vēl ir pareizi jāpieregulē. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
(labots)

Mežavecis, nu tad atliek tikai gāze....

 

Ja kas arī elektrībai ir pieejams izlīdzinātais maksājums - es tā jau ntos gadus maksāju. Paziņa stāstīja ka turot ziemā ar SS ~20 grādus 120m2 izlīdzinātais maksājums uz elektrību ir ~80ls mēnesī.

Un attiecībā uz malku ir liela atšķirība starp nepareizi uztaisītām apkures sistēmām, kas jākurina pāris reizes dienā un pareizi uztaisītām ar akumulatoru kuras jākurina pāris reizes nedēļā.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Izvēle starp ekonomju (malka) un komfortu (gāze).

 

Pašam ir gāze, kolēģima malka (tiko jaunu māju cēla, nevis kaut kāds mantojums).

Man malka neder, jo mēdzam vazāties apkārt (nu piemēram aizbraukt uz nedēļu slēpot). Neviens (saprātīga izmēra) akumulators nenodrošinās nedēļu bez kurināšanas. Bet nu izmakasas protams malkai ir patīkamas (2-3x lētāk), tā ka pašam jādomā kas ir prioritāte.

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv
(labots)

Apsaisti likāt kā instrukcijā? Un kurš modelis? Ar U vai bez?

Kāpēc nākamo sezonu. Piešķil uz boileri. No tā cik ilgi spēs kurties tikai ar boileri jau varēs pateikt, cik pareizi ir uzstādīts. Un vēl jau no uzstādīšanas viss nav atkarīgs, vēl ir pareizi jāpieregulē. ;)

Nezinu vai ar U vai bez , bet ar ventilatoru, kuršs domāts darbam ar oglēm. Paraēli gribam atstāt veco katlu pavasarim, rudenim , dārza gružu dedznāšanai priekš siltā ūdens. Tagat tikai viss procesā.

Apsaisti veiks ''profis'' tad padalīšos ar infu.

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Izvēle starp ekonomju (malka) un komfortu (gāze).

 

Pašam ir gāze, kolēģima malka (tiko jaunu māju cēla, nevis kaut kāds mantojums).

Man malka neder, jo mēdzam vazāties apkārt (nu piemēram aizbraukt uz nedēļu slēpot). Neviens (saprātīga izmēra) akumulators nenodrošinās nedēļu bez kurināšanas. Bet nu izmakasas protams malkai ir patīkamas (2-3x lētāk), tā ka pašam jādomā kas ir prioritāte.

 

Ja tas ir vienīgais iemesls un tā ikdienā nav nekas pret kurināšanu, tad var uzlikt paralēli stūrī jonu katlu. Temperatūras uzturēšanai uz nedēļu būs ok.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil
(labots)

Nezinu vai ar U vai bez , bet ar ventilatoru, kuršs domāts darbam ar oglēm.

Apsaisti veiks ''profis'' tad padalīšos ar infu.

Tātad ar U.

Kā tu zini ka profis? Stropuvai to sistēmu diezgan specifisku vajag un tagad ir tā, ka katrs, kurš māk uzdzīt trubai vītni, sevi sauc par santehniķi tā pat kā katrs kurš stūmis ķerrā būvgružus sevi par būvnieku, tikai ne vella nesajēdz no tā, ko īsti dara. Nebūs tāda apsaiste kā instrukcijā vai vismaz darbības principi nesakritīs varēsi kost pēc tam pirktstos. Vispār ir pārs punkti, no kuriem var izsecināt vai tavs profis saprot ar kādu zvēru viņam darīšana. Pirmais - kad uzliks katlu, pārliecinies vai viņš ir perfekti noizolējis katlam apakšu kā rakstīts instrukcijā. Un otru galu tā pat - cik labi noizolēs trubu uz skurteni. Ja šos divus punktus viņš neizdarīs pirms pievieno pie apsaistes mierīgi vari meklēt citu "profi".

Un iesaku tev pieaicināt kādu, kam tāds katls ir spējīgs nodegt ar malku 24h. Tas mācēs arī pareizi noregulēt un pamācīt. Man tā bija vesela ābece.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Attiecībā uz gāzi pavisam nepatīk šīs te līknes ar tendenci uz augšu. Nepavisam negribētos pēc 2-3 gadiem mainīt apkures veidu.

http://www.lg.lv/uploads/filedir/File/Jaunumi/Par_tarifiem/Tarifu_prognozes.pdf

 

Pagaidām granulu katla ideju neesmu atmetis un vēl apkopoju info.

 

Radagabalam granulu katls kalpo vismaz 10 gadus. Pirmais katls nosprāga 2 gadu laikā, otrais joprojām kalpo bez īpašām problēmām. Pret nodzišanu un citām nebūšanām var līdzēt mūsdienu tehnoloģijas, kā arī svarīga degļa izvēle, jo dažādu firmu ražojumi atšķiras būtiski pēc to darbības principa.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Ja tiešām ir tik liela interese tieši par granulu katliem, aizbrauc uz Grandeg rūpnīcu Ainažos. Tur varēsi visu sīki un smalki izprasīt, apskatīt, kas lācītim vēderā. Tur viņi zina, ko dara! Ja vajag konkrētākas koordinātes - PM.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Un es atkal ieminos par šķeldu. Pēc atsauksmēm spriežot labi siltinātā mājā mērenas ziemas apstākļos siltuma pietiktu 2 dienām ar 1,5kubu siltumakumulatoru. Teorētiski - līdz nedēļai ar 5 kubu tilpumu, traki daudz tas ir, bet no otras puses akumulatora siltumizolācija izmaksās lētāk lielākam tilpumam (Ls/litrs kontekstā), ja vien var sadabūt tvertni vai tvertnes par samērīgu naudiņu. Nu un te pašā laikā ir jaudīgais šķeldas katls. Googles tante saka, ka šķelda esot lētāka par granulām, kā arī šķeldas katli ņemot pretī pat skaidas, izbrāķētas granulas, pašsmalcinātu biomassu, vai visa iepriekšminētā sajaukumu. Nu un ja ir liels akumulators, tad var kurināt piemēram tik pa brīvdienām, darbdienās sildoties no akumulatora...

Protams, tāds risinājums neder katram, vajadzīga palīgceltne šķeldai un katlam lai nav biomassa jāstaipa uz māju. Naudas ieguldījums arī lielāks.

Tīra teoretizēšana :)

 

Ak jā, varbūt komplektā ar šķeldas katlu der apsvērt arī kārklu plantācijas izveidi kādā nolaistā un slapjā pļavā...

Labots - Jesus
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tev, puisi, vērtības nebūtu, ja visus savus plānus un fantāzijas spētu pats savām rokām īstenot... :) Es visu to esmu tādā vai šādā veidā realizējis sev un klientiem un iesaku tev un dažiem citiem krietni piezemēties....

Link to comment
Share on other sites

Piezemēties gan nav vajadzīgs. Ir problēma - jāatrod risinājums. Un risinājumu atrast var vienmēr, dažreiz sanāk pārāk dārgi lai risinājumu realizētu, tad meklējam kompromisu. ;)

 

Rīta kafijas bulšits.

Link to comment
Share on other sites

Krišus

Šķeldu tu nesagādāsi un kā malku šķūnītī nesakrausi, tās skaidas vienkārši sapūs :D Uzglabāt varēsi zarus un rūcināt šķeldotāju reizi mēnesī, vai meklēt regulāru piegādātāju.

Nosiltināt māju tā, ka jākurina reizi nedēļā... Siltināt vajag, bet nepārspīlēt. Diez vai tādā puspasīvajā mājā pats ilgi spēsi nodzīvot sliktās gaisa apmaiņas un gaisa mitruma necaurlaidības dēļ. Bet veidot rekuperācijas sistēmu privātmājā- nu var jau cerēt ka piedzīvosi to dienu, kad tas verķis atmaksāsies un cerēt ka līdz tam laikam nebūs salūzis.

 

Tā ka labāk malkas vai granulu katlu, kurināt vienmērīgi, ko var panākt ar gaisa plūsmas regulēšanu un pareizas katla jaudas izvēli, nevis vadoties pēc principa, jo lielāks, jo labāks.

Link to comment
Share on other sites

Runa nav par rekuperāciju, bet gan par veco labo siltumakumulatoru, tik episkos izmēros. Šķelda glabājama vēl vienkāršāk kā granulas, šķeldas katls "piecieš" arī augstāku mitruma procentu. Tā ir plika teoretizēšana, bet var gadīties, ka kādam noder.

 

Kkāds random materiāls - http://www.lgo.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=28 un http://www.mezasiltums.lv/en/sausa-kokskelda-energoapgades-risinajums un vairāk te

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vajadzētu sākt ar to, ka noskaidro pie LG cik tad tāds gāzes vads izmaksā ievilkšanai līdz mājām. Man brālis 2004. vai 2005. gadā vilka un kopējā tāme bija ap 3000Ls par atvilkšanu no ielas līdz mājai un mājā iekšā 2 stāvos, katrā savu trubu. Kopā to metru nebija daudz (pieļauju, ka zem 25m), bet nu trīs štukas atlocīt tobrīd pre-trekno gadu laikā un tagad...

Link to comment
Share on other sites

Krišus
Šķelda glabājama vēl vienkāršāk kā granulas

Jā, līdz brīdim kad tā čupa nesapūst un nesāk kūpēt līdzīgi kā mitrs siens samests kaudzē. No kompostētām skaidām nekādu dižo siltumu nedabūsi.

Link to comment
Share on other sites

krabis

Es te vairāk pat neko nekomentēju, gribas jebļu, taisi uz granulām, gribas dauzd maksāt taisi ss, katram sava izvēle!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Žak,

 

Man uz rokas ir gāzes ievilkšanas tāmes. LG tikai izdod tehniskos noteikumus, kur pieslēgties.

 

krabi,

 

Kā reiz šajās brīvdienās biju apskatīt katlu, kas bez problēmām ir darbojies daudzus gadus. Cik runāju, kad to "problēmu baumu izplatītāji", kuri nevar pamatot problēmu iemeslus, nopērk mistiskus poļu katlus, mistiskas granulas un tad brīnās, uz savu galvu vai izmantojot nespeciālistus, saslēdz kopā, un brīnās, ka nekas normāli nefunkcionē.

 

Ir pieņemts lēmums likt granulas, jo ierīkošana maksās vismaz par 1000Ls lētāk nekā gāze vai SS sakarā ar izdevīgu piedāvājumu. Turklāt granulu gada izmaksas pat ar vislabāko gāzes katlu ir zemākas, jo granulas tiks iepirktas vairumā priekš vairākiem granulu apkures katliem ( 3 x 25kW, 500kW).

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

dzincha

Cik izmaksās granulu katls ar uzstādīšanu un piebūvi?

Kas ir " zoss dzīšana" ?

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Vienam paziņam, kādus gadus atpakaļ, dzīvokļa apkuri ar to nokomplektēju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

dzincha,

 

Piebūve būs atsevišķs stāsts (zināmā mērā birokrātisks) pēc mājas nodošanas ekspluatācijā. Ņemot vērā, ka man rados ir galdnieki, tā nav liela problēma. Pašlaik garāža kalpos par granulu noliktavu.

 

Vēl nav precizēts, cik izmaksās skurstenis, bet apkures katls + uzstādīšana ar visiem pribambasiem izmaksās zem 3k Ls. Tā kā pašlaik vispār nav nekādas trubas un citas komunikācijas, tad precīzi nevar novilkt robežu, pie kādām izmaksām to pieskaitīt.

 

P.S. "Zoss dzīšana" ir nekā nedarīšana jeb gurķošanās, gumijas stiepšana un tamlīdzīgas nodarbes :)

Link to comment
Share on other sites

Nu un ja to katlu liek tur, kur glabā granulas? Nebūs nekas jāpārnes un skursteni lētāk, vienkāršāk uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

Jeasus, un kā tu iedomājies karstā ūdens trubas un apkures sistēmas trubas, kuras atrodas ārpus mājas ieraktas zem zemes? :) Tur jau n procentus var norakstīt zaudējumos pie vismežonīgākās siltumizolācijas.

 

Skurstenis jebkurā gadījumā ir jāpaceļ augstāk par mājas jumtu, lai atverot logu nav jāsmok nost.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Kas ir ar n %? Kādam ir precīzāki cipari? Ja ideja ir apgāžama, tad tā ir jāapgāž :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jesus, lai apgāztu manu teikto, aizej uz kādu daudzstāvu mikrorajonu ziemā un apskaties kā smuki nokusis sniegs virs siltumtrasēm :)

Link to comment
Share on other sites

Uja, uja. Tādus skatu neesmu vērojis nu jau 10 gadu. Kautkāds zudums jau būs, pieņemu, ka pat dokumentēts kautkādās normās un precīzs līdz procenta desmitdaļai.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es te drusku parēķināju:

 

 

granulu siltumatdeve 15-18 MJ/kg jeb 4.1-5 kWh/kg , granulu cena 120 Ls/t

120 / 4500 = 0,027 ls/kwh (aprēķinos izmantoju vidējo siltumatdevi)

 

 

Dabas gāzes siltumatdeve 9.3 kWh/m3 , cena 0,38635 ls/m3,

0,38635 / 9,5 =0,042 ls/kwh

 

Pagaidām iznāk ka granulas lētākas. Bet! Jāņem vērā arī piegādes izmaksas un katlu lietderības koeficients.

Pieņemu ka granulu piegādes izmaksas ir 10ls/tonna, granulu katla lietderības koeficients 0,7 (nevajag ticēt ražotāja stāstītajām pasakām par 90 un vairāk procentiem! Bez tam, ja kādam malkas/granulu katlam tiešām izdodas dabūt pat 0,9 lietderības koeficientu zemās dūmu temperatūras dēļ sākas problēmas ar skursteni - arī keramisko! ) Gāzes piegādes izmaksas =0, gāzes kondensācijas katla lietderības koeficients =0,95 (Interesants cipars ir redzams šeit http://www.omulis.lv/lv/calculator.php - 1.08 - viņiem laikam jauna fizika - atklājuši mūžīgo dzinēju :D )

 

Tātad gāze (0,38635 / 9,5)/0,95 = 0,043 ls/kwh

Granulas (130 / 4500)/0,7 = 0,0413 ls/kwh

 

Reāli apkures izmaksas uz doto momentu ir praktiski līdzīgas, granulas var būt pat dārgāk ,ja iznāk nopirkt ar zemāku siltumatdevi vai mitras!

 

Ja gāzes pieslēguma cena kaut cik sakarīga, tad neredzu nevienu iemeslu kāpēc būtu jāķēpājas ar granulām!

 

Skursteni pirku http://www.siltumacentrs.lv - 6m garš, keramiskais skurstens ar ventilācijas kanālu maksāja laikam ap 600ls, Siltumcentra vecis viņu pa 50ls vienas dienas laikā samūrēja - paši viņi arī skursteni atveda. Skursteņa pamats protams ka jau bija sagatavots. Viņu cenas bija vislētākās Rīgā pagājušā gada rudenī. Gāzei pilnībā pietiek ar daudz lētāku nerūsējošā tērauda skursteni.

Link to comment
Share on other sites

Granulām 90% un vairāk var iegūt, ja izmanto siltuma akumulatoru un katls tiek gandrīz visu laiku darbināts ar nominālo (pilnu) jaudu. Ekonomiskajos režīmos necerēt uz vairāk par 70%

Link to comment
Share on other sites

Krišus
Kas ir ar n %? Kādam ir precīzāki cipari?

Piemetot uz papīra, ja temperatūras starpība starp gaisu un ūdeni 60 grādi, pie 10 cm putupoliuretāna pakojuma, siltuma zudumi ir 20 W/m2. Spriediet paši, tas ir daudz vai maz, jo līdzīgi zudumi būs 250mm ķieģelis+100mm vate sienas kvadrātmetram.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Vispār jau mani izbrīna šī diskusija no paša sākuma ?Personīgi esmu piedalījies pāris granulu katlu uzstādīšanā un... pēc tam to nomaiņu uz gāzes apkuri.Otrādies nekad.Ne slikti, sen pazīstu arī Grandeg šefu.... Bet katram jau savs štukojums un viemēr labi, ka jautā pirms dara...

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Kādam mājas ir apkures plīts Kalvis?

Man vecvecākiem ir. Lauku māja apmēram 200m2 dzīvojamā platība (5 istabas + 2 virtuves). Ziemas sezonā dienā jāizkurina apmēram 2 klēpji malkas (sauss melnalksnis un baltalksnis), pavasarī, rudenī katru otro dienu. Nepateikšu modeli, bet virsū ir riņķis uz kura var arī gatavot ēst ja nepieciešams. Sistēmā ir arī ieslēgts 120L kombinētais boileris, bet ar elektrību viņu nesilda.

 

Siltums ir visu diennakti labs, apm. 21 - 23 C' . Ziemā, mājā var staigāt kaut vai T-kreklā iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

jacobs, tad uzraksti normālus argumentus, kādas reālas problēmas ir ar tiem granulu katliem. Pagaidam tikai ir negatīvas atsauksmes no kaimiņa brāļa dēla znota pieredzi ar nezināmās izcelsmes katlu, jo šis esot pārcēlies no pilsētas dzīvokļa un nekad nav redzējis apkures katlus un pilnībā nerubī no tehniskām lietām.

 

rinalds_, granulu aprēķinos viena būtiska kļūda - reālā cena ir zem 100Ls/t, tāpēc arī gāzes vai SS tarifs nav pievilcīgs. Tāda cena rodas pērkot ļoti lielos vairumos.

 

Mani argumenti par labu granulu apkures izvēlei ir gala cena - gan ierīkošanas, gan ekspluatācijas, kuru iespējams automatizēt. Tā kā rokas man ir pietiekami taisnas, tad derētu dzirdēt argumentus, ko es kā tehnisks cilvēks, kurš vairākās vietās nomainījis ūdens un kanalizācijas sistēmas, nevarētu koriģēt.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ja gāzes pieslēguma cena kaut cik sakarīga, tad neredzu nevienu iemeslu kāpēc būtu jāķēpājas ar granulām!

 

Pats jau izsecināji, cena praktiski vienāda. Pie tam ir vēl arguments pirkt Latvijā ražotu un samazināt atkarību no importa, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc LV ir bedrē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Arguments, kas liek izslēgt gāzi kā perspektīvu kurināmo ir pavisam svaigs, ka no 1. jūlija Lietuvā ceļas gāzes cena par 22%. Kurš var garantēt, ka Latvija nesekos drīzākā laikā šim solim, jo gāzes piegādātājs ir vecais labais GasProm?

http://www.lithuaniatribune.com/2012/04/23/lithuanian-gas-intends-to-raise-gas-price-for-households-by-22-percent/

Link to comment
Share on other sites

Mežaveci nav jau nekādu lielo problēmu, kā jau minēju augstāk:

 

1. Vajag katlam atsevišķu telpu, kas nebūs nu tik tīra kā gāzes katla gadījumā.

2. Reizi nedeļā katls jātīra (Grandeg katls ir grūti normāli iztīrīt).

3. Granulas jāglabā sausā vietā.

4. Reizi nedēļā tie maisi jāstaipa un granulas jāsaber.

 

Visiem kaimiņiem, kuriem tika uzstādīti Grandeg katli bija vairāk problēmas nekā pārējiem ar talsu katliem. Viens Grandeg piektajā lietošanas gadā sasprāga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...