Jump to content

Granulu apkures katli vs. citi apkures veidi


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , edzha90 teica:

Līdz šim tika iegādātas granulas https://warmeston.ee/ vai jums ir, kas iesakāms kur var iegādāties Latvijā?   

 

Kādēļ nepērc turpat? LV šobrīd čakars iegādāties par normālām cenām :( 

Personīgi Ieteikt varu tikai: http://www.latgranula.lv/lat/jaunumi/ un https://www.ced.lv/granulas

Diemžēl abi šie ražotāji nespēj apmierināt pieprasījumu… 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Regisss teica:

 

Kādēļ nepērc turpat? LV šobrīd čakars iegādāties par normālām cenām :( 

Personīgi Ieteikt varu tikai: http://www.latgranula.lv/lat/jaunumi/ un https://www.ced.lv/granulas

Diemžēl abi šie ražotāji nespēj apmierināt pieprasījumu… 

 

Es personigi neiegadajos, bet precizak, tika iegadatas tas firmas paletes. Un sanak summas milzigas tagad.

Link to comment
Share on other sites

Paletes jau pēc tam var atdot atpakaļ parasti un naudu atdos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , e = d teica:

Paletes jau pēc tam var atdot atpakaļ parasti un naudu atdos.

Granulu ražotāji neprasa atpakaļ paletes un nepiedàvā naudu par pašu palešu atgriešanu… 

šķiet autors granulas aizstāja ar anglisko terminu - wood pellets = granulas 😉

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Regisss teica:

Granulu ražotāji neprasa atpakaļ paletes un nepiedàvā naudu par pašu palešu atgriešanu… 

šķiet autors granulas aizstāja ar anglisko terminu - wood pellets = granulas 😉

 

Ja taisniba, granulas! Galva skaneja - pellets! :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , e = d teica:

Paletes jau pēc tam var atdot atpakaļ parasti un naudu atdos.

Ņem atpakaļ tā saucamās Eiropaletes jeb EPAL. Cik redzēts briketes un granulas parasti piegādā uz vienreizlietotajamām paletēm, kuras der tikai malkā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

14.06.2022. , 09:34, e = d teica:

Katram uzmetējam pirms pirmās reizes ir nesabojāta reputācija.

 

Paldies biedri @e=d, @Jurkins un @ju par rūpēm... Latgranula granulas ir mājās... 230 EUR palete (5 paletes) un 121 EUR atvešana (Inčukalns - Valmiera)... Tik ilgi sanāca jo pašam bija jāorganizē transports un tad pats arī netiku uz Valmieru... ;) 

 

49651497-325A-4D4D-ABDC-FD51A7C95201.thumb.jpeg.0e1720dc8494855b633c93a4806297ce.jpeg

 

Labots - Regisss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , e = d teica:

Vēl jau Tu nezini, kas tajos maisos pa vidu sabērts 😂

Ticēsi ka jau palūrēju… un ar makgaivereni aizlīmēju maisu? 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Anreel teica:

Kur tik salda cena?

Tur viltīgā shēma. Viņi dažiem piegādā par šo cenu, tad tie reku visur sareklamē. Saskries liels bars klientu, no tiem paņems naudu un pēc tam pateiks “nā ni, lēto granulu vairs nav, jāpiemaksā pāris simtnieciņi….”

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , e = d teica:

Tur viltīgā shēma. Viņi dažiem piegādā par šo cenu, tad tie reku visur sareklamē. Saskries liels bars klientu, no tiem paņems naudu un pēc tam pateiks “nā ni, lēto granulu vairs nav, jāpiemaksā pāris simtnieciņi….”

Kurš Tev maksā par šo diršanu? Vai tas “īpašais” humors?!

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Regisss teica:

230 EUR palete

Cik tur kg ir katrā paletē. Man sanāk, maks 900kg, vai pat mazāk. Nevar saprast, cik tur katrā kārtā maisi - 5 vai tikai 4?

Man tiešām izskatās, ka katrā kārtā tikai 4 maisi, t.i. uz paletes ir 720kg.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , ju teica:

Cik tur kg ir katrā paletē. Man sanāk, maks 900kg, vai pat mazāk. Nevar saprast, cik tur katrā kārtā maisi - 5 vai tikai 4?

Man tiešām izskatās, ka katrā kārtā tikai 4 maisi, t.i. uz paletes ir 720kg.

 

5x16 ir viena rinda - 960kg palete…

2 paletes sakrāmēju tikko…

8 maisus nosvēru - man tādi parastie svari… visi ap vai biku virs 16kg ;)

60 maisi vienā paletē…

Link to comment
Share on other sites

MAn šodien ved par 360 paletē, cena briesmīga, bet ažiotāža dara savu, kaut gan domāju ka rudenī būs stipri lētāk! :tender:

Sūds, naudu jau var nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

Es ar vienu katlu apkurinu divas mājas un vajag 10 paletes sezonā, maijā pirku 5 par 340 un pēc tam vēl 5 par 370 gabalā, 2x dārgāk kā pirms gada. Otrā mājā dzīvo mana tante pensionāre, viņai apkures 'rēķins' būs puse no pensijas. Paldies zaglēnam žurkmūlim no Pēterburgas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Regisss teica:

 

Paldies biedri @e=d, @Jurkins un @ju par rūpēm... Latgranula granulas ir mājās... 230 EUR palete (5 paletes) un 121 EUR atvešana (Inčukalns - Valmiera)... Tik ilgi sanāca jo pašam bija jāorganizē transports un tad pats arī netiku uz Valmieru... ;) 

 

49651497-325A-4D4D-ABDC-FD51A7C95201.thumb.jpeg.0e1720dc8494855b633c93a4806297ce.jpeg

 

 

Kā ar kvalitāti? Dzirdēts, ka katli "aizdiršas".

 

Ieteica, ka https://www.biowood.lv/ un https://www.stali.lv/lv/granulas bet tur uz pusi dārgāk sanāk, kā tava cena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , edzha90 teica:

Ieteica, ka https://www.biowood.lv/ un https://www.stali.lv/lv/granulas bet tur uz pusi dārgāk sanāk, kā tava cena.

Šie ir sūdi!!!

 

Nekad... Staļiem ir klāt šķelda... tas nozīmē ka ir mizas... smilts un veidojas dzintars uz degļa... Staļu granulas bija 2019.g. 2 paletes... nekas vairs... un tās nav gaišas, dzeltenas... bet pelēcīgas ar melniem punktiņiem!

Pirms 7 minūtēm , edzha90 teica:

Dzirdēts, ka katli "aizdiršas"

no Latgranulas un Bykolat CEDa neviens katls nav "aizdirsies"... nu ja ir pareiza sadegšana... ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Regisss teica:

Šie ir sūdi!!!

 

Nekad... Staļiem ir klāt šķelda... tas nozīmē ka ir mizas... smilts un veidojas dzintars uz degļa... Staļu granulas bija 2019.g. 2 paletes... nekas vairs... un tās nav gaišas, dzeltenas... bet pelēcīgas ar melniem punktiņiem!

sasodīts, nezinu ko ieteikt cilvēkam. Cilvēks neko no viņām nesaprot un nezina kuras pirkt.

Katrs no pardevejiem iesaka savu protams..

Labots - edzha90
aizmirsu pierakstit
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , edzha90 teica:

sasodīts, nezinu ko ieteikt cilvēkam. Cilvēks neko no viņām nesaprot un nezina kuras pirkt.

Katrs no pardevejiem iesaka savu protams..

Skaties lai granula ir dzeltena... jo tāda gaišāka, dzeltenāka, jo būs labāka. ja būs piemaisījumi, ne tikai galdniecības skaidas, tad būs pelēkāka vai tumšāka un ar tādiem melniem krikumiem iekšā...

Svarīgi lai granulās nav koku mizas, jo misas satur smiltis... un tas ir slikti katlam... :( Bet nu neskaitot krāsu ir jau vēl visādi kritēriji - kādu saistvielu izmanto, kāds mitruma līmenis utt... Dīvainākais ka CED granulām pelni man bija gandrīz uz pusi vai pat vēl mazāk nekā Latgranula granulām... 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , edzha90 teica:

sasodīts, nezinu ko ieteikt cilvēkam. Cilvēks neko no viņām nesaprot un nezina kuras pirkt.

Maz jau ticams ka notiek kādi brīnumi un neviens ar labdarību nenodarbojas, visi pādevēji seko cenai. Tapēc ja kāds pārdod pa 1/3 zemāk, tad tur noteikti ir iemesls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Maz jau ticams ka notiek kādi brīnumi un neviens ar labdarību nenodarbojas, visi pādevēji seko cenai. Tapēc ja kāds pārdod pa 1/3 zemāk, tad tur noteikti ir iemesls.

Šeit tam nav tieša sakara... kad Latgranula tirgoja par tiem 230 ko nopirku tad staļiem jau bija tuvu 400.. Staļi ir pretīgi spekulanti... agrākos gados Latgranula, Ced, Staļi cenas bija vienādas... šogad lien ārā visa būtība!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja var nopirkt pa 250, pārpakot zem cita brenda un tirgot pa 400, tad kapēc ne.

Tirgus paliek tirgus. Priekš kam tad tērēt enerģiju un ražot :D

 

Link to comment
Share on other sites

šaubos vai pārpako, drīzāk uzliek kārtīgu cenu - gribi pērc, negribi nepērc, jo pieprasījums ir būtiski lielāks. un tas nozīmē, ka tāpat nopirks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nu ja var nopirkt pa 250, pārpakot zem cita brenda un tirgot pa 400, tad kapēc ne.

Tirgus paliek tirgus. Priekš kam tad tērēt enerģiju un ražot :D

 

kaut kā šķiet ka atkal īsti nesaproti ko runa! ;) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu es tik filozofēju no alas. Viens pērk pa 250, cits pa 360. Pa 250 esot labākas.

Kautkā nevisai loģiski. Var jau būt ka dēl panikas un piedāvājuma trūkuma loģika ir bezjēdzīga :D

 

Nu vai arī tie kas pārdod pa 360 pārsvarā eksportē, saražot var tik cik var un nav jēgas tirgot vietējā tirgū pa zemāku cenu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

ka dēl panikas un piedāvājuma trūkuma

pašlaik ir tas te... un problēma ar galdniecības skaidu trūkumu...
Jau kopš pavasara nenāk LV vairs lētie un labie krievijas un baltkrievijas koki... ko tālāk izmantoja tas pats Bykolat... Bykolat darbība praktiski izbeigta bija (nezinu kā pašlaik) un nav arī attiecīgi CEDam galdniecības skaidas... un tad nav arī granulas... Latgranula arī skaidu trūkums... nezinu no kuras galdniecības viņi ņem...

Staļiem pašiem ir tā logu utt. ražotne un savas skaidas + viņi liek klāt šķeldu, kas visu laiku ir bijusi pieejama... 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Regisss teica:

kaut kā šķiet ka atkal īsti nesaproti ko runa! ;) 

Tak pats staļus par spekulantiem nosauci :D Kas tad ir spekulants… Tas, kurš gūst peļņu, pērkot lētāk un pārdodot tālāk dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

Atbrauca mans kurināmais, smuki gaišas, gan jau būs labi!

 

 

20220722_170902.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Neizīrē kādu daļu no sava pieticīgā mitekļa? Ogres namsaimnieks iepriecināja, apkure x2 uz nākamo sezonu ;(

Kaut gan, mūsu aknas diezvai tādu "kopdzīvi" ilgāk par 2 gadiem izvilktu :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tu tak zini, es dzīvoju ļoti saspiestos apstākļos, man jau ir tikai suņu būda ;(

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Gestapo teica:

Kaut gan, mūsu aknas diezvai tādu "kopdzīvi" ilgāk par 2 gadiem izvilktu :D

Man gāze, būšu trešais, lai saudzētu jūsu aknas... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Racer teica:

būšu trešais

Samazinu termiņu uz 18 mēnešiem :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja nu kādam interesē. Naktis kļuvušans vēsas(4-6gr)un pa dienu arī nekāda vasara vairs nav. Mans SS jau sācis apkures sezonu. Man ir dinamiskais tarifs, līgums nosēgts pirms vairākiem gadiem miera laikā. Kopš augusta vidus esmu licis SS sekot elektrības cenām un ņemt tās vērā ražojot siltumu. Var izvēlēties telpu temperatūras komfortu no 1-10, uzliku 5 pagaidām, kā arī karstā ūdens sagatavošanas režīmu no 1-4, izliku 2. Cik saprotams, jo izvēlas mazāku telpu temperatūras komforta līmeni, jo ir pieļaujamas lielākas telpas temperatūras svārstības uz abām pusēm. Pagaidām nav bijusi diena, kad elektrība visu diennakti ir vienādi dārga, nezinu, kā tad viņš izlocīsies.

Dota kopējā patērētā elektrība. Lētajā periodā ir darbojušās arī trauku un veļas mašīnas. Septembra beigās varēs redzēt kāda būs elektrības cena par kuru maksāšu.

 

Enefit Latvija.jpg

Labots - Daiļais
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja reiz SS, tad pieņemu, ka siltās grīdas, kas tad arī ir tāds masīvs siltuma akumulators - lēni uzsilst, lēni atdziest.

Link to comment
Share on other sites

Vēl ārā ir ļoti silts, šorīt nekurinātā mājā man ir 20.9 grādi, vakarā jau noteikti atkal pie 23 būs, bet tev jau 2 diena pa 11 kWh,  ko tu ziemā darīsi?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...