Jump to content

Vienā gaiteņa galā ieslēdz gaismu, bet otrā izslēdz!


postal1188
 Share

Recommended Posts

Kā izveidot elektrisko ķēdi, lai vienā gaiteņa galā varētu izslēgt gaismu, bet otrā gaiteņa galā to izslēgt?

 

Man ir divi stāvi un ejot pa trepēm apakšā var piespiest pogu un iedegas gaisma, slēdzis pēc laika izlec un gaisma nodziest (līdzīgi kā kāpņutelpās daudzīvokļu mājās)!

 

Vai ir iespējams sataisīt tā lai es vienā galā ieslēdzu gaismu un viņa deg kamēr es tajā pašā vai otrā galā viņu izslēdzu?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja pareizi saprotu, kā ir saslēgts šobrīd, tad gadījumā, ja ir problemātiski pārvilkt vadus uz slēdžiem, var lietot impulsslēdzi (impulsa releju). Vienkāršāk, bet var sanākt dārgāk (nesmu interesējies par cenām). rezultātā provodka uz slēdžiem un paši slēdži var palikt tie paši (atšķirībā no pārslēdžu gadījuma)

Labots - matains
Link to comment
Share on other sites

postal1188

Arī domāju par tiem kustību sensoriem, bet padārgi sanāk cik esmu skatijies, salīdzinājuma ar slēdžiem

Link to comment
Share on other sites

Bez slēdžiem vēl jau vajadzēs arī jaunus vadus uz tiem vilkt.

Ja koridorā taisī remontu, tad jau jaunus vadus ievilkt nav problēmas, bet ja remonts nav paredzēts, tad pat i nezinu kā tos vadus var smuki savilkt. Sist ar skaviņam vadus pie sienas, vai likt vadus penāļos, skrūvēt pie sienas nozarkābas likt virsapmetuma pārslēdžus. Nu mēģini, varbūt Tev sanāks to visu uztaisīt tā, lai tas nebūtu pārāk briesmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Katrā galā pārslēdzis, savienoti ar trīsdzīslu kabeli.

Paprasi kādam tehniskam kaimiņam, ar pirkstu smiltīs uzzīmēs... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Principā vienkāršākais būs esošo slēdzi nomainīt pret pārslēdzi un no tā aizvilkt trīs dzīslu kabeli uz otru vietu, kur liksi otru pārslēdzi. Savienošana nav nekas sarežģīts, jo uz slēdža jau būs norāde kas katrs par kontaktu!

Link to comment
Share on other sites

Mēs jau visi mīlam rakstīt par it kā mums vienkāršām lietām, kas tomēr cilvēkam, tālu stāvošam no elektrības nemaz tā nešķiet.

Tādēļ vēlreiz aprakstu shēmu.No lampas aiziet divi vadi, katrs uz viena no 2 pārslēdžu centrālajiem kontaktiem.Pie abu pārslēdžu pārējiem diviem kontaktiem pievienota nulle un fāze.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Firza

Ja jau tev vienmēr tā gribās katram caurumam par korķi būt, tad lai... :mda:

Es tikai vēlreiz paskaidroju darbības principu un nestandarta situācijā it sevišķi privātmājās mēdz būt visādies.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja pie slēdža pienāk tikai divi vadi, tad jārīkojas tā: viena dzīsla pie pirmā slēdža L kontakta, otra dzīsla pie otra slēdža L kontakta (trīs dzīslu kabeļa brūnais vads, savienojam ar klemmiti pirmā slēdža galā). Ar zilo un dzelteno dzīslu tiek savienoti abu slēdžu pārejie divi kontakti.

Link to comment
Share on other sites

Iekopēju bildi no Sednas bukleta. Pirmais attēls kreisajā pusē ir nepieciešamā shēma:

1) savienojam pārslēdža izejas ar 2 vadiem

2) vienam pārslēdzim ieejai pievienojam fāzi

3) otram pārslēdzim ieejai pieliekam spuldzi

4) spuldzes otru vadu pieliekam pie nulles.

 

Ja pārslēdži ir iegādāti, piepērc metru vada, patroniņu un patrenējies savienot, tad radīsies skaidrība.

 

1335219687.png

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...