Jump to content

Dators pēc izslēgšanās vairs neslēdzas iekšā


eddys
 Share

Recommended Posts

sveiki, šodien no rīta ejot prom datoru izslēdzu un atnākot mājās vairs nevarēju ieslēgt, proti piespiežot ieslēgšanas pogu dators monitorā uzrādija tumšu bildi un procesora ventilātors neierasti darbojās uz maksimālo jaudu, zem datora pārsega atvienojot cieto disku, operatīvo atmiņu u.c. nekas nemainijās, kā arī mēgināju datoru startēt pēc mātesplates baterijas ižņemšanas un gaidīšanas. Intersanti, ka datora priekšējā lampa (kas parasti mirgoja sarkana) vairs vispāŗ nedeg.

 

datorām nav pīkstuļa (jo skaņas karte ir beigta) tā varētu pēc pīkstuļiem pateikt, bet arī priekšējā gaisma (pie ieslēgšanas pogas) nerāda ziņu, lai gan mātesplates gaisma iekš datora ļoti smuki deg.

 

datora informācija:

 

windows xp

mātesplate P5PE-VM

 

barošanas bloks - SL-500G 500W

 

Kas varētu būt par vainu ?

Labots - eddys
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jebkurš dators nomirst ieslēgšanās brīdī, līdz ar to nav par to jābrīnās. Te izskatās, ka mātes plate ir beigta, ņemot vērā datora palielo vecumu.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

skaidrs, varbūt ,ir kāds veids kā vēl var pārbaudīt vai mātesplate ir beigta?

Link to comment
Share on other sites

speaker, buzzer, beaper

217681.jpg?thumb=y

baroklis kāds?

kondiķi nav sapūtušies? bulged capacitors

Bulging_capacitors.jpg

kā vienmēr, ja baroklis vesels, pa vienai spraust detaļas sākot ar proci un proča kuleri

Asus MP-P6PE

MP-P6PE.JPG

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Bija līdzīga problēma, izrāvu barokli no elektrības un paturēju pus minūti atvienotu, iespraužot atpakaļ, viss strādāja.

Labots - SaWI337
Link to comment
Share on other sites

Un izņemt bios bateriju pie reizes vai resetot ar jumperi, ja uz plates ir tāda iespēja

Link to comment
Share on other sites

biedri atvainojos, mātesplates nosaukums ir P5PE-VM , iepriekšējo nosaukumu esmu sajaucis par vienu ciparu.

Izmēģināju citu barošanas bloku, bet diemžēl ir tieši tas pats...

 

Tubus, tevis ieteikto speaker es nevarēšu izmantot, jo iebūvētā skaņas karte ir beigta.

Link to comment
Share on other sites

Skaņas kartei ar PC speaker nav nekāda sakara t.i. ja nav skaņas no PC speaker tad mates plate atdevusi galus.

Link to comment
Share on other sites

vai pīkstienus var pārbaudīt ar paštaisītu beeper/pikstuli ? piemēram, tādu kā augstāk minētajā bildē ? jo cik saprotu pie viņa mazās jaudas nevajag lielu strāvu.

Link to comment
Share on other sites

priekš kam paštaisītu, :superstition: .. nemurgo... nopērc no manis vai kāda cita biedra :)

Link to comment
Share on other sites

Notestēju citu PSU nekā tas pats, procesora ventilators griežas uz maksimālajiem apgriezieniem kā arī no 'beep speaker' no skaņas ne miņas...

Link to comment
Share on other sites

Ja viņš tev nav pievienots tad arī nebūs skaņas. Izskatās, ka tomēr bez spezialista tev neiztikt :help:

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Bija līdzīgas pazīmes vienam citam kompim, mātesplate atdeva galus... Var mēģināt mainīt kondiķus, bet nezinu vai palīdzēs. Mošk vienkārši nopērc citu māteni?

Link to comment
Share on other sites

Tubus - nepareizi laikam uzrakstīju, beep speaker es tieši pievienoju pēc mātesplates dotā manuāļa nepieciešamajā ligzdā un vairākas reizes testējot no iespraustā 'speaker' nebija neviena pīkstiena,

 

DJDevilLV - tā vien liekas, ka mana datora mātesplate arī atdevusi galus, bet vai tas tā var notikt, ka no rīta vēl darbojās un pēksni vakarā vairs nē...

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

A iepriekš nekādi gļuki nebija, teiksim bluescreen vai pēkšņi restarti ? Tā, ko pieminēja mira palēnām, kādu nedēļu. Esi mēģinājis izravēt pci slota devaisus un ramu, atstājot tikai 1 planku?

Link to comment
Share on other sites

esmu darijis arī to, lai gan kompis bija vecs, es viņu mēdzu raut pataisno no rozetes laukā zinu, ka nav pareizi tādarīt, varbūt, tas ar laiku atstāja iespaidu, kavienu dienu vienkāŗši neislēdzās ?

 

Esmu izmēģinājis 3 dažādas mb baterijas, nomainījis termo pastu, izmēģinājis dažādus PSU, atvienojis visu iespējamo atstājot tikai mb un psu kopā, bet joprojām no darbspējīgas mātesplates ne miņas kā arī 'beeper (pīkstulis)' nedod nekādu skaņu arī.... ko vēl izmēģinā ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pilnvērtīgi notestēt var tikai nomainot visas pārējās komponentes. Ja MB nereaģē, tad to laiks nest uz miskasti, kas notiek ar vairumu MB pēc vairāku gadu lietošanas.

Link to comment
Share on other sites

Izmēģināju citu CPU processoru, bet joprojām tas pats, izskatās vien, ka būs jālikvidē.

Esmu entuziastiski noskaņots, lai no vecām lietām izveidotu datoru un tuvākajās dienās saņemšu tādu pašu mātesplati, tad arī uzrakstīšu kā gājis, jo iespējams, varbūt, vaina bija CPU...

Link to comment
Share on other sites

Lai kā arī tur nebūtu bet CPU ir paša ilgdzīvojošākā komponente datorā(protams ja nav exstreme OC taisīts). Būtu vienkārši aiznesis savu mātes plati uz kādu iestādi un pa 5Ls notestējis, vairāk izjaukšana/salikšana + nesaprotami testi aizņems vairāk laika...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adrians56

Tev PC speaker bija un pīkstēja kad tu to ramu izņēmi?Ja bija tad ja PC speaker pīkst tad procis vesels ja PC speaker nepīkst tad procis ir uz nagliņas pakarāms.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...