Jump to content

Traktora vadītāja apliecības iegūšanas kārtība!


postal1188
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Ļoti atvainojos, ja sadaļa nav īstā, bet tā īsti neatradu nevienu citu piemērotāku!

 

Tātad gribēju pajautāt citiem kas liek un nesen ir likuši traktora tiesības uz B kategoriju!

Vai jums arī no jauna bija jāmācās teorija un vai teoriju mācijāties kopā ar citiem kas mācās teoriju lai iegūtu B kategorijas auto vadītāja apliecību!

 

Šobrīd mācos Auto amatniekā un sēžu grupā ar cilvēkiem, kas mācās B kategoriju uz automašīnu!

Stulbi man šajā sitvācijā liekas tas, ka man velreiz jāmācās B kategorijas teorija, kautgan vadītāja apliecība uz B kategorijas mašīnām man jav ir!

 

Vai ir kāds kam kas sakām šajā sakarā?

Link to comment
Share on other sites

Eksāmens teorijā tāpat ir jāliek ikreiz par jaunu, lai kādas kategorijas jau būtu. Atkārtošana zināšanu māte. Traktoriem ir arī savi papildu satiksmes noteikumi, ceru, ka pasniedzējs zin, ka grupā nav tikai B kategorija un tos pieminēs.

Link to comment
Share on other sites

postal1188

Bet kapēc nevarētu būt tā, ka man jāiemācās tie atsevišķie notiekumi kas atiecas uz traktoriem?

Jo Bkategoriju uz vieglo esmiu ieguvis samērā nesen!

Tad jav jāņem vairākas kategorijas, lai nav vel simts reižu teorijā jāatsēž!

 

Vispār jav man nav nekādu iebildumu pret zināšanu atsvaidzināšanu, bet redz B kategorijai tas maksā 35Ls, bet man tas cipars ir krietni lielāks maigi izsakoties!

Tie ir 150Ls

 

Kautgan ja tā ir taisnība, ka tajā cenā ir iekļauta dokumentu noformēšana un arī praktiskās braukšanas, tad jav laikam nevar bļaut...

Link to comment
Share on other sites

kur problēma?

 

ja vadīt to ļerpatu proti un csn daudz maz zini, aizstaigā pie attiecīgā inspektora uzliec uz galda dvacāru, atbildi uz 12 jautājumiem un staigā laimīgs.

Link to comment
Share on other sites

Šīs problēmas nebūtu, ja būtu atļauts pašam iet uz CSDD un kārtot eksāmensu. Bet tā laikam Latvijā nedrīkst. Vai varbūt drīkst? Autoskola ņem naudu par kursu un dokumentu kārtošanu. Pat ja mācies uz divām kategorijām vienlaikus, naudu paņem par katru kursu atsevišķi. Tas nekas, ka teorijas nodarbībās sēdi tikai vienreiz. Diez ko korekti jau tas protams nav, manuprāt.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

lai dabutu Bkategoriju traktortehniku tev jaatrod iestāde(autoskolas,kautkadas kursu bāzes)kas piedāvā konkreto apmācību(līdzigi kā ar automašinām)pēc apmācibas beigām,parasti atbrauc inspektors no VTUA un pieņem teoriju laikam bij 12 jautajumi(tie paši kas b kategorija) ar 3 kļūdām un braukšanu,pēc kuras ar var dabut to apliecibu...ja mājās ir traktors ar TA utt tad pašmācībā var dabut tikai A kategoriju,tik braukšanu pieņem tjipa pie tevis mājās...

Link to comment
Share on other sites

Eh, visu jautājam bootā.

Gan receptes, gan par alkoholu, tiesībām un sazin ko vēl.

Varbūt cepos ne pa tēmu, varbūt nē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

postal1188

ediots Savā ziņā tev piekrītu, tas ir nekorekti!

Es šobrīd izlēmu kārtot uzreiz 3 kategorijas B, C un D...

Autoskola man iedeva atlaidīti 40ls apmērā, man jav liekas, ka tā atlaidīte varēja būt mazliet lielāka no sumas kas ir tuvu 500ls

 

ĀĀĀ un tiem kas nezin, ar traktoristu un citas tamlīdzīgas tehnikas vadītāju eksamināciju un apliecību izsniegšanu nenodarbojas CSDD!

Labots - postal1188
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc es domāju, kāpēc tos traktortehnikas inspektorus krīze neskar (sorry, precīzu viņu amata nosaukumu nezinu) . Meklē "drošu" pieeju kādam no tiem savā rajonā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

postal1188

C ir ekskavātori un pašgājēj iekrāvēji un D ir lauksaimniecības pašgājējmašīnas!

 

Teorija man šā vai tā jāmācās autoskolā cik uzzināu, tad jav nav jēgas neko ar tālāk meklēt...

Labots - postal1188
Link to comment
Share on other sites

Paklau, ja nav grūti un tev tagad mācoties ir pieejami, padalies ar kādiem materiāliem par ekspluatācijas jautājumiem (a kategorija). Gribu nolikt pašmācības ceļā, bet nekur nav atbildes uz jautājumiem dabūjamas.

 

P.S. Ar "dvacāru" manā pusē tiesības šķiet vairs nedabūt, jo veco inspektoru par šitiem jokiem atlaida, jaunie diez vai uzreiz ies tajās pašās pēdās :D

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vēlreiz redzēšu vārdu "jav" un kāds lidos no šejienes līdz 1. septembrim.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

postal1188

Krišus

 

Raksti privāti centīsos palīdzēt, ja varēšu ;)

 

Žaks Kustō

 

Kapēc tad uzreiz tā? Varēji tak palabot mani un es censtos / centīšos turpmāk rakstīt pareizi (tu taču drošvien zini, ka pieradumam liels spēks)!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tāpēc, ka vēmiens nāk no visādiem vaj, satalītiem, rādijo un izstabām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, un tu pats nezini, ka latviešu valodā jālieto vārds "piezvanīt", nevis "uzvanīt" vai "pazvanīt".

Gan jau ka dažam labam tas liekas tik pat kaitinoši kā tev ar tevis nosauktajiem vārdiem.

 

Bet par "jav" gan jāsoda :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

nevis "uzvanīt" vai "pazvanīt".

 

Pareizi nepareizā versija būtu "uzzvanīt" (ar 2 "z" ;) ) un "pazvanīt" drīkst lietot, nelietojot to kontekstā ar tālruni, bet, piemēram, zvanu.

 

Džinglbellzzz!

Link to comment
Share on other sites

Jā, klaviatūra pievīla :D

Un mēs visi labi zinām kādā kontekstā to te pārsvarā lieto. ;)

 

P.S. Neesmu nekāds pareizrakstības fanāts. Tas tā, lai man tagad uz pirkstiem neskatītos :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Gribeeju pajautaat, cik maksaa visu kategoriju ieguushana?

A - ?

B - ?

C - ?

D - ?

 

Runa iet par traktoru kategorijaam!!!

Labots - Ron1s
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pilnīgi nekorekts jautājums, jo daudzas kategorijas nav naudās izmērāmas, jo bez attiecīgā stāža vai vecuma C, D kategoriju neredzēt savas ausis. Izmaksas vari uzzināt jebkurā autoskolā uzzināt

Turklāt kategorijas reāli dalās sīkāk - A1, B2, BE, DE utt.

http://www.autopriek...kategorija.html

http://www.dzjura.lv/Lat/autoskola/Kategorijas.htm

Labots - Mr.Līkrocis
Link to comment
Share on other sites

A varbūt viņš par traktoriem jautāja. Tur esot tieši tādas pašas kategorijas burti, es jau ar sākumā uzrāvos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiem kas tankā,

 

Kategoriju skaidrojumi:

A kategorija –traktori, komunālā pašgājēja traktortehnika un universālās pašgājējmašīnas ar pilnu masu līdz 7500kg;

B kategorija – visi traktori, komunālā pašgājēja traktortehnika , buldozeri un universālās pašgājējmašīnas;

C kategorija – ekskavatori un pašgājēji iekrāvēji;

D kategorija – lauksaimniecības pašgājējmašīnas;

E kategorija – autogreideri;

F kategorija – meža izstrādes un kopšanas mašīnas;

G kategorija – ceļu būves mašīnas;

H kategorija – cita speciālā pašgājējtehnika;

 

 

A, D un H kategorijas traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai attiecīgās teorētiskās zinā­šanas un praktisko pieredzi persona var apgūt pašmācībā.
Link to comment
Share on other sites

A un D var pašmaciba,bet H gan nevar!!!H var dabut noliekot braukšanu ar dumperi,kautkadu armijas visurgājeju,ja ir piemeram izmācīta G kategorijas teorija...

pretējā gadijumā ir H kategorija iegūstama kurā ir atzīmēta tikai kādas konkrētas tehnikas modelis ar kuru drīkst braukt!!!

A kategorija nav vajadziga,ja mācas B kategoriju!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

👌

Labots - Sleepy
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...