Jump to content

Recommended Posts

Jā, es uzskatu, ka normāla alga ir tad, ja pēc visiem ikmēneša izdevumiem paliek vismaz 100Ls pāri, ko iekrāt - kaut vai, lai veidotu normālu uzkrājumu ārkārtas izdevumiem!

Un kas tev liedz sasniegt šādu līmeni?

Ja es 18 gadus atpakaļ būtu domājis kā tu, vēl joprojām kādā pagrabā keisus skrūvētu pa 200ls mēnesī...

Problēmā ir tevī. Ja tu to nespēj saredzēt - acīmredzot tā tam ir jābūt, kamēr nāks kāds dzīves spēriens, ja jau reiz nepielec ar vieglākām metodēm.

Dzīve dod pietiekami daudz mājienu, ja cilvēks tos neņem galvā - seko spēriens.

 

P.S. Vari man neticēt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 822
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    50

  • androidz

    36

  • mafijs

    36

  • Gestapo

    33

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja Tev ir pieredze/izglītība un zinšānas, tad neredzu, kā pilnas slodzes programmētājs nevar nopelnīt 1k neto. Protams, ja sēž bejzēgā forumā... un analizē kapeikas...

 

ak jā... ja nezināji, tad accenture/tieto/exigen ir vienas no zemākajām algām latvijā, jo viņiem tāds biznesa modelis. Bet arī tur 300-400 maksā studentiem, bez pieredzes, bet ar vēlmi mācīties.

 

http://www.fms.lv/fi...re_22022012.pdf

 

Vispār tā profesija prasa mūža ieguldījumu, tāpēc vien ir muļķīgi strādāt par tik mazu atalgojumu.

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

:rofl:

 

Šis topiks labi uzlabo garīgo, te brīžiem no autora ir tādi pērļu izteicieni :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Ļoti interesants komentārs, kaut arī neattiecas uz šo tēmu tiešā veidā (netieši gan attiecas - alga, izmaksas...), tomēr ir vērts to pieminēt.

 

Ja Tev ir pieredze/izglītība un zinšānas, tad neredzu, kā pilnas slodzes programmētājs nevar nopelnīt 1k neto. Protams, ja sēž bejzēgā forumā... un analizē kapeikas...

 

ak jā... ja nezināji, tad accenture/tieto/exigen ir vienas no zemākajām algām latvijā, jo viņiem tāds biznesa modelis. Bet arī tur 300-400 maksā studentiem, bez pieredzes, bet ar vēlmi mācīties.

 

http://www.fms.lv/fi...re_22022012.pdf

 

Interesanta analīze. Tiesa gan - rezultāti arī ir tādi, ko var publiski pasniegt - šitādu vispār būtu ideāli nopublicēt kādā portālā, būtu IT tautai par ko cepties. Kas tas par "biznesa modeli", kura pamatā ir zemas algas? Gribēji teikt - "žīda taupības modelis"?

Latvijā ir pārāk maz uzņēmumu, kur strādāt IT speciālistam (es tagad nerunāju par nožēlojamo valsts stāvokli kopumā, bet tikai konkrēti šo IT tirgu). Ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi vērā ņemami lieli uzņēmumi un tad ir pāris simti mazi uzņēmumi, no kuriem liela daļa ir tik apšaubāmi, ka tur pat nav nemaz vērts riskēt ko sākt... Parasti viņu apšaubāmā reputācija nav izdaudzināta, jo vietējo mentalitāte ir visai kautrīga uz apsūdzēšanu...

Labprāt saņemšu pretargumentāciju par plašajām IT speciālista iespējām Latvijas tirgū!

 

Vispār tā profesija prasa mūža ieguldījumu, tāpēc vien ir muļķīgi strādāt par tik mazu atalgojumu.

 

Vai varētu paskaidrot sīkāk programmētāja "mūža ieguldījumu"? Vai citas profesijas neprasa "mūža ieguldījumu"?

Link to comment
Share on other sites

Ja šeit viss ir tik nožēlojams, tad brauc prom..... tu jau sāc izklausīties pēc delfi un tvnet komentētaja :rus_roulette:

Link to comment
Share on other sites

Javeris ir pesimists pārakajā pakāpē. Viņs manuprāt visur saskata tikai negatīvo vien.

Neviens Tevi šeit netur šajā nožēlojamajā (tā Tu pats esi vairākas reizes teicis) valstī.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Šī valsts, zeme un tauta nebūt nav nožēlojamas! Par tādiem to pataisa mūsu gļēvie varturi un nodevēji... Bet tas ir cits jautājums.

 

Manuprāt, pēdējā patiesība (neapstrīdamā) nepieder nevienam, arī ne man. Apstrīdēt var jebkurš un jebkuru.

Link to comment
Share on other sites

ak, Javeri :rus_roulette:

Mūža, jo visu laiku ir jāmācās, jāmācās, lai būtu prasmes nopelnīt naudu. Tāpēc, ka vistraujāk notiek izmaiņas šajā nozarē.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

ak, Javeri :rus_roulette:

Mūža, jo visu laiku ir jāmācās, jāmācās, lai būtu prasmes nopelnīt naudu. Tāpēc, ka vistraujāk notiek izmaiņas šajā nozarē.

 

Sapratu - mūžizglītība (mūžu dzīvo, mūžu mācies) - mūžu strādā, mūžu mācies. Bet tas ir normāli. Manuprāt, daudzās profesijās tā ir (ārsts, ķīmiķis, fiziķis, biologs, inženieris utt.)

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, pēdējā patiesība (neapstrīdamā) nepieder nevienam, arī ne man. Apstrīdēt var jebkurš un jebkuru.

Nez kāpēc man kļuva skaidrs kāpēc tu esi tur kur tu esi...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Vairāk optimisma , jo -

1. Tev tak ir darbs , kamēr daudziem tāda nav ;

2. Tu saņem algu , varbūt neadekvāti mazu ieguldītajam , bet laicīgi un saņem , daudzi vispār tik no pabalstiem iztiek ;

3. Tev blakus ir meitene , nav būtiski kāda un cik laba , bet ir - nav vienam pa nakti gultā jāsvaidās ;

4. Ārā spīd saulīte , putniņi čivina , pavasaris klāt , i vasara būs drīz , tak priecājies , uzcep gaļu , iedzer alu , baudi dzīvi utt.

5. Tas , ka tava dzīve nav ideāla , nenozīmē , ka nevajag tiekties uz ko labāku , bet tajā arī nav nekā tāda , ka vajadzētu neglābjamā pesimismā krist .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, pēdējā patiesība (neapstrīdamā) nepieder nevienam, arī ne man. Apstrīdēt var jebkurš un jebkuru.

Piekrītu, ka neapstrīdama patiesība 100% nevienam nepieder, tomēr būs kāds, kurš tai ir tuvāk un kāds, kurš no tās ir tālu. Mērķis ir būt par to, kurš ir tuvāk. Apstrīdēt var visu, bet piekrist arī var visam un dienas beigās tam nav nozīmes, jo patiesais ir patiess vienmēr, bet nepatiesais nav patiess nekad.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Paziņa tiko no fāterlandes atdzina Ford Mondeo 2008 gada(jaunā virsbūve) 2.0dīzeli,pikapu,sešeniece kārba,185000km nobraukums,perfektā stāvoklī,ekstras laikam maz viens no bāzes modeļiem,bet citiem tieši patīk,jo plikāks jo labāk.Salons nereāli liels,ja nolaiž vēl aizmugurējos sēdekļus,sanāk reāla gulta aizmugurē.Ļoti ekanosmisks ēd ap 6litri uz simtu,pa šoseju pat mazāk.Cenu pie mums liks ap 8500eiro.Autoram šito vajadzētu,tikai bišku piekrāt nāksies...

Link to comment
Share on other sites

Ārprāts kur var būt tik neizlēmīgs cilvēks. nu jau turpat uz 700 postiem čakarē bobi :wacko2: Aizbrauc līdz rumbulai noskati, kas tev patīk un ir piemērots ~2000-2500 naudās, aizdzen uz servisu pārbaudīt un ja viss kārtībā, tad ņem ciet. To ko tu sava budžeta ietvaros nopirksi pēc tam apkopju ziņā dižas starpības starp modeļiem un markām nebūs (ja nu nepagrābsi kaut ko galīgi eksotisku). ņemot vērā tavu budžetu braukšanai remontēsi tu reti tā kā pamata strasam nav par uzturēšanas izmaksām. Pats braucu pa 25-30k gadā ar chrysleri (2,7 litri V6 automāts, ja kas ja nespiež visu laiku pedāli grīdā, tad 9 litros uz 100 km ierakstās, moš pat mazāk, jo darbs atpakaļ un turp ir 110 km un aiziet ap 9 litri, pat ņemot vērā to ka braucu cauri visai Rīgai) un pelnu mēnesī nedaudz vairāk par Ls500. Tiesa uzdarbu braucot ņemu pāris kaklus līdz, lai benzīnu atsistu, tagad likšu gāzi virsū un ta būs vēl izdevīgāk. Ja uzlieku gāzi tad man līdz darbam izmaksas iznāk tikpat cik braucot ar sabiedrisko :)) un tie 2 kakli ko pa ceļam vedu man nosegs remontus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tie 300Ls mēn sanāktu, ja tajā summā iekļautos līzings 100-150Ls/mēn. Nezinu, kādus ciparus tu rēķini, bet man sanāk mazāk:

 

Pašlaik mans superdārgais BMW ir šādi izmaksājis 2011. g.:

1. ~70Ls/mēn - degviela jeb 840Ls.

2. Apskate 75Ls

3. Ritošās daļas remonts un metināšana (izpūtējs, apakša) - ~300Ls. Arī nosacīti, jo iepriekšējā gadā šādas summas nebija nepieciešamas.

4. Apdrošināšana 42Ls.

5.Jaunas ziemas riepas 200Ls (pietiks vēl nākamam gadam, jo iepriekšējā gadā neesmu pircis un uz gadu var rēķināt 100Ls).

6. Eļļas maiņa 35Ls.

 

Tātad kopā gadā - ~1732Ls. Sadalot uz 12 mēnešiem 144Ls/mēnesī.

 

Ja nebūtu tik veca mašīna ar palieliem remontiem un neņemtu jaunas ziemas riepas, tad sanāktu vēl lētāk. Kur te sanāk 300Ls/mēn?

 

Parējie sūdiņi kā tosoli un citas figņas - kādi 20-30Ls kopā un nebūtiski ietekmē kopsummu.

 

Tātad - tie, kas te apgalvoja 300Ls nav tālu no patiesības. Ko tu cepies, Mežaveci, ja nepiedāvā savu aprēķina variantu, piemēram, cik izmaksā tavs autiņš šobrīd?

Labots - Mežavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pats braucu pa 25-30k gadā ar chrysleri (2,7 litri V6 automāts)

 

Es arī agrāk braucu ar chrysler 300m 3.5l automāts. Tagad gan jau ka ir pārkausēts. Viss būtu labi, ja vien pēc atsauksmēm nenokaujamie amerikāņu motori neizrādītos pēdējie mēsli. Manējam motors noklapēja ~1mēnesi pēc pirkšanas. Ar sakostiem zobiem samaksāju 1.5k ls par kapitālo remontu, pēc 1.5 gada atkal tā pati vaina motoram - aprauta pēdējā virzuļa šāle. Izmeklējos pa šrotiem - nav neviena ejoša 3.5 vai 2.7 litru motora, bet praktiski visiem šrotiem bija pārītis 300m ar beigtiem motoriem. Negribēju vēlreiz 1.5kls maksāt par remontu - tāpēc auto nonāca ķīpsalas šrotā. Un es nemaz nerunāju par pārējām remonta izmaksām!

Link to comment
Share on other sites

SS`ā stāv viens ceturtais golfs, par 1160ls (nezinu vai auto reģistrācija iekļauta cenā). Vizuālie defekti bildē: Spārns, durvis jāmaina un bukte jāizsit.

Redzamie defekti kaut kur uz max 200ls. 1,9 SDI dzinējs. Kā pirmais auto, lielisks. Detaļas ar šiem golfiem plašā klāstā pieejamas par patīkamām cenām.

 

 

 

volkswagen-golf-4-5.800.jpg

Link to comment
Share on other sites

Un komentējot Mežaveča izmaksas, tad mana opel vectra 1998:

 

1. ~70Ls/mēn - degviela jeb 840Ls. - braucu uz gāzi, degviela ~40 ls mēnesī

2. Apskate 75Ls - Jā, te nekur neliksies

3. Ritošās daļas remonts un metināšana (izpūtējs, apakša) - ~300Ls. Remontēju pats - ir bedre pieejama - 100 ls detaļās

4. Apdrošināšana 42Ls. Man vairāk jo Rīgā dzīvoju

5.Jaunas ziemas riepas 200Ls (pietiks vēl nākamam gadam, jo iepriekšējā gadā neesmu pircis un uz gadu var rēķināt 100Ls). - Jā - uz ziemas riepām ekonomēt ir stulbi

6. Eļļas maiņa 35Ls. Man 20ls - eļļa 5w40 5litri + filtrs + 15 min darba nomaiņai (ar alus dzeršanu)

 

Man auto neiznāk vairāk kā 100ls mēnesī. Kad benzīns maksāja cilvēcīgi autofirmas rupji rēķināja ka mašīna izmaksā degvielas izmaksas x2. Tagad varētu teikt ja brauc uz gāzi tad degviela x2, ja uz benzīnu tad degviela x1.5

Link to comment
Share on other sites

Autor, izdari tā. Nopērc auto par 2k, 1k atstāj remontiem. Kā sacīt ar krietnu rezervi, gadam stabili pietiks, ja vien netrāpīsies baigais nopistenis. Un tad tev ikmēneša izdevumi sanāks tik cik nobrauc + apskate/apdrošināšana.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

wxy, to viņam teicu nezcik simtus postus atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

ko te cepaties Javeris jau grib pirkt autiņu lai pārējie kaimiņi aiz skaudības noģībtu, nevis mašīnu ar ko braukt.

Un liec aiz auss, jo vairāk ekstru, jo dārgāki remonti. man gada griezumā autiņš vairāk par 120.LS - 140Ls mēnesī nesanāk(ieskaitot skates, remontus, un pārējās figņas. starp citu ar m+s riepām braucu jau 4 gadu, laikam jau pēdējo vismaz priekšējām) dienā nobraucu min 30 - 50km (neiedziļinos vajag tātad jābrauc), jeb 20-25Ls nedēļā

Link to comment
Share on other sites

Rekur VVF meklē jaunu autiņu, mož ir iespēja pa nelielām naudām tikt pie vecā :D Kaimiņi aiz skaudības točno ģībs, garantēju :D

 

Javer,tev uzvards vai iesauka nav kapeik....js?Nez,kadas sievietes tadam dod...

Nu... ņemot vērā dzimumu proporciju iekš LV, nezinu kādam loham ir jābūt, lai sievieti nevarētu dabūtu :D

Link to comment
Share on other sites

 

Nu... ņemot vērā dzimumu proporciju iekš LV, nezinu kādam loham ir jābūt, lai sievieti nevarētu dabūtu :D

 

Fail. Starp pensionoriem, tur jaa, taisniba 60-80 gadigiem veciem izvele liela. Bet lidz kadiem 40 gadiem ir vechu vairak nekaa sieviesu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

ko te cepaties Javeris jau grib pirkt autiņu lai pārējie kaimiņi aiz skaudības noģībtu, nevis mašīnu ar ko braukt.

Un liec aiz auss, jo vairāk ekstru, jo dārgāki remonti. man gada griezumā autiņš vairāk par 120.LS - 140Ls mēnesī nesanāk(ieskaitot skates, remontus, un pārējās figņas. starp citu ar m+s riepām braucu jau 4 gadu, laikam jau pēdējo vismaz priekšējām) dienā nobraucu min 30 - 50km (neiedziļinos vajag tātad jābrauc), jeb 20-25Ls nedēļā

 

Kāds tev auto ir?

 

Javer,tev uzvards vai iesauka nav kapeik....js?Nez,kadas sievietes tadam dod...

 

Lūk, tā jau ir troļļošanās.

Link to comment
Share on other sites

Lai nebūtu nekādas ņerkštēšanas par valdību! :E Ja apvaino kādu, tad nosauc vārdus. Šodienas valdība smeļ sūdus no mūsu mutēm ārā, vēl nedaudz un tautas partija būtu likvidējusi Latviju, un pārdevusi Putinam par sviestmaizi.

 

Ja esi iekrājis naudiņu mašīnai - acīmredzami dzīvo labi. Bet š lūk zelta padoms: turpini krāt un domā kādu uzņēmējdarbību Tu vari uzsākt ar saviem iekrājumiem. Tas atrisinās tavu nepietiekamību naudas līdzekļos, tas nodrošinās tavu labklājību un pārticību nākotnē. Lai jaunas mašīnas paņemšana salonā ir parasta padarīšana ik pa 3-5 gadiem.

 

Ja iztērēsi iekrājumus par vecu grabažu šodien, tad dzīvosi no rokas mutē kamēr neatgriezīsies pie rindkopas augstāk.

Labots - Jesus
Link to comment
Share on other sites

Javer man ir seat toledo 1996 gada, bez liekām ekstrām, nesūdzos, ja nu vienīgi par rūsu. bet nu jau 6to gadu braukāju.

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Lai nebūtu nekādas ņerkštēšanas par valdību! :E Ja apvaino kādu, tad nosauc vārdus. Šodienas valdība smeļ sūdus no mūsu mutēm ārā, vēl nedaudz un tautas partija būtu likvidējusi Latviju, un pārdevusi Putinam par sviestmaizi.

 

Par šito tēmu labāk nemaz nesāksim diskusiju, jo sanāks baisākā troļļošanās boot.lv vēsturē! :D

 

Ja esi iekrājis naudiņu mašīnai - acīmredzami dzīvo labi. Bet š lūk zelta padoms: turpini krāt un domā kādu uzņēmējdarbību Tu vari uzsākt ar saviem iekrājumiem. Tas atrisinās tavu nepietiekamību naudas līdzekļos, tas nodrošinās tavu labklājību un pārticību nākotnē. Lai jaunas mašīnas paņemšana salonā ir parasta padarīšana ik pa 3-5 gadiem.

 

Ja iztērēsi iekrājumus par vecu grabažu šodien, tad dzīvosi no rokas mutē kamēr neatgriezīsies pie rindkopas augstāk.

 

Dzīvoju labāk kā lācis mežā, bet iekrājumus gan dabūju veiksmes dēļ. Vispār labi, ka atgādināji par savu biznesu, godīgi sakot, biju aizmirsis par šādu iespēju (nopietni). Taču tai pat laikā, tur nekas prātīgs, manuprāt, nesanāks. Tā tikai oficiāli var nodibināt SIA pa 2000Ls, bet tam apakšā vajag ideju, milzīgu darbu, klientus, kontaktus un galu galā - pamest darbu uz pilnu slodzi... Nav ne idejas, ne iespējas pamest darbu, ne arī kādi klienti vai kontakti.

 

Javer man ir seat toledo 1996 gada, bez liekām ekstrām, nesūdzos, ja nu vienīgi par rūsu. bet nu jau 6to gadu braukāju.

 

Par Seat nezinu absolūti neko, izņemot to, ka tas ir spāņu ražojums.

Link to comment
Share on other sites

Par Seat nezinu absolūti neko, izņemot to, ka tas ir spāņu ražojums.

 

 

Atļaušos labot, par nevienu auto Tu neko nezini ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Atļaušos labot, par nevienu auto Tu neko nezini ;)

 

Atļaušos palabot - nevis "neko nezinu", bet "nezinu pietiekami, lai auto profesionāli nopirktu, novērtētu un remontētu pats".

Link to comment
Share on other sites

darklight

Seat praktiski ir tas pats VW, tikai dizains krietni interesantāks.

Link to comment
Share on other sites

Biznesu nesāk ar SIA reģistrēšanu, SIA reģistrē tikai tad, kad tas ir vajadzīgs.

 

Tātad, ticis pie kaut kādas naudas domā to notriekt "ieguldot" auto nevis pavairot liekot lietā? Njā...

Labots - Jesus
Link to comment
Share on other sites

Guest Javeris

Seat praktiski ir tas pats VW, tikai dizains krietni interesantāks.

 

Kvalitāte arī tāda pati? Rezerves daļas ar tikpat pieejamas un lētas?

 

Biznesu nesāk ar SIA reģistrēšanu, SIA reģistrē tikai tad, kad tas ir vajadzīgs.

 

Tātad, ticis pie kaut kādas naudas domā to notriekt "ieguldot" auto? Njā...

 

Ko tad, ieguldīt akcijās, nospēlēt spēļu automātos, kārtīs, ruletē, atlikt vecumdienām, turēt zeķē (vai bankā, jo procenti ir tik niecīgi, ka nav starpības) līdz lata devalvācijai? Jebkurā gadījumā, nauda ar laiku paliek tikai nevērtīgāka.

Link to comment
Share on other sites

Kazino, MMM un sagrabējušas mašīnas pirkšana - tur Tavs ceļš ved. Nav lemts Tev izlīst no vergu kastas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...