Jump to content

Recommended Posts

Bonifacijs

Da vienkārši pērk autiņu studenti - pieiet pakačā amortizātorus (kas uz vispārējā fona vispār neko nemaksā) paskatās ka rūc un ir lietie diski uz 18" un ir priecīgi, liekas ka piekrāsošana tāds sīkums vien būs. Da izcili stulbi eksemplāri vēl ņem un patiešam paši ņem un ar baloniņu piekrāso un tad brīnās ka autiņu var pārdot tikkai par mettāllūžņu cenu - pilna rumbula ar tādiem

 

Vispār ja autiņam ir redzamas pašveiktas krāsošanas pēdas...... tad tikai pilnīgs idiots viņu nopirks, var tikai visļaunākajos murgos iedomāties kādā stāvoklī tad ir viss pārējais, un cik nožēļojama apkope ir tam bijusi

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 822
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    50

  • androidz

    36

  • mafijs

    36

  • Gestapo

    33

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis

Bonifacijs

 

Nekļūsti smieklīgs. 20-25 gadus vecu autiņu bez pašveiktām krāsošanas pēdām būs pagrūti atrast un visi laukos to dara. Tādi krāsošanas pakalpojumi ir priekš tiem, kam ir nauda. Arī ārā pa logu paskatoties pie darba Rīgā, vismaz 2/3 autiņu ir ar acīmredzamām baloniņa krāsošanas pēdām. Rūsas pleķi ir jāšpaktelē un jākrāso, lai neveidotos caurumi, kas jau apdraud detaļu stiprību.

 

Bet tici man, ka ir kas tādus joprojām pērk. Ja autiņš iet uz priekšu, ir apskate - minimālā cena 200Ls. 

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nuuu es tā kā biju vairāk sapratis ka runa iet par autiņu cilvēlam ar 400 Ls algu cenā 1000-2000 Ls, jebšu visi jau ir pilnībā aizmirsuši par to kāpēc šis topiks ir sākts???

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Visādus autiņus var nopirkt pa 1000Ls. Pagājušo mēnesi mutere iepirka 2001.g. Mazdu 323 - tikai Latvijā ekspluatēta, ideālā tehniskā un vizuālā stāvoklī, ir zināmi visu remontdarbu vēsture, par cenu 1200Ls. Bet ir arī izvēle par šo ciparu var nopirkt 1990.g. BMW 725 nezināmā stāvoklī. Attiecīgi 2001.g. gada C klases mersis man izmaksāja 3x vairāk.

 

Tāpēc ne cena vai autiņa gads nav objektīvs kritērijs.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

da grūti vispār pateikt kas pērk, kur perk un par cik pērk   Es ne pārāk sen biju priecīgs atkratīties pa 500 Ls no spriezot pēc ss.lv sludinājumiem vismaz 1500 ls vērta autiņa, un tas bij vienīgais pircējs 3 nedēļu laikā kas vispār uzzvanīja, tehniskais stāvoklis - sēdies un brauc līdz nākošajai skatei, vizuāli apskrāpēts, tā kā parasījās pārkrāsot, bet nu cipars.... 

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

atkratīties pa 500 Ls no spriezot pēc ss.lv sludinājumiem vismaz 1500 ls vērta autiņa

 

Ko, Alfa Romeo? Un kopš kura laika ss.lv cenas ir reālās tirgus cenas rādītājs? Protams ja ir 100 sludinājumi, tad vidējo cenu var izvilkt, bet ja ir pāris "laimīgo" īpašnieku, kas no lūzņa grib tikt vaļā par kosmosa ciparu, jo "es taču pirku par n, man tak vislabākais, viskrutākais", tad tas ir fuflo... Reālā cena ir tā, ko pircēji ir gatavi maksāt, nevis ko kāds sapņos ir iedomājies dabūt...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ja vēl.....  AUDI A6....   nu ss.lv tai laikā tādi kā tas bij nu vismaz 50-60 ar cenu amplitūdu 800 par jau uz foto redzamu lūzni līdz 2200 par konfekti uz foto

Vispār jau interesanti tie foto ir, cik reizes nav tā bijis ka paskaties uz ss.lv foto un liekas nu foršs autiņš, zvani un tev saka maskavas iela.... nu principā uz tā jau var sarunu arī beigt, cik nu vien ir vēlāk dzīvē tie autiņi redzēti... nu vispār nevar saprast kāds plānprātiņš var auto novest līdz TĀDAM stāvoklim, bet nu foto ir skaisti, laikam tirgoņi fotoshop ir apguvuši pilnībā. Cik saprotu tad tie visi kā viens ir autiņi kurus kāds ko dārgāku pērkot ir atstājis kā iemaksu

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
interesanti tie foto ir, cik reizes nav tā bijis ka paskaties uz ss.lv foto un liekas nu foršs autiņš, zvani

 

un nekāda maskavas iela nav, forši, sarunā tikšanos. Aizbrauc, a tur vienīgais kas sakrīt ar sludinājumu ir varbūt krāsa. uz jautājumu kas pa ģelām, kas pa huyņām??? saņem atbildi, ak oj mums jau tajā sludinājumā tai mašīnai kādi pāra gadi veca bilde bij laikam, lietas bišķi mainījušas. :) Ot tad gribas purniņā dot... :D

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

 

 

Izlasīju visu 20 lappušu garo palagu un tā arī nesapratu - ir vērts pirkt lietotu auto zem 1000 ls ar 400 ls neto algu jeb nav? Doma par trešo golfu vai, labākajā gadījumā, ceturto. Cerams, ka troļļus neatdzīvināšu)) P.S. - ~20-30 km d.d. pa Rīgu un brīvdienās kādi pāris simtiņi.
 

 

Ar 400Ls algu labāk nepirkt nekādu mašīnu.

400 lati = 5 bākas.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

aga, jābūt kā minimums augsta ranga ierēdnim vai ministram, ar algu nem mazāku par 1500Ls mēnesī lai atļautos lepnu auto par 1000Ls vakaros ar ko kādu līkumu izmest. A tos exclusive autiņus par 3000Ls, nu tos jau vispār tikai Lembergs un citi miljonāri var atļauties...

 

A ar aldziņu līdz 500 neko citu nevar kā tikai ar kājām, ito vēl daudz nevar staigāt, jo 5 simti latu - 4 labu kurpju pāri, nu kas tas ir, spļāviens jūrā...

 

Link to comment
Share on other sites

A ar aldziņu līdz 500 neko citu nevar kā tikai ar kājām...

Ja pašam sevi jābaro, jāapģērbj, jāizklaidē, jādakterē, jāattīsta, tad tikai ar kājām, jo no 500 latiem tur kurpēm labi, ja 100 paliks.

 

Ir jāizvēlas vai nu jaunas kurpes un vienmēr braucošais tramvajs, vai 15-20 gadīga miskaste ar miljons problēmām, un nav ne jaunu kurpju, ne jaunu zābaku, ne arī kāds lats makā.

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tā tikai Tu domā...

 

Daru visu augstākminēto, par dzīvokli maksāju viens pats, maksājumus un ikdienas izdevumus maksāju pats, paliek saprātīgai izklaidei un alumīnija piekari arī vēl varu uzturēt kārtībā. Ja tev tam puslīdz normālā līmenī visam ar 5 simtiem nepietiek, tad vēl kādu gadu jāpastudē un jāpamācās kā ar naudu apieties...

 

pīs

 

Link to comment
Share on other sites

5 simti nav tas cipars, ar kuru būtu jādomā, kā izdzīvot, jo, ja patīk strādāt, tad var nopelnīt 5-10x vairāk.

Bet ja esi izvēlējies labdarības nozari, tad noteikti esi labs cilvēks un tev ir / būs laba sieva - kurai būs jānopelna naudiņa.

Ja patīk riskēt un ir smadzenes, tad var pareizināt ar vēl vismaz 2ciparu skaitli.

 

Alga zem 4 cipariem ir studentiem vai mazkvalificētam darbaspēkam.

Kļūsti par speciālistu un brauc ar mašīnu. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Alga zem 4 cipariem ir studentiem vai mazkvalificētam darbaspēkam.
Tikai nemuldi :) . Kur tad paliek visi skolotāji un pus medicīnas darbinieki? Ar mazkvalificēts darba spēks?Kam lielākai daļai 4ciparu alga sapņos nerādās.
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu vispār būtu interesanti paskatīties statistiku, nu ja tāda vispār ir pieejama, taču es tā kā būtu bezmazvai gatavs saderē uz kasti alus ka vairāķ par 60% privāto  LV autoīpašieku saņem uz rokas mazāk par 800 Ls uz rokas mēnesī

Link to comment
Share on other sites

Kur tad paliek visi skolotāji un pus medicīnas darbinieki? Ar mazkvalificēts darba spēks?

 

Liela daļa - jā. Par ārstiem un skolotājiem es esmu pārliecinājies empīriski dzīves laikā.

 

Mazākā daļa domāju, ka nav tik slikti apmaksāti. Arī skolotāji, strādājot elitārās skolās, pasniedzot kursus, privātstundas var nopelnīt normālai dzīvei, protams, tāpat tas nav adekvāti pret ieguldījumu naudas izteiksmē.

Bet es drīzāk domāju, ka šīs ir labdarības profesijas un tās ir jāizvēlas, ja tev ir bagāti vecāki, bagāts vīrs/sieva vai arī pats/pati esi nopelnījis naudu.

 

Varbūt par pedagogu/ārstu vajag izvēlēties kļūt nevis agrā jaunībā, bet pusmūžā.

 

Nav būtiski, ka tu nostrādā 40 gadus par ārstu vai 10, ir svarīgi kā tu nostrādā - tas pats attiecas uz pilnīgi jebkuru nodarbošanos.

Dzīvē nav būtiski, ko tu dari, bet kā tu to dari.

 

Nu tas ir mans redzējums.... var neņemt vērā....

 

 

 

Binifaacij... 800 lati nav 400 vai 500. 800 lati ar mašīnu ir labāk kā 500 bez.

Nu un statistika ir tāda, ka Latvijā alga 95% uz rokas ir zem 400.

Tāpat statiskika ir tāda, ka uzkrājumi virs 1000 latiem (kas nav nekāds uzkrājums) ir arī tikai dažiem procentiem.

Mēs esam ļooooti nabadzīga valsts, kurai izmisīgi vajag gudrus uzņēmīgus cilvēkus, lai neuzņēmīgie varētu izdzīvot.

Bet kā cilvēks var kļūt kaut kur gudrs, ja viņam jāmeklē, kur degviela ir 10 santīmus lētāka vai kur pusdienas var paēst zem 2 latiem.....

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nesatraucies es tikko kā no Grieķijas.... tāda nabadzība mani nudien šokēja, tādai valstelei kā Grieķija nav vietas ES, tā kā nav nav nemaz mums tik švaki, cita lieta ka ir bijis pierasts pie uhh, bet nu i bēē

Tur ļaudis mauc ar ķīniešu motorolleriem masveidā tādā stāvoklī kādu es seit nu vispār nekad neesmu redzējis, govis kopā ar kaķiem ganās 5 zvaigžņu viesnīcu privātajās pludmalēs par kurām citiem ir jāmaksā 6Eur ja vēlas pasēdēt. Dārgos restorānos vazājas kaķi un diedelē paēst, da mums tos sanitāri aizklapētu ciet vienā setā un vietu kur atradās dezinficētu, karoče uz tādas valsteles fona kā Grieķija mēs esam visuma valdnieki, a mūsu valdnieki ar savu likumdosanu vispār visai planētai priekšā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pilnīgas muļķības. Varbūt Rīgā, kur jāmaksā >200Ls īre+komunāli (100Ls jārezervē aliņiem, smēķiem, šmarām), ar tādu algu auto nesanāk. Mans vectēvs ar savu 190Ls pensiju var uzturēt auto, bet te jūs par 500Ls kurpes nevarat nopirkt. Tas jau sāk atgādināt klaunādi. Laukos tas ir vienīgais normālais pārvietošanās veids, jo ar riteni bērnus uz skolu vai jebkur citur neaizvedīsi, bet sabiedrisko transportu varēsi līdz pastarai dienai gaidīt, jo tāda vienkārši nav tuvāko 10km attālumā. Ja radiem laukos nebūtu sava transporta, tad varētu ar vietējiem bomžiem dzert aliņu un saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo citas iespējas kā nokļūt līdz tuvākam darbam nav. Protams, 500Ls alga ir ļoti liela alga reģionos. Par 4-ciparu skaitli var tikai sapņot. 

 

A ar aldziņu līdz 500 neko citu nevar kā tikai ar kājām
Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Vectēvam jau laukos diez vai viss jāpērk lielveikalā. Droši vien, ka gandrīz nekas.

Brauc jau vectēvs ar gan jau dažus tūkstošus pa gadu.

Ja vēl vecmammama ir ar savu pensiju, tad laukos diviem dzīve ir zaļa.

Ja dzīvo pilsētā, ir vismaz pāris skolas vecuma bērni, tad naudas vajadzības ir citas.

Lai gan jā, ja nav jāīrē mājoklis, tad 500Ls arī pilsēta jau ir labi.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Jāpiekrīt Bonifācijam, jo pats atgriezos no Grieķijas šovasar un tur esošais mani tiešām nošokēja. Lielceļos mašīna pabrauc garām ik pēc 5 minūtēm, bendzīntankos ir tikai degviela (dārga) un motoreļļa, pārtika dārga, vietējie strādā tikai melno darbu (daži kā kolhozā) un ar auto brauc tāpat.

Vienmēr ir varianti, ja sāk domāt. Pašlaik man nav savas ģimenes, kurā kāds varēu dalīties ar auto izmantošanu/izmaksām, tomēr tā, IMHO, ir investīcija savā attīstībā, jo arī esošajā darbā man prasīja vai ir B kategorija, kad vispār nācu uz intervijām. Pašlaik vēl neesmu pietiekami izglītots par visu uzņēmumam(-iem) nepieciešamo, bet kad būšu - noteikti, ka tikšu pie uzņēmuma auto.

 

Papildus, pagaidām dzīvoju pie vecākiem, bet pēc gada beigsies īres līgums otram dzīvoklim, tā kā nebūs jāīrē no citiem, tā kā arī tur handikaps.

Link to comment
Share on other sites

Lai gan jā, ja nav jāīrē mājoklis, tad 500Ls arī pilsēta jau ir labi.

Ja nav jāīrē un nav milzu apartamenti, un nav personīgā auto, kā arī nav bērnu, tad jā - tas ir uz labo pusi - pie attiecīgas motivācijas ir plašas iespējas augt un attīstītes, lai būtu vēl labāk.

 

Bet tā 500 latu alga man liekas, ka pat pirms 10 gadiem nebija nekas īpašs.

Tad gan dzīve bija 3 reizes lētāka.

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pilnīgas muļķības

pilnīgi piekrītu, laukus ar Rīgu nevar salīdzināt,

ja tev ir savs jumts virs galvas, neliels zemes pleķis, un vēl gadījuma darbs, tad auto var uzturēt,

man kaimiņš katru otro gadu pērk citu auto (500 Ls vērtībā), parasti iepriekšējo pa štīmi sadauza,

bet normāli zemnieki brauc tikai ar jauniem džipiem 

 

tā kā es neesmu normāls zemnieks (ar vairākiem simtiem ha aramzemes), tad braucu ar jaunu kravas busiņu, jo saimniecības vajadzībām vajag bieži visādas kravas pārvadāt un nav kauns aizbraukt arī uz Rīgu pie ''luņiem''

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

Pilnīgas muļķības. Varbūt Rīgā, kur jāmaksā >200Ls īre+komunāli (100Ls jārezervē aliņiem, smēķiem, šmarām), ar tādu algu auto nesanāk.

 

Ja tu, Mežaveci, lasītu uzmanīgi, nevis rautu ārā vienu teikumu no konteksta, varbūt tev mans sarkasms arī aizietu...

 

Pas piederu pie šādas kategorijas un saku - īzī. Plānot vajag un viss notiek. A te ierodas viens umņiks ķipa Shark un deklamē kaut kādu stulbumu. Es pieļauju vai nu šamais ir no augstā plaukta un ir tālu no LV realitātes, vai pats Maximā kastes gruzī par minimālo, bet netā jau lieli un vareni, desmit kilo Ls mēnesī pelnītāji...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...