Jump to content

Canon 7D vai Niko D800?


pugijs
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

Hahā! Šādu kameru pērkot parasti nerodas jautājumi par pielietojumu :sarkasms: Izskatās drusku pēc lielīšanās un beigās nekā nenopirkšanas.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kaads ir ieguvums filmeet ar fotokameru. Fotokameras ir domaatas kam citam. Bet ja no ljoti gribas, tad konstruktiivu atbildi meklee fotoblog.lv, fotosiena.lv

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ieguvums ir - salīdzinoši zema cena, liela matrica un plaša objektīvu izvēle. Pat viena Hausa sērija tika uzņemta ar DSLR. Var papētīt Youtube, tur ir daudz labu un smuku piemēru, kas filmēti ar DSLR.

Link to comment
Share on other sites

Paldies. Ievietošu kur citur šo jautājumu. Neesmu fotogrāfs, tādēļ nezināju citas lapas. Atvainojos ja šķiet kā lielīšanas, bet izvēle ir starp divām manuprāt līdzīgām kamerām un es nezinu kuru priekš filmēšanas pielietot labāk. Fotogrāfēšanai abas būtu lieliskas, bet kvalitatīvu videokadru uzņemšanai domāju atšķirība ir.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu ja tā, tad noteikti jāņem D800, tas ir pilna kadra aparāts un noteikti ir 3 galvas tiesas pārāks par kropmatricas Canonu.

 

Faktiski tu salīdzini divas pilnīgi dažādas sistēmas un pilnīgi dažādas iespējas, ko spēj dot full freims pret salīdzinoši nožēlojamo crop matricu. Arī cenas gan jau ir vismaz ar atšķirību 2x...

Link to comment
Share on other sites

Filmēšanai Canon 5D mkII vai mkIII.

Link to comment
Share on other sites

Kameras nebūt nav līdzīgas. D800 varētu salīdzināt ar 5D Mark II, jo 7D ir zemāka kategorija. Bet - ja galvenais ir videofilmēšana - 7D būs ļoti OK, īpaši, ja salīdzina cenas.

Protams, nopietnai filmēšanai vajadzēs virkni palīgierīču ( steadicam vai statīvu, monitoru, atsevišķi skaņas pulti u.t.t.) - bet primitīvās situācijās bez tām var iztikt.

tolx: Nu nav gluži tā - pazīstu ne vienu vien TV un kino profesionāli, kuri strādā tieši ar 7D (protams, ar visiem papildus pričendāļiem) - gan lielākā daļa reklāmu, gan daži video (piemēram Imanta Kalniņa jubiejas filma) ir veidoti ar 7D (zinu, jo personīgi pazīstu operatoru).

post-602-0-54891300-1334559125_thumb.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

objektīvus,objektīvus vajadzēs!

Link to comment
Share on other sites

Par objektīviem biju piemirsis, bet jā tos pavisam noteitki vajadzēs. Ja pērku Canon 7D tad nepieciešami divi objektīvi, ja Nikon D800 tad viens, jo budžets atļauj apmēram 3000Ls. Būšu pateicīgs par objektīvu ietekumiem.

 

Raiviic tavs komentārs ir tieši laikā. Īsi, konkrēti un pamatoti. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

Abas ir labas, bet abām ir arī nopietns mīnuss - aliasing un moire problēmas (tie abi ir defekti, kas rodas, kamerā samazinot attēlu no matricas milzu megapikseļiem uz Full HD izšķirtspēju). D800 noteikti būs universālāka, jo tā vienlaicīgi ir gan pilna kadra matricas kamera, gan arī kamera ar "crop" režīmu. Līdz ar to vienu lēcu tu faktiski varēsi izmantot divos dažādos fokusa attālumos (crop režīmā fokusa attālumu ir jāreizina ar konkrētā crop'a reizinātāju).

 

No otras puses D800 ir daudz dārgāka par 7D, bet nav tik ļoti labāka (galvenokārt atšķirību jutīsi vājā apgaismojumā, jo D800 ir lielāka matrica un labāka gaismjutība, tāpēc būs mazāk trokšņains attēls), tāpēc 7D būs labāka izvēle no price/performance viedokļa. Pats vasaras beigās plānoju iegādāties 5D Mark III (tur ir izlaboti sākumā minētie aliasing un moire gļuki un vēl daži uzlabojumi).

 

Ja skaties uz 7D pusi un tev kameru vajag tieši filmēšanai, nevis fotogrāfijām, tad labāk ņem 60D - attēla sensors ir tāds pats kā 7D, bet var manuāli regulēt audio ierakstīšanas skaļumu (kas ir bonuss, ja lieto ārējo mikrofonu). 7D toties ir daudz labāks autofokuss, kas noder fotogrāfējot. Arī korpusa kvalitāte 60D ir tīri ok. Pats pašlaik esmu 60D īpašnieks, esmu apmierināts.

 

Kā jau minēja tolx, ļoti svarīgi ir tieši objektīvi (iesaku palasīties http://cinema5d.com/...php?f=11&t=2710 - tur ir ļoti vērtīga informācija par objektīviem) + raiviic pareizi teica par citiem papildus aksesuāriem - tie pamatīgi atvieglos tavu dzīvi.

 

Gala verdikts: Es tavā vietā ņemtu 60D vai 7D un starpību ieguldītu objektīvos un citos aksesuāros (arī polarizāicjas un nd filtros).

 

 

P.S. Constrig, videokameras (izņemot dažus modeļus), kas nemaksā >5000-1000$ jau sen netur līdzi spogulenēm attēla kvalitātē. Protams, ir arī mīnusi, bet tie ir sīkums, salīdzinot ar ieguvumiem.

Labots - Mārtiņš Lūsis
Link to comment
Share on other sites

Vari papētīt šo lapu - puisis nopietni strādā ar 7D (protams, ne tikai) - ir tur arī noderīgi linki un tehnikas saraksts.

Link to comment
Share on other sites

Es 7D neiesaku no personīgās pieredzes. Ja nu vienīgi filmē nepaļaujoties uz kameras autofokusu. Tad jau labāk pērk 550/600d - tā pati trokšņainā matrica tikai par daudz zemāku cenu. Neesmu nevienā canonā tā vīlies kā 7D un tā matricā.

Link to comment
Share on other sites

Paldies Māriņam. Paskatījos Canon 60D. Tiešām likās spēcīgs aparāts. Tā arī darīšu ka ņemšu 7D vai 60D un pārējo naudu ieguldīšu statīvos, objektīvos un filtros. Ļoti labs ietekums. Nākamais solis objektīvu mm izvēle.

Link to comment
Share on other sites

versatile

No savas puses - ieteiktu vismaz kameras pleca RIGu, lai var tricekli savaldīt arī kustīgākos brīžos. Un ārējo mikrofonu. Un ārējo ekrānu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raiviic. Patiesibā 7D tieši no tās lapas arī izvēlējos. Nezini vai ar Aleksandru Grebņevu varētu aprunāt viņa ieteikumus objektīvu, filtru un statīvu iegādē?

 

versatile. Tieši domāju kā var ar roku nofilmēt noturīgu kadru. Labs ietekums.

Link to comment
Share on other sites

Diezgan aizņemts darbos. Redzēts "dzīvajā" ir, bet personīgi neesam pazīstami, tā kā nepateikšu. Nu vari jau viņam uzrakstīt - atbildēs/neatbildēs, tad jau redzēsi.

Pret "trīcekli", kā arī stabilitātei ejot, skrienot u.t.t. vēl labāk palīdzēs tieši steadicam - tie jau arī dažādi un dažādās cenās, no pāris desmitiem Ls līdz n tūkstošiem.

http://www.masterfoto.lv/products/video-filmesanai/steadicam/

http://www.masterfoto.lv/products/video-filmesanai/plecu-turetaji-rig/

Vai pirkt Latvijā - nu es stipri padomātu :devil: .

Link to comment
Share on other sites

tamrona vietā sigmu paņem,tai ātrāks un klusāks AF.

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

Tevis izvēlētie objektīvi nav slikti, fokusa attālumi ir labi. Es personīgi no sirds iesaku iegādāties kādu 50mm F1.4 vai F1.8 objektīvu, jo tie ļoti noder, kad ir maz gaismas. Man pašam ir 60to gadu Asahi Pentax Super Takumar 50mm F1.4 objektīvs, kas ir ideāls filmēšanai, jo tam ir DAUDZ ērtāks manuālais fokuss nekā jebkurai autofokusa lēcai (man no tuvākā fokusa attāluma līdz tālākajam ir laikam 3 pilni apgriezieni, kamēr autofokusa lēcām pat 350 grādu pagrieziens jau ir daudz).

 

Tātad iesaku:

 

Canon 50mm F1.8, Canon 50mm F1.4 vai Pentax 50mm Super Takumar (vai S-M-C Takumar, vai Super Multi Coated Takumar);

Sigma 30mm F1.4 (labs priekš video, uz crop matricas ir kā 50mm objektīvs);

24-105 IS F4L Canon jeb 24-70 F2.8L Canon (24-105 ir švakāka diafragma, bet ļoti noderēs attēla stabilizācija);

85mm F1.8 Canon (viena no labākajām portretlēcām, turklāt nav dārga, bet nav ērts fokuss) - tikai uz crop matricas būs nedaudz ekstrēmi, lietojot telpās :)

70-200mm (te nu skaties pēc iespējam. Canon ir labākie, bet arī citiem ir ļoti labi 70-200mm objektīvi, toties daudz lētāki).

Link to comment
Share on other sites

Man pēdējais jautājums par filtriem? Kādus filtrus man obligāti vajag un kuri būtu nepieciešami tieši video filmēšanai?

Link to comment
Share on other sites

UV filtru mūsdienās galvenokārt izmanto kā papildus aizsardzību objektīva priekšējai lēcai. Citādi lielas jēgas no viņa nav.

Link to comment
Share on other sites

Tieši šie divi ir jau sarakstā. UV un polarizācijas. Varbūt ir vēl kāds ko vajadzētu filmēšanai?

Link to comment
Share on other sites

Man nācies ir filmēt ar 7D, auto fokus ir galīgi garām, kustīgus objektus nofokusēt ar auto fokusu galīgi garām, 7d strādā uz kontrasta fokusu, līdz ar to AF ir tikai uz pirmo kadru. Ja gribi labu DSLR ar labu video, tad skaties uz kamerām kurām ir fāzes fokus. Pats filmēju ar NEX-VG20 ar lens 18-200mm. Filmē daudz labāk DSLR. Ja gribi DSLR tad nu ieteiktu to pašu D800 vai nu SLT-A77 kurai ir ātrākais AF

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Canon 50mm F1.8

 

:sarkasms: Šis gadījumā nav tas FD stikls, kuri bija slikti vai ļoti slikti? Pērkot F1 tādus 50mm F1.8 deva līdz, ja nebija plastmasas vāciņa bodijam. Man tieši bija interese par FD un šo to papētīju.

Link to comment
Share on other sites

vēl variants ņem parasto 600D, starpību starp 60D un 7D investē objektīvos. Personīgi man jēga iegādāties 60D bija tikai labākas putekļu un nokrišņu aizsardzības dēļ, 600D toties atlokāms ekrāns un vieglāks.

 

bet atceries - gribēsi to visu nest līdzi neaizmirsti mugursomu:)

no objektīviem -

10-22

24-70

70-200

 

un kā jau k-gi teica 50 mm 1.8 viegls, lēts laba gaismas spēja.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mārtiņš Lūsis

:sarkasms: Šis gadījumā nav tas FD stikls, kuri bija slikti vai ļoti slikti? Pērkot F1 tādus 50mm F1.8 deva līdz, ja nebija plastmasas vāciņa bodijam. Man tieši bija interese par FD un šo to papētīju.

 

FD versijā arī ir nopērkami, bet, nē, 50mm F1.8 ir relatīvi jauns EF stiprinājuma objektīvs par 80 Ls :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...