Jump to content

Video sinhronizēšana ar audio ierakstu.


karlosons36
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Situācijas apraksts: Nofilmēju vienu pasākumu. Lai iegūtu labāku skaņu, atsevišķi no audio mikserpults caur datoru ierakstīju pasākuma skaņu, vēlāk sinhronizējot video programmā Adobe Premiere, radās problēma. It kā perfekti vajadzīgajā vietā pieliku ierakstīto skaņu. Sākumā ideāli gāja kopā ar bildi. Jo video gāja tālāk, jo ar vien vairāk ierakstītā skaņa sāka atpalikt. Nespēju iztēloties, kas varētu būt pie vainas, ja sākumā abas skaņas skan vienlaicīgi, bet vēlāk viena sāk atpalikt.

To pašu izdarīju Sony Vegas, tas pats, sākumā iet kopā, bet vēlāk totāli atsevišķi.

 

Oriģinālvideo parametri: 29,97 frames/s, 48kHz audio, 2 channels

Ierakstītās skaņas parametri: 44kHz audio, 2 channels.

 

Sākumā domāju, ka varbūt pie vainas ir tas, ka nesakrīt video audio celiņa sample rate ar skaņas ieraksta audio sample rate. Bet pārkonvertējot audio uz 48kHz, nekas nemainījās.

 

Šķiet, ka kaut kas mistisks. Būšu pateicīgs, uzzinot, kāpēc tā?

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu pieņemot, ka audio ir ierakstīts ļoti akurāti, var gadīties, ka video tomēr nav. Vai arī otrādi. Analogā audio/video sinhronizācija ir salīdzinoši smalks pasākums.

 

Ja tik vien būtu tās bēdas, tad to var kompensēt, nosakot par cik ir radusies nobīdē pēc xx sekundēm un attiecīgi paātrināt/palēnināt video. Domāju, ka šāds risinājums būtu vienkāršākais (no mana kā 7dienas video montētāja viedokļa). Iespējams, ka ieradīsies lielāki speciālisti, sados man pa biksēm un ieteiks kādu pareizāku/precīzāku variantu.

Link to comment
Share on other sites

Vēl pilnīgi garām ir filmēt pie mums uz amerikānu standartu ar 30 kadriem sekundē(29,97). tādu viseo uz parasta TV bez pārrenderēšanas parādīt nevar un pie dažādām kadru frekvencēm arī rodas problēma ar skaņu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Ja oriģinālā skaņa no kameras ir saglabājusies, tad varu to nosinhronizēt ar atsevišķi ierakstīto. PM!

Link to comment
Share on other sites

karlosons36

Vēl pilnīgi garām ir filmēt pie mums uz amerikānu standartu ar 30 kadriem sekundē(29,97). tādu viseo uz parasta TV bez pārrenderēšanas parādīt nevar un pie dažādām kadru frekvencēm arī rodas problēma ar skaņu.

 

Tā ir viena no tām lietām, kas nepatīk man manā kamerā, ka viņa filmē pēc Amerikāņu standartiem oriģināli, un tur neko diži mainīt nevar ( Toshiba Camileo H30 ). Citi arī par to ir brīnijušies, jo kamera tomēr Latvijā pirkta.

 

Paldies par atbildēm, daru tā, kad esmu sasinhronizējis, tad laižu video, un tur, kur sāk nedaudz atpalikt, tur atdalu mazu fragmentiņu un speed uzlieku uz 102%, un tas strādā :) , paldies par atbildēm :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...