Jump to content

Velosipēda izvēle līdz 220 ls


@rmands
 Share

Recommended Posts

Tātad esmu noskatījis vienu velosipēdu Merida Matts 20-MD gribētos dzirdēt atsauksmes par šo firmu ražotāju kvalitāti, izturību. Ir arī līdzīgi velosipēdi tikai par nedaudz zemāku cenu kā piemēram Kross Hexagon V6 un Atala WAP DISK. Īsti nav ne jausmas kurš no šiem ir labākais vai varbūt ir vel kas labāks šajā cenu katagorijā līdz 220ls ?

 

 

http://www.verners24...&c=333&p=137372

 

http://www.semicom.l...427912_648.html

 

http://www.semicom.l...398820_648.html

Labots - -ASUS-
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    14

  • Gestapo

    11

  • Jesus

    15

  • @rmands

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Klau! 16" rāmis tev nebūs par mazu? Domāju, ka vernerā tas ir pēdējais vai viens no pēdējiem eksemplāriem, tapē arī tāda akcijas cena.

 

Pats lietoju Merida. Ļoti patīk, viegli minas, viegli nest utt:)

KROSS ir poļu ražojums. Sev piemeklējot velo, tīri intuitīvi metu līkumu visadiem kross'iem un Author'iem.

 

Velo labāk pirkt specializētos veikalos , nevis universālos i-neta veikalos, kur tos kopā skrūvē un regulē "master na vse ruki".

 

Merida plašs klāsts un labs serviss ir Gandrs

http://www.gandrs.lv/kalnu-velosipedi-mtb/

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

Īsti neorientējos tajos rāmju izmēros mans garums ir m 1.88 vai tiešam rāmis ir par mazu ?

Link to comment
Share on other sites

man arī ir merida lietošanā - mats sub laikam tā saucās. Lētā gala šimano, bet rāmis ir ok. Lētā dakša. Bet ripo ok. Ir pat kaut kādas hidrauliskās disku bremzes. Nu ja labi kalpo gadus 4. Nav nekāds pro aparāts, bet ikdienai ok. un dizians ir ok, vismaz man tīk. Tāds kā bildē - tikai uzlikts sportiskāks un cietāks balts beņķis + stock plastmasas pedāļi pret ALU nomainīti - jo plstmasnieki pirmajā nedēļā izjuka.

post-57155-0-04686600-1333824676_thumb.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu tajā cenu grupā nekas īpaši viegls nebūs. Dakša jau dod svaru - a vieglāka maksās tik cik viss ričuks. Tad visi krutie pārslēdzēji un rati...Tad ņem bez dakšas :D Normāls svars.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tavam augumam vajag vismaz 20" rāmi. Noteikti vajag uz vietas piemērīt.

16" ir priekš pusaudžiem.

Link to comment
Share on other sites

Tad kad es biju pirkt velosipēdu, precīzi "skuterucentrs", tas čalis pārdevējs no savas pieredzes man skaidroja, kad merida velosipēdu ap 200 Ls nav jēga nemaz pirkt, tiri piri tur skaidroja kādēļ. Beigās nopirku Kross Hexagon.. Un jā, ar pirkumu esmu apmierināts. :)

Link to comment
Share on other sites

Jābūt tā - ka ja stāvi ar kājām pie zemes - rāmim jābūt 10 cm no riekstiem +- :D

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Šajā cenu kategorijā disku bremzēm ir tikai dekoratīvs raksturs. Labāk ņemt ar V-brake.

 

Man gan teica, ka jābūt 5 cm no riextiem :D

Laikam atkarīgs no riextu cietības :D :D

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

nu es sākumā uzrakstīju - 5 - tad pārlaboju uz 10 - kādi nu kuram rieksti :D Nezinu, es par diskiniecēm nesūdzos - ņem baigi labi un nekas nečīkst. Nezinu, nākamo ar noteikti ņemšu ar hidrauliku.

 

nu 220 Ls robežās ja būs diski - būs ar trosīti. Mans matss bija ap 300 + LVL

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, disku+trošu bremzes efektivitātes ziņā ~tas pac ,kas v-brake. Savukārt, nopietnas disku bremzes ar hidrauliku jau ir augstu virs topika autora budžeta griestiem. Es paņēmu Matts'i ar V-brake un neatceros nevienu brīdi, kad man tās būtu iečīxtējušās. Droši vien nevajag pirkt lētākās kalotkas nomaiņai :D

Mans Matss tolaik bija tai pašā cenu kategorijā kā tavējais [osscar]

Link to comment
Share on other sites

nu man vēl atlaidi izkārtoja, liekas veikala cena bija ap 370 vai ? kāda šķirba, jebkurā gadījumā 200-300 ričuks ir budžetnieks svētdienas izbraucieniem pa mežu + pa pilsētu/ceļu ikdienā. Es ar savu svaru - 110kg vēl neesmu jamo nokāvis - parasti pa gadu ap 700km nobraucu, pēdējo gadu gan tāds slinkāks palicis un pamaz nobraucu. šajā kategorijā jāskatās un izkaru vairāk kā uz detaļām - tāpat visiem būs lētā vai vidēji lētā mehānika + alu rāmis + lētā dakša. Pārējais - dizains :D Nebūs tas pro ričuks. Lai labi ripo.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

ej uz ražotaja lapu un skaties rāmja izmēru. size chart parasti ir. pie 188 meridai 20 - 21 - 22 rāmis. jāpiemēra. +- no sajūtām.

15 kg un aluminija rāmis? ko var gribēt , pārējais arī šo to sver , un ir ne tas labākais, tātad ne arī vieglākais. no tiem 3 es ar izvēlētos meridu. lētais gals gan viņiem ar nav nekas sevišķs, bet ir ok.

p.s. ir man lēta merida , un tāda pabieza. cits kaifs. ja ir iespēja, labāk nopirkt ko šerpāku. ne jau vienai dienai pērkas.

Link to comment
Share on other sites

Kā tad, kur alumīnija rāmis var svērt 10kg... Viņi tur vienkārši ir kaut ko sajaukuši.

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Kādēļ vēlies mazu svaru? Būs augstu jānes? Ja domā, ka vieglāks svars uzlabos sniegumu, tad parastam braucējam tas neko nozīmīgu nemainīs.

Link to comment
Share on other sites

Ar rāmja izmēru nevajag jokot, tas ir svarīgi garākos pārbraucienos, lai nesāktos triki ar sāpēm ceļgalos, sprandā, krustos utt. Paņem collštoku un nomēries.

http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike

 

Par disku bremzēm šajā cenu kategorijā vajadzētu nedomāt. A savādāk viss viņiem +/- vienāds būs.

Link to comment
Share on other sites

Šie skaitļi ir domāti rāmja izvelai vai tas ir rāmja kopējais izmērs ?

 

Rāmja izmērs:[14.5]-16-18-20-22-[24]-16L-18L-[20L

 

Tu vēl zelta zobus ieliec, lai krutāk izskatās. Zābaks.

 

Gaumes lieta ir un paliek Gaumes lieta !

Link to comment
Share on other sites

Ko tu domaa dariit ar to velosipeed? Braukt vai nolikt tumshaa stuurii , lai labi izskatās?

 

Un vispaar no merida labaak skaties uz tfs sēriju. Tie tādi sportiskāki un stūres radziņi visiem ir. Radziņi ir laba fīca, jo vismaz man uz viņiem rokas defaultā ērāk turās, kad sāk tirpt vai vajag bremzēt tikai samainu uz parasto satvērienu.

Labots - gudolfs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā ir ar velo pirkšanu no rokām un sakopšanu ar labām daļām? Vai nesanāk labākas kvalitātes aparāts, lai arī nobružāts?

Link to comment
Share on other sites

jarajara

starp citu, kur taisies braukt? varbūt vērts piedomāt pie 29nieka. smukāk ripo. ir gan biku dārgaki.

vēl varu ieteik pameklēt 09 10 gada modeļus. veļukiem ne vainas, bet ir iespējams ko labāku dabūt ar atlaidēm.

tas ss sludinājuma foto , man liekas , nav matts 90, bet kas biku lepnāks.

Link to comment
Share on other sites

Ar velosipēdu domāju braukt pa pilsētu ne ļoti garus gabalus pa asfaltu 70% pa grunts ceļiem kadi 30% nu maximums kadus 10 km no vietas vairāk toč nav plānots

Link to comment
Share on other sites

Džeki, džeki ...

 

Pirmkārt .. Cenā līdz 220 LS NAV jēgas skatīties uz velosipēdiem ar disku bremzēm JO tajā summā viņas ir pašas briesmīgākās kādas vien var būt, tad labāk paņemt velosipēdu ar normālām Vbremžem, būs krietni mazāk problēmu eksplutācijā, apkopē, remontā un regulēšanā kā arī tiks krietni ietaupīts svars ... Otrkārt tajā cenā velosipēdu zem 12,5KG jaunu ir praktiski nereāli atrast ...

 

Runājot par rāmju svariem ... Labs alumīnija rāmis sver ~ 1.4 kg, vidējs ap ~ 1.7 kg, bet tāda velosipēda ap ~ 220 Ls rāmja svars vidēji ir 2.1 - 2.8 kg ... Visi pārējie ~ 10 kg ir komponentes.

 

Reāli parasti cenā līdz 220 Ls velosipēdi būs ar sūdīgiem amortizatoriem, tādēļ labāk iegādāties velosipēdu ar cieto dakšu .. Slēdži parasti tajā cenā ir līdz ACERA līmenim, maksimums ALIVIO, kuri priekš vienkārši braukšanas ir OK, bet nu ...

 

Un uz 188cm augumu būtu nepieciešams 20 - 21 collu rāmis.

 

Ja ir kādi konkrētāki jautājumi, tad labprāt palīdzēšu ...

Link to comment
Share on other sites

Ko varat teikt par fuji veļukiem,taisos pēc lieldienām paņemt kādu tahoe 3 vai tahoe 4 ,cik pēc tā kalkulatora sapratu ka priekš mountain bike ar augumu 191 un kāju garumu ~ 88 cm ir vajadzīgs 20 collu rāmis,biju domājis ka jāņem 23 vismaz?

Link to comment
Share on other sites

Šie skaitļi ir domāti rāmja izvelai vai tas ir rāmja kopējais izmērs ?

 

Rāmja izmērs:[14.5]-16-18-20-22-[24]-16L-18L-[20L

 

 

Tā ir vispārējā specifikācija.. jā - ķip pieejamie izmēri, kādos ražotājs ir izlaidis konkrēto modeli. Bet kā jau teicu, visticamāk, bodē ir palikuši pēdējie eksemplāri, kas, visticamāk, visi ir grūtāk pārdodamajos - "pusaudžu/bērnu" izmēros... tapē arī tāda radikāla atlaide. Paņem un pazvani uz Verners24 un pajautā, kādi rāmja izmēri pieejami!

 

Jo mazāks svars jo labāk.

 

Šajā cenu kategorijā neko patiešām vieglu neiegūt. Āber regulāri nesāju savu ~15 kg velo uz/no 5. stāvu. Un tici man, "15" ir tikai skaitlis... Nav tas nekas briesmīgs realitātē. Par svaru jāuztraucas tikai meitenēm... pērkot velo :D

 

Un vispaar no merida labaak skaties uz tfs sēriju. Tie tādi sportiskāki un stūres radziņi visiem ir. Radziņi ir laba fīca, jo vismaz man uz viņiem rokas defaultā ērāk turās, kad sāk tirpt vai vajag bremzēt tikai samainu uz parasto satvērienu.

 

+1 par ragiem :) Vairāk esmu ieradis tos izmantot braucot pret kalnu vai vienkārši lielā slodzē.

Taču piebildīšu, ka Merida Matts arī ir modeļi ar ragiem, tikai ne šajā cenu kategorijā.

 

Autora ievērībai, 95% velo veikalā pārdodas bez dubļu sargiem [cenas nodzīšanai?], tā kā rēķinies ar vēl +/- 10-20Ls.

Kaut gan, dubļinieki jau arī tāda gaumes lieta. Varbūt pie zelta zobiem piestāvēs arī brūna strīpa uz muguras :D

 

Par to "ss.elvē" sludinājumu runājot:

Pirmkārt, sludinājums par Matts 90. Otrkārt, bildē ir TFS. Treškārt, norādītā cena ir neadekvāta jebkuram no iepriekš minētajiem modeļiem.

Visticamāk ar šo cenu sākas lētākā gala piedāvājums šajā veikalā.

Sludinājumā iztrūkst teksts : "Attēlam ir tikai informatīvs raksturs. Prece var (radikāli) atšķirties no attēlā redzamās!" :rus_roulette:

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

tādēļ labāk iegādāties velosipēdu ar cieto dakšu ..

Kā tad, tikai nav tādu :>

Link to comment
Share on other sites

Šķiet pārējie jau ir paspējuši izteikties par svaru, disku bremzēm un rāmja izmēriem.

Ja vien nav pa vēlu, ieteiktu pabraukāt pa riteņu veikaliem. Iespējams, ka vecajiem modeļiem ir atlaides kā arī vēl ir nesezonas cenas. Pats pirms diviem, trim gadiem ZZK nopirku riteni ar tīri pieklājīgu atlaidi (Šķiet 30%-40%, neatminos). Tas bija iepriekšējās sezonas modelis + īsti jaunā sezona nebija sākusies un cena bija draudzīgāka.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

Wheeler

.. Cenā līdz 220 LS NAV jēgas skatīties uz velosipēdiem ar disku bremzēm JO tajā summā viņas ir pašas briesmīgākās kādas vien var būt, tad labāk paņemt velosipēdu ar normālām Vbremžem, būs krietni mazāk problēmu eksplutācijā, apkopē, remontā un regulēšanā kā arī tiks krietni ietaupīts svars

 

negribi nodefinēt kas ir normālas V?

 

Stroker Ryde Comp-V7

45.00 Ls komplekts pilns , gabals 1. nav super, bet ir ļoti ok.

 

lai salasītu kādu ne pārāk super, bet manā izpratnē normālu V- komplektu , cena būs līdzīga. 15- 20 bremzes , 5 kluči , 10-15 ručka, trosīte. 1komplekts 30- 40ls.

 

200 simtos i tas būs sū , i tas.

 

starp citu, disku regulējas un apkopjas vienkārši. noregulēt man točna vienkāršak kā v. svars arī ir praktiski identisks 0,5 kg komplektam.

Link to comment
Share on other sites

ja godīgi es arī visos lv forumos lasu, ka lētās D-bremzes ir sūc, bet par savām tektro uz meridas neko sliktu nevaru teikt - nekādas apkopes 4 g.laikā neesmu veicis un nekas ārā netek. strādā perfekti. Protams, ja tās izmantos gonkās, iespējams, ka netur, bet ne jau vienkāršajam tūristam. Tieši citiem ričukiem (sīkajiem piem. ) regulāri shimano V breiki ta jāpieregulē ta vēl čikst, tad gumijas jāmaina. Nu vienīgi piekrītu, ka transportējot uzglabājot jāuzmanās lai nesaloka disku nometot ričiku kā pagadās..jo manam priekšējais ir lielāks, kā aizmugures...JapMTB velo bez amīša pagrūti atrast ....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...