Jump to content

Darbs jauniešiem brīvajā laika, ja nav 18 gadu ?


Buhens
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Griežos šeit ar jautājumu, kur Rīgā iespējams atrast brīvā laika darbu (domaju pēc skolas vai pa brīvdienam), ja es vēl neesmu pilngadīgs ? Varbūt kāds var minēt konkrētu piemērus kur pats ir reiz strādājis vai vēl strādā ? Traki ir tas, ka man nav īsti paziņās cilvēku kam prasīt šādus jautajumus.

Labots - Buhens
Link to comment
Share on other sites

National Geographic iet tāda raidījumu sērija, ķipa "Arestēts ārzemēs" ...

 

Tas, protams joks, neņem galvā.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Es sāku strādāt 17 gados teātra garderobē. Darbs pa vakariem (kad izrādes) un brīvdienās arī pa pa dienām. Alga, protams, bija smieklīga (tālaika minimālā - 80 Ls uz papīra), bet ar kaut ko bija jāsāk, un vispār, man kā skolēnam no diezgan nabadzīgas ģimenes tas bija normāls piķis.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Valodas zināšanas vienmēr uzlabo iespējas un it īpaši vajadzīgas saskarsmē ar cilvēkiem. Mans pirmais darbs bija kokzāģētavā 16 gados, kur visu dienu bija jāstaipa dēļi - smags darbs, toties laba pieredze, lai saprastu, kas ir darbs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LilKarums

Vai kāds nevarētu ieteikt kādu vietu kur strādāt, nelegāli, kur būtu iespēja pielietot 4 valodu zināšanas.

Labots - LilKarums
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Iespējas ir, ja ir zināšanas, ķēriens kādā no lietām. Ja nāk darbonis ar tekstu "es visu māku un varu", tad tas tulkojas "neko nemāku un bieži vien nevaru".

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, interesanta ideja! :) Bet ir jāzin krievu valoda, ja ? :/

 

Vispār latviešiem arī ir savi teātri... Valoda par ļaunu nenāk.

Link to comment
Share on other sites

kazarma

Pirmais darbs Rimi noliktava 15 gadu vecumaa protams caur pazinam.... Tagad ir diezgan gruts laiks ar darbu daudzi pat kvalificeti nevar atrast ko velas. Bet nu par intereseshanos dodu tev +++

Ja interesee pilnigi jebkads darbs tad zinu ka vienmer tiek gaiditi datu ievaditaji Exel word. Ka ari veikalos vari uzjautat vai nevajag kadu konsultantu utt.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

viper62

Mans pirmais darbs 16gadu vecumā bija firmā kur uzstāda kondicionierus un ventilācijas jaunajās mājas.Tiku caur pazīšanos,darbs bija smags it īpaši pa vasaru,bet atalgojums bija savi 180ls(tā saucamie treknie gadi :king2: )

Painteresējies pa darbu noliktavās šķirošana,krāvēju utt :mda:

Link to comment
Share on other sites

Pirmo gadu es savulaik strādāju SIA "Nehlsen". Nezinu kā lai nodefinē profesiju, bet principā apkopām apkārtējās vides objektus, tiku caur NVA un atalgojums bija sotaks uz rokas.

Link to comment
Share on other sites

Pirmie darbi - gateris, laukos - pie saimnieka. Jā, pieredze laba - vismaz nenesās prāts uz muļķībām, jo paskatoties savus vienaudžus - vairums pat tagad ir staigājoši lunaparki vai alkoholiķi.

Link to comment
Share on other sites

Pirmo gadu es savulaik strādāju SIA "Nehlsen". Nezinu kā lai nodefinē profesiju, bet principā apkopām apkārtējās vides objektus, tiku caur NVA un atalgojums bija sotaks uz rokas.

 

Tas saucās "landšafta dizaineris"...

Link to comment
Share on other sites

Man pirmais darbs bija PSRS laikos dārzniecībā, pa vasaru. Savi 40 rubļi sanāca mēnesī. Toreiz vēl gāju pamatskolā un varēja būt knapi padsmit gadi. Toreiz likumi arī bija citi.

15. - 17. gadi pa vasarām pagāja gaterī. Gateris bija laukos, vecvecākiem, tā ka režīms bija OK, ar samaksu arī neapbižoja, bet uz kvalitāti atlaides nebija. Tad 18. gados vasarā piestradāju pie uztilizācijas. No 19. gadiem dabūju apmaksātu prakses vietu, arī stipendiju no Lavenergo. Toreiz tāda perspektīvu darbinieku piesaistīšana tika izmantota. Vēl aizvien esmu šajā uzņēmumā, vienā no "meitām". Ja skaita jau no prakses, tad būs jau 18 gadi.

Kur atslēgas vārds? - PRAKSE. t.i. meklē varbūt pat sākumā, kur piedāvā kādu prakses vietu, iespējams, pēc kāda laiciņa paņem arī kā pastāvīgu darbinieku ar algu. Ja netiksi pie algas, būs jau pieredze, ko ierakstīt CV, un iet citur, kur jau maksās.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Kaspars12

Lai uzrunātu darba sutenerus un citus potenciālos darba devējus, jāmin darba vieta, ko proti vēl darīt bez datora spēlēšanas, kādu samaksu vēlies un citas lietas, kas varētu pacelti tevi pāri citiem gribētājiem :)

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sveiki. Es meklēju darbu Liepājā, esmu 14 gadīgs zēns (drīz paliks 15). Es gribētu atrast darbu kur varētu papelnīt un būtu labs darba laiks, jo es vēl eju skolā. Gribētos stradāt pēc skolas. Ir pieredze bērnu auklēšanā un viesu namu, numurinu tīrīšanā. Varu pacelt pāris desmit kilogramus. 

Labots - Quake
Aizmirsu pierakstīt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Man ir 15 gadi un mācos Rīgā, Berģos. Labprāt, dabūtu kaut kur darbu kur var, protams, nopelnīt. Es varu darīt jebko - ravēt, nest smagumus, zāģēt, adīt, jebko. Labprāt, ietu strādāt brīvdienās vai arī var sarunāt ka es eju vasarā. Izskatīšu visus piedāvājumus

Labots - Raivozs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skolā ej strādātāj. Kad bija Tavi gadi, arī dikti gribēju strādāt un lielo piķi pelnīt. Bet tagad graužu pirkstos, ka, bez skolas, nav vietas, kur īsti strādāt pa savai štellei, bet mācību gadi notrallināti kārtīgā jaunības uzdzīvē.

Labots - Stasss
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Te jau visādi varianti tika minēti.

15 gados var arī par kādu oficiantu mēģināt jau tikt, kur vajag vakara slodzes nosegt. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un apskaties, kad nervozais miroņu mīlētājs izdomāja šos sākt modināt. Vienmēr var atrast visādas haltūras internetā sākot no visādu sūdu testēšanas, sava purna pārdošanu sociālajos tīklos līdz visādām interesantākām izklaides industrijas novirzieniem. Alternatīva vel būtu atrast kādu pircēju brīvajai vietai uz sejas, kur permanenti izvietot savu reklāmu - piemēram uz pieres uztetovēt reklāmas banneri.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
alpha13

Sveiki, man ir 13 gadi un es meklēju atalgotu darbu pēc skolas. Ar valodām ir kā ir - māku latviešu, angļu. Būtu jauki, ja kāds varētu atsūtīt kādu informāciju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , drunk_lizard teica:

gadus triis

legāli var no 15.. līdz tam gan būs jāpagaida.

 

Uz vasaru jau sarosās visādi jauniešu darbu devēji netā vajag vk pameklēt info..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Anonīms Alkoholiķis

Nevar. 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vari pameklēt ārvalstu piedāvājumu:

Citēt

The latest ILO Global report on Child Labour found that the number of working children under the age of 15 years in Asia and the Pacific

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...