Jump to content

windows xp disk defragmentation tool, vai kas labāks?


ArnisS
 Share

Recommended Posts

Labvakar! Vai defaultais win xp disk defragmentation tool ir ok lietošanai vai varbūt kkas kvalitativāks un drošāks ir pieejams no freeware programmām??

Vispār, vai kādam ir radušās problēmas darbā ar defaulto tooli?

Kādi ir riski darbam ar win xp defragmentation tool???

Link to comment
Share on other sites

Paldies... domāšu.. tika negribas nokaut kompi.... Ja darba devēj pavēl tad pavēlē jāpilda...

Link to comment
Share on other sites

Nē.. bet šefam dators tāds palēns palicis.. uz zinkā uzmācās jau nedēļu ka kko varētu palabot... piektdien izlasīja par disk defrag.... un palūdza izdarīt.... labāk neatteikt....

Link to comment
Share on other sites

janka71

un, kadtu to pēdējo reizi darīji? es gan to īsti neatceros...

Link to comment
Share on other sites

janka71

Bet te es sākšu uzdot vienu jautājumu, cik bieži to var darīt, jo esmu dzirdējis ka pārāk bieži "to" darot diska magnētisms brūkot nost, neesmu to darījis savā datorā vairāk kā gadu, ātruma samazinājumu nejūtu(laikam ieradums), kompis griežas normāli.

Link to comment
Share on other sites

Nu tur jau tā lieta ka nekad tas nav darīts....

Link to comment
Share on other sites

Леший

esmu dzirdējis ka pārāk bieži "to" darot diska magnētisms brūkot nost

O, šito gan nezināju, vajadzēs pierakstīt!

Link to comment
Share on other sites

Ja šefa datoram disks ir ar "bēdām", slodzē to ir iespējams nograut :)

Ir gadījies.

 

 

Ja iespējams - uztaisi obligāti datu backup un laid kaut pašu velna māti pāri. Mēdzu reizēm uzmest Defraggleri - ķipa efekts ir. (Placebo) :)

Bez backupa - ja kas noies greizi - būs par vienu bezdarbnieku vairāk :mrgreen:

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

janka71

ļešij, šodien alu dzerot atcerējos ka viens datoriķis bļāva ka "diska bieža defragmentēšana noved pie diska infarkta ar ieprikš aprakstītiem simtomiem. protams "to" šoreiz ir domāts diska defragmentēšana katru otro dienu

Link to comment
Share on other sites

Jo biežāk defragmentē, jo mazāks apjoms jādefragmentē. W7 tas pēc noklusējuma laikam notiek katru nedēļu. Tas gadijumā, ja uz defragmentējamā diska/partīcijas, parasti sestēmdiska/partīcijas, netiek stumdīti lieli faili vai failu apjomi, kā tam arī jābūt, ja nesistēmdatus turam uz cita diska/partīcijas. SSD vispār neesot ieteicams defragmentēt

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

janka71

nju kur tad viedie palikuši, kā drink wizrd un pārējie ar savu viedo domu!

Link to comment
Share on other sites

darklight

Nu beidziet tak dzīt sviestu! Redzams, ka autors jau tā nav datorguru, tagad sāks vēl mazāk saprast :jester: Ja disks vispār nekad nav defragmentēts, tad tur noteikti darās dievu zīmes, un defragmentācija noteikti šamā darbaspējas uzlabos. Iesākumā noteikti pietiks ar Windows iebūvēto, pēc tam var skatīties. Jāatcerās tikai, ka pārpildītu disku normāli defragmentēt nav iespējams, sanāks tikai bezjēdzīga failu dzenāšana, tādēļ vajag pārliecināties, lai vismaz 1/4 - 1/3 diska būtu brīva.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Njā Pirmdiena tuvojas.... palasīšu vēl kādu info no microsoft lapas.. bet jā... defragots nav kādus 7 gadus, piektdien ar ccleaner 10 gb ar drazu izvilku ārā... it kā neko jūtami ātrāks nepalika.... lieta jau ir tur ka uzlīme uz korpusa kopā ar pavadzīmi jau ir sen aizgājusi pie tēviem un ja kkas nojūk ar Vindūzi tad kirdiht ir jo jaunu licenzi jau neviens netaisās pirkt....

Par datu backup... kādi ieteikumi apmēram 30gb datu bekapošanai?? Nu man ir 8 gb fleška un savs laptops.... arējā cietņa arī nav(ne man ne bosam)....

Jāatzīst ka kantoris kur strādāju dzīvo ar devīzi 'īsti vīri backup netaisa'....

Link to comment
Share on other sites

darklight

30 GB? Nu 4x piespraud flešku pie datora un tad pie laptopa! Būtu 300, tad būtu ko domāt.

Arī zinu vienu tādu kantori - visa dokumentācija un tekošie darbi glabājas uz šefa datora, kurš novests līdz tādam stāvoklim, ka iestartējas tikai ar ceturto piegājienu. Kad apjautājos par bekapu un profilaktisku apkopi, atbild, ka nav laika tādām muļķībām :haha:

Link to comment
Share on other sites

Lokālā tīkla laikam nav? t.i. lai pārkopētu uz tavējo uz laiku to rezerves kopiju. Ar kādu teamwiever laikam var bez tieša lokālā tīkla pārkopēt.

Varbūt arī tomēr var priekšniecību sarunāt iztērēties uz kādu ārējo HDD, cik tad tie tagad maksā ...

 

Šķiet, kaut kad šo esmu lietojis http://download.cnet.com/Smart-Defrag/3000-2094_4-10759533.html

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Uzņēmumiem nevajag steigā par licencēm piemirst. Lieto vien iebūvēto defragmentētāju.

 

Bet kā jau te brīdināja - lēns dators var būt ne tikai no fragmentēta cietņa. Tie paši bad bloki var ieviesties, velns viņu zina kādas programmas stutētas virsū un nepareizi nodzēstas utt. utt. Ja man jābūt pavisam godīgam, tad es pat šo to sajēdzot, ko vajag un ko nedrīkst darīt, pie šefa kompja klāt neķertos. Bet ja ķertos. tad:

 

1. sameklētu draiverus un oper.sistēmas instalāciju

2. uztaisītu bekapu dokumentiem, foto un citiem svarīgiem failiem

3. uz lapiņas uzrakstītu visu vēlamo programmu sarakstu, ko likt atpakaļ

4. turētu pie rokas kāda zinošāka telefona numuru

5. brīdinātu šefu, ka tas nav 30 min darbiņš. Gan jau nekad nedefragmentēts HDD labojas vismaz 1h, ar lēnāku datoru var pat ilgāk. Oper.sist. un programmu pārlikšana var arī visu dienu paņemt.

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, esošo licences atslēgu varēja izdabūt ārā no esošās sistēmas.

Link to comment
Share on other sites

Kopš w7 un raptora laikiem (~2009 gada) esmu aizmirsis par tādu lietu kā defragmators jo viss lido ;) jā laikam varēja uzlikt sheduli bet tas viss ir atslēgts ;)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Ak jā, esošo licences atslēgu varēja izdabūt ārā no esošās sistēmas.

 

tieši tā, lai noraksta key, uztaisa datu backup, uzliek win xp demo versiju(pie uzlikšanas totālu diska formatēšanu :D ) ieraksta demo iekšā key un viss, neviena defregmentācija nepalīdz tik labi kā vecā labā formatēšana :D

Link to comment
Share on other sites

Vēl, var jau būt, ka tur viss normāli darbojas. Tam kompim kā nekā ir 7 gadi, ja tas vēl toreiz nebija tas fiksākais ... tad varētu būt normāli, ka no kāda mūsdienīgāka pie tā piesēžas, tad sajūta, ka tas baigais bremze. Man tā ar vienu biju, aizvedu pie sieva vecākiem. Šķita, ka normāls kompis. Bet tad ar katru gadu sajūta, ka arvien lēnāks un lēnāk, lai gan man aizdomas, ka tīri tas, ka mājās arvien labāks, arī darbā utt.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

msconfig-> startup ? kas tur darās?

uz xp task menedžerī varbūt procesi 60-70 ?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Autor novelc Magical jelly bean un katram gadijumam atsleegu izvelc laukaa. Lai gan BSA&EP taapat panjems peec pilnas progas priekshaa, ja nu kas.

Link to comment
Share on other sites

Ok CD key izvilkšu ārā.. tas tā... vārdu sakot rīt pēcpusdienā ziņošu par to kas notikās.... paldies par lielo daudzumu dažādās informācijas... :)

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu nezi, es piederu nefragmentētāju kastai :) FAT - jā, tur viss bij loģiski, pa kārtu augstāk šancēja piedrazots/defragmentēts un skaidrs arī kāpēc, bet ntfs irais pietiekami optimizēts, lai vispār šitas nebūtu jāveic. Tur bij doma, ka, defragmentēšana saķēza ntfs loģiku, tā kā, vai nu nedari to vispār, vai, ja sāc, tad nāksies to darīt regulāri. Es izvēlos pirmo :)

Link to comment
Share on other sites

Čaļi need help.. Bija prāts pirms sāksānas uzlikt hdtune apskatīties...

http://www.bildites.lv/images/wlxvf2k94ng4raplf2uw.bmp

cik saprotu tad kautkas ar kabeļien ne tā.. atskrūvēju vaļā.. iztīriju putekļus... tā no sirds pārspraudu visus štekerus..... žurku sagrausts arī nekas nebija...

Mož vēl kādu zīmi Jūs spējat nolasīt no Health taba pirms ķeros klāt defragam...

 

Nu nezi, es piederu nefragmentētāju kastai :) FAT - jā, tur viss bij loģiski, pa kārtu augstāk šancēja piedrazots/defragmentēts un skaidrs arī kāpēc, bet ntfs irais pietiekami optimizēts, lai vispār šitas nebūtu jāveic. Tur bij doma, ka, defragmentēšana saķēza ntfs loģiku, tā kā, vai nu nedari to vispār, vai, ja sāc, tad nāksies to darīt regulāri. Es izvēlos pirmo :)

Nu es jau arī labāk nefragotu BET ej nu pasaki to bosam.... es nabaga stundents sastiķēju darbiņu.. negribas pazaudēt....

Link to comment
Share on other sites

darklight

Tā DMA kļūda visdrīzāk iespējams arī būs vainīga pie tā, ka dators palicis lēns. Un pie šī joka tikpat labi var būt vainīgs kā disks, tā kabelis, tā arī māteslpate (pašam viena tāda bija, pie kuras visas ierīces tikai PIO modē strādāja). Tā ka skaties...

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

Nu jau esmu sācis fragot... cd kejus ar papīriem arī atradu bēniņos maisā sabāstus... man arī bija tāds sata2 disks ar to pašu warningu.. daudz nedomāju(toreiz zaļi dzīvoju) paķēru jaunu hdd(sata3 kā izrādās) un viss ir čībās.. tā ka vaina laikam bija taja hdd..

Redzēs.. mož rīt nākses papildināt bezdarbnieku rindas....

 

Nofragoju norestartēju.. nekādas starpības.... lēns kā neredzamais nindzja.... nja a vismaz boss ir pirecīgs.... Paldies par ieteikumie būs kur iemest aci kad vajadzēs vēl kko fragot..

Link to comment
Share on other sites

0) Pieņem kā faktu, ka cietnis IR vecs un lēns un rada papildus bremzi. Agrāk cietņiem arī 40MB/s lineārais lasīšanas ātrums bija norma. Šis ir no vecajiem.

1) ar to pašu HDTune izlaid ātruma testu "benchmark", lai uzzinātu aktuālo ātrumu. skrīnšotu uztaisi, kad tas beidzas un parāda "access time" u.c parametrus.

2) UltraDMA CRC ir sīkums. it sevišķi, ja 1 gabals. Ja gribi sirdsmieru - iebīdi ciešāk to pašu kabeli un uzskati, ka esi izdarījis visu, lai tādu vairs nebūtu. Darbību tas parametrs tādos apmēros neietekmē.

3) ātru datoru dabūsi tad, kad cietnis nebūs bremze ar 25ms access time 40MB/s "average" ātrums UN procesors nebūs celeron UN XP neaizņems 300..400MB tukšgaitā kā daži brīnumi redzēti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Tiešām vaidzēja sākt ar to, ka paskatīties, kādā modē cietais šancē. Tagad gan arī tas nav par vēlu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Pirmkārt win iebūvēto defragmentētāju lietot ir pilnīgi bezjēdzīgi!

 

Reku raksts par to krieviski!

http://www.ixbt.com/storage/ntfs.html

 

Raksts gan pavecs, bet failu sistēma - ntfs - nav principiāli mainījusies!

 

Tātad ja lieto, jālieto tāds defragnemtators, kurš win api neizmanto un māk sistēmas failus defragmentēt!

Es lietoju tādu perfeсtdisk, bet viņš nav freeware. Strādā tāpat ilgi - es teiktu ka prātīgāk ir pārinstalēt!

Link to comment
Share on other sites

ArnisS:

1) PIO modi skaties. Nevar būt tik slikti rādītāji 20x sliktāk par normu. "Access time" ir 2x sliktāks par normu - tā nedrīkst būt. Skaidri redzams, ka kaut kas ir greizi.

start -> run -> devmgmt.msc -> ide channels -> properties -> advanced settings.

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/60651-pio-mode-only-wtf/ , piemēram.

 

3) Celerons ir populāra santīmmīlētāju izvēle, izvēloties lētāko no piedāvājumiem

 

Kad atradīsi problēmu, būs nevis "Average 2.3 MB/s", bet gan ~40MB/s, kas jau būtu norma. Stipri ātrāk nekā tagad.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ok skatīšos.. tas gan notiks rīt.. šodien jau darbadiena beigusies...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Bij kadreiz tads Windows Milenium, atrodi tadu instalaciju un dabu no turienes ara tipo standarta windows defrag programminju, vinja saucas tapat ka Windows XP un turpat ari atrodas. Fiska ir tajaa ka vinju uzlaboja sadarbiba ar nu jau neatceros ko tiesi bet defragmentacijas brenda kantori kaut kadu, un rezultats ir tads ka vbinja ir fantastiski atra, nepateiksu cik bet uz aci ir vismas 10-20x atraka par xp drefraga progu, a vis kas jadara ir jaiekope vinja pa virsu esosajai, janomaina esosaa, nekas iznemot atruma pieaugumu nemainas ne izskata ne lietosanaa.

Es sito fisku gadus 10 lietoju, tagat vairs nav aktuali

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lol btw tas ir Amd Athlon 64 Processor 3000+, nez visos pārējos ofisa pc ir celerons un domāju ka bosa arī....

Sākšu ar slikto ziņu.. šorīt pielēca tikkai ar 3 reizi...(tas izpaužas tajā ka ieslēdzot pc tas ielādē win xp un atkal restartējas) bet kad pielēca, tad aizgāja kā zirgs un ielogošanās process bija ātrs.. un tad atkal sākas Kapteiņa bremzes cienīgas izdarības...

device manager parāda šito... http://www.bildites.lv/images/9x5ikb05lbiyg617u5tb.bmp

tur ir kkāds arī unknown device, bet manuprāt tas nav pie vainas... prinicpā visos citos ide controlleros bija Not applicable, vienīgie divi kuri izcēlās ir šie. Tas ir SATA 1 disks .... nu tur nez nav nekāds ķepiņas aplaustas.... iespraudu citā slotā.. tas pac....nav vienīgi cita kabeļa kuru apmainīt... Jumperu arī itkā nevajag(???) hvz

A mož vienkārši pārinstalēt windowsu???, vai vēl labāk uzlikt Arch Linux bez gui un aiziet uz lekcijām????

Link to comment
Share on other sites

nnoname

es nomainītu kabeli un skatītos kas notiek safe modē, visdrīzāk kāds sifelis (vai vairāki) vislaik grabinās pa to cietni, tas pīķis ātruma testā drīzāk izskatās pēc reālā diska ātruma

ā un pēc hw id apskatītos, kas tas par unknown dzelzi, varbūt čipsets bez draivera dzīvo

Link to comment
Share on other sites

Beidz ar to gefragmentāciju ņemties. Ja ar cietni viss OK, tad bez pārinstalēšanas, vēl var noinstalēt visu ko vien var. VISU PILNĪGI!!. Izdzēst lieko, + tempus. Pāriet ar kādu antivīrusu. Salikt tikai nepieciešamo atpakaļ. Dators paliks jūtami ātrāks.

Islasot šito:

Sākšu ar slikto ziņu.. šorīt pielēca tikkai ar 3 reizi...(tas izpaužas tajā ka ieslēdzot pc tas ielādē win xp un atkal restartējas) bet kad pielēca, tad aizgāja kā zirgs un ielogošanās process bija ātrs.. un tad atkal sākas Kapteiņa bremzes cienīgas izdarības...

labāk pārinstalē, 7 gadi kā nekā!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...