Jump to content

Atbilstošie krievu burti pēc skaņas latīņu burtos uz tastatūras.


LVArturs
 Share

Recommended Posts

Daudzi gan jau, ka zina par šo fantastisko interneta lapu - Translit.ru. Tomēr ir diez gan kaitinoši katru reizi, kad kaut kas ātri jāuzraksta krieviski, kopēt ierakstīto tekstu uz citu lauciņu, tādēļ es cenšos sameklēt kādu programmu vai valodas un taustiņu izkārtojuma uzstādījumus priekš Windows. Pameklēju, neko jēdzīgu neatradu, ir gan izkārtojuma uzstādījums, bet tur tas izkārtojums ir savādāks kā Translit'am, vēl atradu manuālo izkārtojuma mainītāju, bet esmu nedaudz paslinks, ķeršos klāt tikai gadījumā, ja neviens no jums nespēs palīdzēt :shifty:

Tātad - vai kādam ir kāda programma vai taustiņu izkārtojuma uzstādījums, kurš krievu kirilicu pēc burtu skaņas pārnestu uz latīņu burtiem?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

Čavo :D ? (Ja man tagad būtu tā programmiņa, tad būtu smuki kirilicā viss)

Link to comment
Share on other sites

Ir kaut kāds kbdruq.zip. Krievu burti tiek ievadīt fonētiski: z=з, s=c. Specifiskie krievu burti tiek ievadīti caur apostrofu: ы = apostorofs + i, ч = apostorofs + c, u.t.t.

Ir daži specifiskie burti, kuriem nav gluži fonētiska sakarība: э=q, щ=w.

kbdruq.zip

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

Paldies, pamēģināšu!

 

P.S. Bļāviens, tad lūk kā bija "pēc burtu skaņas". Fonētiski. Ilgi domāju, tā arī neizdomāju :D

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

īsti neiebraucu ko īsti tev vajag bet tilde 2011 tak var ,,ātri,,rakstīt krieviski.

varbūt tev vajag otrādāk???

tildē 2011 uzliek russian translit un močī ar latviešu burtiem.

Link to comment
Share on other sites

coofen

Labākais translits on-the-way. Caur opcijām var apstīties, kā var iegūt katru burtu.

Ieslēgt var ar Scroll lock'u. Manuprāt, labākais no visiem.

LetterZu-0.8.rar

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Čavo :D ? (Ja man tagad būtu tā programmiņa, tad būtu smuki kirilicā viss)

 

Ak tu mīļā pasaulīt !

Uzliec RU klavieri, paņem augstākminēto progzu, defaultā jau ir iekš XP.

Dragā ar peli un būs tev krievu valodā teksts.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nesaprotu kā var dot nederīgus padomus????

 

Krievu klaviatūrai burtu izkārtojums ir pilnīgi savādāks kā mums pierastajai!

 

Ja ikdienā daudz jāraksta krieviski tad ļoti iespējams ka krievu standarta izkārtojums ir ērtāks.

 

Tomēr ja šad tad kaut kas jāraksta krieviski ir ļoti grūti pielāgoties - piemēram lai dabūtu krievu 'a' ir jāspiež 'f'

Bez tam uz ļoti daudzām klaviatūrām nemaz nav krievu burtu virsū!

 

Es pats ļoti mocījos ar šo - jo krievu forumos var iegūt atbildes uz daudziem specifiskiem jautājumiem, tomēr jāciena valoda kas tiek lietota tajā forumā un jāraksta pareizi! Beigās atradu krievu translit klavieres izkārtojumu - spiežam "a" - dabūjam krievu 'a' utt. Specifiskos krievu burtus - ar mēmo taustiņu tāpat ka latviešu garajiem burtiem! Izmantojot šo izkārtojumu + ru spell chekeri var diezgan labi rakstīt krievu forumos un citur!

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

Ņjā, te uzpeld visādas Tildes (maksas produkts), ieteikumi rakstīt ar peli (?). Paldies arī par to, ieteikums ir un paliek ieteikums, jāpriecājas, ka vispār kāds kaut ko atbildēja, bet labi, ka beigu beigās tomēr dabūju ko vēlējos. Žēl tikai, ka apostrofs visur jāsprauž, esmu pieradis pie "altiņa", bet tā ir sīka vienība, ņemot vērā ieguvumu. Paldies Ronaldam un Firzam!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...