Jump to content

Robotu putekļsūcēju zīmoli. Kurš labāks?


toms.puce
 Share

Recommended Posts

Nē nu man patīk! Tik daudz diskusiju un toms.puce pat nevīžo marku un modeli pierakstīt, kādu tad rezultātā paņēma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

izklausaas interesanti, ko lai dara ja maajai ir divi staavi?

Link to comment
Share on other sites

Tiem, kam ir tikai grīdas, uztaisiet slapjās lupatas testu pēc dažām nedēļām robota darba. Neticu, ka tikai ar pliku robotu putekļu sūcēju pietiek. Putekļi ar laiku pielīp un ar gaisu vien neatrausi.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Man nav iRobota, bet viedoklis man ir. Vienreiz ar sievu gandrīz nopirkām, bet pārdevējs (:0) vaļsirdīgi pateica, ka viņš nav salīdzināms ar normālas jaudas putekļusūcēju parasto. Es domāju, ja Tevi ir paklāji, tad iRobota efektivitāte dramatiski samazinās. Ja Tev ir cietais grīdas segums, tad gan iRobots putekļus varētu uzsūkt daudzmaz normāli.

 

ups, izrādās šajā pavedienā es esmu jau izteicies.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lietoju irobot Roomba 2 gadus. Mājās lamināts. Ja nebūtu Roomba, tad ar putekļusūcēju jāiet mājai cauri 2x nedēļā, ja grib ar zeķītēm skraidīt pa māju. Ja ir roomba, kas katru dienu izskraida pa māju, tad lielo putekļusūcēju var darbināt 1x mēnesī. Grīda tiek tīrīta perfekti.

Ja neslinko un iztīra viņu katru vakaru, tad tas aizņems apmēram 2 min, ja esi slinkāks un tīrīsi 1x nedēļā, tad uztītos matus un kaķa spalvas paplēsīsi kādas 10 min, lai būtu perfekti tīrs.

Manta nenoliedzami ir dārga, tāpēc arī ir tik daudz kritiķu, un lielākajai daļai tiešām nav vērts to mantu pirkt. Bet, ja vari noķert vismaz 50% atlaidi (kā man tas gadījās uz vienu akciju), vai arī vienkārši naudas problēmu nav, tad noteikti rekomendēju. Čīkst tie, kam nav naudas, bet labprāt tādu gribētu, bet nekad to neatzīs... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
· Hidden by Žaks Noriss, Augusts 9, 2012 - reklāma????
Hidden by Žaks Noriss, Augusts 9, 2012 - reklāma????

Man ļoti patīk Ecovacs.Arī visi kas pēc mana ieteikuma ir nopirkuši ir ļoti apmierināti,jo Ecovacs ir nopērkams par ļoti labu cenu:)

Labs piedāvājums ir šajā lapā cocos.lv

Link to comment

Pēc 2 mēnešu paša lētākā iRobot lietošanas ziņoju:

Ikdienā ik pa pāris dienām palaižot pa istabām, mājās (3 istabu dzīvoklis) viss ir vizuāli tīrs. Protams, reizi mēnesī nepieciešama slapjā uzkopšana, jo pati smalkākā putekļu frakcija, kas pirkstu dara pelēku, paliek. Tomēr ikdienā var droši vest ciemiņus, nebaidoties, ka no aizdurves pēkšņi izvelsies putekļu kunkulis :D

Link to comment
Share on other sites

Paturpinot Torņa tekstu- vairāk kā gadu lietoju roomba, kurš no lētākā atšķirās ar schedulēšanas fīčām (var salikt lai katru otro darba dienu kamēr mājās neviena nav izbraukā un iztīra, bet sestdienu rītos atļauj izgulēties). Par to fīču varu teikt tikai vienu- tā kā neesmu tik kārtīgs, lai jebkuru vadu, kas nokarājies līdz grīdai momentā paceltu, šo fīču vairs neizmantoju.

 

Ir pāris reizes ierāvis austiņu vadu kā arī apstājies dēļ tā, ka laptopa lādētājs ietinās birstēs un vairākas reizes iztīrījis guļamistabu braucot uz manām apenēm. Vienreiz sievietes matu taisnotāju pret flīzēm sadauzīja- nedēļu pukstēja. Taču, kad izskaidroju alternatīvas, nomierinājās :)

 

Rezumē- ja gribat, lai tīra automātiski- jāatcerās vienmēr novākt no grīdas to, ko nevajadzētu ieraut.

Pluss gan ir, ka var izmantot kā modinātāju- ņemot vērā manu miegu (bez emocijām atslēdzu modinātāju un neatceros, ka to būtu darījis), tas dažreiz ir noderējis ;)

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

čoms nopirka Irobot pa 290ls ,saka ka baigi labs esot :)

Ja būtu nopircis pa 29, tad teiktu ka hlams...

Bet tagad gan, kā tu neslavēsi, ja tāda nauda iztērēta!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Knaabi, tas ir lētākais iRobot, un man arī ir, un ir labs. Ja skauž, ej pie Saeimas un tur piketē! :-D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Nē, man tiešām neskauž - man smiekli nāk! :)

 

Tas ir līdzīgi kā spēlēties ar tamagoči un visiem stāstīt, ka tev mājās ir KOMFPJŪTERS.

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, kārtīgs Latvietis jau Hjundai Getz arī nepirks, vai ne, Knaabi? Labāk 10gadīgu šrotu ar 2.8 litru motoru, bet Audi! Vai Passat! "laba liela viegli remontējama mašīna" :-)

Katram savs. Man iRobot dzīvi lieliski atvieglo un ne mirkli tās naudiņas nav žēl. Jā, varu atļauties. Un citām vajadzībām man vēl ir arī Karcher. Un vēl speciāls putekļu sūcējs tehnikas remontam. Ko nu?

Link to comment
Share on other sites

Savulaik arī skatījos uz robotiem. Vienreiz gandrīz pat nopirku, bet pārdevējs tā divdomīgi nokratīja ar galvu... Man šķiet, ka mājās, kurās nav tepiķu (mana filozofija) robots varētu diezgan veiksmīgi tikt galā ar savu uzdevumu.

Link to comment
Share on other sites

Atkārtoju - robots paredzēts, lai mājās būtu kārtība. Es nesaku, ka tīrība, kādu spēj dot tur mazgājošās birstes, grīdas lupata vai apkopēja. Bet man kā brīvam vīrietim apmierinošs ir rezultāts, ka koridorā no kājslauķa nav smiltis, ka istabā stūrī nav nelāgs kunkulis, ko kāda dāma, atnākot ciemos, _vienmēr_ nez kāpēc pamana ;-)

Jā, tā zināmā mērā ir rotaļlieta, tāpat kā espresso mašīna. Var tak kafiju puslitra krūzē apliet. Bet kaāpēc sev to mazo prieciņu liegt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ainizzz

Piekrītu Tornim. Tu tak neiesi katru dienu slaucīt koridoru, jo būsi pārāk slinks. Smiltis ienēsājas katru dienu un robots tās arī uzsūks katru dienu. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Iepirkts Roomba 770 par kādiem ~330Ls. Ik pa pāris dienām tiek palaists izbraukāties. Ilgi un haotiski braukā, toties viss ir tīrs, var kūleņus uz grīdas mest, uz zemes gulēt utml. Ļoti patīkami, ka nav jāvazājas tik bieži ar lielo putekļusūcēju lai izslaucītu biežāk pieejamās vietas. Tā kā mājās ir kaķi, tad gribas lai spalvas pa gaisu nevirmo.

 

Pirmais tests tūlīt pēc nopirkšanas tika veikts tā - izsūcot ar putekļusūcēju visu, pārejot pāri ar lupatu un tad laižot pa tīru grīdu. Savāca kādu puskonteineru ar matiem un putekļiem - par ko prieks.

 

 

Pozitīvais - Bez tā, ka smuki iztīra, ir tas, ka saslauka arī ZEM mēbelēm. Ir tāda fifīga slotiņa, kas rotē pa zemi un izvāc putekļus no šķirbām zem mēbelēm.

Ir pults, ar kuru var dzenāt pa grīdu arī tādā trajektorijā, kādā vēlies.

Spēj viņš ar klakšķiem paziņot, ka ir aizrijies ar kādu priekšmetu. Un ārā kratot var redzēt, ka iekšā ir smalki putekļi, kas ir laba zīme.

Un prot uzlīst uz zemiem ( 1 .. 1.5 cm ) paklājiem un paliktņiem, lai tos arī notīrītu.

 

Negatīvais - to, kas nav tieši priekšā, viņš mēdz haotiski "aizspert" tālāk. Teiksim, kaķu smiltis ar to pašu slotiņu spēj garāmbraucot vienkārši aizsist prom neuzslaukot. Tas pats ar sīkākiem putekļiem - ar izejošo gaisa plūsmu sūcējs vienkārši aizpūš tālāk prom no sevis, tā ka saslaucīs tikai nākamajā piegājienā. Pēc pāris minūtēm to arī saslauka, bet tā ir telpa attīstībai.

Skaļš - no lielā atpaliek, bet TV nav reāli paklausīties, kad tāds braukā. Skatīties var, dzirdēt ne :D

Vāja orientēšanās - ja viņu pasūta kaut kur uz "Dock" lādēties, tad ilgi staigās apkārt pa citu istabu un pat pa lādējamās stacijas istabu, lādēšanās vietu meklējot. Redz tikai tad, kad tieši skatās virsū, savādāk braukā apkārt un mēģina slēpt savu samulsumu, kaut ko tīrot.

Haotiska darbība - ja noliek slaucīt kādu pleķīti (teiksim, ap kaķu smilškasti), tad "laukuma" slaucīšanas režīmā tīra haotiski - bet nu tam ir pults un paša vadība, ja vēlies ko perfekti un maksimāli efektīvi izdarīt sarežģītākās vietās.

 

 

Tas arī viss, kas uz sitiena nāk prātā. Visumā esam apmierināti ar pirkumu.

Link to comment
Share on other sites

Haotiska darbība - ja noliek slaucīt kādu pleķīti (teiksim, ap kaķu smilškasti), tad "laukuma" slaucīšanas režīmā tīra haotiski - bet nu tam ir pults un paša vadība, ja vēlies ko perfekti un maksimāli efektīvi izdarīt sarežģītākās vietās.

 

Paziņas robotam ir tāds 'spot' režīms - sāk no punkta un iet pa spirāli rinķī.

Link to comment
Share on other sites

ediots: tas ir tas, ko apzīmēju ar "laukuma slaucīšanas režīmu" ( spot - laukums, pleķis, punkts ). Gribējās latviskot. Jā, der LIELIEM pleķiem, bet ne maziem.

 

Mazā pleķītī ( 1m2 neregulāras formas vai ar šķēršļiem - kastīti utml) viņš nespēj pa to spirāli normāli manevrēt. Atduras pret kaut ko un mēģina mest loku pretējā virzienā, zaudējot precizitāti un atstājot nesatīrītu joslu starp jauno un iepriekšējo loku.

 

Efektīvāk būtu ieviest viņam vēl vienu režīmu, lai iziet pa perimetru, nepārtraukti pēc iespējas sašaurinot trajektoriju - tas būtu forši. Bet tā vietā cenšas no vidus mest aizvien lielākus lokus, kas mazā pleķītī ir bezjēdzīgi. Ne jau visas vietas ir apaļas - pat mazā kvadrātveida virtuvē tas "spot" režīms nav tik efektīvs kā gribētos :>

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Žaks Noriss

Ko publika saka par šādu?

 

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=279732&inp=Sarkan%C4%81+kr%C4%81s%C4%81

 

No aprakstiem neko nevar saprast, vien to, ka modelis M488 ir vēl vismaz 2...3 citiem "ražotājiem".

 

Braukās pa kādiem 80 kvadrātmeriem parketa un 3 istabām. Nekādas extras nevajag, vien to lai lielumu nogrābj ik pārdienas. Šedulēšana var nebūt, tik megaslinks neesmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Mezavecis

Tātad aktualizēšu šito tematu. Palasījos visas diskusijas un sieva grib iRobotu. Pašlaik skatos uz  Roomba 770, lai varētu tikt galā divu garspalvainu suņu spalvu, kura parādās jau pēc 10 min, kad kārtīgi izsūkta māja.  Visur gandrīz ir lamināts ar dažiem paklājiem pie durvīm. 

 

Man drīzāk jautājums par dažādiem šķēršļiem un priekšmetiem, cik viņš labi uz tiem reaģē? Pašlaik visos stūros ir suņu mantas dažādās stadijās un lai cik labi salasītu, nekad visas pagultēs un citās vietās netiks salasītas. It kā cilvēki saka, ka viņš bļaujot, ja ierāvies iekšā kādu palielāku priekšmetu.

Link to comment
Share on other sites

Man nu jau gandrīz pusgadu ir Roomba 620, kas ir pats lētākais no modeļiem.

Absolūti nesūdzos. Gandrīz pat varētu teikt, ka esmu sajūsmā, jo tīra ļoti labi.

Nesaskatīju iemeslu ņemt ko dārgāku, jo man tās papildus slūžas, pults, kā arī grafika iestatīšana utt. nav vajadzīga.

Kad eju uz bodi, ielieku vienā istabā un aiztaisu durvis, kad atnāku, istaba tīra.

Kamēr esmu tīrajā istabā, palaižu pa pārējām.

 

Ar mājdzīvnieku spalvām tiek galā ļoti labi, lai gan man ir trusis. Ja ir suns, droši jāliek tīrīt katru dienu.

Labots - Senteevs
Link to comment
Share on other sites

Tātad aktualizēšu šito tematu. Palasījos visas diskusijas un sieva grib iRobotu. Pašlaik skatos uz Roomba 770

 

Es jau gadu lietoju 780. Teikšu godīgi - uzskatu, ka pērkot pārmaksāju ( vismaz pagājušogad bija starpība ap 100 Ls starp 6 un 7 sēriju) . Jau minētās slūžas tā īsti nemaz nestrādā - mana Roomba vienlīdz labi iztīra 3 istabas gan ar gan bez slūžām, tāpat reizēm arī apmaldās gan ar gan bez slūžām. Nu un sensor pogas utt. arī patiesībā nav tā ērtākā lieta. Respektīvi - strādā aparāts OK, viss atkarīgs no cenas - ja pirktu tagad un starp 660 un 770/780 būtu cenu starpība vismaz 70 Ls - tomēr pieturētos pie 660 (ir redzēts darbībā un salīdzināts)

 

620/630 gan neņemtu - jo ikdienas grafika iestatīšana vismaz man ir aktuāla.

 

Par šķēršliem - lielākā problēma ir visa veida vadi, kuri tiek aiz gala ierauti iekšā un uztīti uz birstēm. Par suņu mantiņām - šaubos, ka tās tiks ierautas iekšā, tikai izgrūstītas. No cietiem priekšmetiem -- lai saprastu mērogus - lielākās problēmas sagādā kolas pudeles korķis - ja tāds ir nokritis un palicis uz paklāja - to vēl irobots ierauj iekšā un uzreiz apstājas. Lielāki priekšmeti jau tiek vienkārši izgrūstīti.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tātad dažas dienas lietojas iRobot Roomba 780. Kopumā viedoklis pozitīvs, lai gan dažas aizdomas apstiprinājās. Ideāls verķis nav, bet labāk nekā katru dienu skraidīt ar putekļu sūcēju, it sevišķi, ja platības palielākas. Tomēr, ja mājās garspalvaini nezvēri, tad ar dažām neērtībām nāksies samierināties. 

 

Plusi

- nav tik skaļš kā bija dažos video parādīts

- nav jāceļ pakaļa no dīvāna un var darīt citas lietas.

- diezgan labi savāc visus netīrumus un izbrauc stūriem cauri, pat ja grīda liekas pilnīgi tīra

- labi tiek galā ar paklājiem. Koridorā ir 2 paklāji, kur suņi regulāri guļ un spalvu iepriekš varēja izkasīt ārā tikai ar spalvu cimdu.

- neceļ putekļus gaisā kā to dara tradicionālie putekļu sūcēji un nav vajadzības pēc Kirby un citiem ūdens putekļu sūcējiem.

- akumulatora resurss ir pietiekams, lai varētu lielas platības iztīrīt.

 

 

Mīnusi

- tomēr netiek galā ar garo suņu spalvu un visus mehānismus nākas tīrīt nevis tikai pēc katras tīrīšanas reizes, bet bet pat vidū, jo garā spalva aptinās ap ritošām daļām un šis izmet error, ka nevar turpināt tīrīšanu. Šis arī no iemesliem, kāpēc nevar izmantot taimera funkciju, jo nākas pieskatīt viņa darbību. 

- bieži nesaprotami braukā pa dažām vietām un nav īsti skaidrs, kad viņš beigs tīrīt. Divas telpas ar kopplatību ~70m2 sūc kaut kur pie 1.5-2 stundām. 

- ja suns nolicis kluci vai pievēmis, tad viss nesmukums pa visu māju iznēsāts.

- pie īpaši netīras telpas, atkritumu nodalījums ir par mazu.

 

 

post-1472-0-90704000-1389555946.jpg

 

 

Lūk te var redzēt, ka dažos mehānismos pastiprināti saķeras suņu garā spalva.

 

post-1472-0-07513100-1389556049.jpg

 

Ar šito priekšējo riteni vislielākā bēda, jo tam ap asi saķeras villa un nobloķējas riteņu griešana. Tā kā ripulis skaita apgriezienus, tad ritenītim noķīlējoties šis sāk pa mazu perimetru grozīties, līdz pavisam apstājas.

 

post-1472-0-44584900-1389556050.jpg

 

Ja pēc dažām reizēm rullītis ir šādi nodilis sakarā ar bloķēšanos, tad nav grūti iedomāties, kāds tas būs pēc gada. Diemžēl šī detaļa rezerves komplektā nav iekļauta. Tur ir visi citi ruļļi, birstes. 

 

post-1472-0-14180300-1389556051.jpg

 

Putekļu sūcējs neatceļ grīdas mazgāšanu. Lai gan daudz kas atkarīgs no grīdas seguma. Ja ir svaigs lamināts, tad pielipšana ir maz izteikta. Lūk veciem linolejiem, nodilušiem parketiem un matētām koka grīdām var berzt un berzt grīdu. Vakar visu 160m2 māju izmazgāju ar 1 10L ūdens spaini un ūdens nedaudz brūngans bija.

 

 

uztaisiet slapjās lupatas testu pēc dažām nedēļām robota darba. Neticu, ka tikai ar pliku robotu putekļu sūcēju pietiek. Putekļi ar laiku pielīp un ar gaisu vien neatrausi.
 

IMG_0837.jpg

IMG_0838.jpg

IMG_0839.jpg

IMG_0843.jpg

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
(labots)

Garspalvu suņu īpašniekiem piemērotāks būsu Neato/ Vorverk aparāti, jo nav rotējošu elementu (ja neskaita ritentiņus) - ne birstes, kas kasa netīrumus tvertnē, ne sānu slotiņas - darbojas tikai uz sūkšanas jaudu.

Latvijā nevar nopirkt, bet vajadzības gadījumā nav nekādu problēmu pasūtīt no amazona vai ebaja.

Neato navigācijas sistēma un "saprašana", kur pats aparāts atrodas, kā arī saprašana, kur atrodas bāze, vismaz šobrīd vēl, (pēc maniem pētījumiem) ir labākā no visiem robotiem. Tas nozīmē arī, ka aparāts diezgan garantēti patstāvīgi iztīrīs visu dzīvokli/māju, kur spēj piekļūt.

Paskaļš gan.

Labots - qsi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lietoju 770 ROOMBA nu jau otro gadu. Principā esmu apmierinats. Robots braukā gan pa laminātu, gan paklāju. Pa šo laiku nobira mazās birstītes motors un lielo birstu bloks. Visu par velti nomainija.

 

Pulti un vārtus neizmantoju- neliekās prakstiski. Parsvarā tīru 1 vai 2 istabas un pārējām aizstaisu durvis. Schedule funkciju izmantoju gan. Varbūt ka varēja arī pirk 600 sēriju bet tad likās jo vairāk fīčas jo krutāk.

 

Ja ir tāda iespējie, ieteiktu paņmet uz mājām un pamēģināt. Visādi vadi ir jāuzmanta-tas gan ir fakts. Telefona lādētāju pa grīdu mētāt vairs nevarēsi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Man jautājums par irobot programmēšanu! Ir kāds saņēmies?

Man izklaidei gribētos, lai tas verķis vairāk "runājas", tipa "sāku darbu", "Oppā, netīrs", "eju meklēt dokstaciju", "Kāpēc pacēli, noliec mani zemē" utml, var latviski vai angliski.

Uz kastes rakstīts aicinājums iet un programmēt iekš irobot com lapas, bet pavirši palasot tur neko nesapratu. Nezkāpēc biju cerējis, ka "piespraužu caur USB pie kompja, novelku app un caur to varu spēlēties", bet nekā:(

 

P.s.lietoju 866 kopš Ziemassvētkiem, pat šķiet, ka neskatoties uz haotisko skraidīšanu pa māju, tas tīra labi un pat pēc lielā putekļusūcēja izdarbināšanas savelk sevī kaudzi putekļu/drazu. Pagaidām patīk visiem, tsk bērniem, bet redzēs, ko teikšu pēc gada, kad sajūsma par jauno iedzīvotāju būs zudusi rutīnā, kkas jau noteikti būs salūzis. Cena koda dikti, bet nu jau vairs neko.

Link to comment
Share on other sites

Irobtam labums, ka visu var saremontēt paša spēkiem un ar ebay-ķīniešu palīdzību. Viss tur ir nopērkams par draudzīgu cenu, ne kā pie mūsu nagu vilcējiem, kur birstu komlekts maksā bargu naudu.  Samsungi jau smuki un lēti salīdzinot ar irobotiem, bet vai tur kas remontējams, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz kastes rakstīts aicinājums iet un programmēt iekš irobot com lapas
 

kā iRobot īpašnieks un programmētājs paskatījos - īsumā ir tā, ka "programmēt" ir pārāk lepns nosaukums aparāta iespējām. Drīzāk "vadīt". Jo iespējas saglabāt un vēlāk izpildīt "programmas" viņiem nav.

iRobot Create is the only model that allows these commands to be saved on the robot to be executed for later use.
Roomba 4XX, 5XX, 7XX and a Dirt dog need an external device (computer, smart phone or another robot) that will send the commands to the robot for immediate execution.

Un pat tad, ja gribi kaut kā īpaši vadīt, tad nepieciešams

1) uzlikt bluetooth-to-serial augšā lai kūļājas

2) visu laiku sūtīt komandas "pagriezies", "brauc ātri", "brauc lēnām", utt.

 

max īpašais, ko attālināti varētu nosaukt par "programmēšanu" - varot iegūt sensoru rādījumus.

 

avots: http://www.robotappstore.com/Knowledge-Base/1-Introduction-to-Roomba-Programming/15.html

 

iespējas nomainīt valodu arī atklātas nav - vari tikai uz krievu nomainīt vai citu eksotiku, bet ne vienkāršā veidā iebakstīt latviešu valodas failu.

vārdu sakot, vari tikai aizstāt komplektā iekļauto pulti ar datoru.


 

 

kkas jau noteikti būs salūzis
 

700-tajai sērijai plastmasas rokturis noplīsa - kaut kā sieva pacentās. birstes nodila - amazonā var nopirkt ar garākiem sariem. akumulators pēc pāris gadiem sāka vilkt ļoti bēdīgi - tika nomainīts ar ietilpīgāku arī no Amazon. savādāk iet labi.

Link to comment
Share on other sites

Man vienīgajam tā liekas, ka tas ir pilnīgs absurds, ka Roombas joprojām braukā pa atvēlēto telpu random paternā, kamēr jau n-tos gadus citu ražotāju (kā piem. LG) roboti izmanto kameras, un akurāti loģiski braukā zig-zag šķērītē, turklāt arī precīzi rāda procentos, cik laika vēl nepieciešams uzkopšanai?

 

Es pašlaik taisos ņemt robotu, bet izskatās, ka tomēr izvēlēšos kādu no kaut cik gudrajiem robotiem, kaut vai augšminēto LG, jo man visas istabas ir lielas, gandrīz pilnīgi tukšas no brīvstāvošām mēbelēm, un es attiecīgi negribu, lai tas agregāts centru tīra 50x, kamēr stūrī iebrauc tikai vienreiz.

Link to comment
Share on other sites

 

 

citu ražotāju (kā piem. LG) roboti izmanto kameras

 

kolēģis stāstīja - nopircis LG, testējot nolicis glāzi uz grīdas, aparāts apbraucis apkārt.

Roomba, visticamāk, vienkārši uzsistos virsū. Nu nav Roomba advancēts, taču atstāt uz pusstundu braukāties der un kādu laiku bija nobriedušākais aparāts apkārtnē ar daudz atsauksmēm. Pēdējos gados noteikti ir nākuši klāt gana nopietni spēlētāji, kamēr Roomba guļ uz lauriem un ne firmvāri updeitot piedāvā, ne labāku paaudzi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kā jau minēja - roomba lielā priekšrocība ir popularitāte, no kā atkal izriet daudzais detaļu piedāvājums.

Link to comment
Share on other sites

yukki - valoda glabājās uz plates EEPROMĀ- kolēģis vienreiz kaut ko ākstījās, dažas komandas sanāca ierunāt, sīkāk gan nepakomentēšu.
Par to "programmēšanu" usver ļoti precīzi uzrakstīja.

 

J.Reinis - ir Roombu arsenālā arī robots cilvēkiem, kas uzskata, ka "haotiskais" algoritms nekam neder - 980. Roomba. Arī ar kameru kā konkurentiem, vadāms caur WiFi utt. Sensoru ziņā nekas īpašs nav nācis klāt - ūdens glāzi tā pat apgāzīs. Ir viens papildus sienas sensors un, domājams, optiskās plūsmas sensors, lai robotam vieglāk navigēt... nav vajadzīgas nekādas slūžas lielākam platībām - ņem visu stāvu uzreiz, ja pietrūkst špans- aizbrauc palādējās un turpina no iepriekšējās vietas.

Uz paklāja uzbraucot liekās, ka pacelsies gaisā- piemet ogles putekļu sūcējam... Tas ka no telefona var palaist ari laba fīča, bet cena gan ~ 3 gab. 600. sērijas Roombas sanāk :shok: Palietoju pāris nedēļas - patika ;)

 

No konkurentiem  esmu mēģinājis Samsung VR9000 - sūc labi, bet stūri paliek slikti iztīrīti (prasās tomēr tā sānu birste), navigācija ar kameru, bet tā pat sarežģītākās vietās apjūk (daudz krēsli, zem galda utml.) 980. Roombai varēja ieslēgt lai taisa ts "noslēgtās līnijas" tīrāmo telpu izbrauc visu kur vien spēja tikt iekšā. Roombai gan bija norādīts, ka tumsā kamera labi nestrādās, Samsunga instrukcijā, manuprāt, tā nebija...

 

Labprāt pamēģinātu LG - varbūt kāds grib patestēt 870 Roombu un uz kādu nedēļu grib samainīties? :)

 

Par Roombas detaļām - cik esmu saskāries viss ir bijis uz vietas. Rokturi iedeva par velti lietotu. Ja robots pirkt no Latvijas distributora šo to no dilstošajām daļām var par bonusiem dabūt. Cik zinu cenas atšķiras no tā kur robots pirkts: ja robots pirkts no cita distributora (pārsvarā internetveikali velk no poļiem) tad aķis maksā ap 90 EUR, ja Lv ap 45EUR...

Labots - Linis
Link to comment
Share on other sites

Internetā protams cenas visiem vienādas :) Esmu turējis dažus ķīniešus rokā - svars uz pusi mazāks kā OEM... Ir kāds teststējis cik ilgi viņš kalpo?

 

Bija kaut kur draugiem.lv viens vietējais darbonis, kas pa elementiem lika tos aķus kopā.

Link to comment
Share on other sites

Par draugiem.elvē neko nezinu, bet akumulatorucentrs.elvē tev saliks no elementiem kādu vien baču vēlies. 

Labots - kava
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...