`
GE (DX)

Antenas barošana

93 posts in this topic

Didzi, vai telefona lādētāju var uztaisīt par antenas 5V barbloku?

Ja zini pie kura gala lodaamurs turams un kaut ko saproti no elektronikas, tad protams.

Uztinam transformatorinju, salodeejam taisngriezi un aidaa.... :)

manupraat, ja uztveereejs nav speejiigs pabarot (pareizi) antenu, tad leetaak tomeer nopirkt jau gatavu.

Uztaisītbarbloku jau ir elementari, ja tikai rokas taisnas. Cita lieta, ka poļu gatavs barbloks maksā 2-3Ls.

Es teicu no telefona lādētāja nogriežot telefona štekeri un pielodējot TV antenas štekeri. Man FM antenai ir uztaisīts barbloks no veca ārējā cietā diska 12v barbloka.

Nu ja Tev barbloks dod 5V, tad vajadzēs vēl droseli un divus kondensātoru. Tad barbloku var salodēt.

Neko es negribu pārtaisīt vienkārši. esmu dabūjis štekeri no īsta antenas barbloka, un pie tā štekera pielodēt telefona lādētāju neizjauktu un nepārtaisītu.

Ja Tev ir gatvs antenas štekeris no kāda cita barbloka, tad tajā jau ir ielodēti manis pieminetā drosele un kondensatori. Ja netici, apskaties. Ja telefona barotājs dod 5V, tad mauc tik klāt, tikai polaritāti ievēro.

Par to jau es tev visu laiku stāstu .

Nu grūti jau saprast, ko Tu stāsti. Tādu barošanas inserteri kabelī es lodēu pa piecām minūtem un kā korpusu izmantoju beigtu splitera korpusu. Tad savienojumi sanāk uz F konektoriem bez pārejām. Televīzijas antenas štekerus es nepanesu kā sugu.

Didzi, ko tu tiko uzrakstiji??? Ko es lai daru ar spliteri ja runāju par atenas barbloku.

Es virnkārši uzmantoju beigtu spliteru korpusus. Nejauc divas lietas. Viena ir barošanas bloks, otra inserteris, kurš padod barošanas spriegumu TV kabelī. Tev tas inserteris visdrīzak ir iebūvēts poļu antenas štekerī. Es savukart nevienu poļu izstrādajumu ciest nevaru. Tie ir briesmīgāki pat par ķīniešu ražojumiem. Normāls inserteris un barbloks izskatās apmēram tā

http://www.solidsignal.com/pview.asp?p=HRPIR242&d=Sonora-DirecTV-24V-2A-Power-Inserter-w%2F-DC-to-%281%29-Port-%28HRPIR242%29

Didzi tu man sajauci galvu, ko tu dari ar to veco splitera korpusu?

Vecajā splitera korpusā es ielodēju droseli un divus kondensatorus. Tad sanāk inserteris, kuram viegli kabeli pievienot. Barošanu tak pa taisno pie kabeļa nedrīkst vienot. To drīkst darīt tikai caur droseli un TV ieejā nedrīkst padot barošanas spriegumu.

Bļāviens, es ar analogo visu laiku laidu 12v spriegumu TV ieejā, labi ka tv nenosvila.

Insertera shema ir šāda

post-59083-0-47892200-1330003354_thumb.jpg

DJ Misheel - tuvākajās dienās nespīd. Jāgaida anticiklons.

Dekoderis, kurā nevr iespraust kartiņu, diez vai būs labakais pirkums perspejtīvā.

jāni kur tos brīnumus tad var nopirkt ebay ?

Kādi spliteri vai kas nepieciešams lai savienotu divas antenas kuras viena uz eestiem, otra uz valmieru? Pašlaik ir vienkārši. satīts kopā ar izolenti. Ja ir kāds risinājums tad labāk lai to var likt ārā lai nav divi kabeļi jāvelk istabā. Zinu arī to ka signāla līmenis nokritisies.

Nu bļāviens, kādi kabeļi satīti kopā :fool: Tak koksiālos kabeļus principā nedrīkst tīt kopā. Tev teoriu vajag pamācīties. Tu izlāgo visu antenu sistēmu. Arī ar spliteri nedrīks kabeļus apvienot, jo nokritīsies signāls par 3,5dB un signāli no antenām savstarpēji viens otru traucēs. Savienot antenas var tikai ar filtru palīdzību, vai ar šaurjoslas antena spastiprinātājiem. Tā dara kolektīvajās antenu sistēmās. Mājas antenai tas viss sanāk dārgi un sarežģīti, tapēc vislabāk izmantot antenas komutātoru. Es izmantoju šādu no Argusa

http://fotki.lv/lv/Mimivat/comments-34717119/

Nu palasi lūdzu teoriju par antenām -kabeļiem un netisi vairāk tādas muļķības.

Jā mān rāda tikai vajag apvienot divas antenas lai nav divi kabeļi jo visu laiku jaspraudelē.

Rādīs vēl vairāk programu, ja nevienosi kabeļus kopā. Nu nedrīkst tā darīt un viss! Kad apgūsi teoriju, pats sapratīsi.

Didzi es ļoti labi zinu kā tā nedrīkst, bet man vienkārši. vajag tos kabeļus kautkā dabūt kopā. Tādā pat veidā ir satīti kabeļi lai vienu antenu dabūtu uz diviem TV.

Tev tur ar tiem kabeļiem ir ārprāts. Koaksiālos kabeļus nedrīks dalīt vienkārši savienoot. Pienakoša kabeļa 75 omi tiek noslogoti ar diviem paralēliem kabeļiem, tātad ar 37,5 omiem un tas ir galīgi nepieļauami. Kabeļus drīkst dalīt tikai ar spliteriem. Tak spliteris latu pat nemaksā, nafig vaag tādas glupības darīt?

Kaimiņš man teica ka tā var darīt.

Ka tik Tev tas kaimiņš nav traktorists, kurš spriegumu mēra "uz dzirksteli" :sarkasms: Ja Tev ir interese par antenu lietam, tad lasi grāmatas un stude teoriju, nevis prasi glupiem kaimiņiem. Vari jau arī šeit forumā prasīt, bet nu teorija gan pašam jāapgūst. Forums nav skola!

Ai nu, ja viņam rāda un stabili rāda, tad po. Es jau ar tā nedarītu.

Laikam kautko vajadzētu uzlabot jo 65 kanālā no valmieras ik pa laikam kubu uzsit. Pārējiem kanāliem viss ok, 65-80% kvalitāte.

Labots - DJ Misheel

Nu redz, laikam man būs bijusi taisnība :sarkasms:

iemet linkus ar tiem spliteriem no Ebay.

Neesmu šitās mantas Ebay pircis. Es parasti pērku Yotā un ne jau pa vienam. Nedomāu, ka internetā ko īpaši lētāku nopirksi. Galvenais, nekāda gadīumā nepērc poļu dzeltenos spliterus. Tie ir pilnīgi sū**.

slinkums lasīt visu palagu, bet jāsāk ar to, cik Amperi vajadzīgi?

Labots - Tubus

Didzim no DJ Misheel jautājumiem jau mati sirmi būs palikuši :D

Priekš antenas pastiprinātāja barošanas vaag miliampērus un ne tur problēma. Problēma ir tajā, ka DJMisheel tik močī kabeļus kopā un barošanu kabelī mauc bez droseles. Vārdu sakot, tiešām mati ceļas stāvus. Lai gan mani tas nepārsteidz. Antenu lietās es nepārtraukti redzu šausmīgas kļūdas . janispauls, es arī par filtriem teicu , bet Terra patreiz taisa tikai profesionālus filtrus galvas stacijām un tie attiecīgi maksā. Uz pavasari būšot arī privātmājām domāti filtri, be tādus tak vajadzes veselu lērumu katram kanālam.

http://www.terraelec...wsDetail&ID=310

Vārdu sakot, lētu variantu, lai savienotu divas antenas vienā kabelī, nav. Parastiem mirstīgajiem cilvēkiem to arī nevajag, bet tāluztveršana sfani izmanto mehāniskus komutātorus.

Labots - Didzis

nez par kādu droseli tu runā? tam visam jau jābūt barotājā iekšā... močīt jaunu barokli ir pilnīgs obskurantisms... cik uziet veci ATX barokļi mētājas... cik V un cik A? un kādas ir pieļaujamas nobīdes... tas arī viss

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!

• Kas ir tiešsaistē   37 biedri, 5 Anonīmi, 29 viesi (Skatīt pilnu sarakstu)

• maxisl
    • nnoname
    • erglis4
    • Koalīcija
    • Outsider
    • Arnis2002
    • Corpsegrinder
    • CAP
    • poxa
    • Zoom
    • sharps
    • PlayingTheSaint