Jump to content

Palīdziet nokonfigurēt Mikrotek RB751G rūteri


Kbps
 Share

Recommended Posts

vienkārši tagad ļoti daudzi lv iegādādājs MT un nezin basic lietas

protams var atrast visāds pamacības bet bieži vien pat basic lietas nav saprotams

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vaskis

Ja kādam interese, tad pats atkodis ar visādu forumu lasīšanu sekojošo iekš V 5.14. kā palaist usb šari.

Operācijas iekš winbox, vai routeros nav starpības.

System->stores->Disks->usb1-> man nezin kādēl bij nepieciešama noformatēt, lai būtu izmantojams. Status ready. citādi nekas nesanāca.

IP->SMB->enable(apply)-.Shares->add new

Tad windowsā zem my computer map network drive, \\IP\šares nosaukums login guest, parole tukš

 

Tik tālu it kā okey, bet wd tv live- ir sajukums atrod sari Mikrotik, bet ne to kas izveidota zem iekš SMB.

 

Kur varētu būt problēma un vai risināma?

Link to comment
Share on other sites

Ja bus luste nedelas beigas būs video pamacibas par tadam

pilnigi basic lietam

 

Uzrakstat ko gribat redzet

 

2 ethernet bonding ja ir jau bridge mode tā lai nepazustu savienojums ar rooteri un paketes neiesprūstu loopā. :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu Palīdzēja man to rūteri nokonfigurēt viens cilvēks un rezultāts ir tāds ka tomēr nevelk viņš 200 mbit optiku pa vadu. Max līdz 170 mbit. Tāpēc ja ir vairāk par 100 mbit neiesaku ņemt. Ja kādam ir citi rezultāti uzrakstat un noskrīnojiet konfigu.

 

jā piemirsu pateik ka procis viņam kad raksti kautko ar ātrumu ap 170 mbit uz 100% noslogots. Pēc dažām dienām draugam atnāks Asus RT-N56U uzrakstīšu rezultātus bet domāju ka jābūt labākam ātrumam un pa vadu 200 mbit vilks.

Labots - Kbps
Link to comment
Share on other sites

kirils

pamēģini izslēgt conntracku un firewall. vienmēr jau var nopirkt RB1100AH vai RB1100AHx2 :)

 

ja godīgi ar nepacietību gaidu salīdzinājumu ar to Asusu. tikai sakonfigurē viņus vienādi, lai godīgs tests.

Link to comment
Share on other sites

Conntrack atslēdzot pazudīs NAT (vismaz kādreiz conntrack bij obligāts)

firewall atslēgšana arī nav viennozīmīgs pasākums...

Link to comment
Share on other sites

kirils

Conntrack atslēdzot pazudīs NAT (vismaz kādreiz conntrack bij obligāts)

 

jā, NAT neies gan.

Link to comment
Share on other sites

janka71
(labots)

vienkārši tagad ļoti daudzi lv iegādādājs MT un nezin basic lietas

protams var atrast visāds pamacības bet bieži vien pat basic lietas nav saprotams

Iegādājos vienu tātu, caur jutubi un http://aboutmikrotik.info pētu info, bet kautkā pietrūkst. (trūkst visas info) un nebūtu slikti kaut vai basic pamācības. varētu arī skriptu veidā, vārētu būt pamācība video formātā.

Liela fiģņa ir tā kā LV ir skopi ar info, bet gribētos kautko vairāk.

ieteiktu arī donate funkciju, pie nosacījuma ja videopamacība ir laba.

starp citu balsotu par foruma sadaļu mikrotik!

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

pieslēdzām izmēģinājām 200 mbit Asus RT-N56U pa vadu velk bez problēmām. Vajadzēja tomēr ņemt Asus man nevis mikrotik. RB1100AH nav bezvadnieka un es taisījos ņemt rūteri līdz 100 LS nevis 200+

Link to comment
Share on other sites

Kbps, tev tur izklausās pēc pārmudrīta konfiga, vai bugainas softa versijas, bet pie 170Mbps CPU uz 100% ir jāmāk dabūt.

Link to comment
Share on other sites

kirils

kāds Tev freimu izmēru sadalījums uzrādās pie 100% noslodzes?

Link to comment
Share on other sites

kurp rakt?

 

Baidos ka nekur. Bet ja kas sanāks uzraksti. Man tie paši rezultāti kā tev. Tik pa vadu 170 bet bij jābūt ar vairāk.

 

Ja kādam ir labāki rezultāti ar šo rūteri uzrakstiet bet būs laikam jāpardod un jāpērk Asus RT-N56U . Kopumā par rūteri slikti iespaidi. Bij gaidīts labāks ātrums.

Link to comment
Share on other sites

ediots

Asusam tak ir pavisam citi dzelži, un cena arī krietni vien cita. Nav brīnums, ka tas ir ātrāks.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, ediots, nav gluži daudz jaudīgāki dzelži tam Asusam:

CPU Type = Ralink RT3662F P2Y2810G0 1027AT

CPU Speed = 500MHz

Flash Size = 8MB

RAM Size = 128MB

Apstrādājot katru paketi ar conntrack, nemaz nav jācer, ka būs lielāki ātrumi. Ja kautko tādu vajag, tad jāņem pamatplate ar Atom proci, 2 Lan kartiņām, 1pci slotu, labai wifi kartei un to visu uz RouterOs vai OpenWrt saliekam un būs gan 200Mbit, gan wireless, gan vēl tonna interesantu lietu, bet viss pašiem būs jāsataisa.

 

http://www.i4wifi.eu/en/MikroTik-RouterBoards/RB433GL-128MB-DDR-SDRAM-680-MHz-3x-miniPCI-3x-LAN-USB-incl-L5.html

Lūk arī rūtera modelis ar 680Mhz - protams dārgāk un kartiņas vēl iekš ebaya jāpērk, bet nu būs arī lielāki megabiti.

Nu un protams, pamēģinam kādam no šiem rūteriem noslogot cietā diska šārēšanu pa tīklu, vienlaikus ar speedtest - rezultāts nepatīkami pārsteigs... ;)

Salīdzinājumam - es vēlos mazlitrāžas auto, lai tas būtu liels un smuks, lai 5 sekundēs ieskrienas līdz 100km/h, ar patēriņu ap 5l/100km, būtu kluss pa latvijas bedrainajiem ceļiem un maksātu līdz 10k Eur, vēlams ar bezprocentu kredītu, jauns, un apkopēs gadā mazāk par 100Ls iztērētos. Auto no Ķīnas un Indijas nepiedāvāt! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nedēļas cīņa liecināja, ka tālāk vairs nav kur iet, bet beigās situāciju atrisināju mazliet savādāk.

 

Cieto piespraudu pa taisno pie WD TV un ar WD programmiņas palīdzību uz kompja (WD link software http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=1003&sid=110〈=en) piesprausto cieto nošārēju (jāieklikšķina tikai iekš WD TV: share WD on your network).

 

Tā nu pagaidu risinājums, kas man der.

 

P.s.

Iespējams WD tv live atrod pašu Mikrotik rūtera iebūvēto pub- folderi vai failu sistēmas folderi. Izņemot to /pub no sharēm nekas nemainās, joprojām folderī neesot media. Tad arī mēģināju izveidot speciālu useru ar ip id cerībās, ka tas ko mainīs taču nekā. Zem "Log" var redzēt, kā WD pat pieslēdzas rouetrim kā anonimus, taču tiek atslēgts. Īsumā ZB.

Suports ar pasūtīja, ja vajagot palīdzību- jāpērk...

Link to comment
Share on other sites

janka71

Suports ar pasūtīja, ja vajagot palīdzību- jāpērk...

Diemžēl tā tur notiek!

DJWoX tu kaut ko teici, ka varētu palīdzēt ar helpu. laika nav, vai naudas?

 

donate der. esmu gatavs par saprātīgu summu atalgot tavu darbu!

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

Ediots Asus uz 30 Ls tik dārgāks. Nav traki un būtu labāk to peņemis ja nebūtu noticējis ka tas mikrotiks pavilks 200 mbit normāli. Kopumā par to mikrotiku piesolīja zelta kalnus gandrīz vai bet reāli nekā laba tur nav. Nu turpmāk vismaz zināšu ka nevajag ar viņu ielaisties.

Link to comment
Share on other sites

Kā skatās, tie tikai 30 lati ir gandrīz divas reizes.

Kur ir pirkts? Vai nav iespēja dot atpakaļ veikalam? Vai paņemt izmēģināt citu?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

ediots pirkts http://www.router.lv . Kas viņu ņems atpakaļ? A citu es tur neredz 100 Ls robežās un lai atbilstu manām prasībām. Strādāt strādā uz papīra man neviens ātrumu negarantēja tāka ...

Link to comment
Share on other sites

Neredzu problēmas paņemt to atpakaļ un pārdot vēlreiz. Vai ielikt ss.lv Savai cenai tas ir labs, daudziem nevajag 100mbs un vairāk.

Varēt viņiem palūgt izmēģināt kaut ko no 4 sērijas. Vietējais veikals, vai tad viņi tiešām ir tik nepretimnākoši? Ja pareizi saprotu, tad 751 visu dara viens čips, turpretī 4 sērijai (un arī tam asus modelim) procesors un ethernet daļa ir sava un radio karte atkal cits dzelzis. Tas krietni atvieglo procesora noslodzi.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Noslēpums nav dzelžu sadalījumā.

Asusam ir Ralink procis un tīkls, kas ir mazliet jaunāks, kā atheros, kas atrodas rb751, tl-wr1043 un daudzos citos. Frekvence lielāka un arī produktivitāte augstāka.

Ja ir nepieciešams lielāks ātrums un tikai uz wireless, varu ieteikt RB411AH + R52N kartiņu (nu vai pat vēlams kautko no ebay ar atheros čipu n standarta) dārgāk, bet 680mhz dos tos pārdesmit megabitus klāt.

Vēl ir visu lieko servisu piebeigšana un optimizācija, kas gan nav dikti reāli - daži megabiti tiks vinnēti.

Conntrack atslēgt saglabājot rūtēšanas funkciju nesanāks - aizmirstam.

Nu un ja ir doma izmantot usb priekš cietā diska nošārēšanas tīklā... hmm... arī ne pārāk prātīga ideja... Nezinu,kāpēc MT ieviesa arī mazajiem RB šo funkciju, jo pie 400Mhz uz sambas tas ātrums ir padraņķīgs...

Līdz 100Ls tiešām jau nu varēja sakomponēt D525MW plati ar papildus lan karti un minipci-express 802.11gn kartiņu un pāris antenām. Tur tad arī būs gan labs rūteris, gan torrentu vilcējs, gan samba pa tīklu. Lūk tikai elektrības patēriņš kādas 3-5 reizes lielāks.

Redzēju, kā kāds tepat iekš boot tirgoja dual-lan intel karteli pa 15Ls, tikai neatceros vai gbit un vai tiešām tā strādās parastajā slotā.

Katrai vajadzībai ir savs risinājums.

RB751 ir ideāls savā kategorijā. Visās kategorijās ideāla ierīce neeksistē, vai arī ir nejēdzīgi dārga.

iekš ss viens tirgo pa 20Ls RB450G - tas routēs arī 200mbit, bet nav bezvadnieka - to tad vari uzticēt savam rb751 kopā ar cietā šārēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs bezvadnieks jau ar viņam sūdīgs, bet nu pārak labs viņš man un nebij vajadzīgs bet par tādu cenu varēja būt labāks.(gaidīju kādus 40-60) Un atkal 50 +20 tie ir 70 lati un 2 ierīces kam tas vajadzīgs ja var paņemt Asusu par 80 un iztikt ar vienu? Diemžēl pirms pirku bij doma ka vajag ņemt Asusu bet te forumā viens gudrītis pateica ka šis Mikrotiks būs labāks un 200 vilks mierīgi. Vienīgais kam varu piekrist ka dēļ 100 mbit tiešām der aparāts vilks stabili un bez problēmām, bet tiem kam ir vairak galīgi neiesaku. Uzreiz pateikšu daudz es par to nezinu, bet tie ir pārbaudīti fakti.

Link to comment
Share on other sites

Kbps, iemet, lūdzu freimu izmēru sadalījuma statistiku katram interfeisam!

Link to comment
Share on other sites

neapšaubāmi priecē fakts, ka MT tiek ražots Latvijā!

 

Dēļ šī fakta izdarīju vairākus secinājumus:

1. ka noteikti būs daudz info latviski, tāpat taču tiek tulkots no latviešu valodas uz anglisko... līdz ar to nav svarīgi, ka sarežģīti konfigurēt kaut kā tiks galā.

Info faktiski ir tikai angliski, tad arī sanāk kaut kā.

2. ka atbalsts būs pretīmnākošs un latviski...

Latviski ir un es pat teiktu, ka pretimnākošs, bet ir kaut kāda interesanta vīzdeguniska politika, ka kaut ko palīdz sakārtot un kaut ko nē- redz "RouterBOARD ir profesionāla tīkla iekārta" . Godīgi sakot nez vai konkrētais 751G modelis ir baigi "profesionālais"...

 

Jebkurā gadījumā, pirkumu kopumā nenožēloju. Vizuālais labs, WiFi strādā, USB strādā, LV prece. Kaut arī neliela app**iena sajūta ir.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

MT saportam nav ne vainas, laigan dēļ tā, ka softs aug un mainās tikpat ātri kā openwrt un pārējie, rodas nesakritības starp reālo dzīvi un "papīru"

Daudzko var uzzināt forumā - tas gan ir angliski, jo Latvija ir tik niecīgs noieta tirgus MT produktiem, ka mums nākas samierināties ar tikpat niecīgu prioritāti visās MT jomās.

Wireless jautājums vēljoprojām ir aktuāls un notiek darbs pie tā - no padsmit megabitiem jau esam nonākuši pie pārdesmit un tas jau ir +- ciešami, ņemto vērā to, ka pa bezvadu parasti netu izmanto vai nu uz portatīvajiem datoriem, vai arī tie, kam eiroremonta laikā, datortīkla kabeļi un rozetes bija "pie kājas"

Esmu veicis neskaitāmus testus ar pieejamajiem rūteriem un tiktāl uzvara pieder tp-link tl-wr1043 ar openwrt un svaigākajiem bezvadu draiveriem un atheros kartiņu ar 3x3 mino datorā - sanāca izspiest 124Mbit pie 40Mhz kanāla, samērā tīra spektra apstākļos. Protams radās jautājums - vai tad tas maz ir reāli Rīgas centrā, kur vienā daudzstāvenē ir vismaz 10 piekļuves punkti, ja ideāli var būt tikai 3?

Īsāk sakot wireless ir domāts ērtībai, nevis mega ātrumam.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau visiem tik stipri patīk tas MT varu pārdot ar atlaidi pirkts 21 februārī. Piedāvājat cik varat dot un jūsu. Paņemšu vietā Asus RT-N56U .

Link to comment
Share on other sites

Nu ja 20 nav nauda, tad ko uz to vispār skatījies pirmām kārtām, tas jauns maksā tik ap 35. Tad uzreiz vajadzēja skatīt ko no augstāka plaukta.

Link to comment
Share on other sites

ediots nu samaksāju es par viņu 47 Ls bet reāli tev taisnība strādā viņš ne labāk kā ruteri pa 30 Ls . Jau iepriekš teicu man te sasolīja ka vilks visu ko man vajag. Bij te foruma konkrēts jautājums ko labāk ņemt vai šo mikrotik vai Asus RT-N56U. Man pateica ka Mikrotiks ne sliktaks par to asusu un pat labāks noticēju un paņēmu, bet reāli viņš pat tuvu nestāv tam asusam. Kopumā kā jau biju rakstījis gribēju rūteri līdz 100 Ls un lai atbilst manam vajadzībām.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, nu jau parādījusies palama - TP-link. Ne jau tāpēc, ka TP-link ļoti slikti, bet vairāk gan tāpēc, ka user vulgaris viņu konfigs ir ceļams, atšķirībā no iedomīgā Mikrotiks...

Link to comment
Share on other sites

nuu, un kaapeec, lai tas Tev trauceetu? nevajag marshruteet shaadu trafiku.

 

ja esi liiki salicis routes un negribi labot, vari pielikt, ka visas pakas, kas ienaak pa attieciigu hw interfeisu, jaaadresee uz konkreetu subnetu, citaadi dropojam.

Link to comment
Share on other sites

Rx uz interfeisa būs jebkurā gadījumā. to Tu nevari ietekmēt. ja kāds sūta, tad dati atnāk. pirms atpakots freims un pārbaudīts dstmac, viņš nevar zināt, vai dati ir viņam. varu vienīgi ieteikt izraut vadu vai izslēgt interfeisu, ja par tādām muļķībām satraucies. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Routerboard RB751U-2HnD. Strīmerim vairs nedarbojas internet radio ne bezvadu, ne vadu režīmā. Apejot rūteri internet radio strādā kā nākas. Kas būtu jāpamaina konfigurācijā?

 

Arī Xbox tīkla servisi negrib strādāt. :(

Labots - fusio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...