Jump to content

Lēta portatīvā iegāde - kuru no šiem (cenā ap 250 Ls)


Lee_Ennia
 Share

Recommended Posts

jāiegādājas portatīvais priekš brāļa (11 gadi) un mammas. Budžets ierobežots - ap 250 Ls. Cena laikam galvenais kritērijs. Spēles nekādas dižās netiks spēlētas (nu tik cik draugos kādu spēlīti padzenāt), vairāk priekš brāļa skolas darbiem un mammai kādu filmu paskatīties.

 

Pagaidām acīs iekrituši šie modeļi - cena apmēram līdzīga visiem. Varbūt arī varat ieteikt, kuru no ražotājiem vispār nav vērts pat apsvērt šajā cenu kategorijā?

 

Hewlett Packard Compaq Presario CQ57-381ER

Toshiba Satellite C660-2QT

Dell Inspiron N5050

Toshiba Satellite C660-2Q3

Asus X53BR-SX026D

Acer Aspire 5749

 

http://www.dateks.lv/salidzinat?ids=58623,62770,61910,62771,62724,61835

 

Un vai labāk pirkt bez OS? nebūs nekādi gļuki, ja mēģinās uzlikt virsū XP? Manam datoram, kuru pirku 4 gadi atpakaļ HP Compaq 6715b (ar Win Vista) pārliekot uz XP draiverus bija grūti atrast. Pamatā - ja būtu vēl šis modelis pieejams - es laikam nedomājot tādu pat nopirktu arī priekš brāļa, jo kalpo šos 4 gadus labi.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

vismaz uz vecā uzinstalējot WIN 7, laukos pie pieejamā neta (LMT) dators velkas kā gliemezis.. ar xp tā nav..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

-> itanium

 

XP laiks nav pagājis un vēl tik ātri nebūs. W7 uz Tevis ieteiktā nebūs diezko baudām dēļ 2GB RAM.

 

->autoram

 

No sākuma jāskatās, vai attiecīgajam laptopam ražotājs ir paredzējis draiverus priekš XP. Ja ir, tad OK, nekādiem gļukiem nevajag būt. Ja nav, tad var būt visādi.

Labots - Guncha
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guncha - kur to var apskatīties vai ir tie draiveri paredzēti? jo tam vecajam HP, ko pirku ar Vistu - pat aprakstā bija minēts, ka var pāriet uz xp, bet lai draiverus dabūtu ilgi bija jāmeklē. oficiālajā HP lapā bija, bet tie nestrādājā. kaut kur citur izraku...

Link to comment
Share on other sites

Ražotāja mājas lapā var apskatījies, vai ir pieejami attiecīgie draiveri.

 

EDIT:

 

Cenu kategorija ir skaidra. Pasaki, kādu windows grasies lieot, tā būs vieglāk izvēlēties.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

kā jau minēju - Win Xp.. bet ja nevarēs, tad jau laikam būs jāpaliek pie Win 7. Uzinstalēt protu abus. Tik ņemšanās mazāka laikam ar Win 7.

Link to comment
Share on other sites

Tad ņem jau iepriekš minēto Lenovo (2 gadu garantija):

http://www.1a.lv/dat...570_ru/9273596/

 

Ja nav aizpriedumu pret Win7, tad vari ņemt šo Dell (3 gadu garantija):

http://www.1a.lv/dat...n5040/10118981/

 

Abi +/- ietilpst cenu kategorijā.

 

Domāju, ka uzreiz nekur neatradīsi sakarīgāku piedāvājumu, izņemot pie kāda privātā dīlera.

 

Pieminētajam DELL būtu vēlams lietot kādu no 64 bitu Win7, lai sanāk pilnvērtīgi izmantot visu operatīvo atmiņu.

 

Win7 iesācējam, tiešām, varētu būt vieglāk instalējams.

 

P.S. Tevi sauc Līga?

Labots - Guncha
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

P.S. Tevi sauc Līga? jap... mēs būtu pazīstami?

 

nu Xp esmu instalējusi - itkā nebaida.. Tik tā draiveru meklēšana, ja kaut kas specifiskāks...

 

Tad laikam būs jāaiziet uz kādu veikalu apčamdīt šos 2 datorus...

Izskatās, ka HP, Acer un Asus neviens pat nepiemin :)

Link to comment
Share on other sites

XP instalēšana iesācējam ir mazliet sarežģītāka, ja instalācija procesā neatpazīst cieto disku (vajadzīgs SATA draiveris).

 

Šajā cenu kategorijā pa lielam būs vienalga kāds brends. Varētu pat teikt tā - ja atbilst prasībām, ir garantija un liekas ergonomisks, tad jāņem ciet.

 

Spriežot pēc nika kkas nāk atmiņā. Tu vienu brīdi draudzējies ar U. un Tev ir dēls R.

Link to comment
Share on other sites

nedraudzējos - biju precējusies :D Te privātas sarunas kaut kā ir iespējamas? Es te tik otro dienu - degunu vēl neesmu paspējusi apsildīt un ar opcijām kārtīgi iepazīties...

Link to comment
Share on other sites

Nu, OK, precējusies būtu precīzāk teikts. :D

 

Jā, ir iespējams ar PZ (personālais ziņnesis). Uzej uz nika un parādīsies izvēlne, kur atradīsi pogu "PZ šim biedram"

Link to comment
Share on other sites

Bullshits par 2gb ram un lagošanu uz w7.

Ar 2gb ikdienas lietošanai ir atliku likām.

 

Un likt xp uz jauna datora ir stulbuma kalngals. Tai OS ir vairāk nekā 10 gadi un to pat vairs netirgo.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Labi, labi... Skatīsies kā pliks W7 strādā? :D Ar tiem 2GB totāli būs par īsu. Ņemot vērā cik vēl papildus RAMu patērē visas biežāk lieotojamās programmas.

 

Stulbuma kalngals būtu pačota pēc likt W7, tikai tapēc ka tā tagad "pieņemts".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ņjā, w7 tikai veikala plauktiņā esi redzējis vai arī netā tik screenus?

 

w7 nav tikai jauns dizains... w7 māk arī labāk resursus izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Par dizainu šeit nav runas. Iedzer indi pirms spried par manu pieredzi. ;)

 

Izmantot māk... JA IR KO!

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Guncha: kā ar XP notiek regulēšana "lēnāks-vēsāks/ātrāks-skaļāks laptops"? tikai ar speedstep?

Link to comment
Share on other sites

Mammai būs labs šis ,bet bračka gan jau nokaus jebkuru :D . 2gb ram priekš interneta, filmām, office u.c. ikdienas sīkumiem iekš w7 ir ar atliektiem galiem. man vismaz nekas nelago.

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

2gb gan ir par maz, pārāk tiks noslogots disks. Piemēram, man, bez kādām īpašām fona programmām, ram patēriņš ir ap 2.5gb

Link to comment
Share on other sites

Nelasot tālāk par pirmajiem trim komentāriem, viss ko es vēlos teikt- GUNČAM PAUTUS NOST!!!

 

XP nekādā gadījumā.

 

Piemēram man ar Win7 ar stīmu, origins un kotik vēl ne bekgraundā, nav vairāk par 500-600mb aizņemts.

Labots - nevertell
Link to comment
Share on other sites

Pagefile ieslēgts, acīmredzot. Diemžēl win7, tieši tāpat kā xp, pārlieku izmanto disku pat tad, ja būtu pietiekami tikai ar ram.

Lai gan, aizņemtais ram daudzums stipri svārstās atkarībā no datora dzelžiem, nezin kāpēc.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Ehē... Nu jau gan. Vēsturisku opsistēmu tikai tāpēc, lai tā varētu "salīst" atmiņā? Nu nez.

 

Mājās ir kaste ar 2 GB RAM un Win7 Pro, neviens nav sūdzējies. Pašam ar nekas acīs nekrīt. Uz laptopa ir 4 GB un *nix, tas SWAP neizmanto, ja atmiņa pietiek. Tad moš labāk to, m? Draiveri, visticamāk, visam būs un automātiski. :D

 

Filmām - Win7 iebūvētais video atskaņošanas kodeks ir ļoti labs! WMP11 + Haali media splitter (ja vajag *.mkv) skatījos lielāko daļu filmas, up to 1080p. Procesora noslodze - minimāla.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Nevertell, ja es negribu maksāt par OS, negribu arī zagt, kā arī Linux negribu. Ir plauktā pāris legālas XP instalācijas, tad kādu OS man izvēlēties priekš jauna portatīvā, kas nāk bez OS? :hunter:

 

XP draiverus var atrast pēc Device id. Sata draiverus var integrēt XP instalācijā, vai pieslēgt flopi caur usb (retums protams) un problēmu nebūs. Kam pirkt W7, ja tulīt iznāks W8. Varbūt autorei labāk ies pie sirds un nopirks to!

 

XP mūžs vēl nav pagājis, jo pasaulē to lieto daudz (nav divciparu skaitlis). Grūti jau galvā samierināties ar to, ka uz kāda jauna dzelža atkal tiek uzlikts WinXP. Protams gadijumā kad autors nezin ko izvēlēties tad uz jauna dzelža - Win7. Pirmajā postā autore skaidri norāda ko vēlas - Windows XP.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Es uz sava aifouna arī varu uzlikt austrumu linux'u. Tikai jāuzraksta x serverim interfeisa draiveri, jānokompilē atsevišķs kernelis ar pāuermenedžmentu, caur ābolportu pieslēgšu klāt klaviatūru, lietojot ābolporta-usb kabeli. A ko, bļin, ja man stāv tas austrumu kods internetā, kas, man viņu nelietot ?

 

Lai zog. Lai zog uz nebēdu. Vai piemet naudiņu par OEM'u.

 

Un vispār, ja jau nespēlēs spēlītes, kādi iebildumi tad tur būs pret ļinuhu ? Man jau šķiet, ka mājsaimnieces atšķirību nepateiks.

Link to comment
Share on other sites

Es arī nenoturējos kaut ko nepateicis. Pirms kāda laika lietoju Win7 Pro uz 1,8 Ghz dualkores ar 1 Gb RAM. Bija tīri OK, bet, palaižot kaut ko jaudīgāku, aizture bija manāma. Piepirku vēl vienu Gb un bēdu vairs nezinu, viss lido. Tā ka 2 Gb ir pilnīgi pietiekami. Protams, ja Startupā sēž 20+ progas un uzinstalēts katrs tūlbārs un citi draņķi, ko vien internets piedāvā, tad arī ar 4 un 8 Gb RAM būs par īsu.

Link to comment
Share on other sites

Draiveri ir pieejami veljoprojām. Ja nav ražotāja lapā tad ir čipa ražotaja lapā, jāprot tik sameklēt.

Kapēc jāpērk portatīvais? Lai pēc pāris gadiem atkal būtu jauns jāpērk?

 

 

Ehē... Nu jau gan. Vēsturisku opsistēmu tikai tāpēc, lai tā varētu "salīst" atmiņā? Nu nez.

Riteņa un sviras mehanisma princips ir aizvēsturisks. Atsakies lietot!

Labots - Bomchix
Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem visiem. Izvēlējos Dell Inspiron N5040 (aizgāju vakar uz veikalu un apčamdīju visus ieteiktos un arī pašas domātos datorus).

 

Atbildot uz Bomchix jautājumu - kādēļ portatīvo? Jo pašauri ar vietu un parasto datoru nav īsti kur ielikt.

 

pēc kāda laika ticamākais varēšu dot arī savu neprofesionāļa vērtējumu par šo konkrēto datoru un galu galā apstāstīt, kādu os tad īsti es uz viņa uzliku.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

[..]Riteņa un sviras mehanisma princips ir aizvēsturisks. Atsakies lietot!

 

Labi, vainīgs. :D Pārformulēšu. Aizvēsturiskas lietas, kurām ir labākas alternatīvas.

Link to comment
Share on other sites

Ko ta neņem macbook air ? Tas ir labāks par sūda deliem.

 

mba-13-stock.jpg

 

w7 tikai veikala plauktiņā esi redzējis vai arī netā tik screenus?

 

Es neesmu lietojis ne vistu, ne w7. Man nav atļauts darbā lietot windows.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Labi, vainīgs. :D Pārformulēšu. Aizvēsturiskas lietas, kurām ir labākas alternatīvas.

Nu tad pieinstalē sevis izslavinatajai Vistai GT-15000 skeneri, vai Konica Minolta 7216 printeri, un palaid man to savu Vistu uz 2Gb RAM. Tā lai nestrādātu lēnāk par XP uz identiska kompja, un nebūtu problēmu saņemt DHCP lease no Mikrotika.

A to piegriezušies šitie te reklāmisti zombji.

Link to comment
Share on other sites

Nopietni? Tikai šmakists varētu ieteikt air, ja cilvēks meklē laptopu cenā ap 250ls...

 

Es neesmu lietojis ne vistu, ne w7. Man nav atļauts darbā lietot windows.

Who cares? Un ļaunais darba devējs arī mājas uzrauga? :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Who cares? Un ļaunais darba devējs arī mājas uzrauga? :D

 

 

Kāpēc lai es lietotu windows mājās ?

Mājās man ir Mac, tam nemaz nav windows ! Lion tam nāca jau līdzi, nebij nekāds windows jāpērk klāt !

Un tos vīrusus kasperskus arī nevajag pirkt un naudu lieki izmest !

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Kas tie vīrusi tādi ira? Šodien pa vecam "vīriešu diena", bet no kurienes MACists kaut ko dzirdējis par vīrusiem? Man nekad nav bijis antivīrusa, tapēc arī tāds neizglītots šajā jautājumā palicis esmu.

Link to comment
Share on other sites

bet no kurienes MACists kaut ko dzirdējis par vīrusiem?

 

Es kādreiz lietoju tādu DOS (windows tur ar bija, tikai vecais, 3.11 for workgroups ).

Tam bija divi vīrusi : dr web un kasperskis. Vīruss ir programma, kas kautko sliktu grib nodarīt datoram.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]

A to piegriezušies šitie te reklāmisti zombji.

 

A man piegriezušies šitie te līkie teksta interpretētāji.

 

Nevienā vietā es neteicu neko par Vistu. Vista ir stipri švakāk nostrādāta nekā Win7. Prasi visiem, kas ir abas lietojuši.

 

Otrkārt - ar "eksistējošu alternatīvu" es pieņemu, ka nav problēmas ne ar mistiskām vecām iekārtām un to draiveriem. Ja tādas ir, tad neko, XP ir jālieto un alternatīvas nav.

 

Pat sākumā biju ļoti negribīgs par pāriešanu uz Win7, bet pārgāju. Un neko sliktu nevaru pateikt. Ne uz iekārtas, kurai ir 4GB RAM, ne uz tās, kurai 2 GB RAM. DHCP problēmas ar nevienu nav bijušas.

 

Ieteiktu nedaudz vairāk apdomāt savu sakāmo - neesmu ne reklāmists, ne zombijs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...