Jump to content

BITE dempinga cenas?


Touareg
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Subsidēto telefonu dempings?

Ja mūsu oranžais latviskais operators izceļas ar īpaši augstiem tarifiem un mazcenas=nomaksas telefoniem, tad ar BITE viss ir otrādi, es nesaprotu kā uzņēmums var strādāt par pašizmaksu vai pat zem tās.

Kāpēc es to visu te stāstu, viens man pazīstams BITE korporatīvais klients ar 4 numuriem, kuru kopējais rēķins svārstās no 15-40Ls(atkarīgs no viesabonēšanas apjoma), tikko nopirka Nokia Asha 300 par 1Ls ar 24mēn. līgumu, kura laikā nav nekādu ikmēneša maksu par telefonu, pats labākais, ka šo telefonu viņš nopirka uz savas sievas numura, kura norunā labi, ja 3Ls/mēn. Tagad elementāra matemātika, tas telefons veikalā maksā ap 85Ls, bet BITE klients par viņu samaksā 1Ls un, ja arī pieskaitām visus BITE ieņēmumus no klienta 3Ls*24mēn.+1Ls=73Ls, sanāk, ka 2 gadu laikā klients BITEi samaksā 73Ls gan par Nokia 300 telefonu, kurš maksā 85Ls, gan par visiem 2 gadu laikā izmantotajiem mobilajiem sakariem. Kopumā redzam, ka BITE pat zaudē kādus 10Ls + vēl uzdāvina klientam mobilos sakarus 2 gadu termiņam.

 

Zvanu tarifu dempings?

Te es tikai uzmodelēšu situāciju, bet pieņemu, ka ir cilvēki, kas tā dara apzināti vai neapzināti, jo, piemēram, ir tādi, kas vienmēr atzvana saviem vecākiem, bērniem utt. neļauot tiem pašiem tērēt savu naudiņu.

Daži pārmetīs, ka runāju par korporatīvajiem klientiem, tāpēc došu ari piemēru par populāro BITE 3.5 tarifa plānu, kurā ir iekļautas 350min uz visiem tīkliem, 100sms un 50MB. Es tagad pieslēdzu šo tarifa plānu un 300min norunāju zvanot uz Lattelecom/LMT/TELE2, man ienākošie zvani ir, piemēram, 30min, no tiem 10min tikai no citiem operatoriem ne BITEs.

Starpsavienojuma maksa ir 1.5sant/min, kuru BITE maksā, ja tās klienti zvana uz citiem mobilajiem tīkliem Latvijā, kā jau teicu es norunāju 300min, kuras BITEi izmaksā 300*1.5sant=4.50Ls/mēn, kamēr es par to BITEi samaksāju tikai 3.50Ls/mēn, skaidri redzams, ka BITE zaudē 1Ls/mēn + vēl nodrošina man mobilos sakarus, tos 10min ienākošos zvanus no kuriem BITE atgūst 15sant var neskaitīt, jo es arī aizsūtu kādu īsziņu un notērēju kādu MB, kurš iekļauts tajos 3.50Ls.

 

P.S. Paldies BITE, ka Tu mums esi, Jūs tiešām esat citāda kompānija. :)

Link to comment
Share on other sites

Vienigais, ko tgd pamaniiju, kad draudzene njeema SE xperia ray pie vinjiem, tad vinju sanaaca zdeviigak pirkt uz nomaksu (par 50ls izdeviigaak), nekaa njemt uzreiz skaidraa nauda... kapeec?? nezinu :shok:

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu, man kā aktīvam cilvēkam bite nav vajadzīga pat ar viņu sviestmaizi - jo zonas ārpus pilsētas nav. studentiem der.

Link to comment
Share on other sites

pat Limbažu rajona ezeros nav zonas , par ceļu uz Burtnieku nerunājot. šovasar nebija. Tā ka zinu ko runāju.

Link to comment
Share on other sites

Mīļie tautieši-man piemēram ir Bites tarifs uz 3.5 katru mēnesi paliek pāri summa uz 1ls pareiziniet uz apmeram 400 000.!(Bitei pāri palikusī summa paliek kā peļņa cilvēkiem labi un kompānija dzīvo)

Link to comment
Share on other sites

Bitei zona nemaz nav slikta,no kurienes tik daudzi to izvelk? Osscar, pats kaut reizi esi vinju meegjinaajis,lai taa teiktu?

 

Nu tev jau tikko pateica, ka šovasar vēl nebija zona, tev video kā pierādījumu atsūtīt?

 

Lai gan visi(tomēr ne visi) slavina, ka Bite zona ir laba, bet pats esmu bieži uzgājis melnos punktus, daudz tādi ir pie tukuma, un par laukiem šajā reģionā pat nerunājot.

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

vēl jau laikam no aparāta atkarīgs - kaut kādiem smartiem ala htc alu korpusā - pat ieejot maksimas angārā zona pazūd....ar veco nokiju situācija būtu labāka. Bet ar viedo tālruni ir auzas vairums gadījumu

Link to comment
Share on other sites

Tieši HTC telefoniem tā zonas zušana ir visbiežākā, tā laikam ir kāda softiska vaina, jo pat vecajam desire, kur ir plastmasas korpus bieži bija mētāšanās starp torņiem un arī zuda signāls.

Link to comment
Share on other sites

Man laukos Bite ir vienīgā, kurai ir zona, tā ka apvainojumi par zonu var tiklab tikt adresēti arī visiem pārējiem operatoriem

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bite joprojām ir lielpilsētu operators.Piemērs-apskatiet jebkura operatora BS staciju skaitu rajonā un izdaliet ar 3-dabūsiet Bites BS staciju skaitu.Balvu rajonā LMT un T2-ap 15 BS, Bitei-5 .Komentāri lieki...

Link to comment
Share on other sites

90% ir telefona aparāc, kuram ir vai nav jauda uztvert torni. precīzāki mērījumi butu ja ar vienu tālruni konkrētā vietā mēritu visus operatorus.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Par laimi, es nevandos tādās vietās, kur zona nav (Madliena etc). Bet arī es nesen parēķināju līdzīgi kā to darīja autors, man tik saldi gan viss neiznāca... bet aptuvenā ideja ir.

Link to comment
Share on other sites

Ticību kari atkal iet vaļā...

 

Bet tā, piekrītu Kabinetam. Vēl par šito satraukties.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Леший

Man laukos Bite ir vienīgā, kurai ir zona, tā ka apvainojumi par zonu var tiklab tikt adresēti arī visiem pārējiem operatoriem

Man tas pats Ogrē. Ja kas, tad LMT bija tieši vissliktāka zona. Laikam tie, kas stāsta par bites slikto zonu, dzīvo kaut kādā 2007 gadā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu tak skaidrs ka pilsētās viss ir vienādi - kādā konkrēta pagrabā kādam operatoram būs labāks signāls...es runāju par atklātām vietām. Tur tak pietiek salīdzināt kaut LMT un bites pārklājumus - un tur kur bite raksta - pārliecinieties vai ir zona - tur viņas reāli nebija ne uz samsunga ne ūdensdrošās mtorolas defy. Un tie nebija "dziļie lauki". Taklietojat kas jums labāk/lētāk. man ta kas :D

Link to comment
Share on other sites

Touareg rīt laikam algas pielikums pienāksies ne ? :yahoo:

Nē, kāds tur vēl algas pielikums, nestrādāju es ne BITĒ, ne kādā citā Latvijas telekomunikāciju kompānijā un vispār esmu brīvprātīgajā darbā.

 

BITE bija tāds spilgts piemērs, arī TELE2 ar savu Nr. 5 dempingo, jo 500min par 5Ls/mēn ar 500sms un 50MB ir pašizmaksa par Meteorīts 4 nemaz nerunājot, tas vispār radīja revolūciju Latvijas telekomunikāciju tarifu politikā.

Pat LMT ar savu Īpašo 4 dempingo, bet runājot par subsidētajiem telefoniem tur nu gan šobrīd BITEi nav konkurentu, agrāk TELE2 bija labas dotācijas, bet nu jau vairāk kā pusotru gadu nekā.

Link to comment
Share on other sites

Ar zonu BITEi ir ļoti labi tikai rajonu centros un lielpilsētās, pierobežās un nomaļos ciematos tiešām situācija ir bēdīga. Pats trakākais, ka BITE savu slikto pārklājumu pat afišē, piemēram, savā mājaslapā raksta, ka Upīškalnā (Kuldīgas raj.) un Rideļos (Tukuma novads) nav BITEs zona un, ka tieši tāpēc tur esot jābrauc atpūsties, jo neviens netraucēšot, manuprāt, pat pirmklasnieks jau māk ieslēgt un izslēgt savu tālruni, ja tas nepieciešams.

Te par vājo zonu: http://bite.lv/lv/press/holiday

 

Bet cepuri nost BITEi malači - kā saka, kur divi tur trešais lieks un pateicoties šim trešajam liekajam vairs nav kartelis un tarifi krīt.

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

Guest kristers42

Braucu uz Rīgu(Ventspils - Rīga šoseja) šodien un visu laiku izmantoju telefonu - Teļam2 zonas daudz kur nebija - gan telefonā(LG P500), gan datorā ar modemu.

Labots - kristers42
Link to comment
Share on other sites

Iespējams ka dempingo, iespējams nē ;) Var gadīties ka pagados vairāk apdzīvotās vietās bet nekad par zonu sūdzību nav bijis (uzliekam protams tikai GSM tīklu), arī ar jauno SE LWW ;)

Anyway who cares 3.5 un viss rullē ;) Oražie un meteorīti iet atpūsties ;)

P.S. telei bij tāds bardaks tīklā, zona zuda, fonā kaut kas krakšķēja, sarunas pārtrūka ....

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Man arī saintriģēja Bites piedāvājumi,bet patreiz Tukumā nevar dabūt testa karti,tāpēc jautājums paliek atklāts.Es tieši esmu no Rideļiem un zinu kā te ir ar zonu.Nevar teikt,ka tās te nav,pareizāk būtu sacīt -reizēm ir,reizēm nav.Laikam vairāk tomēr ir,nekā nav,tāpēc mani mazliet izbrīna pašas Bites sacītais.Pats jau ļoti sen lietoju Amigo un kas attiecas uz zonu tad NEKAD ar to nav bijušas problēmas,pat vistālākajos mežos.Turpretīm laiku ar Tele2 pat atcerēties negribas - lai piezvanītu varēji kāpt kalnā vai līst pagultē,viss viens.

Ja Bite nodrošinās šeit pārklājumu,tad laikam mainīšu operātoru.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Nav nav zonas Bitei dažviet laukos un tīkls bieži arī pilsētās gļuko. Ir zvanīts dažādiem cilvēkiem, ar dažādiem telefona aparātiem. Balss otrā galā saka - telefons izslēgts (lai gan izslēgts nav bijis). Zvanot pēc minūtes atkal ir ok!Ārpus pilsētas Bitei zona nav tā labākā. Varbūt es bieži apgrozos pa visādām čuhņām, bet LMT tur ir stabili sakari, Bitei nav.

 

Lūk izlec man mežā uz ceļa vesels bars sivēniem un dusmīga mežacūka piemēram. Sanāk man jālien mastā un jākauc - esmu mastā, zvēri nāk! Kā lai es sazvanu vīrus ar stobriem lai nāk un šauj?? :hunter: Bitei ta zonas nav tur.

 

Neder man variants, "lētāk taču, var jau pieciest". Lai Bite tad ceļ tarifus un paaugstina pakalpojuma kvalitāti, ja nevar nodrošināt to ar esošajiem tarifiem.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Ieejot Galerija Rīga Rimi galīgi pazūd zona, arī Rīga ejot pa ielu un runājoties mēdz parādīties savienojuma kļūda

Link to comment
Share on other sites

Peeter pēc Tevis teiktā jāsecina, ka BITEi parādās BS kapacitātes trūkums vai vēl kas, jo reāli tās BS BITEi ir ļoti maz, bet kllienti ar katru dienu paliek tik vairāk un acīmredzot tīkls sāk neturēt.

Kaut gan, iespējams, Tev ir kāds viedtelefons un Tu lieto 3G tīklu, kurā notiek visādi joki, ieejot tunelī varbūt telefons pārslēdzas no UMTS uz GSM tīklu un tajā brīdī zvans vienkārši pārtrūkst.

Link to comment
Share on other sites

Nav nekāds baigais viedtelefons Nokia express music kaut kāda. Bet reāli ir bijis, ka ejot pa teiksim Barona ielu centra virzienā vienkārši saruna pārtrūkst. Nav tur nekādu tuneļu

Link to comment
Share on other sites

Ple nu Osis ar kadrs, uzlien kaut kur ellē pipelē ratā uz ezera, kur zonas gan jau nav nevienam un tagad saka, ka bitei vispār zonas ārpus pilsētām nav :D

 

Par tiem subsidētajiem telefoniem - cik esmu pētījis sev interesējošos modeļus, tad nekas nav būtiski lētāk sanācis kā nopirkt kāda internetveikalā uz sitiena. Varbūt var uztrāpīt uz kaut kādu megakciju un tad ņemt ņemšanas pēc, nevis to ko vajag. Uzmetu to nokia asha salīdzini, lētākais bija ap 70 ls, bet tās nav bites cenas, bite paņem, piemēram, 5000 vienības par pusi no tās cenas. Tā kā nekādu dempingu tur neredzu. Tarifus analizēt negribās, bet domāju, ka arī tur zem pašizmaksas netiek laists, peļņa gan arī noteikti ir niecīga.

 

Zona normāla, attieksme pret klientiem laba. Visādā ziņā ar savu agresīvo mārketingu viņi spiež uz leju arī abu pārējo mobilo labs cilvēku cenas un man neko citu nevajag. Kaut ar degvielas tirgotājiem tā būtu :D

 

Par laimi, es nevandos tādās vietās, kur zona nav (Madliena etc).

:sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Es pirms pāris dienām skatījis cenas telefoniem, Nokia E6 pie bites izmaksā 241Ls, pie LMT - 223. N9 - pie bites 347, pie LMT - 363. LMT gadījumā ņēmu dārgāko mēneša maksu, bet cena var būt arī mazāka (atkarībā no pieslēguma). Man interesējošie Samsung arī laikam pie LMT maksāja lētāk, tagad slinkums rēķināt. Tā kā nav tā, ka viss vienos vārtos un Bite visu dod lētāk. Ja gribas nopirkt lētāk telefonu un zona neinteresē, tād tāpat jārēķina ...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. nelietosim skaļo vārdu "dempings" galīgā nevietā. Kaut gan Bites gadījumā varbūt to arī varētu piemērot, kā nekā ārzemju kompānija. http://termini.lza.lv/term.php?term=dempings&list=dempings〈=LV

 

2. Bites tarifs ir patīkams un to neviens nenoliedz.

 

3. Visu gribēt nevar - vai nu telefons par latu vai arī tarifs par 3 latiem. Vispār - galīgi izlaidušies!!!

 

4. Bites zonai nav ne vainas. Vasarās tiek pastiprināti apbraukāti Latvijas lauki un bez zonas paliku reizes divas, varbūt trīs. Tele2 bez zonas ir biežāk ārpus pilsētām, dziļos laukos. LMT - viņiem visu cieņu par pārklājumu, bet ja man jāpārmaksā katru mēnesi, piemēram, 5Ls, tad gadā tas būtu 60Ls, tikai par to, lai 3x nepaliktu bez zonas. Tas būtu 20Ls par vienu reizi... Privātpersonai galīgi ne-aļo! Ja nu galīgi muļjons tiek stumdīts turpu šurpu, tad tie 60Ls gan būs pupu mizas.

 

5. man besī ārā, ka kaut kādiem Tele2 jālūdzas un jādraud, lai iedotu labāku tarifu plānu. Esmu to 2x izpildījis un nekad vairs nedarīšu. Tikko kā neizdevīgi, tā uz Biti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...