Jump to content

Neieliku līdz galam RAM, un piedega.


daived
 Share

Recommended Posts

Sveiki BOOT.LV tauta.

 

Tātād ir sekojoša problēma, nesen tīriju kompi no putekļiem, un neieliku līdz galam RAM atmiņu, ieslēdzot sāka kupēt, es uzreiz izslēdzu, bet izņemot RAM atmiņu viens no galiem nedaudz mēlns, itka to melnumu noņēmu, un izskatas ka ir OK, pats kompis strāda ideāli, bet to RAM atmiņu atpakaļ iekšā neliku, jo baidos ka ieliekot mātes plāte nodegs, jeb kautkas cits.. Vēlejos pajautat, ja es ielikšu to RAM notestēt vai viņš darbojas, vai pastav iespēja ka var nodegt mātes plāte?

 

Paldies par atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

ir divi varianti:

 

1. Esi nodedzinājis tikai pašu atmiņu, kuru labāk nelikt nekur iekšā.

2. Esi nodedzinājis atmiņas slotu, kurā vairs neviena atmiņa nekad nestrādās.

 

Tā kā neviens nezina, kas tieši ir dedzis, tad labāk lieki neriskēt. Ja kompis strādā, tad priecājies.

Link to comment
Share on other sites

Nu, bļin. Loģiski, ka pastāv. Tas ram modulis nav vairs dzīvotājs.

Vispār pārbaudiji, vai kompis tagad rubās iekšā?

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

Jā, un slots strāda, bet vai strāda RAM nezinu..

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

ir viens labs ieteikums- nekad netīrīt kompi. man vienmēr problēmas, ja ko rauj ārā. nodedzis gan nekad nekas nav.. tīru reizi pāris nedēļās. kompresors ir labākais.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag datoru piestūkēt pilnu ar ventilatoriem, kas kā putekļu sūcējs visu savāc PC case un tāpēc tik bieži viss pieput un jātīra. Pašam uz visu datoru ir viens 12cm ventilators + filtri, tīru reti, un tad nepieciešams tikai filtrus pārmazgāt.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

nu un ko. man tagad nošauties , ka korpusam 3 24 venti?

visu mūžu savus pč esmu tīrījis reizi 2 ned. un? nevajag bāzt nagus , tur kur nevajag.

ņemam normāli ar kompresoru vai baloniņu izpūšam un miers. nekāda sakara ar ventilatoru skaitu

.

Link to comment
Share on other sites

nu ja tev nav ko darīt un ir laiks katru otro nedēļu pūst tos putekļus, tad uz priekšu :D

 

Autoram vienīgais mierinājums, ka ram tagad ir lēti :D Nākošajā reizē paskatīsies 2x vai viss ok!

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kādos putekļos tauta dzīvo! Apgādībā esošos datorus tīru, labi, ja reizi pusgadā. Korpusu ventilatori jums tikai dzenā gaisu+troksnis. Pietiek ar PSU ventu, kas kastē nodrošina pietiekamu gaisa cirkulāciju.

Autoram:

Ja RAM modulis ir nosvilis, tad tam nebūtu jāuzrādās boot/BIOSā jau pie ieslēgšanas. Protams, risks saglabājas sačakarēt mātes plati, bet Tavā vietā spraustu tik iekšā. Nekas dižs tur nevarētu būt, ja reiz slots nav bojāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man laikam noveicies, bet neskaitāmas reizes tīrot dažādus datorus gan ar putekļusūcējiem, gan vienkārši ar putekļu lupatiņām, nekad nekas vēl slikts nav noticis. Nu, protams, izslēgt jau vajag, un atpakaļ arī jāsaliek uzmanīgi, ja kaut kas ārā jaukts. Bet...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēlētos mazliet oponēt biedriem Sanchus un Kaspars 12 par vēlamo ventilātoru skaitu korpusā. Visa problēma ir tajā ka jaunieši saliek kompjos krutās videokartes kurām jau IDLE ir kādi 52-56 grādi. Kur nu vēl spēlējot spēlītes ... Tad jau uz GPU var olas cept.Un tagad stādaties priekšā kas notiek ja ar šādu karstu gaisu korpusā nākas dzesēt procesoru.Tā kā bez kādiem 4-5 ventilātoriem neiztikt.Piedevām kad izvēlas kompja korpusu lietotāji diezgan bieži izvēlas tādu kurš pašam patīk nevis kuram butu labākas dzesēšanas iespējas. Tāda pat problēma rodas arī ar HDD.Ļoti nebūtu vēlams ka cietņiem temperatūra kāptu pāri 40grādiem.Tādēļ būtu vēlams priekšā ventilātors un obligāti ar putekļu filtru.

Labots - Willy
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Willy ir taisnība t.i. pēc apmēram 8h spēļu režīmā sāk pamatīgi karst visa kaste kopumā(krājas karstais gais), var aiziet pie dieviem HDD u.c.. Es nerunāju par oc, vai nu tādā gadijumā visi paredzētie ventilātori ON , vai sānu vāks vaļā u.t.t..

Link to comment
Share on other sites

Nav jau vienmēr visi ventilatori jālaiž uz maksimumu.To atrisina ar ventilatoru apgriezienu kontrolieri http://m79.lv/scythe-kaze-q-35-zoll-fancontroller-black-kq01-bk-3-5_78502.html uram var pievienot četrus ventilatorus un ar potenciometriem iespejams regulēt katram ventilatoram apgriezienus atsevišķi.Un ja nu vajag kaut ko krutāku tad ir arī kontrolieri prieks 12 ventilatoriem. http://www.memo.lv/index.php?l=lat&s=product&id=21511

 

Labots - Willy
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

baigā beztēma panesās... bet iespēja, ka ar nodegušu RAMu var vēl kaut ko pie dieviem aizlaist ir 50/50

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bija man gadijums, kad klients maucis Ramu plātē otrādi bija nosvilinājis pašu Ram moduli un plati. Pēc tam protams vēlējās lai Ramu pārbauda varbūt tomēr vesels (tiem laikiem 1GB DDR400 Kingstons bija kosmiskā cenā), kaut arī ar redzamām sviluma pazīmēm. Cilvēks pat apvainojās, kad pateicu, ka to sadegušo Ram moduli nelikšu citā platē! Pārbaudes laikā man plate aizies pie tēviem un kas tad segs zaudējumus?

 

Autoram nav ko daudz domāt - beigto moduli viennozīmīgi uz Getliņiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Willijs kā parasti neizlasa par ko ir jautājums... :nea:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adrians56

Kaspars12

nu un ko. man tagad nošauties , ka korpusam 3 24 venti?

visu mūžu savus pč esmu tīrījis reizi 2 ned. un? nevajag bāzt nagus , tur kur nevajag.

ņemam normāli ar kompresoru vai baloniņu izpūšam un miers. nekāda sakara ar ventilatoru skaitu

.

 

 

At putekļu sūcēju arī var izsūkt gružuz no PC

 

Nav jau vienmēr visi ventilatori jālaiž uz maksimumu.To atrisina ar ventilatoru apgriezienu kontrolieri http://m79.lv/scythe...-3-5_78502.html uram var pievienot četrus ventilatorus un ar potenciometriem iespejams regulēt katram ventilatoram apgriezienus atsevišķi.Un ja nu vajag kaut ko krutāku tad ir arī kontrolieri prieks 12 ventilatoriem. http://www.memo.lv/i...roduct&id=21511

 

Kompi jau var atstāt bez vāka sānā bet normāli tas neizskatīsies.

Link to comment
Share on other sites

Ar ir bijis gadījums no klienta. Otrādi ielicis RAM'u un ieslēdzis sistēmu. Nopircis jaunu DDR 1GB, jo gribējis upgrade. Rezumē plate pie dieviem, RAM'am viena kājiņa nosvilusi un PSU drošinātājs nosvilis. RAM'u neliku citā platē un netestēju, jo viņam 1 kontaks nosvilis bija. Tā nu klients tika pie jauna PC.

Link to comment
Share on other sites

Lol, datoru reizi divās nedēļās tīrīt, viņš gaterī tiek turēts?

 

A autoram, rams visticamāk, ka ir atstiepies un tā nav nekāda ekskluzīvā prece, lai nenopirktu citu vietā, ja reiz slots strādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz kad uz plīts kaukas piedega tad sāli uzbēra... Te varbūt a noder

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...