Jump to content

2 Windows 7 sistēmas uz viena cietā diska


intssed
 Share

Recommended Posts

Situācija ir sanākusi tāda ka uz cietā diska ir divas Windows 7 sistēmas.

Man pietiek ir vienu.

 

Startējot datoru nu ir jāizvēlas kuru sistēmu palaist.

Nevajadzīgās Windows sistēmas failus dators neļauj izdzēst.

 

Kā es varētu tikt vaļā no nevajadzīgās sistēmas failiem un

startējot datoru atbrīvoties no izvēles iespējām?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Tavā gadījumā pareizākais variants - nonest visu un instalēt jaunu sistēmu uz tukša HDD. Nav ne jausmas, kas un kā, uz cik partīcijām tev sainstalēts, uz kuras bootloaderis, kur vajadzīgā OS - protams, visu var iztīrīt un sakārtot, bet ja reiz šāds jautājums - tātad ar tavām zināšanām labāk nemēģini - 100% nograusi vai nu bootloaderi, vai kādu sistēmas failu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

3 partīcijas

 

1. System Reserved 100MB NTFS Healthy (System, Active, Primary Partition)

2. D: 540 GB NTFS Healthy (Primary Partition) (ar maniem failiem un nevajadzīgo sistēmu)

3. C: 390 GB NTFS Healthy (Boot, Page File, Crash Dump, Primary Partition)

Link to comment
Share on other sites

Nu par sekām neatbildu, viss atkarīgs no tavas meistarības, bet pārkopē savus svarīgos failus no D kaut kur citur (labāk ne uz C bet kāda ārējā HDD) un noformatē D partīciju, ja reiz neļauj dzēst (kas jau ir pieteikums nepatikšanām). Ja pēc tam sistēma vairs nestartēsies - iebootojies no instalācijas DVD un repairo. Ja nesanāks - nu tad, kā teicu - nones visu un sāc "no nulles". Tas pat būtu labāk - sistēmas diskam 390 GB ir stipri par daudz - 100GB būtu maksimums.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies, raiviic!

 

Tie faili jau ir arī uz ārējā HDD sakopēti. Gribētos mazāku noņemšanos (kopēšanos).

Vai Disk Management nevar kaut kā ierakstīt ka tas D disks nav paredzēts Boot`ošanai?

Labots - intssed
Link to comment
Share on other sites

STOP!



 

Ir Command prompt komandas kas var salabot šo situāciju bez liekas čakarēšanās. Ļauj atradīšu kādas konkrēti bija koda līnijas, lai tiktu galā ar šo situāciju.

 

EDIT: Lūdzu, atver Command Promp un ievadi sekojošās komandas līnijas ar kurām salabot apjukušu Boot manageri

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot



 

ja nepalīdz, ievadi

bootsect /nt60 SYS

Labots - K.Kavacis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ielādes izvēlni jau var novākt, bet - vajag jau nodzēst otras sistēmas failus (no D diska), kuri neļaujas dzēsties (baidos, ka var būt saistīti arī ar vajadzīgo OS), un izdzēšot ko derīgu, bez repairošanas vai reinstalla neiztikt.

http://support.microsoft.com/kb/927392

Kā arī - nu nav prāta darbs sistēmai atdot 390GB. Pats nekādi nevaru aizpildīt 50GB (w7, 64bit, grafikas un video softi), nu ja fanātisks geimeris - 100GB un ne grama vairāk.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uz datora ir:

1. System Reserved 100MB NTFS Healthy (System, Active, Primary Partition)

3. C: 390 GB NTFS Healthy (Boot, Page File, Crash Dump, Primary Partition)

tad ar varbūtību 99,9% var teikt, ka D: partīcija nav tā, no kuras dators ielādējas.

Iekš "Disk Management" vispirms atmontē to D: patīciju (noņem tai diska burtu) un tad formatē to.

Labots - Firza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

D_L zinu, kur atrodas normālā situācijā ļoti labi, bet tā kā te darīšana ar " OS ķīseli" jo kad rakstīju, nebija info par partīcijām un ir redzēti varianti, kad "specs" sainstalējis bez 100MB partīcijas - un tad ej nu zīlē :).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uz datora ir:

 

tad ar varbūtību 99,9% var teikt, ka D: partīcija nav tā, no kuras dators ielādējas.

Iekš "Disk Management" vispirms atmontē to D: patīciju (noņem tai diska burtu) un tad formatē to.

Boot izveelni var pielabot ar bcdedit (iebuuvēts windows riiks - gan diezgan ne-eerts).

Personiigi izmantoju Vista Boot Pro.

 

Paldies, Firza, Borja! Paldies, raiviic, ka saudzē mani no muļķību darīšanas!

Šie varianti, šobrīd liekas, manam prātam ir aptverami.

Link to comment
Share on other sites

Man bija identiska situācija ar 2 win7 OS, lūk ko man ieteica: "Rakstam iekš RUN msconfig un iekš System Configuration rediģējam BOOT".

Šādā veidā es problēmu novērsu :)

Labots - Ricardo
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man bija identiska situācija ar 2 win7 OS, lūk ko man ieteica: "Rakstam iekš RUN msconfig un iekš System Configuration rediģējam BOOT".

Šādā veidā es problēmu novērsu :)

 

Paldies, Ricardo!

Man tagad vajadzētu spiest "Delete" uz (D:\Windows) un viss?

Partīcija jau tāpēc neizdzēstos?

 

h010rw7oihdcil5izxk.jpg

 

Paldies, Ricardo!

Tavs ieteiktais paņēmiens darbojas!

post-83826-0-22637500-1329740770_thumb.jpg

Labots - intssed
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...