Jump to content

Lattelecom DSL internets 3


voldis
 Share

Recommended Posts

Es kā ilggadējs Lattelecom klients lietoju viņu piedāvāto DSL internetu 3, kur ātrums ir lejuplāde līdz 10Mbit/s un augšuplādē līdz 800Kbit/s un par šo prieku mēnesī es maksāju 17,46Ls, līdz ar to gadā tie ir 209,52Ls. Es uzskatu, ka šī cena vairāk nav adekvāta piedāvātajam ātrumam. Protams piezvanīju uz Lattelecom 177 tālruni, kur man paskaidroja, ka šī cena ir tāda, jo ir lielākas izmaksas tīkla uzturēšana, ne kā piemēram Optiskajam internetam (kur piemēram ātrumu līdz 20Mbit/s var abonēt par 9,98Ls). Bet tā kā es dzīvoju privātajā māja, tad optisko internetu, es varu ierīkot tikai ar saviem spēkiem un tas protams man izmaksātu vairākus tūkstošus latu. Kā arī Lattelecom nav izstrādā nekāda atlaižu programma priekš ilggadējiem klientiem. Viņi arī nepaskaidroja, kādas ir tās lielas izmaksas DSL tīklam, ka tik lielas abonēšanas maksa ir par 10Mbit/s ātrumu. Šīs tēmas jautājums ir tāds, vai šī abonēšanas cena 17,46Ls ir adekvāta piedāvātajam ātrumam 10Mbit/s. Ja ir kāds zinošs cilvēks par DSL tikla infrastruktūras uzbūvi un tās izmaksām, labprāt šeit uzklausītu? Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Neesmu xDSL pārzinātājs, bet zinu to, ka Lattelecom 10Mbit/s pieslēguma tīkla uzturēšana izmaksā tikpat, cik 2Mbit/s, bet tā 10Ls starpība starp šiem abiem pieslēgumiem ir tāpēc, ka DSLAM, kas savieno visas DSL galiekārtas ir ar ierobežotu kopējo jaudu un, ja visi LTC klienti izvēlētos 10Mbit/s ātrumu, Lattelecom to pat nespētu nodrošināt, jo trūktu DSLAM jauda, šo aspektu man ir atklājuši paši LTC darbinieki.

Viņiem laikam tie DSLAM ir ļoti veci un jaunus pirkt negrib, jo tās ir investīcijas, kas, viņuprāt, diži neatmaksāsies.

Link to comment
Share on other sites

Man ar besī ārā visi tie ntie "SUPER AKCIJA" kur tev bez maz vai pa sarkano paklāju līdz mājai caur ar dimantiem noklātu trubu palaidīs mežonīgāko optiku, bet vienīgais nosacījums - tev jādzīvo bez maz vai pašā Rīgas centrā, vai kādā no urlu midzeņiem, lai maz atļautos domāt par ko tādu, protams, tajā pašā laikā arī ar loģiku nav ko bezjēdzīgi cīnīties - optiku tomēr nevar tā vienkārši palaist no vienas optiskās līnijas pa lēto uz 10-20 destinations saglabajot visu optiskās līnijas potenciālu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet LTC tak piedāvā tikai pakalpojumu, tas nav gaiss vai ūdens. Liekas par dārgu un lēnu, tak neņem un basta.

Link to comment
Share on other sites

Autor, lieto 2Mbit/s ekonomisko internetu par 6.95/mēn un viss būs labi, ko Tu dari ar tiem 10Mbit/s, ja viņi Tev atnes naudu tad viss saprotams, bet, ja tikai P2P izklaidi tad jāmet miers.

Vienīgi kremt arī tas, ka LTC to VDSL2 ļoti kūtri attīsta un tur jau arī tikai klienti, kuri ir 1km attālumā no DSLAM varēs izmantot VDSL2 :(

 

Es arī esmu LTC DSL lietotājs un sevi visu laiku mierinu ar to, ka WiMax klienti(15.42Ls/mēn par 1Mbit/s) ir vēl neapskaužamākā situācijā kā mēs privātmāju DSL lietotāji, kuriem nekas vairāk par DSL arī nebūs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tagad jau droši vien, kad vajag ņemt kādu no šiem, žēl tikai, ka manā dzīvesvietā tās greznības ierobežotas, man līdz 6 Mbit/s augstākais, ko var dabūt...!

Labots - Alditis
Link to comment
Share on other sites

Bet LTC tak piedāvā tikai pakalpojumu, tas nav gaiss vai ūdens. Liekas par dārgu un lēnu, tak neņem un basta.

 

Jā, faktiski monopolpakalpojumu, kuram nav reālas alternatīvas - ja runājam par ne-Rīgas privātmājām.

Link to comment
Share on other sites

Arī es dzīvoju ciematā, kas ir pie paša Vecilgrāvja - čupa ar 2stāvu mājām pa 2 ģimenem katrā, kur par optiku "nobalsojis" viss ciems gandrīz, bet LTC saka - nav plānos! Citu iespēju internetam NAV. Apzvanīti, apzināti VISI iespējamie kantori. Pagaidām edan.lv informēja, ka līdz vasarai plāno savu tīklu tur ievilkt, notiek pārrunas ar pašvaldību. Nu tad sēžu un ceru un maksāju kosmosu par 10Mbit, kaut esmu LTC klients jau 10 gadus!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka LTC nav nekādas atlaižu programmas, lai ilggadējie klienti vēl gribētu palikt un lietot LTC pakalpojumus, nekādas atlaides, ne kas netiek piedāvāts. Man vēl bija doma uzrakstīt Patērētāju tiesību aizsardzības centram, ka es neesmu apmierināts par abonēšanas maksu par sniegto pakalpojumu, jo LTC man nevarēja pamatot, kāpēc viņiem ir tādas izmaksas par DSL tīkla uzturēšanu. Vai te ir kāds speciālists par šiem juridiskajiem jautājumiem, tieši patērētāju tiesību jomā. Vai PTAC varēs veikt kādu ekspertīzi, vai DSL tīkla uzturēšana LTC tik dārgi izmaksā?

Link to comment
Share on other sites

Nu LTC Tev nespiež lietot nevienu no viņu pakalpojumiem un Tu pats esi parasktījis sadarbības līgumu par viņu pakalpojumiem, kur viss arī ir atrunāts, PTAC tur neko nevar un nedrīkst darīt, kā te jau daži teica, ārpus lielpilsētām vai vienkārši privātmāju rajonos LTC ir monopolists.

Link to comment
Share on other sites

manā gadījumā viņi nav monopolists, vienkārši es gribu uzzināt, kā viņi aprēķina to abonēšanas maksu. Kā arī panākt to, ka par ilggadējiem klientiem arī ir jāsāk domāt un jātaisa atlaižu programmas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par apgreidiem var pat nesapņot. Divi piemēri!

 

Senči dzīvo privātmājā, šobrīd ir kaut kāds DSL kopā ar sarunām. Rudenī pats LTTC zvana, saka, ka prieka vēsts, pestītājs ir dzimis tajā rajonā vilks optiku, senčiem arī pie reizes ievilks. Bez maksas. Jo viņi savā kartē redzot, ka no ielas līdz mājai esot gofra ielikta kaut kādus gadus apmēram 8...10 atpakaļ, kad tika pārvilkti vadi. Sencis ņirdz - nav tur nekādas gofras. Tika pārmūrēts kaut kas pie pamatiem un tika konstatēts, ka kaut kāds tepiķis uzmests uz vadiem virsū, nevis gofra ierakta. Bet lai tik nāk un lai tik stumj optiku mājā iekšā. Redzēs kā būs, solījās šovasar tikt galā.

 

Otrs stāsts par manu māju, kurā arī tika solīta LTTC optika. Tikai Citrusam esot jāatkašņā vaga līdz mājai. Skuju. Kaut kāda zemes mēle pieder džekam, kas paprasījis paprasījis bešano piķi par uzrakņāšanu. Tā nu jāpārtaisa projekts, lai apvilktu apkārt nenovīdīgā džeka valdījumiem. Tad jau redzēs. Bet nedomāju, ka ātrāk par 2 gadiem kas vispār notiks.

 

Autoram par jautājumu - nav biznesam jāsaka kā veidojas cena. Nu nav! Cena ir tāda un tāda, gribi ņem, negribi neņem. Tas būtu tas pats, kas iet uz kino, bet, negribot maksāt 5Ls par biļeti, doties uz PTAC :fool:

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

manā gadījumā viņi nav monopolists, vienkārši es gribu uzzināt, kā viņi aprēķina to abonēšanas maksu. Kā arī panākt to, ka par ilggadējiem klientiem arī ir jāsāk domāt un jātaisa atlaižu programmas.

Nu, ja Tev LTC nav monopolists tad, koTu pie viņiem vēl sēdi, nebūs nekādu atlaižu LTC forumā tas jau 100tām reižu izrunāts, padomā pats - LTC vairāk kā puse klientu lieto viņu pakalpojumus jau vairāk kā 10 gadus, ja LTC būs jāievieš kāda atlaižu lojalitātes programma, tad visai peļņai un apgrozījumam būs milzīgs kritums un to LTC vadība nepieļaus, jo mums DSL klientiem ir jāsubsidē optikas vilkšana daudzdzīvokļu namiem :)

 

Priecājies, ka LTC jau ir kaut, cik lojāls un ātrāko/dārgāko internetu/pakalpojumu lietotājiem dāvina to publikso Wi-Fi un Interneta TV.

 

P.S. LMT ar visu lielo mobilo operatoru konkurenci savu cenu/tarifu politiku nav mainījuši un nemaz netaisās to darīt, viņi savu lojalitātes atlaižu programmu pat iznīcināja. :(

Link to comment
Share on other sites

Tramvaja pieturā stāvot esmu dzirdējis zvirbuļus čivinām, ka ja visu gāž vienā, tas tas parasti notiek uz otra rēķina...

Sāku šo frāzi apdomāt un isti nesapratu, tad paskatījos uz to Touareg teikumu, kas beidzas smaiļiku, un man viss kļuva pavisam skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Arī pirms gadiem 2viem atteicos no mk2, lietoju ekonomisko, interneta lietošanai ideāli arī jūtūbam un citiem brīnumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu, iepērkoties trekeros, ir būtiski tomēr vai 2 vai 10 Mbit. Es kā latvietis praktiskais to niķi nevaru atmest...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...