Jump to content

Windows Xp pārinstalēšana uz Win 7 jautājumi


abanormal
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

 

Drīzuma grasos pārinstalēt pc, jo jau par brīnumu tur 2gadus no 2010 7 aprīļa.

 

Laigan nekad šo neēsmu darījis, gribēju jautāt.

 

Kā lai es dabūju interneta draiveri? Skatījos piespraustajā postā ka tur vajagot tīklakartes disku ar draiveriem, vai var netā dabūt?

 

Un jā kurš ir labāks 64 vai 32 Win 7?

 

Priekš 2gb ram?

 

Kādi vēl būtu jūsu ieteikumi, pirmo reizi instalējot?

 

Ā un ar kuru programu vajadzētu uzlikt iso failu uz diska, lai pēctam varētu BOOtot?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāds pamatojums instalēt windows? Labāks ir 64bit, jo tomēr 2x vairāk par 32 :) Draiverus meklē ražotāja saitos. Ja draiveru nav, labāk paliec pie tā paša XP.

Link to comment
Share on other sites

Principaa vairums driveru Windows 7 ir iekljauti instalaacijaa un vismazaakais par ko jaauztraucas buutu ir Ethernet driveris, vai pat Wifi kartei. Prieksh 2Gb RAM Windows 7 x64 nu nebuus normaala darbiiba, jo minimums pie prasiibaam ir 2Gb. Naakamais kaada video karte? Ja nav vismaz 128Mb, tad Aero effekts tev izpaliks, ja vien Aero izskatas nav buutisks. ISO failu var ierakstiit ar jebkuru rakstaamo programmu, saakot no PowerISO, liidz izvirtiibaam ar Nero.

Minimaalaas prasiibas:

  • 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
  • 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
  • DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

Un jaa piemirsu vienu lietu ka upgrade no XP neevar patiesho veikt installaacijas laikaa. Taapeec, saglabaa to kas saglabaajams pirms veic installaaciju. Skataam sheit: http://windows.microsoft.com/en-GB/windows7/help/upgrading-from-windows-xp-to-windows-7

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tu pats saprati, ko pateici? :)

Prieksh 2Gb RAM Windows 7 x64 nu nebuus normaala darbiiba, jo minimums pie prasiibaam ir 2Gb.

Link to comment
Share on other sites

Jeega likt 64bit windowzi saakaas tikai, ja ram ir vismaz 4GB vai vairaak.

Ja nav paredzeets likt vairaak par 2GB tam kompim,

tad labaak izveeleeties 32bit windowzi.

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis, ko es taadu pateicu nepareizi? Lai normaali Windows 7 x64 darbotos, vajadzeetu vairaak kaa 2Gb RAM. Nu ja es kljuudos labojiet mani.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nettwerk, tomēr pēc tava izteikuma nekļuva skaidrs, vai nepieciešamais minimums >2 GB vai >=2GB.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja instalē Win7, tad tīru instalāciju no Torrentiem vai no MSDN.

Link to comment
Share on other sites

abanormal

Nu labi.

 

[neatļauti jautājumi]

 

Video karte:

 

Model : NVIDIA GeForce 9800 GT

Bus Type : PCI-Express

Texture Memory : 1003MB

 

--

GPU:

 

GPU Information :

Number of GPU : 1

Processor : G92

Codename : Telsa

Revision : A2

PCI Express : @ x16

Mobile : No

Bus : 256-bit

Memory Type : 512MB GDDR3

Labots - Mežavecis
Filtrēts teksts
Link to comment
Share on other sites

1. Nu par "medicīnu" te nav pieņemts runāt.

2. Vācijā kaut ko tādu velkot, vari saņemt solīdu paziņojumu no "vīriem melnā", tur tomēr ir reāla kārtība.

Link to comment
Share on other sites

abanormal

Nu ja tāpēc saku, paldies mežavecim par vārnu :)

Tad uzreiz warn jāliek? :p

 

Nu ka naksies vien tik laikam no vinju lapas laadet aii

Link to comment
Share on other sites

Nav obligāti no viņu lapas, pilnīgi legālas versijas vari paņemt te un lietot trial variantā, vai aktivizējot ar legālu seriāli, ko var nopirkt atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

Atļaušos oponēt. Pašam ir 2GB RAM un W7 x64. Nav nekādas problēmas, un nekas nebremzē. Vienīgā vieta, kur jebkad ir pietrūcis RAM, ir Starcraft 2 vienā no misijām. Bet man arī niķis laist uz maksimālo smukumu. :) Uzskatu, ka no 2GB jau ir jēga likt W7 x64. Kad vēlāk nopirksi vēl, nevajadzēs pārinstalēt. Vispār, ja pats nevāra sūdus, tad Windows arī nevajag reinstalēt. Man iepriekšējā WinXP instalācija izdzīvoja 5 gadus bez reinstalla, un varētu vēl, ja MB nebūtu nosprāgusi, kas izraisīja kompja upgreidu. :)

 

Mūsdienās vispār W7 x64 vajadzētu būt defaultam, un citu Windows versiju likt tikai tad, ja ir kādi Īpaši Apstākļi (nav draiveru svarīgam dzelzim; kaut kāds vitāls softs nestrādā; utml)

Labots - Vilx-
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienkārši 2GB RAM ir norādīts kā minimālais priekš W7 64bit

protams ar to var iztikt, taču ja darbina arī citas 64-bitu programmas, ne tikai pašu OS :) tad var aizbraukt pāri 2iem GB

Link to comment
Share on other sites

abanormal

nu ok ja to tagad uzinstalēšu, man vajadzēs kaut kādus interneta draiverus meklēt?

 

Un jā, man ir kaut kas iepriekš ar partīcijām jādara, ja vajadzīgie faili ir uz diska saglabāti?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Instalācijas gaitā tev viss tiks automātiski piedāvāts. Skaties lai partīcija nav mazāka par 20GB.

 

99%, ka tīkla kartes draiveri nevajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

abanormal

Nu centīšos,

 

ja mana cietne kopa ir 298 GB tad likt kad instalē tos visus 298GB?

Labots - abanormal
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Labāk jau sadalīt. Zin vajadzēs kaut kad pārinstalēt piemēram.

 

No Microsoft mājaslapas vari Enterprise versiju novilkt un trīs mēnešus lietot bez bēdām.

Link to comment
Share on other sites

abanormal

Tātad man kaut kas vēl būs jādala, un kādēļ jādala win7 instalācijai atsevišķi vai?

 

Un kā lai to izdaru?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja tev uz diska ir faili tad nomet uz cita glabātāja. Dalīšanas laikā faili pazudīs. Sadalīsi partīcijas instalācijas laikā.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm prieksh kam ko vispaar daliit, kas taa par modi? Daudziem taads princips vai kaa??? Ja gribas ko glabaat tad nu vieniiigi aareejo HDD vai nu CD/DVD, bet ne jau taisiit kaadu veelvienu partiiciju dalot HDD..

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Nu nezinu, man tieši ir ērtāk, ja mana visa draza stāv uz cietā vienā partīcijā, un sistēma otrā "gabalā". Svarīgākos datus tāpat jau turu vismaz divos citos datu nesējos, i arī patīkamāk, pa minūtēm 10 uzkraut atpakaļ sistēmas klonu, nevis pusdienu sortēt savu veco un jauno drazu, it īpaši, ja kāds atvelkās ar savu datoru pie manis, uz reinstallu.

Mani pieci centi.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

ENTERPRISE - ir uzņēmumiem. Ja orģinālo pirkt netaisies, tad šis tev ir tieši laikā, 3 mēnešu par brīvu, pēc tam jāzāļo vai ik pa stundai PC aiziet Shut down! Tik jāpiereģistrējas lai novilktu.

 

Par dalīšanu, man sirdsmiera procents lielāks, kad sistēma vienā diska daļā, bet draza otrā. Svarīgie faili protams tiek dublēti uz cita datu nesēja. Tas katram pēc reliģiskās pārliecības.

Link to comment
Share on other sites

Ja HDD mazāks par 120GB, tad protams var nedalīt (bet tad lietot HDD tikai sistēmai, nekam citam), bet 500 vai 1000 GB - dalīšana ir obligāts pasākums, ja nevēlas haosu uz HDD un liekas problēmas (pat nerunājot par variantu, kad sistēma jāatjauno no kāda Acronis klona). Atsevišķa partīcija HDD sākuma daļā tikai un vienīgi sistēmai, otra - visai drazai, rezerves kopijas visam svarīgajam = naktīs mierīga gulēšana

Link to comment
Share on other sites

Un ko isti tas enterprise nozīmē?

http://www.microsoft...-7/default.aspx

Enterprise vari palietot 90 dienas, bet nopirkt tu nevari maajas lietoshanai veikalaa. Otrkaart Enterprise versija ir zem VL, protams vari ieguut un lietot, ja vien tava darbvieta ir Microsoft sadarbiibas partneris utt.

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Installaacijas laikaa var sadaliit partiicijas ja veelas, bet tas ir tavaa zinjaa vai veelies ko daliit? Un kaa jau teicu ja veelies backapot datus tad aareejais HDD.

Link to comment
Share on other sites

Man tāds pats "plāns" - apgreidot no XP uz Win7

 

Ja man ir Pentium 4 32bitu (x86) procesors, bet RAM 4Gb, tad var likt virsū 64bitu OS?

Link to comment
Share on other sites

Oky. Arī dzirdeeju no viena čaļa, ka var reformātot, bet tad man būs jāvada produkta key, kad tiaki partīciju attīrīšu?

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
[..]

Mūsdienās vispār W7 x64 vajadzētu būt defaultam, un citu Windows versiju likt tikai tad, ja ir kādi Īpaši Apstākļi (nav draiveru svarīgam dzelzim; kaut kāds vitāls softs nestrādā; utml)

 

Pilnīgi piekrītu. RAM adresācija (kuru principā var ieslēgt arī 32 bit Win pārslēdzoties uz PAE kodolu) nav vienīgais arguments. Ir arī 64bit instrukcijas utt. Un tas 64bit overhead nav arī nemaz tik liels. Neesmu nevienu piemēru redzējis (ar savām acīm), ka 32bit vs 64bit būt superātrāks tajā pašā sistēmā. Toties interesantu lietu pats novēroju - 64bit WMP11 ēda ~ 3x mazāk CPU resursus nekā 32bit versija (tas gan bija uz 64bit Win7).

 

Hmmm prieksh kam ko vispaar daliit, kas taa par modi? Daudziem taads princips vai kaa??? Ja gribas ko glabaat tad nu vieniiigi aareejo HDD vai nu CD/DVD, bet ne jau taisiit kaadu veelvienu partiiciju dalot HDD..

 

Nu parastajiem HDD ir arī tāds jautājums kā fragmentācija, nu un fragmenti no vienas partīcijas uz otru nelien. Līdz ar to var glabāt sistēmas partīciju normālā "kārtībā" (lasīt - intesīvākā datu kopēšana notiks datu partīcijā, kas tik ļoti nepalielinās sistēmas partīcijas fragmentāciju). Bet nu es uzskatu, ka mūsdienās vajadzīgs ~ 60 GB SSD sistēmas disks + magnētiskais datu HDD. Kas arī jautājumu par partīcijām atrisina. :D

Labots - Uģis Lācis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
viesturs0711

Buus ok ;)

Link to comment
Share on other sites

K , lādēju jau vēl 40% palikuši tad ieakstīšu CD , un aiziet rīt laikam, visi faili laikam domāju ka ir saglabāti, kuri bija galvenie.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...