Jump to content

Akumulatoru urbjmašīnas, kādu izvēlēties?


DeUld
 Share

Recommended Posts

Savā laikā dzirdēju arī basņu ka Bosch mēdz būt arī fake. Cik tur taisnības nemāku teikt. Pārējiem it kā nesot šādas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Bijuši ir man pašam personīgi Metabo kā arī Bosch akumulatoru skrūvgrieži, abiem aķi ir ātri nobeigušies. Bosch pēc gada jau būs aķis beigts. Nu Metabo novilka ilgāk, pēc tam tiku no viņa laimīgi vaļā. Es runāju par intensīvu lietošanu vairāku gadu laikā. Es nerunāju par Bosch ar vadu un zilā krāsā, tas jau ir cits stāsts(pašam ir tādi instrumenti un viņi ir tiesām labi). Tā ka patiešām nevajag muldēt par to, par ko ir tikai aptuvens priekšstats.

Link to comment
Share on other sites

Intensīva lietošana - katru dienu no 8.00 - 17.00 pāris gadus no vietas? Nu ok , tad es atkāpjos.

Link to comment
Share on other sites

Savā laikā dzirdēju arī basņu ka Bosch mēdz būt arī fake. Cik tur taisnības nemāku teikt. Pārējiem it kā nesot šādas problēmas.

Labu laiku atpakaļ bija tā ar Bosch, kad ražotnes tika uz Poliju pārceltas.Toreiz tos pat skandināvu Luna no sava kataloga izmeta ārā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cenuklubs dod kaut kādu Bosch urbināmo. Cik augstvērtīgs - nav ne vismazākās nojausmas.

 

 

 

Ā, reku arī links http://goo.gl/XpuQb

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Makita!

Link to comment
Share on other sites

K-RAUTA kā reiz februārī piedāvā Ryobi stara komplektu par puscenu ar Li-on akumulatoru (katalogā 13. lpp.),- izskatās daudz maz pieņemams kompromiss. Un, ja jau tirgo, tad it kā būtu jābūt šim zīmolam Latvijā arī apkopes/remonta servisam, vai ne tā?

Labots - DeUld
Link to comment
Share on other sites

darklight

Kaut kāds idiotisms - pārdot urbmašīnu un akumulatoru ar lādētāju atsevišķi. Izskatās, ka K-Rautā kāds galvu zem pacēlāja groza nolicis. Bet vispār Ryobi ir labi verķi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Intensīva lietošana - katru dienu no 8.00 - 17.00 pāris gadus no vietas? Nu ok , tad es atkāpjos.

Nu ja, es tak par profesionālu lietošanu runāju. Starp citu daudzi mani kolēģi domā tieši tā pat. Firmā ir bijuši daudz un dažādi instrumenti, tā teikt pārbaudīts ar gadu pieredzi. Un vispār dažreiz der paskatīties ar ko normāli meistari strādā(es nerunāju par reģipša skrūvētājiem vieglā alkohola reibumā...) un ne tikai Latvijā. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Labākie instrumenti ir Hilti un Festool.

 

firmās jā nopietnas, bet kā servisu Latvijā?

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Hilti kādreiz bija pat Liepājā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Toļiks

Kādam ir kas sakāms par metabo? Ja salīdzina ar bosch un makita kurš ir uzticamāks/labāks ?

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

noteikti bosch/makita!

Ir gan pasam bosch pavecs ( ne zilais bet parastais) un ir bijis izcils jau stabili gadus 4+,baterija tur ari tapat gandriz kaa jaunam vel

nesen nopirku ari Makitu pirms gada , ari nav ne vainas,tikai kka dizains tads neierasts/neparocigaks.

 

Noteikti neiesaku pirkt kkadus citus tikai tapec ka varbut mazliet letaki, citus toolus varbut vel var pirkt tur nav tik shausmigi svarigi un ari nelietosi tik daudz kaa kko shadu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šodien kā reiz iepirku Black & Decker akumulatora skrūvgriezi, jo parametri un 2 akumulatori bija labāks bonuss par Bosch tajā pašā cenu kategorijā. Jācer, ka kalpos ilgi. Šī paša ražotāja elektriskā urbjmašīna jau tiek ekspluatēta 10 gadus. Paralēli vairākus gadus lietoju Skill elektrisko skrūvgriezi, bet tagad parādījās vajadzība lietot tur, kur nav elektrības. 

 

Šim apgalvojumam nav nekāda pamatojuma. Nav jālielās ar to, ka tikai 1 aparātu savā mūžā esi lietojis.

 

neiesaku pirkt kkadus citus tikai tapec ka varbut mazliet letaki,
Link to comment
Share on other sites

Toļiks

Un kā ir ar dewaltiem ?  Maksā viņi labi bet vai atmaksājas....

Labots - Toļiks
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Urbji/flekši bija baigi smagie un ar īpašu izturību arī neslimoja , a ja visu dienu jātur rokās, tomēr piekūst ātrāk ...

Link to comment
Share on other sites

mezaveci tapec jau ari saku ka bosch/makita ka arii ir lietoti citi  :dornis:

pasam ari metajas apkart kkada skila urbjmasina pa 14ls pirkta un vel kkadi leetie tooli ,nav nekada vaina par to cenu ja nevajag nekam ipasam,a ja kautkam nopietnam un dien dienaa tas ir murgs totals un tikai lieka besishanas ara.

 

Par dewalt tikai labs dzirdets,bet cena....  :shok:

Link to comment
Share on other sites

 No manis arī. Pašam ir divas Makita akumulatora urbjmašīnas. Izmantoju gan tikai savām amatiera vajadzībām. Esmu ļoti apmierināts. Pirku pirms pāris gadiem. Toreiz vēl kā sava veida jaunums bija litija melnie akumulatori, tādu nopirku. Ir ļoti labi, ātri uzlādējas, lādiņš, ja ilgāku laiku nelieto, arī neko nepazūd. Kāpēc izvēlējos tieši šos, bija toreiz akcija veikalos, un, pats galvenais, redzēju tādu pašu profesionāliem celtniekiem, ko biju nolīdzis uz darbu. Šie saskrūvēja man mājai visu dzegas kārbu ar šīm pašām urbjmašīnām, turklāt tas bija vēlā rudenī, salā. Ko gribu pateikt, mazie 10,8 V akumulatori viņiem bija. Lielās skrūves neskrūvēja, bet collīgiem dēļiem bija kā reiz. Meistariem bija arī lielāka akumulatoru urbjmašīna (Dewalt, ja kas), neredzēju, ka viņi to liktu lietā. Smagāka, ne tik ērta kā mazā Makita. Vārdu sakot, noskatījos no meistariem toreiz un paņēmu. Pats esmu vienu dārza mājiņu ar šito saskrūvējis. Neteikšu, ka viņai jaudas trūka. Varbūt smagāku, lielākas ietilpības akumulatornieci nebūtu tik bieži jālādē, toties rokās tik viegli nebūtu turēt, kad jāstrādā. Turklāt cenas lielākajām tādas, ka... lai tās paliek priekš profesionāļiem, kam vajag, man labi ar mazo.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Makita it kā nekad nav pievīlusi, pie kam k-rautā uz akcijām var notrāpīt un tad cena vispār salda. 

 

Par Skill... Ir bijušas ir urbmašīnas, ir flekši, nu plīst arī, visbiežāk tinumi pārdeg, iespējams dēļ pārslodzes, etc. Tad gan es to esmu rāvis vaļā un remontējis pats. Kas nozīmē, ka cilvēkam kuram būtu jānes Skill uz darbnīcu, es labāk iesaku Makitu. Pašam arī Skill aķene stāv ar diviem beigtiem aķiem. Paskatijos cik jauni aķi maksā... tur man jauns Skill sanāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir mazā makita ar 10,8V litija akumulatoriem jau teju 2 gadus. Lietoju diezgan brutāli un samērā bieži, gan skrūves, gan urbšana kokā/metālā. Reiz dabūju palietot, tad arī iepatikās. Iesaku, ja nav paredzēts visu laiku urbt 8mm urbumus metālā un skrūvēt 6x100 skrūves kokā. Pirmajā gadījumā - aķi ātri tukši, otrajā - bik pietrūkst jaudas.

Ir arī otra makita - veca, liela, smaga, ar Ni-MH 12V. Nomainīju akumulatoram elementus un kalpo godam jau otrā paaudzē :D

Kantorī bija bosch kaut kāds tur zilais. Niķeļa aķi baigi ātri gāja postā, tā ka neesmu sajūsmā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Marizo, kur elementus akjim pirki?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Es saprotu, ka vinjiem ir jaazvana, jo sortimentaa nekuz akumulatoru elementus nemaniju.

Link to comment
Share on other sites

Ir lietotas dažādas, bet labākā ir patreiz lietotais zilais bošs.

modeli gan no galvas nepateikšu

+ liels rotācijas ātrums

+ patrona. urbja u.c iestiprināšana ar vienu roku.

+ labs āmurs, ja betonu, vai granītu jāurbj

+ plaša amplitūda skrūvju spēka tirkšķim

+ spēcīgs motors, ja kāda garāka skrūve kādā brusā jāiedzen

+ divi akumulatori

- kastei slikti klipši, jo mēdz krist ārā. tika novērsts ar papildus skrūvītēm

- aķīši ir nežēlīgi dārgi un kad pienāks 'tā diena', tad būs jāpērk jauns instruments

 

par pašu instrumentu nevaru neko sliktu pateikt, kaut tiek lietots bieži, arī lietū.

Link to comment
Share on other sites

Ar šādu pietiks vai skatīties ko citu ? http://www.bmv.lv/in...hp?zoomid=21207  Remonts vecai mājai jāsaskrūvē grīda, sienas, griesti utt.

 

 

Protams ka pietiks!

labs aparats!

ja gribi kapeiku iepist un vajag tikai vienai reizei tad ari pietiks skila pa 30eiro.. ja gribi lai kalpo gadiem un ir normals aparats tad tikai shadu, ja vajag viduscelu tad:

http://www.bmv.lv/index.php?zoomid=16829

ar shitadu pa 50eir praktiski viss kas ir bijis vajadzigs vina ir izdarijusi man,tikai vienigi otrs akumulators ir must have!

 

 

 

paslaik sadu lietoju un ir labaka par to pa 50eir,bet ja diendienaa nevajag tad var arii ar to 2.5x letako iztikt mierigi.

http://www.bmv.lv/index.php?zoomid=18183

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Kādu gadu jau diezgan aktīvi tiek lietos zaļais mazais Bosch PSR 14.4. Aķis litijnieks, tur labi, ja nav jādzen lielās skrūves vai jāurbj ar 10mm urbi. Ir bijuši arī citi aparāti, kaut kāds no name, kam spēks netrūka, tikai smags un aķis nomira.

Link to comment
Share on other sites

jep tas tavs bosch ir labs, es makitu njemu tikai tapec ka caur darbu dabuju vinu stiiipri stipri letak neka vareju boschu veikala.

Link to comment
Share on other sites

erglis4

vecā labā makita 6270d +1

jau 3gadu amatiera līmenī, labākais pirkums

Link to comment
Share on other sites

Es arī pamazām skatos pēc kaut kāda uzrbjamā/skrūvējamā. Un te man ir pāris jautājumi.

Ir urbjmašīnas-skrūvgrieži un ir vienkārši skrūvgrieži. Ir pat komplekts tāds+šitāds. Pirmajiem pielietojums skaidrs, bet otrajiem? Kur ieguvums?

Otra lieta - skatos uz 10.8V instrumentiem, nepatīk man tas lielais aķis, gribās mazāku svaru un kompaktumu. Kā ar veikstpēju - vai būtiski zemāka? 

Kaut ko šādu? Cik lasīts, tad Bosch tomēr labāks par Makita un arī pakaļdarinājumu risks mūsdienās laikam vairs nepastāv.

 

Vai tomēr labāk šo?

Vai izvēlēties ar dauzāmo?

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja pielikta klāt opcija "urbjmašīna", tad eksistē opcija (parasti 2. ātrums) ar lielākiem apgriezieniem priekš urbšanas. Naivi gan cerēt, ka ar akumulatoru varēs betonā izurbt 20x200mm caurumu, sīkiem darbiem būs ok. 

 

Bet par to jaudu tev pašam jāsaprot, ko tu ikdienā skrūvēsi. Ikdienā datoram korpusus skrūvējot ar šo pietiks ilgam laikam. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Runā, ka pie mums lētie Boši nāk no Polijas un ar tiem neesot aršana. Par Makitu izcelsmi nemācēšu teikt.

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Makittām garantija ir "uz kravu". Respektīvi kvalitāte sen vairs nav kā agrāk.

 

Metabo ir labi par to cenu, bet optimālākais LV tirgū nopēkamais, ko vidējais latvietis var arī atļauties, ja ir plānots daudz lietot: DEWALT

Link to comment
Share on other sites

 

 

skatos uz 10.8V instrumentiem, nepatīk man tas lielais aķis, gribās mazāku svaru un kompaktumu. Kā ar veikstpēju - vai būtiski zemāka?

 Kad es pirku savu 10,8 V urbjmašīnu, tieši tāpat domāju. Nopirku, nenožēloju. Krietni vieglāka rokā turēšana. Manām amatiera vajadzībām pilnīgi pietiek. Lielākā daļa skrūvēšanas, urbšanas sanāk ar mazajām skrūvēm, maziem caurumiem. Ja nepieciešams ko lielāku, ir urbjmašīna ar vadu. Ir tā, ka jauda mazāka, tas noteikti. Esmu skrūvējis garās 6x120 skrūves kokā ar to - var. Arī akumulators izlādējas krietni ātrāk, ja no vietas daudz jāskrūvē, bet ar mūsdienu litija akumulatoriem, kas ātri uzlādējas, te bēdāties nav vērts, komplektā ir divi akumulatori, viens nosēžas, uzliec lādēties, ņem otru uzlādēto. Veikalā pirku, pārdevējam apprasījos, izstāstījis savas vajadzības, viņš teica, noteikti būs gana labs, jo viņam pašam esot krietni vecs 7.2 V instruments, ar ko dara visus urbšanas darbus mājā, esot labi. Un tā arī izrādījās manā gadījumā, 10,8 V ir labi. Turklāt, krietni lētāki ir tie 10,8 V instrumenti.

 Par to vienkārši skrūvgriezi, kuram nav parastā patrona, tikai skrūvgrieža uzgali var ielikt. Tādu arī sev gribu ļoti. Skrūvēt ar to var vieglāk, jo ir kaut kādi papildus triecieni, kas atvieglo skrūves ieskrūvēšanu. Labākais variants, ja ir divi instrumenti, kad strādā, lai nav jāmaina uzgalis pret urbi visu laiku, piemēram srūvējot kaut ko pie mūra, vajag izurbt caurumu, kurā liek dībeli, pēc tam ieskrūvēt dībelī skrūvi.

 Kuru brendu. Pats nezināšu. Varu pateikt, ka pašam ir Makita. Pirku Krautā, tur tirgoja arī zilos Bosh, Metabo, neatceros, Dewalt toreiz bija vai nē, tagad, laikam, ir. Prasīju pārdevējam, kurš brends labāks, viņš teica, Makita, jo ir lētāk par zilo Bošu pie vienādiem instrumenta parametriem. Gan jau, jebkuru nopietnu brendu paņemot, būs labi.

Link to comment
Share on other sites

tas vis ir tukša dir...a:)neredzu jēgu sev mājai vai dzīvoklim pirkt kkādu profisionālo makitu vai bosch,pietiek ar kko daudz lētāku!pašam ir bosch profesional,lietots 2-gadi(nu cik tur lietots) taisīja remontu,nopirka,pēctam stāv nosviests stūrī,un 3x gadā izvelk laukā!jo ja viņus nelieto regulāri,tad aķi ātri nomirst :( ar viņām ir jāstrādā!ja nē tad jāpērk jauni aķi!

tagad bij tā kad netiku pie boscha paņēmu no drauga makitu,kkādu profesionālo ar triecienu utt,baigi smaga,lietota apmēram kā mans bosch,bet makitai abi aķi ir nomiruši:( boscham daudz daudz labākā kondīcijā tagad viņi vēl ir !tas ir mans viedoklis!

P.s ja netaisās strādāt stroikā,tad profisionālie nav nepieciešami,nopirki lēto pa 20-30eiro,pēctam izmet misenē :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...