Jump to content

Ātro kredītu bēda..


Dermantīns
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Tufjord, kādā veidā rakstiski? Epastā? Es saņemu katru nedēļu epastu, ka esmu laimējis nigērijas loterijā, bet tas nenozīmē, ka ir kāds juridisks pamatojums iet pakaļ naudai. Tas ka samaksāji naudiņu kantorim, nenozīmē, ka esi norēķinājies ar parādu piedzinējiem, kuri procesu nav izbeiguši.

 

Ja gribam izbeigt jebkādu kredītu, dodamies uz kredītiestādes kredītdaļu un lai pilnvarots darbinieks ar zieģeli un parakstu apstiprina. Šī metode vienmēr ir darbojusies un darbosies. Ja firma vēl čakarē, uzrādi papīrus un dzīvo laimīgs. Tikai tā varam būt droši par savām saistībām.

 

Telefonsarunām, epastiem nav nekāda juridiska spēka.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    8

  • kazarma

    10

  • Dermantīns

    20

  • Žaks Noriss

    13

@Mežavecis. Tieši tā :D Kad man bija čakars ar "BITI" šie man ieteica doties uz filiāli ar iesniegumu ko arī darīju protams ieteikums bija telefonisks, bet izrādījās ka meitene man teikusi "var mēģināt", kas izstenībā nozīmēja to, ka ierados mani pasūtija D**** ar lielo burtu un piesēja vēl to, ka tagad man viss ir atgādināts un paziņots, vārdu sakot apčakarēja, lai tikkai ierodod filiālē.

 

@ggg97 tev ir izdruka par pārskaitījumu ,bet kas cik kur tev ir jāpārskaita tu noteikti nebūs rakstīts. Tas tas pats ka tu man esi parādā piemēram 100ls 80ls parāds 20ls % tu man 80ls pārskaiti un jautā parāds atmaksāts? Es būdams viltīgs saku jā es nemeloju bet nepasaku pilnu patiesību 20ls kas ir procenti nevis parāds izaug līdz 200ls un tad jau es saku lūdzu norēķinies tu man esi parādā :D

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Tieši tā iemesla dēļ arī minēju, ka jādodas uz visiem kantoriem ar iesniegumiem padusē. Papildus tam, ja nesniedz atbildi momentāni, nepieciešams sastādīt iesniegumu divās kopijās ar abu pušu parakstiem par saņemšanu/nodošanu, lai nebūtu mistiski "kaut kur pazuda" varianti. :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ggg97,

 

Tās izdrukas apstiprina tikai to, ka esi maksājis, bet neapliecina, vai tiešām esi visas saistītās summas nokārtojis (komisijas, kavējumu procentus, parādu piedzinēju procentus utml.).

Link to comment
Share on other sites

Renār netēlo gudro tikkokā vēl gribēji pats iekulties su*** un tad varu saderēt nāktu šeit pēc padoma ko darīt ja paņēmu kredītu lai atdotu kredītu.

Link to comment
Share on other sites

Izdrukas no interneta bankas, ja nepieciešams izmantot nopietnās lietās, arī nes uz banku un apštempelē.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Man nekas nav jātēlo. Tieši Tev vajadzētu pārdomāt, vai spēj visu saprast, jo jau pašā sākumā visu skaidri un gaiši izklāstīju. Negribu te personiskiem apvainojumiem mētāties, bet paturi savu vircu pie sevis, compadre.))

 

Lai nebūtu pārpratumu, atkārtošu vēlreiz - biju gatavs ņemt kredītu uz sava vārda lai atmaksātu cita cilvēka kredītu par viņa līdzekļiem, taču tajā pašā laikā apzinājos, ka ja otrs nespēs maksāt, tad tas būs jādara man. Kas tur ko nesaprast?

Link to comment
Share on other sites

Kad gāju uz banku štempelēt, man nosauca likuma pantu, neatceros nummuru, ka nebija vairs obligāti štempelēt. Ja vien tev neuzticas vai grib pačakarēt (manā gadījumā aprošināšana), tad gan vari iet un šito ekstru taisīt

Link to comment
Share on other sites

Nu, vēl jau var arī sagaidīt, lai parāds sasniedz 5000Ls, un nobankrotēt. Ja tāpat nav nekādu vērā ņemamu īpašumu, tad nav arī nekā daudz, ko zaudēt. Vismaz tā es to saprotu. Tfu, tfu, tfu, pašam ar to nav nācies saskarties.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Ja pašam (pašai) nekas nepieder, tad protams, sirds mierīgāka. Bet tad, kad būs jāiziet Lielajā Dzīvē un jāpaņem kāds aizdevums, lai reāli naudu apkruķītu, tad gan šitas atspēlēsies.

Link to comment
Share on other sites

Vilx-\

Izdevumi, kas saistīti ar privātpersonas bankrota procedūras segšanu viennozīmīgi būs pāris reizes lielāki par aizņemto summu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Lai nebūtu pārpratumu, atkārtošu vēlreiz - biju gatavs ņemt kredītu uz sava vārda lai atmaksātu cita cilvēka kredītu par viņa līdzekļiem, taču tajā pašā laikā apzinājos, ka ja otrs nespēs maksāt, tad tas būs jādara man. Kas tur ko nesaprast?

 

Šis ir interesants apgalvojums, ņemot vērā šībrīža situāciju ar to citu cilvēku. Izvelc savu galvu no smiltīm! Ja tas cits cilvēks nespēj šobrīd segt savas saistības, kur pastāv kaut mazākās aizdomas, ka šis cits cilvēks pēkšņi spēs segt tavas saistības, kad cita cilvēka darba vieta iet uz grunit, turklāt vēl vēlēsies to darīt???

 

Šobrīd viņa nevar segt saistības, bet to vēlas (pašas pakaļa svilst).

Ja tu uzņemies uz sevi visu, tad var izveidoties situācija (un 100% izveidosies), ka ne vien nevar segt saistības, bet arī nevēlas! Jo tās jau vairs nav viņas problēmas. Ir jābūt pilnīgi nepieskaitāmam, lai uzskatītu, ka šī shēma ies labticīgu ceļu.

Labots - Žaks Kustō
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Zini, Žak, reizēm gadās arī brīnumi, un ir cilvēki, kuriem var uzticēties. Pilnīgi pieļauju, ka Tev ar tādiem nav sanācis satikties. ;)

 

Bet, nu, šis lēmums ir topika autora ziņā. Viņš to var labāk izvērtēt nekā mēs visi kopā. Ir skaidrs, ka risku viņš apzinās.

 

Par bankrotu - piekrītu, neko nezinu, kā tas notiek. Ir skaidrs, ka no Tevis piespiedu kārtā paņems visu, ko var paņemt, un vēl 3 gadus uz priekšu, vai arī līdz brīdim, kad būs nokārtots parāds & pārējās izmaksas. Toties procenti vairs nekādi neskaitīsies uz priekšu, un summa neaugs, tā kā strādājot un katru mēnesi maksājot, būs redzams reāls gals šim murgam. Tas nav patīkams risinājums, bet tas ir risinājums, un par to arī der neaizmirst.

 

Ā, un tur bija dažas lietas arī, kuras nevarēja atņemt. Nemācēšu precīzi pateikt, kas tas bija, un vai jumts virs galvas bija tajā skaitā. Taču, tā kā viņa enīvei dzīvo pie Tevis, un dzīvoklis viņai nepieder, tad ar to nevajadzētu būt problēmām.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vilx-, uz šīs nolādētās planētas ir kādi 4 cilvēki, kuriem uzticētu savu dzīvību. Bet ja sāktu ar šiem 4 cilvēkiem pīties kaut kādās naudas lietās un parādos, tad man paliktu tieši 0, kuriem uzticēt dzīvību.

 

Viena lieta ir iedot (aizdot) 10Ls taksometra izmantošanai vai uzsaukt divus kokčikus. Pavisam kas cits ir uz laiku X iesaldēt līdzekļus, kas 4.5x pārsniedz mēneša ienākumus ar domu, ka visticamāk nāksies pašam nosegt gan pamatsummu, gan nākotnes procentus.

Link to comment
Share on other sites

+1 par aiziešanu pie kvalificētiem speciālistiem (pieredzējuša jurista vai vismaz PTAC), lai noreducētu summu, kas vispār vēl jāatmaksā.

Nav prāta darbs ieķīlāt nieri/ņemt citu kredītu un gāzties ar naudas koferi pie viņiem un maksāt ko tikai paprasa.

 

 

Pēc veselā saprāta būtu loģiski, ja atmaksātu vienkārši pamatsummu, neko vairāk, un pēc tam gadiem var kasīties par procentiem. Visus tos vājprātīgos procentus vienkārši neredzu jēgu maksāt.

 

Starp citu, vakar samaksāju kvalificētam veļasmašīnas meistaram padsmit latus, lai izdara lietu, ko es neprotu - nebija līdz tam nekādas saskares ar to. Ietaupīja padaudz laika un nervu (pats biju stundām čikājies, nezinot, no kuras puses to vislabāk un mokoties ar pārgrieztām skrūvēm). Turpmāk zināšu, kā pašam risināt tādas problēmas ātri un vienkārši. Un nemaz ne tik sarežģīti kā sākumā pašam likās.

 

 

Ja ļoti gribas palīdzēt, bet nav pilnīgi skaidrs, cik un ko atmaksāt un bail prasīt kādam, kurš tādiem palīdzot maizi pelna - vari reizi mēnesī iedot piecīti lai ieskaita ar tekstu "līguma xxxxx pamatsummas segšanai" un lai paziņo kreditoriem, ka "pašlaik darba nav - vairāk nevaru atļauties". Jebkurā tiesā, pat ja tāda būs, pēc loģikas kotēsies augstāk par pilnīgu ignorēšanu. Automātiski atkrīt arī tipiskie naivo biedēšanas draudi, ka "sūdzēs kredītņēmēju tiesā par ļaunprātīgu kredītu ņemšanu ar domu neatdot". Kur ļaunprātīgums vēl ir jāpierāda.

 

Autobusā reiz to dzirdēju - onkulis tā arī kreditoram pa telefonu teica, ka regulāri maksājot piecīti mēnesī, vairāk neesot. Punkts. Ļoti loģiski. Vajag tiesas un vēl viskautko, lai vispār sāktu runāt par kādu mantas aprakstīšanu vai tamlīdzīgiem sviestiem.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Žak, ļoti žēl, ka tev nav uzticamu personu draugu lokā. Tiešām! Attiecīgi skaidrs, ka katrs mēra pēc savas mērauklas atzīmēm. Iespējams, ka ja uzticēsies šiem cilvēkiem vairāk, arī uz naudu varēsi paļauties? Ne jau visur dominē stereotipi, you know.

 

Ja ļoti gribas palīdzēt, bet nav pilnīgi skaidrs, cik un ko atmaksāt un bail prasīt kādam, kurš tādiem palīdzot maizi pelna - vari reizi mēnesī iedot piecīti lai ieskaita ar tekstu "līguma xxxxx pamatsummas segšanai" un lai paziņo kreditoriem, ka "pašlaik darba nav - vairāk nevaru atļauties". Jebkurā tiesā, pat ja tāda būs, pēc loģikas kotēsies augstāk par pilnīgu ignorēšanu.

 

Protams, tas atrisinātu pamatsummas jautājumu (taču tik pat labi jau līguma pagarināšanas summa sasniedz pamatsummas apmēru). Taču joks tāds, ka meitenei darbs ir un oficiāls. :D

Labots - Renārs
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Renār, tev ir visas iespējas apgāzt mūžseno patiesību, ka pat pašu labāko draudzību var pilnībā sabojāt ar naudas jautājumiem.

 

Veiksmi!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

darklight

No tiesas arī nav ko baidīties. Tie pārdesmit Ls tiesas izdevumos ir spļāviens jūrā, salīdzinot ar 800 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Ta neviens lats netiks dzēsts no pamatsummas kamēr būs kaut viens santīms kavējuma nauda,soda procenti vai piedzīšanas izdevumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jo vairāk lasu, jo vairāk pārliecinos, ka tas, ko kādreiz rakstīju jau Renāra iepriekšējā topikā, ir pareizi. Tu puis, dzīvo citā realitātē, kas ne tuvu neatbilst īstajai dzīvei. Nu, pats biju jauns un labi atceros savu 15 - 25 gadu perioda maksimālismu - tā kā saprotu tevi. Bet - gan jau sapratīsi, ka smagi kļūdies.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāds iespaids, ka par kredītiem esi saklausījies pa TV un kredīta atdošanas procesu no tenkām izkasījis. Jāsaprot viena lieta - nav iespējams bankā nomaksāt pamatsummu un procentus atlikt. Cilvēki, tak lasiet beidzot kredītu un lizinga līguma dokumentu, nevis vadāties pēc savām loģikām.

Pēc veselā saprāta būtu loģiski, ja atmaksātu vienkārši pamatsummu, neko vairāk, un pēc tam gadiem var kasīties par procentiem. Visus tos vājprātīgos procentus vienkārši neredzu jēgu maksāt.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Es neesmu vecs un vieds, bet pat man ir redzams, ka Tu, Renār, esi vai nu pārmērīgs sapņotājs vai pīpē kko stipru.

Pats teici, ka epopejas sākumā tā meiča jau bija pazīstama, jau dzīvoja pie tevis un viņai bija līdzekļi. Tikai Tu nebiji informēts par to izcelsmi.

Pirmkārt, šobrīd, tas jau vien rada šaubas par meičas uzticamību pašā sākuma!

Otrkārt, meitenei nebija ne darba, ne senču, kas finansētu, taču (mistiski) līdzekļi bija. Varu saderēt ,ka par naudas izcelsmi Tu pat nepainteresējies/neaizdomājies,... jo dzīve taču ir skaista, meitene gan jau arī. Respektīvi, Tu lidinājies pa mākoņiem un tagad dari to pašu. Tu saki, ka meitenei ir darbs (pozitīvi!), bet firma knapi turās uz ūdens (ak, nabadzīte). Nemanīju, ka Tu kādā postā piemini viņas algas apmēru?![labo,ja esmu palaidis garām] Manuprāt, Tu to nemaz nezini. Tev pietiek ar to, ka viņa ir pateikusi, ka viņai ir (mistisks) darbs, kuru viņa var drīzumā zaudēt. Iemesls varbūt nemaz nav tas, ko viņa tev ir pateikusi. Bet tas jau nav svarīgi, jo dzīve joprojām ir skaista un meitene gan jau arī.

Viņa tevi šai " ģēlai" pieslēdz, kad pašai jau "ūdens smeļas mutē". Nebrīnies, ka tad, kad mēģināsi dalīties savā vienīgajā glābšanas riņķī, viņa ar to notīsies un pats paliksi "slīxtot un rīstoties".

 

Nu nav draudzības/mīlestības, kur ir naudas lietas!

Neuzņemies kredītsaistības dēļ viņas!

Palīdzi atrast labāku darbu.

Ej uz PTAC.

Dod viņai jumtu.

utt.

 

P.s.Šobrīd uzticamāki draugi tev ir pat šie "vecie viedie", kuru padomiem Tu spirinies pretī. :swoon2:

Labots - snefelss
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

... un neparaksties par galvotāju- nereti tiem mēģina uzgāzt visas saistības pie vismazākā kredītņēmēja sabremzējuma. Zināms stāsts 2 eksemplāros, par laimi pats to novēroju no droša attāluma

Labots - andzha
Link to comment
Share on other sites

Klasisks piemērs. Koļam nodega māja, Koļa paņēma lāpu un gāja pa pagastu dalīties nelaimē, jo dalīta bēda tak pusbēda! :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Atceries, ka neko siltu tai meičai neviens izdatrīt nevar, pie mums nepārdod verdzībā par neatdotiem kredītiem. Jā, ir/būs sačakarēt kredītvēsture, bet tā nav lielākā dzīves problēma, nečakarē to arī sev.

Kā jau teica - PTAC + jauna vienošā par kredīta atmaksas grafiku, un ir jēga piekrist tikai reāli izpildāmam grafikam. Ja ne, tad vari teikt, lai ietu uz tiesu un tad ar izpildītājiem arī vienosies. Tur vismaz nebūs astronomiski %. No savas puses ja gribi, vari palīdzēt ar to, cik pats vari ietaupīt.

Labots - Rik0
Link to comment
Share on other sites

Atvainojos ka jāsaka skarbi, bet panelis meičai (ja +/- smuka) ir daudz labāks variants kā kredīts ar ar gada procentu likmi kas rakstāma 3 ciparu skaitļiem un kosmiskiem līgumsoda procentiem!

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā cik jau ir laiks pagājis tev JAU SEN vajadzēja būt PTAC un vēl šur tur nevis sapņot rozā sapni un tēlot baiso bruņinieku.

Jauns un dumjš tu esi. Palīdzi skuķim, bet savu pakaļu piesedz, jo nu lai cik skarbi un kretīniski tas neizklausītos, bet ja skuķis nespēj sev nopelnīt naudu un sataisa šitik stulbus parādus tad tas jau liecina par zināmām rakstura īpašībām.

Klasiskais variants - jūs izšķriateis - parādus maksā tu viens pats.

 

Bet jajau tu esi tik gudrs tad priekškam šeit padomu prasi ?!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Laikam esmu drusku vecmodīgs, bet kas ir ar šo domāts???

 

panelis meičai (ja +/- smuka) ir daudz labāks variants

Link to comment
Share on other sites

Nu ... emmm piestrādāt uz Čaka ielas, tā pieklājīgi sakot..

"dārgās meitenes, lūdzu nestāviet ceļa malā, šī vieta paredzēta lētajām meitenēm..."

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ō! Zelta vērts padoms! :butcher:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
viesturs0711

Bija te viens čalītis paņēmis 2000, tagad jāatdod 10000. Tā neko sev procenti.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
viesturs0711

Es izlasīju stāstu līdz pusei un apnika. Mani nepameta sajūta, ka tas aprakstītais kredītņēmējs ir vai nu pilnīgs auns un nesaprot, kādus dokumentus paraksta, vai arī tiek stāstītas galīgas pasakas tā vietā, kad  slapstījies pa ārzemēm un neko nav spējis nopelnīt. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Rakstu izlasiju visu. Taisnība gan jau kad varētu būt. Tur protams čalis ar daļēji vainīgs, ka neskatās ko paraksta. Tiesa gan retai tā pa īstam iedziļinās.

 

Man klients, tiesnesis administratīvajās lietās, gadijumu stāstija iz prakses, kur līgumsoda procenti bija uzaudzēti 120 tonnas. Kur pretī kredīta pamatsumma tikai 80 tonnas, bet kopā skaitlis iespaidīgs ~200. Ilgas tiesāšanās rezultātā, no līgumsoda aptuveni 100 tikuši notiesāti un palika 20. Banku nekanībai nav robežu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...