Jump to content

Ātro kredītu bēda..


Dermantīns
 Share

Recommended Posts

Tā nu sanācis, ka pavisam nesen uzzināju, ka meičai bijis paņemts kredīts 150 lvl apmērā pirms pusotra gada, kuru nespējot atdot, paņemti vēl 3 kredīti ar tādu pašu domu. Cik saprotu, tagad jau nomaksāts "pagarināšanas" summā vairāk nekā visu kredītu kopsumma, taču vēl joprojām parādā 800 lvl.

 

Banka patēriņa kredītu nedod, jo visu laiku naudu biju saņēmis skaidrā (oficiāli gan). Meičai nedod, jo nav pietiekoši ilgi strādāts vienā darbavietā. Tagad tie kantori vairs nepieņem maksājumus pa daļām (grib visu uzreiz), kā arī sūta "atgādinājumus" par 7 lvl gabalā. Diezgan absurda situācija.

 

Varbūt kāds ir ar šādu problēmu saskāries un ir kāds padoms? Meitēns vēl minēja, ka šamie varot viņai nogriezt algu līdz 120 lvl (laikam minimumam?), taču apšaubu šāda gājiena legalitāti.

 

Oriģinālā aizņēmuma summa ir 400 lvl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    8

  • kazarma

    10

  • Dermantīns

    20

  • Žaks Noriss

    13

Pirmkārt kaut kad atpakaļ ir izlaists audzināšanas posms. Apgrūtināta komunikācija starp jums abiem atspoguļojas kā komunikācijas trūkums ar kredītiestādēm.

IR jāiet un jārunā! Pat ar vislielākajiem bandītiem var runāt un pat sarunāt. Kredīts tika ņemts? Nosacījumus lasījāt? No malas diez vai kāds spēs palīdzēt

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pārdod PC, pārdod TV, pārdod telefonu, pārdod fotoaparātu un atdod visu prasīto.

 

Bet bez līgumu lasīšanas būs grūti ko pateikt. Vienīgais pilnīgi skaidrais ir tas, ka soda % nedrīkst pārsniegt pamatsummu.

 

Šobrīd gan visi SMSkredītveidīgie laikam bija reģistrēti un top uzraudzīti, tā ka kurš pats parakstās uz 45% GPL, pats arī vainīgs. Algu aizturēt gan var laikam tikai ar tiesas spriedumu.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

"Vienīgais pilnīgi skaidrais ir tas, ka soda % nedrīkst pārsniegt pamatsummu."

 

Vai vari atsaukties uz pantu, kas šo apliecina?

 

Bet meičai nekā nav (kompis dinozaurs, telefons lēts) un man ir tikai kompis, kas nepieciešams darbam/mācībām.((

Link to comment
Share on other sites

Banka varbūt nedod patēriņa kredītu , bet ja tev ir daudzmaz normāla alga vari pieteikties bankai par klientu un mēģināt izprasīt uzreiz kredītkarti vai overdraftu.

Link to comment
Share on other sites

@Zaks. Var parsniegt zinu skaidri ka SMS kredit:

 

Bija aiznemusies piemeram 150ls komisija 15ls pec 89 dienam ligumsods 146.85Ls kopa 311.85Ls :D

 

 

 

Brīdinām: ja Jūs neizpildīsiet savas parādsaistības pret SMScredit.lv pilnā apmērā, būsim spiesti uzsākt parāda

piedziņas procesu. Norādām, ka saskaņā ar . noslēgtā aizdevuma līgumu Nr. Jums ir

pienākums maksāt līgumsodu 1% apmērā no kopējās kavēto maksājumu summas par katru kavējuma dienu.

 

Aicinām Jūs līdz . veikt pilnu parāda apmaksu vai vienoties par maksājumu veikšanu pa daļām,

izveidojot kredīta atmaksas grafiku.

 

Parāda summa iemaksājama AS "4finance", reģ. Nr. 40003991692, kontā Nr. LV36HABA0551021488943,

Swedbank AS, maksājuma mērķī obligāti norādot: "Atgādinājuma izpilde līgumam Nr. ".

 

 

Es domaju, ka vini ir ieintereseti novilkt lidz kritiskajai summai varbut kaa Zaks saka ir patiesi ka 100% soda sankcijam sak piedavat maksat pa dalam, bet tikkai tad kad vairak neko nevar izspiest.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

zeds, mana alga ir 185 lvl neto. Bet vai tad ar kredītkarti var izņemt skaidru naudu? Un ko nozīmē "brīvais atmaksas grafiks"?

Katrā gadījumā tur atkal ir noteikts, ka vērtē pēc algas apjoma. Vai tik atkal nebūs tā, ka gribēs lai alga nāktu uz bankas kontu?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ai nu tad tās vairs nav soda naudas, bet līgumsods. Un kurš paraksta līgumu ar līgumsodu :sarkasms: ... nu to šādos mēslos glābt ir neiespējami.

 

Vēl jau var būt, ka pats aiziet uz SMSkredītu un paraksta kaut kādu pārjaunojumu, kur soda % ir ieskaitīti jaunā (pārjaunotā) kredīta pamatsummā. Tad gan samaksāsi % un soda % par veco kredītu un vecā kredīta soda %.

 

Bet kopumā šajā gadījumā vienkāršāk būtu pamest meiteni, jo ar tādu algu 800Ls vai 400Ls un apmaksāt kvalificētu padomu ir neiespējami.

 

Galvenais - nepiekrīti kļūt par galvotāju!

Labots - Žaks Kustō
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Meitene ir tuvs draugs, ne mīļākā. Taču, jebkurā gadījumā, "vienkāršākais variants" neder. :D

 

Tad kā ar tām kredītkartēm? Ir jēga ņemt kaut kādu DNB VISA Classic?

Link to comment
Share on other sites

1. Atver bankā algas kontu.

2. Nezinu, kā citās, bet piemēram Citadele ir American Express Blue - paņem ar Ls 1000 un atdod tikai mēnesī minimālo summu - vari kaut 10 gadus vilkt. Bet - nedod Dievs nokavēt maksājumu kaut vai vienu dienu - ieslēgsies skaitītājs ne pa jokam. (Pašam, kā Citadeles klientam vēl no Parex ziedu laikiem ir, jo ko pērkot, iznāk lētāk, kā uz līzinga, bet protams, neko nekavēju).

3. Tava dāma jau, visticamāk, ir "melnajā sarakstā", bet pats arī ātri tur vari nokļūt ar savu vieglprātību. Un tad jau par kredītiem, līzingiem u.t.t finansu darījumiem vari aizmirst pat uz visu atlikušo mūžu :D.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

ricijs, no tiem 180 lvl nav jēgas, taču pirmie 185 man tomēr dzīvošanai nepieciešami? :D

 

Doma tāda, ka ja var ar to DNB paņemt 4 mēnešu algu apmērā, tad jāņem ciet un jāraksta papīrs meičai, ka cītīgi man maksās, lai es varu nomaksāt savu "kredītu". Bet vai šāds variants pastāv, ja man nav konta DNB bankā un Swedbankā (banka, kuru lietoju) necirkulē nopelnītā nauda?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. neej par galvotāju un neko neparaksti

 

2. nelien pats parādos paziņas dēļ ar tādu algu

 

pirmie 185 man tomēr dzīvošanai nepieciešami?

 

Tad par ko tu vispār runā, ja mēneša beigās kontā ir nulle? Un ko meitene saka? Viņa bez ienākumiem dabūjusi 150Ls, ko uzaudzējusi līdz 800Ls?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Renar NEPARAKSTIES! Atceries zelta likumus Kur nauda nav draugu. Ka ari Draugiem naudu lielos apmeros nevajag aizdot.

Bez tam pats vari tiesam iekrist lielos parados. Man piemeram ir 2x loti labi draugi kuriem bez problemam varetu palugt naudu/kreditu jo vienmer visu atdodu, bet tadi draugi veidojas jau no bernibas cik ilgi tu so meicu pazisiti? Kapec esi vienigais kas vinai piesakas palidzet? Kur ir vinas vecaku atbalsts? Tev viss neliekas aizdomigi? Manam laba drauga bralim 100% identiska situacija sanaca iebraukt vel lielakas auzas un vins vel dabuja uzmetienu bez tam tas piemers ko rakstiju ir tiesi sis atgadijums ka vairakas instances bija aizdota liela nauda kuru pasam beigas nacas atdot paari 1k neskaitot pagarinajumus.

 

@Zaks paspeja pirms manim :D

 

Isteniba sis iestades dzivo uz cilveku vieglpratibu, jo varu saderet ligums lasits nav, doma galva viena gan jau atdoshu un pec 6 noraditajiem meneshiem kad pagarinat vairs nevar nakas maksat tad iesledzas super shochiks un ir tada pak**** ka gaismu nevar redzet tunela gala.

 

Atceries ari ka banka nedod naudu ta pat bus uz % tik un taa.

Labots - kazarma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Žak, par to galvošanu sapratu. :D

 

Bet man tas ir goda jautājums, par kuru diskutēt negribu. Galvenais ir šīs problēmas atrisināšana maksimāli efektīvi (ātrāk un ar mazāku pārmaksu).

Link to comment
Share on other sites

Atkārtoju vēlreiz - atver bankā algas kontu - pietiek saņem algu aploksnē!!! - tad visu varēsi nokārtot arī Swedbankā.

http://www.swedbank....lp/pr_3_1_8.php

Bet par to, ka pats vari iebraukt pamatīgās problēmās un draudzība, visticamāk, izjuks (labākajā gadījumā), ir taisnība. Bet nu domā pats - daudzi tevi te brīdinājuši. Vismaz viena lieta - apziņa, ka pats, bez kādas palīdzības no malas, ar savu nopelnīto visu atrisināsi - ir jāsaprot.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Lai cik skumji tas nebūtu, mūsdienās iepazīstoties un veidojot jaunas attiecības jau ir jānovērtē ne tikai otrās pusītes daile, raxturs, veselības stāvoklis, bet arī kredītvēsture :sorry:

Cik man ir bijusi pieredze ar kādreizējiem paziņām - šie parasti ņēma tos kredītus, lai pagarinātu savu krānus (jāielej benzīns bumerā, jānopērk sev un čomiem brendīgs apģērbs). Pēc tam - tik sākas tipiskā latvijas iedzīvotāja čīxtēšana un burkšķēšana 3 stāvos, ka SMScredit tāds un šitāds.

 

Ceru, ka tavai meičai bija pamatots iemesls ņemt tos 4 kredītus, nevis vienkārši just for fun?

 

Jāpiekrīt Žakam. Lai cik tev tā meiča dārga, nekādā gadījumā, pat ne mazākajā mērā, nepārņem šīs kredītsaistības uz sevi!

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Bet man tas ir goda jautājums, par kuru diskutēt negribu.

 

Da nu beidz! Viņa no tevis ir stāvoklī?

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

snefelss, mēs esam pazīstami jau pirms šīs epopejas sākuma. Vienkārši brīdis, kad kredīti bija paņemti, bija diezgan skumīgs, jo darbavieta bankrotēja - māte & pārējie radi uzmeta, man darba/naudas vispār nebija, tā kā.. Bet nu, uz to arī tie kantori tēmē - cilvēkiem bez izejas.

 

Žak, nu beidz dzīt tuftu.. Jau atkal sākas tas pats, kas diskusijā par darbu un kolektīvu. Priekš kam tas vajadzīgs?

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Biš nesaprotu, tika ņemti 3 kredīti lai dzēstu iepriekšējos? Diezgan neslikti tā dzīvot līdz pensijai :D

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Te jau pareizi teica, ka draugi un naudas lietas nav savienojamas! Ja nav tiešām pamatota paša ieinteresētība, kā arī iespējas palīdzēt, tad vajadzētu izlikties par beigtu zivi.

 

Savu pašlepnumu mēģini lāpīt kādos sev pieejamos un finansiāli paceļamo veidos.

 

Sorrī, pāršāvu pār strīpu, bet zinu pārīti līdzīgus bruņiniekus, kuri ir šādi ieķēpājušies.

Link to comment
Share on other sites

Bet man tas ir goda jautājums.

 

Ja tādā veidā Tu gribi tikt pie viņas simpātijām ? Aizmirsti! :D Tevi pašu pēc tam paņems priekšā, ka maz neliekas! :shok:

Labots - snefelss
Link to comment
Share on other sites

Izskatas ka ir neglabjams gadijums, jo lai vai ka izskatitos es redzu patreiz ccali ar roza brileem kurs kaa jau mineeja

a tādā veidā Tu gribi tikt pie viņas simpātijām (vai bixītēs)? Aizmirsti!  Tevi pašu pēc tam paņems priekšā, ka maz neliekas! 

protams izpalidzet vajag BET ja tu to nevari tad nelien sudos pasu ievikt tik dzili ka raudasi beigas ka saaki.

 

MANA pieredze: Braucu ar draudzeni uz angliju ES nopelniju gada laika 10k uz rokas atskaitot dzivoshanu esanu utt kurus reali iztereju uzturot draudzeni un vinas bracku (abi nevareja atrast tipa darbu) kad atbraucam uz lv bracka teica ka bezmaz vai so visu laiku nestradajot no gaisa vien particis un dzivoklis pats apmaksajies taa luuk vecaki noticeeja vinjam un uz mani saka skatities skibi un draudzene lai dabutu no vecakiem kreditu studijam apgalvoja ka taa ir taisniiba taa bija pedejaa reize kad es vinju redzeju un gribeju redzet. Beigu beigas paliku parada saviem vecakiem 1k par transportu pakaasu pusi no savam mantam ko savaca par kkiilu vinas brackas iziretajs jo bijam zem viena jumta un protams 2 gadus savas dzives 1 nostradaju anglija jo cereju nopelnit otru atdodot paradus un lasot naudu macibam kopaa no jauna .

 

Es savu maaciibu guvu un es patreiz kaa daudzi citi foruma biedri, ari laikam pieredzeejushie, censhas tevi pasargaat no nelaimes bedres.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Jau atkal sākas tas pats, kas diskusijā par darbu un kolektīvu
Var jau būt, bet tas tikai norāda, ka tavi uzskati par dzīvi stipri atšķiras no realitātes. Lai jau būtu tev taisnība, bet kad visa šī finansu epopeja beigsies - nebūtu slikti, ja tu uzrakstītu kā tas beidzās. Baidos, ka taisnība būs foruma vairākumam, no kuriem ne viens vien dzīvojis šajā pasaulē krietni ilgāk par tevi, līdz ar to daudz vairāk saprot.
Link to comment
Share on other sites

zeds, mana alga ir 185 lvl neto. Bet vai tad ar kredītkarti var izņemt skaidru naudu? Un ko nozīmē "brīvais atmaksas grafiks"?

Katrā gadījumā tur atkal ir noteikts, ka vērtē pēc algas apjoma. Vai tik atkal nebūs tā, ka gribēs lai alga nāktu uz bankas kontu?

Ar kredītkarti var izņemt skaidru naudu. Protams - ka gribēs lai tu algu skaiti uz kontu. A kas tur tāds ? Parasti kredītkartes limitu izsniedz vienas līdz divu algu apmērā.

Ir divu veidu kredītkartes:

kurām ir jāatmaksā katru mēnesi noteikta summa

kuras ir kā kredītlīnija, vari turēt mīnusos cik ilgi gribi

( manuprāt 2 variants ir t.s. "brīvais atmaksas grafiks" )

 

P.S. tava alga ir garām , tev jāmeklē labāks darbs jebkurā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Kas tur ko raudāt. Ja pats iekulšos nepatikšanās, tad arī pats tās risināšu. Ne par to ir runa! Ja tiešām tuvs cilvēks (par biksītēm un savām fantāzijām variet aizmirst uz mirkli) ir nokļuvis nelaimē, kaut vai savas neapdomības/pieredzes trūkuma dēļ, tad es uzskatu par savu pienākumu palīdzēt tik ļoti, cik ir manos spēkos - t.i. morāli un materiāli. Viens to sauc par nereālu realitātes uztveri, taču cits par ētisku rīcību.

 

Bet jūs, gudrīši, visā savā vecumā uzskatāt, ka esat tik viedi. Nu tad pastāstat, lūdzu, ko darītu, ja pēkšņi vairs darba nebūtu (krīzes laikā) un par ko dzīvot ne tik? Par radiem un draugiem, cerams, skaidrs? Dzīvotu uz ceļiem vai mirtu stāvot? Un nevajag d****, ka kredītu neņemtu un lektu upē! Tā kā paturiet savu liekulību pie sevis, capiche?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

P.S. tava alga ir garām , tev jāmeklē labāks darbs jebkurā gadījumā.

 

Nu nu kušššš! Daudzās iestādēs tā jau ir pieņemama alga. It īpaši ārpus Rīgas.

 

Vai tā kopumā ir kaut kādu minimālu dzīves kvalitāti nodrošinoša alga - tā jau ir cita runa.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

Pazīstu pietiekami daudz cilvēku, kam alga ir krietni zem manas, taču jā - cits darbs tiek aktīvi meklēts...

Link to comment
Share on other sites

snefelss, mēs esam pazīstami jau pirms šīs epopejas sākuma. Vienkārši brīdis, kad kredīti bija paņemti, bija diezgan skumīgs, jo darbavieta bankrotēja - māte & pārējie radi uzmeta, man darba/naudas vispār nebija, tā kā.. Bet nu, uz to arī tie kantori tēmē - cilvēkiem bez izejas.

 

vai pareizi saprotu, ka meiča aizņēmās naudu priekš tevis?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Un nevajag d****, ka kredītu neņemtu un lektu upē!

 

Šajā gadījumā izskatās, ka paņemtie 150Ls ir īstermiņa risinājums. Cik ilgi var ar 150Ls nodzīvot, ja izdevumi ir tikai ēšanai (nekādi komunālie, nekādi transporti, nekādas šmotkas utt.)? Mēnesi? Pusotru? Varbūt divus.

 

Kāds bija plāns naudas atdošanai?

 

Un kas tie par vecākiem, kuri nevar uz laiku atvēlēt dzīves platību un pabarot kaut ar kartupeļiem un kečupu... :shok:

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

ervie, nē, nepareizi! Mani vecāki, par laimi, nav tik zemiski!

 

Žak, tieši tā - īstermiņa. Darbs pēc ~diviem mēnešiem tika atrasts, lai arī līdz tam brīdim šķita bezcerīgi. Par komunālajiem nemaksāja, tā kā dzīvoja pie manis.

Link to comment
Share on other sites

Renār, ja Tu gribi, lai visi glaudītu tev pa spalvu, tad šī nav īstā vieta. vienkārši cilvēki saka, lai Tu paņem sevi aiz riextiem, lai cik arī tas nebūtu sāpīgi. Neviens necenšas uzsvērt, cik pats ir kruts un pareizs. Vai ņemt vērā biedru teikto, tā jau ir tava izvēle, bet nevajag aizsvilties. Nekāda aizvainojuma!

 

Atļaušos palabot Zeda teikto! Nevis tev ir jāmeklē citu darbu, bet tev ir jāpalīdz tai meičai atrast labi apmaksātu darbu. Tas ir vienīgais kā Tu viņai vari palīdzēt, neriskējot pats.

Link to comment
Share on other sites

Un nevajag d****, ka kredītu neņemtu un lektu upē! Tā kā paturiet savu liekulību pie sevis, capiche?

 

kredītu neņemtu un upē nelektu, tas nu skaidrs.

nenulab, ja tev jaunības maximālisms, ka kaut kāds šībrīža gods ir svarīgāks par personīgo brīvību un gribi līst saistībās ko acīmredzami nespēj pavilkt - pārņem kredītu uz sevi, bruņnieciski paklanies, kad meiča tev kautri pasaka paldies un viss. aizmirsti, ka viņa tev ko kādreiz atdos....

Link to comment
Share on other sites

Renar pameginie pieet pie kada kas ubago un pajauta vai vins ir gatavs stradat kaut par tiem 100ls.

Es esmu ne vienreiz vien piedavajis nopirkt vismaz maizi zini kada ir atbilde? Ej ar to maizi di***** .

Nevaru galvot par visiem, bet fakts kaa taads liela dala cilveku nonaak tadaa staavokli del vienkarsas neuzmanibas, vieglpratibas nevis taa dziivee notiek.

Link to comment
Share on other sites

Dermantīns

ervie, žēl, ka jums tik skumja pieredze ar finansiālo palīdzību, draugiem un siev. dzimumu.(((

Link to comment
Share on other sites

pārņem kredītu uz sevi, bruņnieciski paklanies, kad meiča tev kautri pasaka paldies un viss. aizmirsti, ka viņa tev ko kādreiz atdos....

 

Nu es negribeju tik skaidri pateikt bet nu izdaritt.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Dzīve jau tomēr ir skaista, tikai jāievēro daži pamatnosacījumi:

 

* nejaukt draudzību kopā ar naudu;

 

* nejaukt draudzību ar mīlestību;

 

* nejaukt mīlestību ar vienas-nakts-pasākumu;

 

* nejaukt vodku ar alu. Vai vismaz zināt savu mēru.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...