Jump to content

Backups


datorists
 Share

Recommended Posts

Kā tas ir ar backupiem, ja es uztaisu backupu, pēc tam, ja man nobrūk Windows, vai es varu no backupa iebūtoties un atjaunot, vai nē? Bet, ja es pārinstalēju datoru un tad palaižu backupu, tad taču man atjaunos to sistēmu kāda bija, respektīvi, ja man būs trūcis kāda sistēmfaila, tad backups tā arī nodzēsīs to uzinstalēto, vai ne?

Un vai dokumentu failus ķer līdzi sistēmas backups, jeb tas tikai sistēmfailus atjaino?

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

karlislivi

NEJĒDZĪGS CITĀTS

 

kas Tu par datoristu,ja prasi tādus jautājumus,kas te jau daudz aprunāti.Palasi un pamācies internetā vai grāmatās,vai griezies servisā.Ir pat videokursi kur viss parādīts.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

datorists

Par kādu backupu Tu tagad runā? Dokumentu.zip?

Manuprāt es skaidri izteicos,- ka sistēmas backupu domāju!
Link to comment
Share on other sites

Neizteicies gan skaidri - visur runāji par kaut kādu mistisku backup un ne reizi nepieminēji tieši sistēmas backup.

Backupi ir daudz un dažādi. Ja atradīsi tādu, kas nodrošina tev nepieciešamās lietas, tad sev vajadzīgo rezultātu arī panāksi!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Sys back atjauno systēmas sirdi. Registri, systemfaili. Tas neatjauno neko no ārpus systemas failiem. Piem. desktop vai My doc failus kā arī Programm files utt. Taisīt darbstacijai system bak praktiski nav jēgas(mans viedoklis ;) Ja sajājat bieži savu PC tad labāk taisīt regulāri). Tur galvenais ir lietotāju faili nevis sys uzstādījumi. Serveriem ir pretēji. Dokiem un desktopam nekad nav nozīmes. Ja domā, ka tev svarīgs ir pilnīgi vis, tad taisi vajadzīgās partīcijas pilnu kopiju. Un kad atjaunosi, būs tev visi dati kā uz backupa brīdi. Backup veidi un softi ar ko to var darīt ir daudz un dažādi. Praksē pamatā izmantojās Full un incrimental. No krutajiem softiem man vislabāk patīt symantec backup exec. No prastajiem Backup4all Professional.

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

datorists

Paldies, Tev, it.invalīds!

Taču neatbildēts palika jautājums, ja man nobrūk Windows, vai es varu no backupa iebūtoties un atjaunot, vai nē? Un, ja es pārinstalēju datoru, tad palaižu backupu, tad taču man atjaunos to sistēmu kāda bija, respektīvi, ja man būs trūcis kāda sistēmfaila, tad backups tā arī nodzēsīs to uzinstalēto, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Un atkal parādas jauājums - kas tas par backupu? Un vēl tāds, kurš ir bootabls.

Varbūt tu runā par partīciujas imagi, varbūt par Windows arhīvu?.. man kristāla lode remontā.

Un vispār - liekas ka Tev nav sajēgas par backup, pat par to savu iedomāto backup nevari jēdzīgi paskaidrot ko ar to esi domājis

 

par tēmu - tev jau atbildēja - var uzveidot partīcijas/diska imagi, kuru uzliekot atpakaļ visi esošie dati uz konkrētās partīcijās/diska pazūd,

Un parādas dati, kuri bija images veidošanas brīdī. Ar ko veidot? Ar ghost piemēram.

 

P.s. datorists, nudien ...

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

To cik ērti būs atjaunot datus no backup ir atkarīgs no rezerves kopijas programmas veida. Visi krutie softi nodrošina arī boot iespēju. standarta sys backup to nenodrošina. Win7 ir iespējams izveidot restore image (ir boot). XP tāda nav. No viegli nozogamajiem Acronis var lietot(Ir boot pieejams). Vai Ghost. Aizej uz vikipediju palasi kas ir backup un ar ko to ēd.

Link to comment
Share on other sites

datorists

Liels paldies, Tev, it. invalīds!

Redzu, ka esi mani sapratis! Pateicoties Tev, es arī sāku kaut ko saprast no tā, kas mani šajā gadījumā interesē! Kad būs laiks, pastudēšu! Ja radīsies jautājumi, noteikti rakstīšu!

 

Ienāca vēl prātā, vai atjaunot sistēmu no backupa, kurš sataisīts ar Acronis vai Ghost, var, uz tāda datora, kuram nav uzinstalētas minētās programmas? Varbūt muļķīgs jautājums, taču atvainojiet lūdzu, esmu iesācējs!

Link to comment
Share on other sites

Var.

Bet dzelžiem jābūt 1:1 identiskiem.

 

Lai gan Acronis pirž par savu Universal restore opciju, tas ne vienmēr strādā.

 

Gribi visus čomu kompjus instalēt no sava bekapa, lai mazāks čakars un viss pa fikso notiek?

 

Par to gan vari aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Jup, It deva pareizu mājienu. Ar imagiem ir ļoti viegli strādāt un pilnīgi atjauno visu, kā bija. Tikai uz citiem dzelžiem draiveri būs savādāki, bet tas fuflo.

Vari saglabāt vairākus, dažādus imagus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...