Jump to content

Profesionālie pastiprinātāji mājas lietošanai


Darkheart
 Share

Recommended Posts

pieņemu, ka tas bija domāts man,

Protams, ka cilvēkam nav nekādu problēmu sadzirdēt un izšķirt ar -20dB un lielāku atšķirību. Tad vēl jo vairāk kāpēc viss ir jāiespiež 6-7dB. Nav tā, ka bungas izplūst, dzirdēt dzirdu, bet tas nav mans priekšstats par bungām. Labi, tas protams ir subjektīvi. Vēl jau jāņem vērā, ka spēlējot dzīvajā nav tāda mākslīga augšējā robeža, tur nekad nebūs 6-7dB, pat ja ģitāras pastiprinātājs uzgriezts vairāk kā bundzinieks spēj uzsist.

Varbūt labāks priekštats būs, ja ielasam kādā audio apstrādes programā Nightwish ar Menueta Gvinplena dziesmu (tur arī ir daudz ģitāras) un tīri vizuāli paskatamies, uz kā rēķina tiek sasniegti ieraksta maksimuma līmeņi. Tas ir tas, par ko runāju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    16

  • kevins

    21

  • ediots

    11

  • Darkheart

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

jaaiespiezh ir taapeec, lai tos vareetu normaalaa levelii klausiities visi, gan uz pro, gan uz shirpotreba radio.

padomaa, cik ir tie -17-18dB, ok, -20dB jaudas liimenii. cik ?? 100x. taatad, tas par ko es jau ieprieksh runaaju. 1w rms iet 100w peak.

turklaat, tie db tacu tiek rekjinaati laikaa uz visu dziesmu. ja ir leeni gabali , kur puse ir klusums, un otra puse bundzinieks/ gjitaara uz max, tad logjiski ka rms/ peak veertiibas analizatoraa uzraada milzu starpiibas.

tajaa briidii kad gjitaarists visu laiku zaagjee, tad arii starpiiba buus mazaaka. bet ne jau staasts par to. nu dzeks panjeema to nightwish piemeeru. vareeja jau panjemt arii jebkuru citu gabalu, un probleema jau buutu taada pati ...

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Spiež ne jau dēļ skaļuma, bet tieši tādēļ, lai, prasti runājot, nebūtu šīs lielās starpības starp ģitāru un bungām, ko širpotreb auto radio nespēj lāgā atskaņot. Vienkārši pagriezt skaļāk nav problēmu.

Varbūt autoram ar citu gabalu ir tādas pašas problēmas, bet es jutos līdzīgi. Godīgi sakot, jo uz labāka aparāta Nightwish uzliek, jo mazāks gandarījums. Varbūt vienkārši dēļ lielākām gaidām pēc kaut kā īpašāka...

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

mees runaajam par vien un to pashu tikai no dazhaadiem skatu punktiem [ interpretaacijaam ]

starp citu tev par lampaam PM

Link to comment
Share on other sites

Lai atrisinātu sūdskanības problēmu, kaut kas jāuztaisa paša rociņām.

Domāju, ka pašbrūvējums skanēs daudz labāk... , lai arī eskperti teiks, ka tāds pats štrunts vien i. :p

Link to comment
Share on other sites

turklaat, tie db tacu tiek rekjinaati laikaa uz visu dziesmu. ja ir leeni gabali , kur puse ir klusums, un otra puse bundzinieks/ gjitaara uz max, tad logjiski ka rms/ peak veertiibas analizatoraa uzraada milzu starpiibas.

tik vienkāršoti tur laikam nemēra http://www.dynamicrange.de/en/our-aim

paldies par pm, paskatīšos vēlāk.

 

Lai atrisinātu sūdskanības problēmu, kaut kas jāuztaisa paša rociņām.

Domāju, ka pašbrūvējums skanēs daudz labāk... , lai arī eskperti teiks, ka tāds pats štrunts vien i. :p

:)

šobrīd mēs te cenšamies noskaidrot, kur ir problēmas sakne

Link to comment
Share on other sites

Eu, par ko jūs te runājat ? Un cik gadu ir starp Menueta "nemesterēto" un Nightwish albumu, un kādas ģitāras līdz 0dB pēc pīķa ? To parāda analīzes rīks vai autora spekulācija par miksēšanas procesu ? Nākamais paziņojums būs, ka Rezņika laika Eolikas detalizācija ir nesalīdzināmi pārāka par Tool 10000 days...., jo tur tak arī ir ģitāras.

Oceanborn ir albums. Un nav īsti skaidrs, kā neorientējoties žanrā var spriest par instrumentu attiecību miksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

200W uz kanālu gribu slēgt pie Cerwin Vega CLSC 10, jo saklausījos dažus ieteikumus no http://www.cerwin-vega-fans.com forumiešiem, kuri apgalvo, ka izmantojuši pastiprinātājus ar 100W jaudu uz kanālu un salīdzinājuši tos ar 150W un 200W uz kanālu. Uz lielāku jaudu tumbas "atveroties" un skaņa kļūstot daudz skaidrāka.

Konkrētus pastiprinātāju modeļus vēl neesmu noskatījis.

 

Es gan varētu šim daļēji piekrist. Nupat neviens tuvumā nebija, tad nu griezu cik var. Tiešām pienāk brīdis, kad skaļāk neko daudz vairs nepaliek (subjektīvi) toties skanējums, vienā brīdī izejot cauri tādam kā nedaudz bardaka posmam, tiešām kļūst skaidrāks un kontrolētāks. Iespējams, ka tur nozīme ir arī telpai.

 

Eu, par ko jūs te runājat ? Un cik gadu ir starp Menueta "nemesterēto" un Nightwish albumu, un kādas ģitāras līdz 0dB pēc pīķa ? To parāda analīzes rīks vai autora spekulācija par miksēšanas procesu ? Nākamais paziņojums būs, ka Rezņika laika Eolikas detalizācija ir nesalīdzināmi pārāka par Tool 10000 days...., jo tur tak arī ir ģitāras.

Oceanborn ir albums. Un nav īsti skaidrs, kā neorientējoties žanrā var spriest par instrumentu attiecību miksā.

Es nespriežu, tas ir mans iespaids klausoties.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā klāt neesot, bet tikai ar foruma starpniecību saprast "kas par problēmu" ?

Gan jau vēl dažas lapas aizpildīsies...kamēr visiem apriebsies.. :grin:

Link to comment
Share on other sites

ar autoru jau sho jautaajumu esam daudz aprunaajushi. CW fani gan vairaak ir kalbasiitaaji un vienkārši pro ampus liek taapeec, ka tesiens pa iisu. varbuut 1% no vinjiem meklee kautkaadu labaaku detalizaaciju, vismaz, palasot cw forumu, taa liekas. Tas, ka lielaaka jauda vienmeer noder pozitiivaa noziimee, tas jau ir neapstriidams fakts, vai tas CW vai Heco vai S90

 

Bedreen-- principaa jau ir atrisinaata, posts 69, un aktivitaate paarmesta autoram, tagad vinja zinjaa, ko dariit/ nedariit.

Tikai muuzhdien dazhaadi jaunbiedri un biedri uzskata, ka ne viss te ir pateikts ....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

bet tas jau nav slikti, katram ir iespēja izteikties un laiks nav ierobežots. Nav tā kā televīzijas diskusijā, kur viens otru pārtrauc, plus vēl vadītājs ar savu viedokli, beigās ir tikai bardaks un neviens neko īsti nav pateikuši un iet mājās neapmierināti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jaa bet labu pastiprinaataaju muusu laikos i gruuti iepirkt...ku nu veel latvijaa...sludinaajumos ir daudz dazaadu pastiprinaataaju....bet kaa saac skatiities taa vai nu svars ir zem 10kg vai nu izejaa staav mikrenes....vai nu jauda ir mazaaka par 50w ...un veel viena intresanta nianse..sausmiigi reti var sastapt stipreklus ar indikatoriem

Link to comment
Share on other sites

To makatins: vai vari argumentēt:

- kādēļ svaram būtu obligāti jābūt virs 10 kg?

- kādēļ pēc Tavām domām izejā mikrenes = slikti?

par pārējo protams var piekrist, ar indikatoriem arī agrāk nebija masveidā, tagad vairs vispār neražo, vismaz širpotrebu.

Bet kopumā jā, pēdējos 20 gados ražotie aparāti pārsvarā ir sliktāki par tiem, ko pirms 30 gadiem ražoja, jo ražotāji ekonomē uz katru sīkumu. Protams, tas pamatā attiecas uz budžeta galu.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

pa to svaru-priekš diviem kanāliem ,tas ir stereo, ap 10 kg ir labi,bet iedomājies 5kanālu pastūzi ar 10kg svaru,nekas prātīgs tur nevar būt...vismaz papētot aparātu specifikācijas, tādu nemaz nav,visi ir virs tiem 10 kg...

Link to comment
Share on other sites

To makatins: vai vari argumentēt:

- kādēļ svaram būtu obligāti jābūt virs 10 kg?

- kādēļ pēc Tavām domām izejā mikrenes = slikti?

par pārējo protams var piekrist, ar indikatoriem arī agrāk nebija masveidā, tagad vairs vispār neražo, vismaz širpotrebu.

Bet kopumā jā, pēdējos 20 gados ražotie aparāti pārsvarā ir sliktāki par tiem, ko pirms 30 gadiem ražoja, jo ražotāji ekonomē uz katru sīkumu. Protams, tas pamatā attiecas uz budžeta galu.

nu jaabuut cik necik pieklaajiigam transformatoram ....plus kondensatori....tam visam jau jaabuut ap 10 kg...nu un par taam mikreneem.....nu neatdziistu es vinas...kaa saka ....vienam maate otram meita:)

vot sitaadam vismaz jaabuut pastuuzim

http://www.radiomuseum.org/r/grundig_sv_200.html

Labots - makatins
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

vai nu jauda ir mazaaka par 50w

 

Jā, nu superarguments!

Ja skatās pēc ši,tad jau visi lampinieki ar 5w uz kanālu vispār ir mēsli beidzamie, nu tak totāi bez jaudas un kaprīzi, vajadzīgas skandas ar augstu jūtību. Ja pastūzi nevar iegriezt tā ka virtuvē birst trauki no skapjiem, tad tas tak nemaz nav pastūzis, ja?

 

Man piemēram ir 30w uz kanālu nominālā un zin, atliektiem galiem. Jāpiebilst ka skandu jūtība salīdzinoši zema - 88dB. Sanāk ka es kaut kā nepareizi lietoju jamo, ja man pietiek ar tiem 30?

Labots - kabinets
Link to comment
Share on other sites

Nu tas, ka trafam kārtīgam jābūt, tas skaidrs, bet 10kg jau nav obligāti, ja jauda kādi 60-80W, tad arī 8-9kg būs OK.

Kaut ko jau var sameklēt pie vēlēšanās ir man pārītis šādu kolekcijā, arī šinī čupā viens...

Link to comment
Share on other sites

Ne par temu,bet paskaidrojiet ka pareizi izveleties tuneru un kapec jauniem tik lielas cenas videji ap 150Ls?

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nedomāju, ka 150 Ls skaitītos dārgi...

Paskaties kaut vai uz šo...

Grūti ieteikt, jo nezinām Tavas vēlmes. Bet skanēs jebkurš :)

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Nu tas, ka trafam kārtīgam jābūt, tas skaidrs, bet 10kg jau nav obligāti, ja jauda kādi 60-80W, tad arī 8-9kg būs OK.

Kaut ko jau var sameklēt pie vēlēšanās ir man pārītis šādu kolekcijā, arī šinī čupā viens...

nu un kaadas cenas i siem aparaatiem??

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nedomāju, ka 150 Ls skaitītos dārgi...

Paskaties kaut vai uz šo...

Grūti ieteikt, jo nezinām Tavas vēlmes. Bet skanēs jebkurš :)

bet kadas ir butiskas atskiribas piem.pa 100ls un 200ls.Pats domaju nemt kautko no marantz,jo laika savu komplektu veidosho no cd6004 un pm6004

Link to comment
Share on other sites

Ne par temu,bet paskaidrojiet ka pareizi izveleties tuneru un kapec jauniem tik lielas cenas videji ap 150Ls?

 

Pareizi - izlasot šo saitu:

http://www.fmtunerinfo.com/

 

tālāk atkarīgs, kur Tu dzīvo - Rīgā, Cesvainē vai kaut kur tālu Leišmalē, t.i. , ko tu gribi klausīties. No tā atkarīgs, vai tev vajag maināmu joslas platumu, kāda jutība, etc.

Link to comment
Share on other sites

nu un kaadas cenas i siem aparaatiem??

 

Es tā kā pagaidām viņus netirgoju... varbūt kaut kad...

 

bet kadas ir butiskas atskiribas piem.pa 100ls un 200ls.Pats domaju nemt kautko no marantz,jo laika savu komplektu veidosho no cd6004 un pm6004

Tad jau jāņem to, kas iederās komplektā, lai cmyki (©Tornis) izskatās :)

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Vintāžas mīlētājiem - man ir šāds:

tuneris, pastiprinātājs diemžēl nav. Tikai šonedēļ - 20Ls.

Link to comment
Share on other sites

ha

šitāds stipreklis... ja paveicas ... Vācijas eBay ... nu uz 70 eur neejošs. Ejošs uz 100 - 120.

Man šobrīd ir, bet ar tumšo paneli, Technics SU-7300K (50Ls). Ir arī Pioneer , šāds: (SA-506)

https://www.google.com/search?q=pioneer+sa-506&hl=en&client=firefox-a&hs=DMZ&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=_ScYT4X1CcGd-war9enBCg&ved=0CDsQsAQ&biw=1280&bih=857

 

nav gatavs, bet cena būs ap 50Ls minimums

Link to comment
Share on other sites

Nu stiprekli pa 20 reizēm dabūt ebajā, bet parasti nestrādājošu un arī ja ļoti paveicas... un noteikti ne svarā virs 10 kg un ar indikatoriem...

Vai arī u101 iekš ss.lv

Link to comment
Share on other sites

Fisher, tāpt kā Dual un Revox ir vācu publikai īpaša sentimenta objekts, aiz tam cenas augstākas, kā kādam vecam Technics vai Sony.

Link to comment
Share on other sites

Vispār atcerējos, ka man stāv viens smuks remontējams komplektiņš Wega JPS-350V un JPS-350T kuru savedīšu kārtībā un tirgošu. Tiesa gan, ne par sviestmaizi...

Arī kaut kādi eksotiski Mitsubishi DA-U310 un DA-F210S...

Arī Pioneer SA-610 un tuneris TX-606

Link to comment
Share on other sites

Vizuali jau vintage tehnika ir loti iespaidiga,tuneru un turntable jau laikam mekleshu no marantz vintage...Interesanti ja salidzinatu vienas klases vintage pastiprinataju vai tuneru un jaunu,cik liela butu atskiriba...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...