Jump to content

Kā pateikt procesora kodolu skaitu?


Smailijs
 Share

Recommended Posts

Sveiki... Gribēju pajautāt... Kā var noteikt, skatoties i-veikalā, intel core i3 procesora kodolu skaitu? vienkārši... Esmu daudzās vietās lasījis, ka intel core i3 procim ir 2 kodoli, bet šodien aizgāju pie viena chaļa un apskatījos, ka viņam ir 4 kodoli...

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu vai būšu sajaucis... :D Nezinu vai rāda pareizi, bet es uzspiedu ctrl+alt+delete, un pēc tam performance, un tur kur rādās visi tie lodziņi, pie "CPU usage history" rādījās 4 lodziņi... Parasti, cik zinu, tik cik to lodziņu tur, tik kodolu, bet hz... :D

Link to comment
Share on other sites

Procesoriem ar HT tur lodziņi ir dubultā - katram fiziskajam kodolam uzrādās 2 virtuālie kodoli, tāpēc arī redzēji 4, lai gan fiziskie kodoli ir tikai 2.

Link to comment
Share on other sites

No OS puses ļauj paralelizēt darbu - kodolam dod 2 uzdevumus paralēli, kurus tad procesors izpildīs, kad būs brīvi resursi - bez HT vispirms pateiktu, ka jādara viens darbs un nākošo varētu palaist tikai tad, kad beigtos pirmais, lai gan reāli var izpildīt vienu daļu darbu, tad otra darba daļu utt Par reālo ieguvumu gan vēl zinātnieki strīdas, jo atkarīgs kādus softus lieto :D

Labots - Biete
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ja viens process pilnībā nenoslogo vienu kodolu, tad tas kodols var paņemt priekšā divus processus.

 

Rupji runājot.

Link to comment
Share on other sites

Es mēģinātu šādi izskaidrot:

 

Divi (un vairāk) kodoli ir patiešām atsevišķi CPU salikti vienā kastītē.OK, viņiem ir biki kopīga kešatmiņa, bet ar to arī viss beidzas.

 

HyperThreading (HT) savukārt ir "gandrīz" divi kodoli. Sanāk tāds kā siāmas dvīnis, kur daļa no lietām dubultojas, bet daļa nē. Faktiski tur ir viens CPU, bet ar nelielu viltību, kas ļauj tam izskatīties kā diviem CPU. Redzi, CPU ļoti lielu daļu sava laika pavada dīkstāvē, gaidot kamēr no RAM pienāks pieprasītie dati. Protams, ir visādi viltīgi algoritmi, kas mēģina datus ielādēt "uz priekšdienām", kamēr CPU aizņemts ar citām lietām, bet gana bieži tomēr tiem neizdodas pareģot, ko vajadzēs nākamo, un ir jāgaida uz RAM. Un, lai arī mūsdienu RAM ir ātri, CPU ir vēl ātrāki, un uz pieprasītajiem datiem parasti ir jāgaida ļoti daudzi CPU cikli, kuros varēja darīt kaut ko lietderīgāku.Tāpēc CPU ar HT šādos brīžos pārslēdazas uz "otro" CPU, un sāk darīt tā lietas. Kad šim "otrajam" CPU atkal jāgaida uz RAM, tad pārslēdzas atpakaļ uz "pirmo". Utt. Nu, tas, protams, atkal ir rupji runājot. :)

 

No software viedokļa izskatās, ka ir divi CPU, bet patiesībā ir tikai viens, kurš slēgājas šurpu turpu starp izpildāmajiem uzdevumiem.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Jautājums: vai jūs ikdienas darbos izjūtat HT piedāvātās priekšrocības?

Personīgi es nē. Ar atslēgtu HT man liekas, ka pc darbojas prognozējamāk.

Vismaz tāds ir mans subjektībais viedoklis, kas nav pamatots ne ar kādiem testiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Apskatot jakslis wikipedijas saiti,Vilx- skaidrojums tomēr būs daļēji precīzs. HT pamatā ir CPU loģiskā stāvokļa daļas dublēšana (stāvokļa reģistrs, akumulatori, komandu skaitītājs, steka rādītāji utt.), veidojot loģiskos jeb virtuālos kodolus, bet izpildes daļa (ALU, reizinātāji, FPU aprēķini utt.) fiziskajā kodolā ir kopīgi. Viens no variantiem, kad loģiskais kodols neaizņem izpildes daļu tiešām ir tad, kad otrs loģiskais gaida uz RAM. Par to, lai nebūtu jāgaida uz RAM atbild kešatmiņa un kešošanas algoritmi.

Link to comment
Share on other sites

tieši dēļ HT uzrodas "8-kodolu" core i7 procesori interneta veikalos...

OS procesoriem ar HT tiešām uzrāda 2x vairāk kodolu.

Ja grib to noskaidrot precīzi - jālasa procesora apraksts ražotāja mājaslapā.

Vislielākā putrošanās laikami ir ar Core i5 jo tur ir gan modeļi ar 2 kodoliem+HT, gan tīri 2-kodolnieki gan arī 4-kodolnieki bez HT...

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

"tieši dēļ HT uzrodas "8-kodolu" core i7 procesori interneta veikalos."

Tas vēl labi,bet kad reizina GHz un piedāvā 10..12GHz un tml. kompjus.

Tas ir SUPER :) reklāmas triks.

Labots - jakslis
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ļoti vienkārši ieraksti googlē pēc preces koda no interneta veikala un tev visu viņa paradīs !

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...