Jump to content

Jautājumi par Austrumi linux un Ubuntu


Nain
 Share

Recommended Posts

Sveicināti. Ir radušies pāris jautājumi par Austumi linux un Ubuntu.

 

 

1) Par Ubuntu:

Par cik defaltā Ubuntu instalācija ir apkrauta ar visādām man nevajadzīgām programmām (zin, visādi tur pleijeri, dokumentu redaktori, pidgin figņas un tā), tāpēc tika pieņemts lēmums sistēmu instalēt caur minimal instalation CD, kurš ļauj pašam instalācijas procesā (vai pēc tam) salikt visu nepieciešamo, izvairoties no visa liekā. Nu lūk, tas tika veiksmīgi izdarīts, līdz atklājās, ka svaigā sistēma negrib automātiski montēt NTFS partīcijas. Par cik defaltā Ubuntu instalācija to dara labprāt, jautājums ir: kas tieši man būtu jāpieinstalē klāt savai svaigajai sistēmai, lai jams automātiski montētu fleškas, uz tā paša cietā diska esošās NTFS partīcijas, un tamlīdzīgi?

 

2) Par Austrumi linux; laikam jau arī par Slacware, uz kura jams balstīts:

Uz datora tika uzkrāmēts Austrumi linux. Sistēma kopumā strādā, līdz brīdim, kad tiek nolemts kaut ko pieintalēt klāt. Atrodot repozitorijos man interesējošo programmu, sistēma sāk kviekt par kaut kādām "atkarībām", brīdinot, ka neizārstējot šīs atkarības, programma pēc uzinstalēšanas nestrādās, kas, protams, arī notiek. Jautājums : kā šīs "atkarības" ārstējamas? Kādam ir pieredze šajā ziņā?

Sistēmas apgreids, protams, nelīdz, jo arī apgreidi ir "atkarīgi". :)

 

P.S. Attiecībā uz pēdējo - gribēju vērsties pašmāju Austrumu forumā iekš slackers.lv, bet jamiem ir atslēgta jaunu lietotāju reģistrēšanās, arī galveno Austumi linux guru nevaru sadzīt rokā.

 

 

Paldies jau iepriekš.

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

ubuntam vajag pieintalēt ntfs-3g

Tiks pārbaudīts praksē.

Paldies.

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

austrumu linux nav domaats durakiem. :>

 

Tas tā kā būtu mājiens ar mietu? :)

 

 

par austrumiem - dependencj pakas instalee tiesji taa pat kaa visu citu

 

Redz, tiktāl es pats aizdomājos. Teiksim, man izmet, ka "atkarības" ārstēšanai vajadzīga paka "X", es iemetu šo pakas nosaukumu repozitārijos, un ...nav. Nu neuzmet man neko.

Ko es daru nepareizi?

Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies par info. Tiks noprovēts.

P.S. Par reģistrēšanos:

Izskatās, ka šī projekta dienas ir skaitītas, jo aktivitātes nav itin nemaz (ja neskaita nepārtraukto fake lietotāju birumu), tāpēc līdz domena derīguma termiņa beigām atslēdzu jaunu lietotāju reģistrēšanās iespēju forumā

http://forums.slackers.lv/viewtopic.php?f=17&t=379#p1309

Labots - Animall
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...