Jump to content

Failu atjaunošana, sys recovery


edgpavl
 Share

Recommended Posts

Sveiki, tātad ātrs jautājums, vienkārši gribu pārliecināties. Diezgan neparastā veidā esmu izdzēsis ārkārtīgi svarīgu darbu mapi. Prinicpā nezinu kā tas notika, vienkārši dzēsu dažādas nevajadzīgas mapes un failus, pēc laika iztīrot Recycle Bin, un skatos - darbu mape arī vairs nav. Novilku pāris recovery programmas, kas atrod 188 000 izdzestos failus, kas ir randomā izmētāti, un pati darbu mape arī nav atrodama, bet viss saturs izmētāts. Tas aizņem ilgu laiku, tāpēc viecot System Restore, uz teiksim vakardienu, vai tas atgriezīs arī izdzēstos failus ?

Paldies.

Labots - edgpavl
Link to comment
Share on other sites

puņķutapa

System restore atgriež sistēmu uz vakardienu (likvidē nojauna instalētās lietas), failu sistēmu (failus) neatjauno. Ja ir tūlis, kurš atrod izdzēstos, jāizmanto to. Ideālā gadījumā to visu būtu jādara, iebūtojoties no cita diska, lai nekas nenotiktu cietnī, kurā atrodas izdzēstie faili.

Link to comment
Share on other sites

Ok tad jāatjauno viss manuāli. Paldies !

 

Ok, tomēr problēma tik vienkārši neatrisinās. Izmantojot šīs programmas, netiek pilnībā atjaunoti visi faili, ir aizdomas ka attiecīgā mape nemaz nav "izdzēsusies". Ir varbūt citi varianti un veidi, kas varētu būt noticis ? Jo īsti neatceros ka attiecīgo mapi būtu dzēsis. Mape nav arī hidden, un searchā nekas netiek atrasts ...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds789

Undelete plus softs atjauno izdzēstos failus, tikai jāatceras ka šie softi jāizmanto uzreiz pēc vajadzīgo failu dzēšanas, jo kā zināms ar darbībām pēc tam var tikt vajadzīgā vieta uz diska pārakstīta ar kaut ko citu līdz ar to atjaunot jau vairs nebūs tik viegli...

Link to comment
Share on other sites

GetDataBack man patika - saliek failus tādās pat mapītēs, kā atradās uz diska, vienīgi problēmas rodas tad, ja ir garumzīmes/mīkstinājumi nosaukumos.

Jāņem vērā, ka saglabāt iegūtos failus varēt tikai šo programmu nopērkot, vai arī "nopērkot"

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, faili netiek atrasti, lai gan visas programmas uzrāda pat izdzēstos failus no šī gada Janvāra... Tāpēc joprojām liekas ka varbūt mapi nemaz neesmu izdzēsis ... dīvaini

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu search neko neatrod, mape nav arī hidden...

Varbūt izklausīšos vecmodīgs, bet iespējams tas ir some sort of vīruss ? Man nekad nav īsti labi sanācis ar tādiem cīnīties...

Link to comment
Share on other sites

Kautkas līdzīgs ir bijis, arī likās, ka mistika notikusi, taču pamēģini uztaisīt čekdisku un defragmentāciju, iespējams palīdzēs!

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Lai dies nogrābstās! Defragmentācija nu gan ir pēdējais, ko veikt uz diska, uz kura ir nejauši nodzēsti failu un ir vēlme tos provēt atjaunot!

Link to comment
Share on other sites

Kā jau puņķutapa teica, visu būtu jādara, iebūtoties no cita sistēmas diska (kaut vai Linux LIve CD, ja undelete tūlis ir Linuxam), grābstīties gar disku, kurā ir vēl atrodami izdzēstie faili, tikai ar tūli, jo katra nākamā darbība failu sistēmā var kaut ko pārrakstīt pa virsu nodzēstajam, kas nozīmē- to atjaunot ar vienkāršiem līdzekļiem vairs principā nevar. Atjaunot failus konkrētajā izdzēstajā mapē var, ja šī mape pati ir jau atjaunota. Tāda pieeja atvieglos manuālo atjaunošanu.

Link to comment
Share on other sites

System restore atgriež sistēmu uz vakardienu (likvidē no jauna instalētās lietas), failu sistēmu (failus) neatjauno.

Uz Windows XP - System Restore atjauno sistēmas stāvokli uz konkrēto laiku. Tas ir - atjauno gan registry iestatījumu, gan sistēmas failus (failus, kuri atrodas mapēs %Windir%, %Programfiles%), gan izdzēš failus, kuri uzradās pēc tā konkrētā laika.

Uz Windows 7 - System Restore atjauno gan sistēmās stāvokli (līdzīgi kā uz Windows XP) gan lietotāja dokumentus. Un dokumentu atjaunošanas gadījumā, var izvēlēties, kuru no konkrētā dokumenta versijām atjaunot. Tas ir, ja dokuments ir vairākas reizes labots, tad saglabātas tiek visas šī faila vecās kopijas un pie atjaunošanas var izvēlēties, kuri no šīm kopijām vajag. Tāpat var atjaunot lietotāja izdzēstos failus.

 

P.S. Man datorā ar Windows 7, nezināmu iemeslu dēļ, jau no dzimšanas, nedarbojas System Restore (un nekādi neizdodas to sataisīt. Nesūtiet mani uz google, jo neviena no pamācībām nepalīdz), tā, ka nav iespējams praksē pārbaudīt tā darbību. Viena failu, vairāku versiju atjaunošana un dzēsto failu atjaunošana gan darbojas arī bez System Restore pilnvērtīgas darbības.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Uz Windows XP - System Restore atjauno sistēmas stāvokli uz konkrēto laiku. Tas ir - atjauno gan registry iestatījumu, gan sistēmas failus (failus, kuri atrodas mapēs %Windir%, %Programfiles%), gan izdzēš failus, kuri uzradās pēc tā konkrētā laika.

Uz Windows 7 - System Restore atjauno gan sistēmās stāvokli (līdzīgi kā uz Windows XP) gan lietotāja dokumentus. Un dokumentu atjaunošanas gadījumā, var izvēlēties, kuru no konkrētā dokumenta versijām atjaunot. Tas ir, ja dokuments ir vairākas reizes labots, tad saglabātas tiek visas šī faila vecās kopijas un pie atjaunošanas var izvēlēties, kuri no šīm kopijām vajag. Tāpat var atjaunot lietotāja izdzēstos failus.

 

P.S. Man datorā ar Windows 7, nezināmu iemeslu dēļ, jau no dzimšanas, nedarbojas System Restore (un nekādi neizdodas to sataisīt. Nesūtiet mani uz google, jo neviena no pamācībām nepalīdz), tā, ka nav iespējams praksē pārbaudīt tā darbību. Viena failu, vairāku versiju atjaunošana un dzēsto failu atjaunošana gan darbojas arī bez System Restore pilnvērtīgas darbības.

 

Atkarīgs no uzstādījumiem Recovery/Backup un veicamās darbības

Link to comment
Share on other sites

Lai dies nogrābstās! Defragmentācija nu gan ir pēdējais, ko veikt uz diska, uz kura ir nejauši nodzēsti failu un ir vēlme tos provēt atjaunot!

Tev laikam nav skaidrības par to, kas īsti ir noticis. Viņš nav izdzēsis to mapi! Viņa ir vienkārši pazudusi. Tādēļ arī iesaku uztaisīt sākumā čekdisku - man tas palīdzēja!

Labots - iWon
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Pirmkārt - kā Tu vari būt tik pārliecināts, ka viņš to nav izdarījis? Otrkārt - jā, čekdisku es vēl kauču kā saprotu, bet defragmentizācija nu nekādi failus labāk atjaunot nevar palīdzēt nekā, un pilnīgi, un galīgi. Nekad nenoticēšu, ka: fails nav, uztaisam čekdisku - fails vēl aizvien nav, uztaisam defragmentāciju - vuaļā - fails parādās.

Link to comment
Share on other sites

Jo es izlasīju to ko viņš ir rakstījis! Un tev es vēlreiz atkārtoju - man tas viss palīdzēja! ;) Un es nekur neesmu teicis, ka tieši uztaisot defragmentāciju parādīsies viņa faili, takā nevajag te visu par meksikāņu seriālu izvērst, iespējams, ka tā nebūs, taču cenšos cilvēkam palīdzēt ar padomu, nevis brēkt uz apkārtējiem! ;) Kā arī varbūt galu galā palasi un atsvaidzini savas zināšanas saistībā ar defragmentāciju!

Labots - iWon
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Sorry, bet nu Tu nav gudris. Par defragmentāciju zināšanās man nekas nav jāatsvaidzina - nodzēstu failu atjaunošanā tas neko nedod. Vot, pirms nodzēšanas un FAT FS gadījumā - jā, lielākas cerības būs atjaunot. Un nevajag "palīdzēt" iesakot tādas nejēdzības - procesu, pēc kura, ja izrādīsies, ka faili tomēr ir nodzēsti, vairs neviens nepalīdzēs. Ko darīt jau pateica - ja faili nodzēsti, un patiešām ir vēlēšanās ko saglābt - tad TIKAI ar ielādējamu ripu, ļoti vēlams - metam klāt citu HDD, kur atjaunot failus, un uz priekšu. Pretējā gadījumā, jebkāda šitāda kasīšanās tikai samazina cerības ko dabūt laukā.

Link to comment
Share on other sites

... pamēģini uztaisīt ... defragmentāciju, iespējams palīdzēs!
Un uz visiem laikiem atvadies no failiem, kurus, varbūt vēl varēja atgūt. Paklau, tev vispār ir kaut mazākā sajēga, kas notiek defragmentējot ? Tieši tā - pārvieto/apvieno fragmentētās failu daļas, aizpildot tukāša vietas (kur pirms tam varēja atrasties dzēstā informācija). Secinājumus izdari pats. Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Ok, sorry varbūt arī ar defragmentāciju nošāvu greizi, tikai nosaucu lietas ko darīju kad pašam bija tāds trobelis - jebšu mape bija pazudusi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...