Jump to content

Interesējos par iespējamu krāpniecības shēmu


Igelkott
 Share

Recommended Posts

Labs vakars. Nav īsti piektdiena, bet nu ir radusies interesanta situācija,kāda tāda gadījusies pirmo reizi dzīvē, un tad nu lūk, lai nebrauktu auzās, uzprasīšos un viedokļiem par sekojošu tēmu.

Dažas dienas atpakaļ izlēmu, ka ir laiks apgreidam, un sakarā ar to ievietoju ss.lv un zip.lv sludinājumu par pašreizējā ziepju trauka tirgošanu, ar darījuma priekšmeta novērtēšanu simts latvju naudiņās (Olympus Sp-560UZ).

Vakar vakarā uz vienā no sludinājumā norādīto e-pasta adresi saņēmu jautājumu, vai darījuma priekšmets vēl ir pieejams:

is the item still available for sale..? if yes how much..?

Nu,maz kas - varbūt kāds vietējais nolēmis, ka a/v izmantošana saziņā būs ērtāka. Nu, gala rezultātā aizsūtīju atbildi, ka jā - ir pieejams pārdodamais priekšmets "ar visu, kā tas ir".

Šodien saņēmu nākošo vēstuli no "potenciālā pircēja" ar sekojošu saturu:

 

From: "tracy williams" <mrstracy123@gmail.com>

Sent: Thursday, December 22, 2011 3:44 PM

Subject: Re: Olympus SP-560UZ

> Thanks for the email..I adore your response towards the sales of this

> item, I'm highly interested in your item,i will be offering you 200Ls

> for the item including the shipping cost, and payment will be effect

> via Bank Transfer or PayPal..If my offer is acceptable,you can get

> back to me with your Bank Details or your PayPal Details so i can

> proceed with the payment as soon as possible..kindly get back to me if

> my offer is acceptable.

Sākotnēji, pirmais, kas iešaujas prātā, ir "skams", no sērijas - tu man priekšmetu, bet es tev "esmu nosūtījis naudiņu", rezultātā ne cūkas, ne vilnas. No otras puses - sludinājumi ievietoti LV sludinājumu serveros.

Tad nu izriet jautājums par to, pasūtīt 'nakui' vai pakomunicēt par priekšapmaksu?

 

PS. Iepriekš atvainojos par stulbumu,mhh :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jā, vispār, pameklējot to e-pasta adresi, parādās arī Ņigērija...

Vispār, interesanti gan, ka ņigērieši ar interesi pārlapo LV sludinājumus...o0

Labots - Lords Bonifācijs
Link to comment
Share on other sites

Cik es biju licis ss.lv sludinajumus, gandriz katra bija sitada lieta. Epasts atskiras, bet teksts lidzigs. Protams, ka aferas. Dzeki uzzinas tavu kontu un izsuks naudinu ara :)

Link to comment
Share on other sites

idiotz, uzzinot konta numuru viņi neko nevar izsūkt. Un nedomāju, ka Bonifācijs noticētu, ja vajadzētu kartes numuru un PIN kodu.

 

Parasti viņi atsūta ieskenētu (viltotu protams) maksājuma uzdevumu, ka ir izskaitījuši tev naudu, bet lai viņu banka veiktu maksājumu, tev viņiem ir jānosūta pasta čeks, ka esi izsūtījis preci (gi gi)

 

Vismaz šis ir viens no variantiem, par ko esmu dzirdējis.

Link to comment
Share on other sites

Viņi cer, ka LV atradīs muļķus, tāpēc arī sērfo te.

 

A tu paturpini sarunu, iedod PayPal kontu, lai skaita piķi. Nekas slikts tev nenotiks :) Vismaz zināsi, kāda ir tā shēma :)

 

P.S.

Pēc tam iepostē te :)

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, esmu bez Paipalas konta (no need for that). Tehniski var nosūtīt bankas konta numuru, uz kuru var "sūtīt" naudu, par cik man to ir vairāki, un vienā no tiem nauda parasti neapgrozās. Tiesa, negribās dalīties ar pers. datiem "transakcijai".

Link to comment
Share on other sites

Kā tur bija ar paipalam, lai ieskaititu naudu paipal kontā , konam obligāti jābūt piesaistītam bankas kontam? ja ne vienkārši reģistrē paipal kontu un uzmanīgi vēro.

Link to comment
Share on other sites

Paipalā, ļoti ticams, vienkārši naudai uzliks protestu. Tjp - "samaksājam, nākamajā dienā atsaucam maksājumu, bet prece jau ceļo uz Blekpīplēriju.

 

 

Klasiskā shēma ir dievoties un piesūtīt "bankas" apstiprinātu maksājuma kvīts bildīti, ka "godčen, nauda samaksāta, davai, fiksi sūti preci ..". No 10`000 kādi atsaucas, no tiem kādiem daži arī aizsūta. Redz, pat biedram te jautājumi, kas tur slikts var būt. Lai gan ne pirmo gadu ar pīpi internetā.

 

Un paipalā konts paliek aktīvs, kad ieskaita tajā 1Ls no reāla bankas konta. Tā ka vienkāršajai tautai ir jāpiekabina savs bankas konts.

Ir kāds labāk informēts, vai šim gadījumam derētu Paypal Sandbox?

Link to comment
Share on other sites

Zin, netā tiešām ne pirmo dienu, bet nu pats personīgi uz šādu gadījumu patrāpījos pirmo reizi, turklāt, ja vēl būtu rakstīts kui viņ zin kādā inglišā ar translatoru, jautājumi protamistiski nerastos.

Uz šīs nots tad arī jāiedzer.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lord vari sūtīt arī naudu man, pazūdīs tāpat kā Nigērijas čībās :)

 

Es aizsūtītu pasta kopiju uzmeistarotu, lai gaida :D

Labots - Drunk_Wizard
Link to comment
Share on other sites

Nekādā gadījuma nevajag neko gaidīt paipālā, nauda ienāks, bet tajā gala nokancelēs, prece būs prom un naudas ar vairs nebūs. Īpaši šitie klauni ir nekaunīgi pie auto tirdzniecības.

 

p.s.

Lasāmviela

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lord vari sūtīt arī naudu man, pazūdīs tāpat kā Nigērijas čībās :) Es aizsūtītu pasta kopiju uzmeistarotu, lai gaida :D

 

Vai drīzāk biedram, kuram lielāka pieredze ar to. Skatīt viņa parakstu. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Shitos kraanagalvas jaamegjina pashus izchakareet

Mani no viena epasta nedeljas laikaa divreiz gribeeja izkaast,abaas reizees atshuvu ar kaartigaam lamaam,tad vairaak neatbildeeja,bet tagad sapratu ka buutu vareejis es ar taapat paspeeleeties

Link to comment
Share on other sites

Naudu vini ieskaita, un tad piesaka ka nav sanjemusi preci, nauda iefreezojas, un atskaitas atpakal. Ir konkrets gadijums dzirdeets.

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka mani nekad nav mēģinājuši šādi iznest cauri. Es ar` gribētu paspēlēties ar mūsu pērtiķveidīgajiem draudziņiem.

Link to comment
Share on other sites

Usver - jau tāda doma radās.

Diez, sludinājumu rakstīt angliski - lai jamiem nevajag ar google translate ņemties.

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

man tā arī bija.

pirmajā reizē kā normāls cilvēks atbildēju, bet tad kad sāka runāt par kkādiem aģentiem kuriem tur nauda jāieskaita un viņi kjip savāks, pasūtīju d***t un uzraxtīju paipalam. Pēc tam laipni uzraxtīju, ka mani neapčakarēsi un atkal ej d***t :D

atnāk vēstule, ka konts ir dzēsts. :D arī bildi ka ir ieskaitīta nauda, atsūtīja.

pēc tam sāku vienkārši muļķot viņus - pateicu ka mans psp tur kjip *bling bling* un pa 35 miljoniem atdošu :D

tālāk atkal viss tas pats. tā kautkādas 3 reizes :D

vienkārši rēka nāk par epastiem, no kādiem nāca šitais sviests - camilla.ass001@gmail.com :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Brīnos par cilvēkiem, kas tādiem spamiem no nigērijas vēl pievērš uzmanību.

Bet laikam vēl ir aitas, ko cirpt, citādi jau nespamotu.

Link to comment
Share on other sites

Nūu no otras puses jau vaētu aizsūtīt kādu paciņu uz Nigēriju kas pie atvēršanas uztaisa nelielu BOOOM ! :sarkasms: neko citie šie nav pelnījuši.

Link to comment
Share on other sites

Uz bomzi taisam rēķinu bankā, reģistrējam Paypal, ja šie tiešām ieskaita un saņemam naudiņu, tad tūdaļ pat pārsviežam uz citu PayPal vai nopērkam kautko (citu virtuālo naudu, dāvanu kartes, hostingu u.t.c.). Nežēlojam pastam pāris latus, iepakojam tukšu fotoaparāta kastīti ar latvijas govs sūdiem iekšā, iemūžinam foto un video to kastes iepakošanu un nosūtīšanu, lai PayPalam varētu vēl laiku pavilkt.... un uz priekšu. Taču vai ir laiks un jēga ar šādu "sportu" nodarboties? Spams ir un paliek spams. Dzēšam ārā un dzīvojam tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Uztvert šos e-pastus nopietni ir tas pats, kā vērt vaļā uz tavu e-pastu atnākušu Britas Spiras kailfoto... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...