Jump to content

Alkohols videomaģa galvas tīrīšanai


Krishius
 Share

Recommended Posts

Labas vakaras!

 

Izbeidzās man alkohols, ar kuru tīrīt maģim galvas. Ieliets bija kaut kādā viskija pudelē, bet kas tieši tur bija iekšā, nav skaidrs. Katrā ziņā, tas bija kaut kas spirtveidīgs.

 

Ar kādu alkoholu drīkst tīrīt videomaģa galvu? Cik noprotu, medicīniskais spirts der, tikai kur lai tādu dabū parasts mirstīgais? Uz Centrāltirgu pēc krutkas iet negribās. Ir alternatīvas? Tehniskie spirti?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Iz kaut kāda tur spirta aprites bla bla bla likuma...

 

16. Pacientam pret recepti izsniedz līdz 150 g 96 % spirta vai aptiekā izgatavotās zāles, kas satur līdz 150 g 96 % spirta. Dzīvnieka īpašniekam pret recepti ir atļauts izsniegt līdz 300 g 96 % spirta vai aptiekā izgatavotās zāles, kas satur līdz 300 g 96 % spirta.

 

Dabon recepti un skrien uz aptieku.

 

Ja ne, tad tik laikam no rokām kādu graķīti var dabūt. Slimnīcā neviena māsiņa pazīstama nav? :spiteful:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+1 ģimenes ārsts man parasti izraksta. saprot ka ne iekšķīgi lietošu.

Link to comment
Share on other sites

Galīgi negribās vilkties pie ģimenes ārsta un kļenčīt recepti. Turklāt es nupat kā pārrakstījos pie cita ģimenes ārsta, pie kura es ne reizi neesmu bijis - būtu stulbi, ka es tā pēkšņi uzrodos un jau pirmajā reizē prasu recepti spirtam.

 

Ok, medspirtu dabūt bez čakara nevar. Blata pie ārstiem/slimnīcās man nav. Vai nav kāds alternatīvs spirts, kas ir derīgs manai vajadzībai, un ir dabūjams bez jātnes?

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Olu liķieris! :alcoholic:

P.S. vispār jau tīrīšanas kasete, bet kur tādu relikviju dabūt......?

Labots - wilz
Link to comment
Share on other sites

Tirgū pie spirķik-vodočka tirgotājiem gan jau var dbūt Vismaz es vienmēr tur esmu piecis. Sen gan neesmu bijis, jo man 1L spirta pietik vairakiem gadiem. Spirtu var nopirkt uzņēmums, bet tur baigais čakars ar papīriem un jāpērk bezmaz muca. Parasts mirstīgais pudeli spirta mūsu valstī nopirkt oficiāli nevar, bet vai tad pie mums dumību maz. Tak ne Tu etiķa esenci, ne sālsskābi, ne 100W lampiņu vairs legāli nopirkt nevar. Tai pat laikā visu var dabūt un visi zin, kā aizliegtās mantas nopirkt. Nu kam šitie stulbumi vajadzīgi?

Link to comment
Share on other sites

Izopropilspirts videomaģa galvu mazgāšanai neder?

Pašam tāds ir, pagaidām izmantoju vinila mazgāšanai.

Un vai lenšu maģa galvas (permalojs) arī var mazgāt ar to pašu izopropilspirtu? Vai vajadzīgs tomēr 96% spirts?

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

wilz

 

Tīrāmās kasetes pat pats ražotājs neiesaka lietot, jo jamās drillē galvas vairāk nekā spirts un vates kociņš vai zamša lupatiņa.

Dabūt tīrāmās kasetes nav problēmu. Maksā gan viņas padārgi (es šajā gadījumā runāju par BetaSP formātu).

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kas ir smalks glvs, bet videomagnetafonos visas detaļas var tīrīt ar spirtu. Nekā labāka vienkārši nav. Kādreiz klīda valodas, ka Olimpa un Ektronikas lnšu mgnetafoniem nevar stikla ferrīta glvas ar spirtu tīrīt. Tur gan pie vainas laikam bija vienkārši nekvalitatīvas galvas, kuras drupa. Videotehnikā nekādu problēmu ar spirtu nav bijušas.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz klīda valodas, ka Olimpa un Ektronikas lnšu mgnetafoniem nevar stikla ferrīta glvas ar spirtu tīrīt. Tur gan pie vainas laikam bija vienkārši nekvalitatīvas galvas, kuras drupa.

stiklaferrīta galvas tīrīt nedrīkst uzreiz pēc atskaņošanas (vai pārtīšanas, ja lenta skarās galvai klāt) dēļ straujās temperatūras maiņas, kas notiek spirtam iztvaikojot no uzkarsušas galvas, citādi mierīgi

acetons gan ir ekstrēmi

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Acetonā nav nekā ekstrēma. Tas ir šķīdinātājs, kas visātrāk nožūst un atstāj vismazāk nosēdumus.

Link to comment
Share on other sites

nu tad jau vinilplates ar var tiiriit ar actonu???

Link to comment
Share on other sites

Ar prastu lētu šņabi, kurā pamērcēts uz sērkociņa uztīts vates kumšķis nekad nav bijis problēmu - ne uz VHS, ne uz lentu maģu galvām... :D

 

P.S. Vienīgā problēma ir bijusi, ka kāds to šņabi tusa beigās izdzer. :p

Link to comment
Share on other sites

Nu lūk, tas jau ir kaut kas tuvāk realitātei. Cik noprotu, tas izopropilspirts ir brīvi nopērkams bez nekādām receptēm?

Link to comment
Share on other sites

Brīvi nopērkams Lemonā. Tiesa diezgan varbūt sālīti...4.90 Ls (1 L)

Pats pirku savām vajadzībām, priekš vinila.

Labots - Lapins
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tak ne Tu etiķa esenci, ne sālsskābi, ne 100W lampiņu vairs legāli nopirkt nevar.

 

 

Didzi par tiem pirmajiem diviem OK, bet par to 100Watu lampiņu... man celtniecības veikalā, 100W, 150W un 200W tirgo pilnīgi legāli, kaut kur 0,28 Ls/gab 100niece un augstāk pārējās. Vēl nesen pāris 150nieces un 100nieces pirku. :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

viesturs0711, didzis mums vienkārši stagnāts (CCCP vecis), ar to jārēķinās... vecums un C1-83 dara savu (šito man liekas pat kaspich teica, vai kaut kā līdzīgi) :) Katrā ziņā, no offence bidram.

 

Autoram varu piedāvāt iepriekšējā savā postā minēto produktu, tā kā PM.

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm. Tā kā tā bode pie Mūkusalas apļa man ir pa ceļam uz darbu, rīt ieskriešu un nopirkšu vienu bundžu. Man tāpat vajag čeku (darbam pērku galu galā).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...