Jump to content

Ieteikums, TV, optimālais izmērs.


Sasa
 Share

Recommended Posts

Kādu TV lai izvēlās ja attālums līdz TV paredzētai vietai ir ~ 2.20m kādas 40" collas ir ok vai būs baigi gigantisks un istaba ar nav liela 33kv.m.

TV vēlētos modernu, lai daudz ko var saslēgt ārējo HDD, PC kādu spēļu konsoli.

Link to comment
Share on other sites

būs ok, tikai 40 tāds nestandarts, ņem 42 - lielāka izvēle. JS PC/konsolei tad labāk LCD. ja filamām/TV - plazmu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

42 collas minimums. Ja pārsvarā skatīsies TV pārraides, tad pietiek, ja vairāk būs HD filmas, tad labāk 50 collas.

Par LCD un Plzmu piekrītu Osscar.

Link to comment
Share on other sites

Par plazmu nav ka tā baigi daudz elektrības patērē un baigo siltumu izdala? Kāda vaina filmām uz LCD vai TV cik uz parasta monitora skatos līdz šim ir bijis ok.

Link to comment
Share on other sites

mīts par to elektrību. jaunās plazmas ir plānas un ekonomiskas, tāpat kā LCD> lētā gala LCD analogajam signālam garām + melns nav melns....budžeta grupā plazma vismaz man patīk un tāpēc es lietoju plazmu. Analogajam signālam un HD ripiem - kā reiz. LCD labās statiskam attēlam - nu tipa PC vai konsole....jo ja ilgi nekustīgs attēls - ir iedegšanas risks. Uz 40 collām ir mazs salīdzinoši piedāvājums un liekas plazmas tik no 42 sākas, izņemot dažus modeļus.

par 3d: ir divi veidu 3d - ar pasīvajām brillēm vai aktīvajām. aktīvās ir 10 x dārgākas, bet biku labāka kvalitāte.ir ķīnas analogi.

Par USB - jāskatās ko kurš aparāts gremo, LG piem. caur USB gremo mkv. nezinu kā citi. citus var "pāršūt". Teiksim ja plazmu var sakarīgu pa 350 Ls paķert - ar LCD būs švakāk par to cenu.

nu tā īsumā.

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs, ko skatās. Ja tikai BD, tad var ņemt visas 42', bet ja ko vairāk, tad pie tādiem attālumiem, lai attēls būtu baudāms pārsvarā no visiem avotiem, uzskatu, ka pilnīgi pietiek ar 37" Gavenais, lai TV ir Full HD ar 1080p.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

... Gavenais, lai TV ir Full HD ar 1080p.

Uz tik maza izmēra tam nav pilnīgi nekāda jēga, par to vari nesaspringt. Pārbaudīts praksē.

Link to comment
Share on other sites

TV kā tādu pārsvarā, jau ilgi kā neskatos, vienkārši jau apnicis pie datormonitora filmas skatīties, izdomāju, ka daudz ērtāk būtu izlaisties dīvānā un skatīties uz liela ekrāna. Tad arī padomātu par konsoles iegādi.

Smart TV tie jau ir LCD, vai ne? Bet plazmai cik tad tās bildes iedegšana risks liels, fakts ka nelasīšu grāmatas uz plazmas lai man tie burti neiecepās iekšā.

LCD ir švaks pie patstāvīgas bildes maiņas vai kas tur ar viņu ir?

un tās 40" tīri nosacīti, tik negribas lai izskatās ka TV aizņem pus istabu.

Labots - Sasa
Link to comment
Share on other sites

Lai cik necik komfortabli skatītos kinofilmas ar melnajām malām augšā/apakšā no ~2 metru attāluma, 40" ir minimālais izmērs (Sony 42" nemaz nav). LCD nav nekādas vainas, ja tik no paša lētākā gala neņem.

Link to comment
Share on other sites

Uz tik maza izmēra tam nav pilnīgi nekāda jēga, par to vari nesaspringt. Pārbaudīts praksē.

 

Vairāk domāts nevis vizuālais aspekts, bet tehniskais. Tiklīdz runa ir par HD Ready, kur maksimālā izšķirtspēja nepārsniedz 1366*768, pieslēdzot Full HD vai HD avotu, sākas downskeilošana vai upskeilošana. Diemžēl ne visiem pleijeriem (mdeia pleijeri, BD pleijeri, DVD pleijeri) šāds joks patīk. Daudzos gadījumos tā arī neizdodas izveidot proporcionāli pareizu (16:9) attēlu. Tas attiecas galvenokārt uz ierīcēm, kuras ražotās pirms tika ieviests HD ready standarts un tikpat labi arī uz ierīcēm, kuras tiek ražotās tagad, kad HD ready pamazām tiek iznīdēts kā suga.

 

Vizuāli? Nu nezinu. Gaumes ieta. Full HD no cik collām LCD gadījumā sākas? Kādreiz tikai no 37" un tikai tad sāka parādīties 32" un mazāki. Uzskatu, ka tomēr ir starpība, vai tas pats attēls, kam ir tie 1080p tiek iespiests tajās 32 collās, vai izstiepts uz visām 50... Pie mazākiem pikseļiem mazāk krīt acīs attēla nepilnības. Vai arī liela TV gadījumā jāsēž pietiekami tālu. Tieši tāpēc uzskatu, ka tik mazā attālumā, kādu minējis autors, optimāliais ekrāna izmērs būtu tomēr 37". Tas ir mans personīgais viedoklis, kuram, protams, drīkst nepiekrist.

Link to comment
Share on other sites

Uz tik maza izmēra tam nav pilnīgi nekāda jēga, par to vari nesaspringt. Pārbaudīts praksē.

Diez kā tu pārbaudīji? BD diskiem ir iepūsts iekšā jau 1080p , nesaprotu tu neredzi atšķirību no 720p uz 1080p?Bet nu, ja ārējie hdd un media pleijeri ir lietošnā, tad hd ready būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka TV izmēru pamatā nosaka:

1. Cik ir vietas;

2. Cik lielu $$$ var atvēlēt TV.

Vēl neesmu dzirdējis, ka kāds sūkstītos, ka viņam TV ir par lielu.

Tas savukārt ir mans personīgais viedoklis, kuram, protams, drīkst nepiekrist.

Link to comment
Share on other sites

nhs, tieši media pleijeriem visbiežāk ir problēmas ar HD ready ;) Augstāk to jau minēju.

ivo, smiesies, bet man istaba, kur ģimene skatās TV, ir 4x4m, nopirku pirms 3 gadiem Philips 42' un bija par lielu. Samainīju ar brāli pret tādu pašu modeli, tikai 37'.

Labots - IpMan
Link to comment
Share on other sites

... istaba ar nav liela 33kv.m...

Laikam esmu galīgi atpalicis, bet man kā padomju laiku mājā dzīvojošam 33m3 liekas megaliela istaba

un 2.2 m ir diezgan tuvu - tur var gadīties, ka 40collas būs par lielu

Link to comment
Share on other sites

Nu man istaba nav neko lielāka, ilgi šaubījos (kādi 4-5 gadi atpakaļ) vai ņemt 50" vai tomēr 42. Beigās paņēmu 50. Likās baigi liels. A tagad ir pierasts un tā iedomājoties par TV maiņu nākotnē, sāku domāt, ka droši vien būs jāņem visas 60"...

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

... tu neredzi atšķirību no 720p uz 1080p?

 

Bildes kvalitātei lielāka nozīme ir bitreitam, ne izmēram uz tik maza lieluma ekrāna. Paeksperimentē pats.

 

... nopirku pirms 3 gadiem Philips 42' un bija par lielu.

 

Protams, ka likās pa lielu, jo LCD štruntīgi rāda TV pārraides. Būtu plazma, liktos pašā laikā.

Link to comment
Share on other sites

33kv.m ir liela istaba, no 37-42" var ņemt ja tā sēdēšana tik tuva (2m), bet ja skatīšanai tomēr izmatos visu telpu (un izmantos jau ar, neba aizbāzta tā ka palikuši tikai 2x2m), var sanākt ivo variants, respektīvi mazs.

Jāatceras, ka veikalā TV izskatās mazāki nekā, tad kad atnes mājās.

 

Ja majās ir kabeļtelevīzija vai tamlīdzīgs, nezinu uz cik liela vēl ir ok bilde, pieļauju ka jau uz 37" ir pakaļā lielā.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

nhs, tieši media pleijeriem visbiežāk ir problēmas ar HD ready ;) Augstāk to jau minēju.

Pie HD Ready un Full HD televizora, pieslēgti Popcorni, HD uztvērēji, laptopi - nekādu problēmu ar pareizām proporcijām ar 16:9 formāta attēlu nav, pat ar gadus piecus atpakaļ pirkto DVD...

Daudz svarīgāk ir kā tiek veikts ap/dovnskeils un deinterleis, to vienkārši jāuztic tai ierīcei, kas to dara kvalitatīvāk - piemēram, media pleijeri ar Sigmas čipu tiek galā labāk par TV, HD uztvērēji sliktāk.

 

Uz 40" LCD TV ekrāna bez kādas sevišķas pētīšanas var atšķirt 720 ripu no BD oriģinālā kvalitātē, no Full HD TV jēga ir, un ne jau viss SD kontents nāk no mazkvalitatīva LTC signāla - ir arī DVD, SAT, kabeļi, nevajag tik pašu lētāko LCD TV ņemt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...