Jump to content

VGA labāks attēls nekā HDMI?


fr3kvent
 Share

Recommended Posts

Čau! :)

 

Šodien beidzot tiku pie jauna Philips 3000 series LCD TV 42" FULL HD 1080p. Jau kādu laiku atpakaļ nopirku HDMI gold plated kabeli (aptuveni 16ls), lai varētu slēgt klāt savu laptopu , gan Xbox 360...

Pieslēdzot Xbox360 caur HDMI vadu , kvalitāte tiešām super, attēls skaidrs un dzidrs, bet pieslēdzot laptopu bija neliela vilšanās. Tāda sajūta, ka pārkruķīts kontrasts un sharpness, burti izplūduši ar tādām nelielām mistiskām ēnām, krāsas arī tādas vairāk pelēcīgas un aukstas. Tajā pašā laikā izmēģināju to pašu laptopu pieslēgt pie TV caur parasto VGA monitora vadu, kvalitāte ļoti laba, krāsas patīkamas, burti perfekti salasāmi, pilnīgi tādi paši kā uz mana Samsung 24" monitora. Izrakājos daudz un visādus forumus, tā arī atbildes neesmu atradis, ceru uz jūsu palīdzību.

 

Laptops - Acer Aspire 5737ZG, ATI Radeon HD 4650

 

Vēlviena neliela piezīme - caur VGA vadu nevarēju uzlikt 60 hertz, tie automātiski nomainījās uz 59 hertz, uzreiz nedaudz samazinot bildes asumu.

Esmu mēģinājis caur visiem iespējamiem optioniem regulējis krāsas, bet nekāda atšķirība..

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VGA noteikti nav labāks par HDMI, jo signāla kvalitāte atkarīga no kabeļa.

 

Paskaties, kāda datorā ir sekundārā monitora izšķirtspēja, krāsas. Ja ir ieinstalēti videokartes draiveri, tad noteikti jābūt iespējām koriģēt šīs opcijas.

Link to comment
Share on other sites

Izšķirtspēja uz laptopa jāliek tāda, kāda ir TV izšķirtspēja, pretējā gadījumā būs tas efekts, ko aprakstīji, viss izplūdis utt.

Link to comment
Share on other sites

Izšķirtspēja uz laptopa jāliek tāda, kāda ir TV izšķirtspēja, pretējā gadījumā būs tas efekts, ko aprakstīji, viss izplūdis utt.

agha, tā arī varētu būt problēma..uz laptopa man maksimālais ir 1366x768 , bet uz TV 1920х1080...tajā pašā laikā tad sanāk, ka tā ir HDMI vada specifika? Jo teiksim slēdzot laptopu pie parastā Samsung monitora caur VGA man monitoram ir 1920х1080 izšķirtspēja un viss strādā perfekti..

 

VGA noteikti nav labāks par HDMI, jo signāla kvalitāte atkarīga no kabeļa.

 

Paskaties, kāda datorā ir sekundārā monitora izšķirtspēja, krāsas. Ja ir ieinstalēti videokartes draiveri, tad noteikti jābūt iespējām koriģēt šīs opcijas.

jā, tas arī ir tas , ko esmu visur dzirdējis un lasījis..googlējot esmu atradis vairākus poustus, kur cilvēki sūdzās par līdzīgu problēmu, bet tā arī nevienā topikā neesmu atradis jēdzīgu risinājumu..Opcijas esmu visu ko vien var centies konfigurēt, nekas nav uzlabojies..

Labots - fr3kvent
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Katram displejam var taču konfigurēt izšķirtspēju atsevišķi un tam nav tiešas saistības ar to, kāda ir pašreizējam ekrānam.

Link to comment
Share on other sites

Nu tak palaid bildi tikai uz TV, lai laptopa ekrāns nerāda. Jja citādi nevar, vai nemāki.

Link to comment
Share on other sites

NEJĒDZĪGS CITĀTS

 

to arī esmu mēģinājis, un esmu mēģinājis configurēt katru displeju atsevišķi , bet kvalitātes ziņā nekas nav mainījies...pirmajā momentā vienkārši nedaudz nepareizi sapratu tevis teikto par laptopa/TV izšķirtspēju attiecību

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Nezinu ko tur dari un kādas izšķirtspējas liec, bet

External resolution / refresh rates

 

VGA port up to 2048 x 1536: 60 Hz

HDMI™ port up to 1920 x 1080: 60 Hz

(Resolution/refresh rates depend on display capability and color/depth settings.)

Link to comment
Share on other sites

To, ka bilde miglaina, nosaka draiveri. NEbuus korekti draiveri, nebuus korekta bilde.

 

Taa kaa par windows saku piemirst, ad nezinu kaada info vajadziiga. Aa, kaadu rezuluuciju esi uzlicis TV un kaadu esam?

Link to comment
Share on other sites

Izvēlamies tādu izšķirtspēju kā televizoram.

Atslēdzam attēla uzlabojumus.

Link to comment
Share on other sites

To, ka bilde miglaina, nosaka draiveri. NEbuus korekti draiveri, nebuus korekta bilde.

 

Taa kaa par windows saku piemirst, ad nezinu kaada info vajadziiga. Aa, kaadu rezuluuciju esi uzlicis TV un kaadu esam?

draiveri nav paši jaunākie, diezgan liels besis instalēt, bet noteikti pamēģināšu..iepriekšējo reizi instalējot baigais čakars bija ar pašu catalyst stuffu, nekādīgi nevarēja palaist, ņēmos pusdienu līdz savedu visu kārtībā, ceru, ka kaut kas līdzīgs atkal mani negaida.. TV ir uz 1920х1080 60Hz

 

ok paldies visiem par palīdzību, izskatās pie vainas ir mans portatīvais/graficenes draiveri...pieslēdzu draudzenes laptopu viss iet kā smērēts :)

Link to comment
Share on other sites

Līdzīga problēma, kā autoram tikai ar PC. Līdz šim to norakstīju uz TV, jo citu avotu ko pamēģināt PC vietā nav. Man tieši uz balto problēmas. ap ikonām tāda balta ēna vai, kas tamlīdzīgs.

 

Vakarā pamēģināšu portabli pieslēgt caur VGA. Tad ziņošu.

Link to comment
Share on other sites

problēma ir ar 1920х1080 60Hz izšķirtspēju...palaižot TV standarta portatīvā izšķirtspējā 1366x768 , burti ir diezgan normāli, pieņemu tādiem arī kādiem viņiem vajadzētu būt, bet uzliekot TV 1920х1080 60Hz sākās konkrēts bardaks..gan teksta saredzēšanas , gan krāsu ziņā

Link to comment
Share on other sites

Un kāda ir videokarte? Draiveru versija?

Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

ATI Radeon HD 4650

draiveri 8.632.1.2000

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

drīzāk jau mēģini to 1920x1080 izšķirtspēju uzlikt un TV paeksperimentēt ar Sharpness/Screen Size(vai arī Area) iestādījumiem.

 

Ā, re kur minēja augstāk viens - noņem Attēla uzlabojumus ... LG televizoriem tas laikam saucās "TrueMotion" vai kas tāds... kā Philipsam nav ne jausmas

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

CITĀTS

 

mhm, atradu vienu rakstu, kur par šito bija teikts , ka slēdzot HDMI defaultā viņam kaut kāds baigais pārkruķītais sharpness nāk pa virsu..bet tā ir lieta par ko netieku gudrs..smieklīgi vai nē, esmu stundu nočakarējies par visiem TV optioniem , nekur nevaru atrast sadaļu ,kā varētu manuāli regulēt sharpness. Philips tas varētu būt Digital Crystal Clear

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kādas muļķības, vakar slēdzu dekoderu un datoru caur HDMI un nekādus artifaktus attiecībā uz sharpness neredzēju.

 

P.S. Un beidz nodarboties ar citēšanu.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Sorry par citēšanu, to , ka citēt (nav atbildēt) laikam man vēl pa mazu burti :mda:

Ok, visa mistērija atrisināta. viss protams, bija pavisam vienkārši. Pie vainas bija HDMI default settingi pašā TV. Beidzot atradu advanced option iespējas, kuras bija novietotas tā , ka vispār visu laiku domāju, ka tā ir neaktīva izvēlne. Atrodot to, varēju normāli noregulēt sharpnesu , noņemt crystal clear funkciju (kas uzreiz uzlaboja attēla kvalitāti), beigu beigās arī atradu izvēlni pc mode, kas uzlaboja vēlvairāk kvalitāti un noņēma nevajdzīgos efektus/defektus.

 

Paldies par palīdzību!

Link to comment
Share on other sites

Nezin kā tur fiļipiem un LG, bet savam samsungam bildes kavalitāti un citus uzstādījumus liku caur ATI draiveriem. Nekāda čakara un problēmu, asums un HD filmas ir OK. ) Drivaks nolasīja TV parametrus un pats uzmeta uz TV x1080. Uz monitora ir x768. Varbūt nomet visus uzstādījumus un sāc lēni un prātīgi no sākuma? )

Velns lēni rakstu )))

Labots - mazulis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...