Jump to content

Auto ziemas riepu izvēle


johansons
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Neveidojot jaunu topiku, un pārlasot iepriekšējos postus, gribējās zināt šīs ziemas riepu aktualitātes - ko iesakāt.

Kritēriji - 195/60/R15, bez radzēm, braukšana vairāk pa pilsētas ceļiem, gadīsies vismaz reizi mēnesī garāki izbraukumi ārpus pilsētas, cenu kategorijā no 45 - 65 Ls.

 

Paldies jau iepriekš par sniegtajām atbildēm.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jarajara

    9

  • mafijs

    14

  • Žaks Noriss

    9

  • alusbundza

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iepriekšējās atbildes neskatīju šajā rakstā, bet varu pateikt,kādu modeli braucu es,mani vecāki,radinieks! Mēs visi ziemā bracam ar šo modeli http://www.dunlop.eu/dunlop_lv/tires/4x4/grandtrek-sj6-sj5/index.jsp?from=browse OK, cena ap 140Ls(Tavam izmēram noteikti būs stipri lētak+vēl akcijas tagad varētu būt), bet Tu tiešām saproti par ko maksā!!! Un cauri sniegiem iet līdz radiatora restēm,jeb virs riepu augstuma(taisni neticami slapjam sniegam,aizmugurē vēl velkot pāri ragavu! :) ).Mašīna pilnīgi rokas cauri sniegam un brīnumainā kārtā neuzsēžas!!! Grand Cherokists bija šokā,ka Santa Fe spēj ko tādu izdarīt. Bet nopelns RIEPĀM! Lieliskas gan sniegā,gan uz ledus! Iesaku apdomāt piemest latiņus klāt... ;)

 

Te ir citi modeļi,bet atbilstoši atrasti Tavam riepu izmēram.Cenas nešķiet kosmosā! :)

http://www.ziemasriepas.lv/riepas/izmeri.php?raz=3&sezona=1&platums=195&profils=60&diametrs=15&ord=3

Labots - Sandriss
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Sandriss

es parasti nopērku atrestaurētās ziemas riepas ar labiem , smalkiem protektoriem un braucu bez bēdu

naudas ietaupījums - paliels

līdz šim problēmu nav bijis

Link to comment
Share on other sites

wow. laimīgais, man par tādu cenu 225 !

 http://www.reifen-direkt.lv/cgi-bin/rshop.pl?dsco=160&cart_id=20532484.160.28842&ranzahl=4&rsmFahrzeugart=ALL&s_p=vasaras_riepas&m_s=3&tyre_for=&sort_by=&Ang_pro_Seite=&shop=RDLV&sowigan=Wi&Breite=195&Quer=60&Felge=15&Breite_old=195&Quer_old=60&Felge_old=15&Speed=&Load=&Marke=&kategorie=6&filter_preis_von=32&filter_preis_bis=91&price_range=32-91&price_range0=32-91&suchen=Angebote+anzeigen

 te jau ar pilns.

bet par iepriekšmineto ziemas riepas kantori. liku jūlija vasarenes. sazvanījos , pasūtiju , sarunājam laiku, aizbraucu , uzlika. palika labs iespaids. tik cena maiņai , gribētos jaukāku, bet nu .... . man vecās biku ēda. šitām no sākuma skatijos , vai neēd nevajadzēs regulet , bet nē .. jau 10t un viss ok. būs labi nobalansējuši jādomā.

Link to comment
Share on other sites

DUNLOP tiešam labas, arī cenas / kvalitātes attiecība laba. Pats lietoju jau daudzus gadus, vairākus komplektus.

http://www.riepubaze.lv/?min_price=0&max_price=620&s=DUNLOP+195+60+R15&post_type=product&platums=195&augstums=60&diametrs=15&razotajs=DUNLOP

Uz ziemas riepām taupīt nevajadzētu!

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Tieši tās Hankook skatījos, jo interesē arī laba saķere un braukšana pa slapju sniegu, kas ir pilsētā pēc sāls kaisīšanas utt.

Link to comment
Share on other sites

Kā jauagrāk rakstīju - netīrīta sāls /sniega pļurā neviena riepa nebūs laba.

Bet katrā gadījumā pļurā labāk uzvedīsies riepa ar rupjāku protektoru un lielākām rievām. Lai ir kur tai pļurai izplūst no riepas apakšas. Smalkais protektors labs uz ledus un piebrauktā sniegā, uz tipiskās sāls pļuras peldēs kā pīle pa ledu. Vadāmība podā. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

es parasti nopērku atrestaurētās ziemas riepas ar labiem , smalkiem protektoriem un braucu bez bēdu

 

Stipri iesaku padomāt pirms pērk amberway(lietuviešu) produkciju var gadīties šādi :crazy:

DSC-0344.sized.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

... - netīrīta sāls /sniega pļurā neviena riepa nebūs laba.

Tieši tā ir Dunlop priekšrocība, ka putrā iet ļoti labi. 

Link to comment
Share on other sites

Alusbundža - kā ar ātru nodilšanu?Man pazīstami,kuri mēģinājuši - teica,ka baigi mīksta gumija, kas uz šosejas trokšņo un ļoti ātri dilst!? Pats neesmu mēģinājis, nezinu.

Bet palēnām,pamazām man visi pazīstamie,tai skaitā no laukiem, tomēr izvēlas pirkt jaunas. pieliek latiņus klāt,bet ir droši, ka riepa jauna, ka neizleks kādi brīnumi negaidītā brīdī un ilgāk turēs riepas.

Ja salīdzina,cik ilgi turās jaunas un atjaunotas, tad nemaz tik stipri dārgāk nesanāk piemaksāt - teica man viens čalis,kurš ar kaut kādu Mondeo pajaunu brauc!

 

Ziemā uzskatu - tikai jaunas kārtīgas ziemas riepas jāpērk(dzīvojam tak Latvijā)!Ziemā uz to nedrīkst taupīt! Vasarā var - pats arī taupu uz 4x4 rēķina. :thumbsup:

 

Un vispār - Gulbis tikko uzvarēja tenisā!!! Malacis! :drinks:



Dikti reklamējas šis saits- atjaunotajām riepām...

http://piepagraba.lv/

Link to comment
Share on other sites

nu nez. ir vērts ar atjaunotajām? kaut gan labai atjaunotai, cena lielāka kā lētam galam.

 man radinieks jau vairākus gadus brauc ar Nexen. Rīga praktiski. slavē, pārīti sezonu ejot , šogad atkal ņems. pats pērn vienu Sava nodzinu. .nesūdzos par turēšanu uz ceļa, bet dila gan. tam gan objektīvi iemesli.:)

 paša autiņam nezinu ko likšu. cik būs naudas nežēl , un kas patrāpīsies .:) negribas jau savējos ar šu riepām uz ceļa laist. man čoms teica , ka sieva viņam dārgāka, un ģimenes autiņam uzlika augstā plaukta. paša golfiņam , kaut kas lēts un atjaunots.

  labāk, lai  labas riepas tam kas tev aiz muguras brauc. :)

sev iezīmējis pagaidam esmu

Gislaved Nordfrost 5

vai Dunlop SP ICE RESPONSE

radžotas, bet vajag.

Link to comment
Share on other sites

Kamdēļ Tev radžotas? :)

Ja labas neradžotas,tad radžotas it nemaz nav vajdzīgas obligāti...manuprāt...

Ziemā pa šoseju brakājot traks var palikt no trokšņa drauga mašīnā... :(

Ja nu vienīgi Tev ir specifiski apstākļi,ka vajadzība pēc radzēm.

 

LV apstākļiem sniegi un pļuras vairāk nekā tie apledojušie ceļi... :)

 

tas tāds mans necilais viedoklis... :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Dunlop SP ICE RESPONSE - divas ziemas jau ar tādām uz e39. 205 platums, vairāk nevajag, šaurāka riepa - labāk turās ziemā um pļuru labāk izspiež - lidojums normāls :) ar radzēm.

 

kurš te par skaļumu uztraucas ziemā? labāk uztraucies par to kā riepas "tur" uz ceļa. Protams, tur kur visu ziemu asfalts pliks, radzes būs skaļas, bet ja jābraukā pa netīrītiem ceļiem un ielām, tas ļoti atmaksājas.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

saproti , cilvēk , vajag.  tur kur man jābrauc , bez radzēm nu nekā. ja jau tik pa asfaltu , nepirktu.  un nav nemaz skaļi. ir ok.

 neteikšu kur, be arī pilsētās, ir tādi pagalmi un privātmāju ielas , kur pirmatnējā netīrītā ziema. :)

 

mafij, es palikšu pie 225 , lai cik dīvaini nebūtu lētāk kā 215 vai 205.

 pasaki labāk , kur iepirkt sakarīgus 16 diskus , vai 17 e39.tipa 48 50 66.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Alusbundža - kā ar ātru nodilšanu?Man pazīstami,kuri mēģinājuši - teica,ka baigi mīksta gumija

mīksta gumiju jau ziemā vajag,

restaurētu 14 collu labu riepu var dabūt ap 30 Ls,

esmu braucis visu ziemu + vasaru un vēl vienu ziemu, un vēl ir protektors, (gadā nobraucu ap 30 000 km)

parasti  rudenī pērku divas, un lieku jaunās uz velkošo tiltu, bet iepriekšējā gada riepas uz aizmuguri

ar radzēm riepas nekad nav izmantojis, kaut gan pie stūres nobraucis jau 26 gadus,

vienu ziemu nobraucu ar jaunām vasaras riepām un nebija ne vainas

Link to comment
Share on other sites

 

 

mafij, es palikšu pie 225 , lai cik dīvaini nebūtu lētāk kā 215 vai 205.

Lētāk vai dārgāk, BET ziemā jāliek vismaz -10 no standarta platuma.

Tas ir, ja standarts ir 225, tad ziemā ne vairāk par 215 un vēl labāk 205.

Link to comment
Share on other sites

 

 

mafij, es palikšu pie 225 , lai cik dīvaini nebūtu lētāk kā 215 vai 205. pasaki labāk , kur iepirkt sakarīgus 16 diskus , vai 17 e39.tipa 48 50 66.

 

Fakts no dzīves - braucu ar e60, kuram 225 R16 ziemas riepa, smalka protektors, "tiltakmens" kaut kāds  , un tūlīt pēc tam pa to pašu ceļu atpakaļ ar e39 ar 205 augstākminētajām riepām. Uz ceļa sasnidzis, tipsikā ceļu "tīrīšana" ar sāli :D

Vari 3x minēt ar kuru auto jutos stabilāk un drošāk :) Tas tā, tikai info :)

 

Par diskiem gan neko nemācēšu pateikt, kur un kādus. SS-;a jāskatās, visticamāk. Jeb jaunus meklē?

Es ziemā braucu ar R16, vasarai citi R17.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

16 diskus , vai 17 e39

 

17 vai nedod dies' 18 collas ziemā priekš e39 mizukastes ir perebors un tīrākais vipendrons! Es saprastu vēl kaut kādam e60 vai jaunākiem, kam bremžmašīnas tādas, ka neko mazāku moš uzstutēt nevar, bet e39... Ja patīk kā izskatās, tad OK, gaumes un maka biezuma lieta, bet priekšrocību citu 225 vai vēl platākam R17 ziemā nav.

Link to comment
Share on other sites

Mani mācīja,ka vasarā mīksta gumija nav nemaz laba-tai skaitā saķerei!!! :)

Bet nu,acīmredzot,katram savs! Un, galvenais, lai katrs būtu apmierināts ar savu izvēli! :)

 

Par riepu platumu ar esmu dzirdējis ar visu pamatojumu! Mazāks platums,lielāka saķere ar segumu dēļ tā,ka lielāks svars uz spiediena punkta! Papēti rallija automašīnas,kas ziemas posmus brauc... :)

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini mācīja Tev par to mīksto gumiju.

Jo mīkstāka, jo labāk saķere.  Jo īpaši ziemā - kā domā, uz kā rēķina tad smalki lameļotās riepas dabū to saķeres līmeni uz ledus vai piebraukta sniega? Tieši ar to mīkstumu, ja aukstumā tās gumija paliks cieta - nebūs vairs nekādas saķeres, brauksi kā ar "liselli".

Jā - ātrāk dilst tāda riepa, bet arī labāk notur uz ceļa.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

MAFIJ!

ES par riepu mīkstumu runāju vasarai!!!

Ziemā,protams, tikai mīksta!!! :) Savu dunlopiņu sķiet otrādi izgriezt varētu aiz mīkstuma!:D

 

Bet vasaras  riepa nedrīkst būt par mīkstu!Ekstrēmākos gadījumos vēl vairāk zūd saķere ar ceļa segumu!

Papēti veikalos tīrās vasaras riepas- viņas nebūs tik mīkstas! Un tas nav tikai,lai nediltu tik ļoti!

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu gan jau ka 17 tam zilajam jaras linkā. Bet es tev draudziņ jau teicu, ka ja runa ir par izskatu, tad protams 17 ir daudz foršāk. Bet nu tajās bildēs sniegu ar čota neredz, un ka uz šiem jaukajiem diskiem būtu riktīga ziemas šipene uzmontēta... :D

 

Ak 17 ziemā ne? Tad kamdēļ 225 platums? 225 uz 16 collām? Tas ir vēl dīvaināk...

Link to comment
Share on other sites

Alusbundza,Mafij!

Vasaras ar ziemas riepām jau pēc protektora vien atšķiras!

Ziemas riepām vajag lielas spraugas,celiņus utt,lai var rakties un grebt sniegu utt!, lai tikai būtu mazāks riepas laukums uz ceļa seguma!

Vasaras riepām pretēji, vajag lielāku riepas laukumu uz ceļa seguma!Tāpēc arī vienīgās spraugas riepās vasaras(ne vissezonas) ir akvaplanēšanas novēršanai!

Un stulbi sanāk, bet jaunai "lisai" riepai labāka saķere(vadāmība) ar ceļu būs nekā riepai ar protektoru. Un vasaras riepas vasarā silst lēnāk nekā ziemas riepas. Un vadāmība ar ziemas riepām vasarā bus sliktāka nekā kaut vai ar vissezonas riepām. ;)

Labots - Sandriss
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vasaras ar ziemas riepām jau pēc protektora vien atšķiras!

vot ķūdies, ziemas riepas ir stipri mīkstākas, jo smalkākas - vairāk lameļu, jo labāk turēsies uz apledojuša ceļa 

Link to comment
Share on other sites

Konstatator, speciāli tev no manuāļa

Summer225/60 R 15 96 W–7Jx15225/55 R 16 95 W–7Jx16235/45 R 17 94 W–8Jx17Winter (M+S)225/60 R 15 96 Q/T/H7Jx157Jx15 225/55 R 16 95 Q/T/H–7Jx16 235/45 R 17 94 Q/T/H–8Jx17

redzi tur ir pat 15.  ko nu? un pamaniji 17 ir ieteikti 235

ticēt tev vai ražotājam?

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Alusbundža!

Bet par to jau es rakstu!!! :)

 

Ziemā,protams, tikai mīksta!!! Savu dunlopiņu sķiet otrādi izgriezt varētu aiz mīkstuma! Bet vasaras riepa nedrīkst būt par mīkstu!

Te apmēram to var noprast! :) Mīksta un ar rupju rakstu,kur daudz spraugu! visas tās LAMELES(sarežģits svešvārds man :) ) utt.

Link to comment
Share on other sites

:haha:  mafij es ar nepaslinkoju, arī paskatījos 225 un 235. tas pats kas manuālī. varu nobildēt ja netici. touringam 205 ir not aproved

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

BMW tev piedāvā alternatīvas, ko tu vari uzstutēt virsū, nevis raksta, ka lielāks ir labāks... Nē, nu redzi, vari teicēt uzrakstiem uz stoikām un manuāļos, OK, bet reālā dzīves pieredze rāda, ka 205 vai 215 priekš standarta autiņa ziemai ir optimāls platums. Nerunāsim te par galējībām, jaunajiem 7. series vai Nissan Micra... Ne velti viens te pieminēja raļļa autiņus, tiem vispār ziemā ir šauras, šauras riepas, protams, ar garajām sporta naglām, bet tendence skaidra. Ar 235 bezšipu un E39 tu uz sniega/sāls šļuras pa virsu ledus spogulim, būsi kā pīle uz ledus gribi tu to vai nē.

 

A par izskatu - jau kuro reizi atkārtoju, protams, 17 ziemā ir smuki, bet tas ir un paliek vipendrons prieks E39. Nepieciešamība tā nav.

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...