Jump to content

Svaru stieņa spiešanas guļus sols


Kitai
 Share

Recommended Posts

Labs vakars.

 

Tā kā pa rudens un ziemas vakariem gribētos pasportot mājās un uzlabot mazliet formu, nolēmu pašrocīgi izgatavot t. i. sametināt solu štangas cilāšanai. :D

Protams, vieglāk ir iegādāties veikalā, vai jau gatavu, tomēr tur esošās cenas nepatīk un kāpēc neizmantot mājās pieejamo metalomu un svarku. :)

 

Tātad padomā šāds moku rīks.

scgpgihq7a0qhtsilanj.jpg

 

Gribētos lūgt padomu biedriem cik APTUVENI augstu no zemes vajadzētu solam atrasties un cik tam būtu jābūt garam, cik platam? Tīri aptuveni. Ja nu kas, tad esmu 190cm garš. Pārējie razmēri būs skaidri, kad sapratīšu šos.

 

 

P. S. Sorry par paint drawingu.

P. S. S. Būs arī bildes, kas sanāca. :p

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A kur drošības sistēma, lai stienis uz kakla nepaliktu?

Link to comment
Share on other sites

vieglāk tak google sketchupā uzzīmēt. izmēri nav augsti - apm. -0.5m (pracīzāk piemetīšu otrdien). labāk uzreiz taisi augsto karkasu - kur stieni var mest uz atpakaļu un izmantot pietupieniem. šis tāds amatieru variants + solu metini regulējamo.

post-57155-0-13301000-1319994821_thumb.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Bide, man šķiet ka sēžamsieta šitiem ir mazliet augstāk kā parastam istabas ķeblim, ne?

 

Mežavecis, nav paredzēts celt vairāk kā var pacelt. :D

 

osscar, tas ir kā uz atpakaļu? par regulējamu padomāšu, tad jāpiemeklē 2 dažādu diametru trubas, tā lai viena otrā līstu.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kitai, tam variantam ar 3 atbalsta punktiem ir bīstams faktors - sols var neizturēt, ja stienis sasvērsies uz vienu vai otru pusi.

Link to comment
Share on other sites

pa fikso piemetu (vienu pusi) tie slīpie varbūt nav pareizajā leņķī - bet šāda neregulējama konstrukcija ir stabilāka par regulējamajām. slīpajā pusē piemetini ik pa 10cm pipikus kur uzlikt stieni dažādos augstumos. piem. nevari pacelt, met stieni uz "atpakaļu " un zemāka līmeņa atbalstu.

post-57155-0-76870200-1319995396_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu ir 2 varianti. Ja gribi tupties, tad vienkārši nomet stieni. Ja guļusspiešana, tad noripini :showoff::mrgreen:

Ja ripināšanai svars par lielu, tad labākais drošinātājs ir cilvēks kurš pastāv aiz muguras.

Link to comment
Share on other sites

ļoti "drošs" paņēmiens. tad tak lētāk nopirkt tādu ļodzīgo no hobby hall nevis pašam "sūdu" metināt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Interesanti, kā šitais viss izskatīsies kādā pirmskara mājā otrā vai trešā stāvā :t_p_o_n_e:

Ja gribi tupties, tad vienkārši nomet stieni.

Link to comment
Share on other sites

tāpēc jau saku, ka vajag universālu , budžeta statīvu + solu. ar regulējamu solu + lielais statīvs + hanteles var visus vingrinājumus izpildīt - visai miesai. turklāt, tas ka tagad cel maz nenozīmē , ka vēlāk necelsi vairāk - tavs nestabilais statīvs ļodzīsies kā veca sēta tici man. esmu redzējis kā tādi katalogu statīvi ļogas ar 60kg, tur pat 100kg nevajag. bet nu mest stieni lejā - bez komentāriem.

Link to comment
Share on other sites

imo, taisi tādu ka osscar, būs diezgan pilnvērtīgs gym mājās.

 

guļus spiest var ļoti labi ar hantelēm, nevajadzēs ne statīvu ne spoteri, kad vairs nevar pacelt lēnām nolaid lejā + kā jau osscar saka, varēsi vel visko patrennēt. ;) Dabūn tik pašas hanteles labas/smagas un solu. Pievilkšanās stienis arī laba lieta. Tām lietām var atrast vietu arī mazā telpā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā tad... , pacel nu divas 80kg hanteles bez spottera un lēnām nolaid lejā beigās :D Pie kam, ja vēlies trenēties ar hantelēm, tad vajag vai no izjaucamās (vienalga liels čakars pārskrūvēt abas visu laiku katram nākamajam piegājienam), vai arī pilnu komplektu ar dažadiem svariem. Parēķini cik vietas aizņems un cik izmaksās. No savas pieredzes varu teikt, ka visi tie budžeta u.c. fizkultūrisitiem domātie soli ir naudas izsviešana. Labas, stingras "stoikas" ar piemetinātiem āķiem stieņa novietošanai dažādos augstumos kuras var bīdīt katru atsevišķi un brīvi stāvošs sols ar maināmu leņķi + kārtīgs vecais krievu oldscool olimpiskais stienis ar pilnu disku komplektu. Lētākais risinājums, kalpos gandrīz visiem mērķiem un attīstības līmeņiem. + vienmēr varēsi pārdot tādu komplektu, ja paliks nevajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā šitais viss izskatīsies kādā pirmskara mājā otrā vai trešā stāvā :t_p_o_n_e:

Es jau sen ierēcu, ka mājas apstākļos labākais vingrinājums ir Clean and Jerk

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc skaties kā gribi - sporta zāle sanāk lētākais variants. Pa tiem 20Ls mēnesī tev ir pieejami labi trenažieri, morālais un vēl kāds atbalsts un galvenais - tīra māja. Man mājā mētājas tik 4 hanteles

Link to comment
Share on other sites

Kā tad... , pacel nu divas 80kg hanteles bez spottera un lēnām nolaid lejā beigās

nu tad tu monstrs esi, reti kurā zālē ir 80kg hantele :D (īstenība uz 2 lielām esu gājis, tik smagas tur nav) ja uz hantelēm 160 tad jau uz stieņa >200 ja?

 

Arī "lielie vīri" kad cilā hanteles, neesu redzējis ka kāds viņas mētātu (pēc fail kristu no rokām ārā)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man arī šķiet, ka jāizvērtē papildu mīnusi, ne tikai tas, cik viss izmaksās un kā to izgatavot. Jāparedz tam visam vieta, nu vismaz 3x3m, kas vidēji mazā dzīvoklī ir daudz, jo svaru stieni un beņķi nevarēsi salocīt un paspert zem gultas. Ja ņemas ar hantelēm, tad arī spogulis noderētu. Beigu galā ar laiku iemājos zināms smacenieks, kas varētu apkārtējos neiepriecināt.

 

Protams, ja ir gaišs, civilizēti vēdināms un sauss pagrabs, tad komplektiņu nomet stūrī un dzīvo bēdu nezinādams, bet gluži dzīvojamā istabā šādu rīku turēt nav baigi prātīgi.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tādēļ, ka pagrabs man ir izdomāju arī to izmantot. Dzīvoju privātmājā.

Link to comment
Share on other sites

"To Jeasus" Es ne tuvu neesmu monstrs, bet 160kg stieni no krūtīm spiežu tīri uz pāris reizēm. (Ok, hanteles mazāk protams - ap 60kg sanāk) Tauta man apkārt var stipri vairāk, tā ka līdz monstram patālu. Nav jau hanteles jāmētā, bet jārēķinās ar to ka nomest pēc fail sanāks šad un tad. Hantelēm spotteru vajag (vai arī nevajag) tieši tāpat kā stienim. Par zālēm runājot - reti kura zāle ir nopietniem vīriem domāta, lielākā daļa "sporta tūristiem". Bet ne jau par to bija stāsts. Atsevišķi stāvošas stoikas nav grūtāk uzmetināt par savienotajām. Bet tās ir praktiskākas, gan glabāšanā, gan transportēšanā, gan lietošanā (var brīvi mainīt attālumu starp tām pēc vajadzības). Sols ar maināmo leņķi ir - must have tomēr. Pie kam, ja sols ir atseviķi tad arī daudz ērtāk un plašāks viņam pielietojums. Vari gan apakšdelmus trenēt, gan novākt viņu lai taisītu pietupienus, vai rokas trenētu u.c. Labs stienis ir tāds kuram var ātri un viegli svarus mainīt. Mēs paši savu zāli privātmājā uzcepām gadus aptakaļ. Zinu ko runāju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu UN1 par zāli- iesaku "ķeizarmežu". Trenežieri ir daudz un labi. Abonaments vismaz man sanāk +/-15ls (Studenta apliecība un čili picas karte- atlaides summējas). Par solu- ja taisīsi tādu maināms leņķis tad vispār super- gan tricepsus patrenēsi gan plecus (krēslu slīpi paceļot). Muguras augšdaļai- vienkārši stieņa vilkšana noliecienā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...