Jump to content

bremžu gaismu efekts(led)


ssoq
 Share

Recommended Posts

Sveiki, varbūt jūs varat padalīties ar idejām kā saslēgt led diodes, tā lai iegūtu bremžu gaismas efektu, tobiš spīd vienā spilgtumā, bet kad ieslēdz papildus slēdzi - spilgtāk ?

un uzreiz varētu ieteikt kur vajadzīgās detaļas pirkt.

10 led būtu vajadzīgas un uz 12v

Link to comment
Share on other sites

Tad nu gan, "bremžu gaismas efekts" :) Mazāks spilgtums tajā gadījumā ir nevis bremžu gaismas, bet gabarīti.

 

Par jautājumu - Ja, teiksim, diodēm vajag 20mA @ 3.2V, tad es dotu, piemēram, 2.8V kā "pamatspriegumu" un pieliktu vēl 0.4V caur papildus slēdzi. Konkrētos spriegumus gan piemeklētu eksperimentālā kārtā, lai dabūtu apmierinošu spilgtumu vienā un otrā režīmā. Negalvoju, ka tā ir "pareizā pieeja" - ar diodēm esmu saskāries tīri tik daudz, cik mašīnā mainījis apgaismojumu.

 

Par detaļām - es diodes un rezistorus pirku ebay (Ķīna), bet ja vajag ātri un mazos daudzumos, tad argus, lemona vai vēl kāds elektronikas veikals.

 

Btw, no kurienes tie 12V? Ja auto, tad nebūs tur 12V...

Link to comment
Share on other sites

moto aķis

vot es nesaprotu tieši to kā dabūt uz papildus slēdzi lielākus V, un arī neko par tiem rezistoriem

varbūt vari parādīt shēmā ?

Link to comment
Share on other sites

Pirmais slēdzis saslēgs ķēdi starp R1 un R2

Otrias slēdzis tikai caur R1 (savienos pa taisno pretestības R2 kontaktus).

Link to comment
Share on other sites

Mašīnai/mocim parasti ir tā, ka deg viena lampa gabarītiem un otra bremzēt. Ir divkontaktu (divu dzīslu) lampas kur iekšā ir blāvā gabarītu un spilgtā bremžu.

Ar diodēm parasti ir tā, ka ir teiksim 5 vārgākas gabarītiemi un 20 spilgtas bremzēm.

Un jā arī mocim NAV 12 volti - izlasi manuāli, bet vidēji tie būs 14 volti pie ieslēgta motora.

Link to comment
Share on other sites

MIGs teiktajā par 12V svarīgie vārdi ir "pie ieslēgta motora". Mašīnai samērīju kaut ko ap 13.4V laikam, bet nu tas ir, ja baigi negāzē. Kā spriegums mainās, kad uzdzen apgriezienus līdz 5k, 6k pie slodzes - nav ne jausmas.

 

Ja grib pavisam pa smuko, tad jāliek kaut kādi sprieguma stabilizatori, kas pie mainīga ieejošā sprieguma dotu stabilu izejošo spriegumu strāvas stabilizatori.

 

Ceru, ka saproti, ka ar modificētiem lukturiem var būt problēmas ar TA iziešanu ;)

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Priekš TA vajag pareizos E burtiņus, kā arī piesiesies ja stars nepareizs.

Nu un par modificētu ganjau ar.

 

Nu Auto/moto jau ir lādēšanas relejs, bet neskatoties uz to ir diapazons kurā elektrība staigā.

Link to comment
Share on other sites

Nēnu tik smalki nezinu, kas ir tajā auto/moto. Zinu tik, ka spriegums nav konstants un ka veselam baram cilvēku pašu liktās diodes sprāgst kā mušas - man kaut kā gribas ticēt, ka tas ir tieši dēļ mainīgā sprieguma (t.i., spriegums kaut kādos brīžos ir lielāks nekā diodēm paredzēts). Cita izskaidrojuma man nav.

Link to comment
Share on other sites

LED spožums nav atkarīgs no sprieguma, bet gan no strāvas. Kāds nah,, sprieguma stabilizators tur kur vajag strāvas stabilizatoru!?

Un diožu spīdēšanas spilgtumu shēmās regulē nevis regulējot spriegumu vai strāvu bet diodi mirdzinot ar pārtraukumiem un mainot atteicību ON/OFF intervāliem. Shēmām jābūt pilnam internetam.

Es te uz ātro uzraku, bet lauž lasīt un iedziļnāties vai raksts ir pareizs http://www.reuk.co.uk/LED-Dimmer-Circuit.htm

 

P.S. pat ja TA tevi palaidīs cauri ar modificētiem lukturiem,pie jebkuras avārijas veikls advokāts tevi var padarīt par vainīgo.

P.P.S. es te izrediģēju daudz vārdu kurus es gribēju veltīt ambiciozajiem elektronikas analfabētiem kas te dod padomus. Paturiet savas stulbības pie sevis ja jūsu elektronikas zināšanas aprobežojas ar vadu saspraušanu PC.

Link to comment
Share on other sites

zeds, jā, protams, spožums ir atkarīgs no patērētās strāvas, bet nu būs grūti kādam iestāstīt, ka strāva nav atkarīga no sprieguma. Tu taču necentīsies ieskaidrot, ka var diodei, kurai parametros norādīts "20 mA, 3.2V" dabūt tos pašus 20 mA pie 32V?

 

Par mirgojošām diodēm - pa manam tas kaut kādā mērā ir debīlisms. Ja vajag tumšāku gaismu, tad ar "mirdzināšanas paņēmienu" vienīgais, ko var dabūt - *mirgojošu* gaismu, nevis blāvu gaismu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Oi mlja, Kaspicha nav. Tad visi dzirdētu...

U uz diodes ir teju konstants, tev nav jābaro diode ar U, bet gan jānodrošina, lai caur diodi iet noteikts I. Savukārt, izmantojot PWM, kā Zeds teica, tiešām vizuālais spožums mainās un nekas nemirkšķinās uz aci, jo F tur simtos hercu...

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Ir arī divkontaktu led spuldzes, cik atceros, slēgums caur divām dažādām pretestībām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...