Jump to content

Gribu lasīt


PlayingTheSaint
 Share

Recommended Posts

Ja lasi krieviski, varu ieteikt izlasīt: Эта странная жизнь. Krievu zinātnieka biogrāfija, kurš visu mūžu mācījās plānot savu laiku, katru dienu pierakstot ko un cik ilgi darījis. Rezultātā, ar 1% precizitāti spēja ieplānot cik daudz laika nākošā gada laikā veltīs konkrētiem darbiem.

 

No Nīčes diezgan labs darbs šķita The use and Abuse of history.

Link to comment
Share on other sites

Edgars Alans Po

Vēlreiz +1, re kā salasās, ko pats esi aizmirsis, Edgars..nu tas iraid, kaut kā īpaši patika mēra ballīte...

Link to comment
Share on other sites

Simonsa Hiperiona tetraloģija. S.Kinga Dark Tower sērija.

O jā, laba izvēle, Kingam manuprāt DT sākas fantastiski, bet pēdējas cikla grāmatas tādas samocītas (absolūtais IMHO)

Link to comment
Share on other sites

Kad filosofija sāks apnikties, vari palasīt Robert Jordan - The Wheel Of Time sēriju. Uzmanību - sērijā ir 13 noveles (un pēdējā iznāks tikai nākamgad), kuras ir jālasa secīgi. Ja atbaida sērijas garums, vari izlasīt tikai pirmo, lai saprastu, vai patīk, vai nē. :) Šī ir man vienīgā zināmā grāmatu sērija, kur vēlākās noveles nesāk kļūt par pliekanām pirmās noveles atskaņām. Tiešām - visas grāmatas ir vienlīdz labas! Cepuri nost autora priekšā!

Link to comment
Share on other sites

Bet par ilūzijām turpinot - Viktors Peļevins. Latviski laikam tikai "Šausmu ķivere".

 

Vēl ir tulkots "Generation P". To arī varu ieteikt no savas puses.

Man šobrīd blakus monitoram mētājas Strugatsku stāstu krājums "Nenorunātās tikšanās" (jā, tur ir arī "Pikniks ceļmalā") un Goldinga "Mušu ķēniņš".

Pagaidām pietiks.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

+1 par Edgaru Alanu Po, Kurtu Vonnegūtu, Mihailu Bulgakovu un Viktoru Peļevinu. Peļevinu lasu krievisiki, un man liekas, ka daudzas lietas tur nemaz nevar tik viegli iztulkot.

 

No latviešiem Anšlavu Eglīti kāds pieminēja?

Link to comment
Share on other sites

Mika Valtari - Sinuhe Ēģiptietis.

 

Staņislavs Lems - Solaris, vēl laba ir Tarkovska filma uzņemta pēc šīs pašas noveles motīviem. Sci-fi, bet pilnīgs braindrill, par kuru daudz ko būs padomāt... ja gribēsies.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

100debija

Peļevinu lasu krievisiki, un man liekas, ka daudzas lietas tur nemaz nevar tik viegli iztulkot.

 

 

Tev varbūt ir papīra formā:

Жизнь насекомых

Link to comment
Share on other sites

Nu filosofiju jau var dažādi traktēt. Jebkura literatūra jau ir tverama filosofiski. No literārajiem darbiem, kas tā viegli tverami un ar aizrautību burtiski rijami, mani ir uzrunājuši, piemēram, Jans Martels "Pī dzīve", Selindžers "Uz kraujas rudzu laukā", Ginters Grass "Skārda bungas" -nevajag nobīties no grāmatas resnuma, fantastiska literatūra. Tāpat Heses darbi. Es gan neieteiktu "Stikla pērlīšu spēli", ja vien nav īpašās motivācijas to lasīt. Drīzāk "Narciss un Zeltamutis" būs saistošāks. Nu HC būs klasika "Mehāniskais apelsīns". Markesa "Pulkvedim neviens neraksta".

Vēļ varētu ieteikt Venedikta Jerofejeva grāmatu "Maskava-Gailīši". Vienkārši graujošs gabals!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

100debija

Andza, izskatās, ka atrodies tālu. Gribēju aizņemties uz izlasīšanu.

Izdomāju alternatīvu, nokačāju audio formātā, klausīšos vakaros skrienot pa rajonu. :)

Labots - Edgars86
Link to comment
Share on other sites

Selindžera "Uz kraujas rudzu laukā" tiešām aizrauj, izlasīju vienā vakarā, bet ja godīgi tad pat vairs īsti neatceros par ko tur bija. Lasīju kādus gadus 9 atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Markesu var lasīt un ne tikai Pulvedi, "Patriarha rudens" un "Simts vientulīvas gadi" ir ļoti labi darbi. Nu un protams smagsvara lasāmviela - Kastaneda, personīgi es pieveicu tikai pāris grāmatas, bet laikam īsti neiebraucu, kaut kas totāli/absolūti traks....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...